Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7276 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

Infinity odlican, nema sta. Svaka verzija sve bolja i bolja.

A ovi iz Balkan Greena po stoti put gase. Ja ne kontam likove nikako. Ne zele naplacivati nista, dali build na koristenje world wide, i igraju na solidarnost korisnika.

To ko i u onom vicu kad je Muju krenulo na pokeru...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7277 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by karanana »

Da, irac, moze li malo vise detalja o toj aplikaciji, sta gdje kako.....
Pedja je bas tezak covjek. Ja ne mogu da vjerujem da ne bude 90 eura donacija mjesecno. Ja sam u zadnjih 7-8 mjeseci po 10 eura mjesecno uplacivo pa reko bi bar 6-7 puta. Ali moguce je mozda.
Pedja uvijek nesta prijeti da ce ugasiti, mozda hoce vise donacija, mozda i legne tako s prijetnjama
Ali irac, moze vise infa o tom infinitiju, ili sam mozda fulio diskusiju o njemu na ovoj temi?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7278 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

Ako se sjecas verzije Blue thundera sa generiranjem portala, da ne budu uvijek fixni. E, to je odradila druga ekipa kao upgrade na build.
Ali se nesto zakacili nakon kratkog vremena, i ekipa koja je uradila generator napravila svoj .apk za android. Zove se Infinity. Ali odradili su koristenje za usere preko google accounta, i ne daju bas svakome dozvolu za koristenje.

Za Mobdro je ova app Ferrari, stvarno radi odlicno.

PS Nisam Irac, ali eto ukratko od BosancaIHercegovca :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7279 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

karanana wrote: 11/09/2021 18:03 Da, irac, moze li malo vise detalja o toj aplikaciji, sta gdje kako.....
Pedja je bas tezak covjek. Ja ne mogu da vjerujem da ne bude 90 eura donacija mjesecno. Ja sam u zadnjih 7-8 mjeseci po 10 eura mjesecno uplacivo pa reko bi bar 6-7 puta. Ali moguce je mozda.
Pedja uvijek nesta prijeti da ce ugasiti, mozda hoce vise donacija, mozda i legne tako s prijetnjama
Ali irac, moze vise infa o tom infinitiju, ili sam mozda fulio diskusiju o njemu na ovoj temi?
Vec je @deogest objasnio. Trenutno je članstvo zatvoreno. Inače, prije toga, trebalo je biti član FB grupe Infinity Ex Yu da bi mogao downloadovati aplikaciju i upisati instalacioni kod.

Aplikacija je odlicna, mozes generisati njihove liste ili ubaciti svoje. Ubacili su takodje i VOD sekciju sa mnogo filmova i serija. Imaju cak i radio stanice.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7280 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by karanana »

E jebi ga, znaci nista od infinitija za nas koji smo van grupe sada.
A ta ferari, kako se to skida i pokrece? Sta ono bi mobdro? Zar nije neki addon za filmove?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7281 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

Infiniti aplikacija koja se spominje, kao i Mobdro je standalone aplikacija za android operativni sistem.

Sasvim slucajno ima veze sa Kodijem, i Balkan greenom, jer je.dio autora jedno vrijeme bio skupa.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7282 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

irac300 wrote: 11/09/2021 18:11
karanana wrote: 11/09/2021 18:03 Da, irac, moze li malo vise detalja o toj aplikaciji, sta gdje kako.....
Pedja je bas tezak covjek. Ja ne mogu da vjerujem da ne bude 90 eura donacija mjesecno. Ja sam u zadnjih 7-8 mjeseci po 10 eura mjesecno uplacivo pa reko bi bar 6-7 puta. Ali moguce je mozda.
Pedja uvijek nesta prijeti da ce ugasiti, mozda hoce vise donacija, mozda i legne tako s prijetnjama
Ali irac, moze vise infa o tom infinitiju, ili sam mozda fulio diskusiju o njemu na ovoj temi?
Vec je @deogest objasnio. Trenutno je članstvo zatvoreno. Inače, prije toga, trebalo je biti član FB grupe Infinity Ex Yu da bi mogao downloadovati aplikaciju i upisati instalacioni kod.

Aplikacija je odlicna, mozes generisati njihove liste ili ubaciti svoje. Ubacili su takodje i VOD sekciju sa mnogo filmova i serija. Imaju cak i radio stanice.
Moze se skinuti app, i upisati kod, ali obzirom da je app vezan uz google account, dok oni ne ubace tvoj account u bazu, ne mozes pokrenuti.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7283 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by deogest »

no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:08 Ako se sjecas verzije Blue thundera sa generiranjem portala, da ne budu uvijek fixni. E, to je odradila druga ekipa kao upgrade na build.
Ali se nesto zakacili nakon kratkog vremena, i ekipa koja je uradila generator napravila svoj .apk za android. Zove se Infinity. Ali odradili su koristenje za usere preko google accounta, i ne daju bas svakome dozvolu za koristenje.

Za Mobdro je ova app Ferrari, stvarno radi odlicno.

PS Nisam Irac, ali eto ukratko od BosancaIHercegovca :D
Kaze Pedja da su im puhnuli generator i zbrisali. :lol: Poznavajuci Pedju kakvo je cangrizalo, on je sve kriv. Normalan covjek ne zeli raditi s takvim likom.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#7284 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by SuperSy »

Šta to znači za elemntum? Meni je ono bitnije nego sam Balkan green addon.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7285 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

Koliko sam ja skuzio, Pedja je dao nekom od ove druge ekipe admin status na FB grupi. I taj je izbacio sa grupe nekog redovnog donatora. I onda je krenuo kaos.

A to za kradjom generatora bas ne pije vode, jer ga nije bilo prije, a ukinuli su ga u sljedecoj verziji nakon sto su ovi napustili Balkan grupu.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7286 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

SuperSy wrote: 11/09/2021 18:23 Šta to znači za elemntum? Meni je ono bitnije nego sam Balkan green addon.
Ništa. :mrgreen: Uzivaj i dalje u Elementumu.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7287 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

SuperSy wrote: 11/09/2021 18:23 Šta to znači za elemntum? Meni je ono bitnije nego sam Balkan green addon.
Elementum je neovisan addon. Ako si negdje vani, obavezno koristi VPN uz njega. Inace ce biti po dzepu.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7288 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by deogest »

no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:25 Koliko sam ja skuzio, Pedja je dao nekom od ove druge ekipe admin status na FB grupi. I taj je izbacio sa grupe nekog redovnog donatora. I onda je krenuo kaos.

A to za kradjom generatora bas ne pije vode, jer ga nije bilo prije, a ukinuli su ga u sljedecoj verziji nakon sto su ovi napustili Balkan grupu.
Pedja je klasican party-breaker.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7289 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

deogest wrote: 11/09/2021 18:31
no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:25 Koliko sam ja skuzio, Pedja je dao nekom od ove druge ekipe admin status na FB grupi. I taj je izbacio sa grupe nekog redovnog donatora. I onda je krenuo kaos.

A to za kradjom generatora bas ne pije vode, jer ga nije bilo prije, a ukinuli su ga u sljedecoj verziji nakon sto su ovi napustili Balkan grupu.
Pedja je klasican party-breaker.
Tanak je sa zivcima totalno.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7290 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by deogest »

no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:32
deogest wrote: 11/09/2021 18:31

Pedja je klasican party-breaker.
Tanak je sa zivcima totalno.
Shvatam ja da treba novca za odrzavanje, ali onda napravis manju community grupu, stavis 1 eur mjesecno i ko hoce da gleda sve, nek to plati. Nek u grupi ima 5k ljudi, ne bi znao sta ce od para.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7291 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

deogest wrote: 11/09/2021 18:40
no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:32
Tanak je sa zivcima totalno.
Shvatam ja da treba novca za odrzavanje, ali onda napravis manju community grupu, stavis 1 eur mjesecno i ko hoce da gleda sve, nek to plati. Nek u grupi ima 5k ljudi, ne bi znao sta ce od para.
Ma to i ja mislim, ali on se igra modernog Robina Hooda, daje sve dzabe, a onda pizdi jer ljudi ne doniraju.
Doduse, ni on nije bas nesto transparentan pa da objavi troskove i donacije, nego samo nema para, gasim sve, svi hajte u 3 lepe...

Ja doniram redovno, ali ako vec doniram, onda me nemoj prisiljavat da doniram. Naplati mi clanarinu i svi sretni.
Meda_s_kasike
Posts: 239
Joined: 15/06/2013 15:58

#7292 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Meda_s_kasike »

Pozdrav raja,

da ne listam ovih haman 300 stranica, možete li mi preporučiti neki način za gledanje ovih arena i svega ostalog što smo uskraćeni zahvaljujući našim operaterima :)
Naravno, znam da od džaba nema ništa, tako da nije problem ni platiti neku članarinu ali da je sve što se kaže k'o med i mlijeko :D
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7293 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by deogest »

no_sekirli wrote: 11/09/2021 18:43
deogest wrote: 11/09/2021 18:40

Shvatam ja da treba novca za odrzavanje, ali onda napravis manju community grupu, stavis 1 eur mjesecno i ko hoce da gleda sve, nek to plati. Nek u grupi ima 5k ljudi, ne bi znao sta ce od para.
Ma to i ja mislim, ali on se igra modernog Robina Hooda, daje sve dzabe, a onda pizdi jer ljudi ne doniraju.
Doduse, ni on nije bas nesto transparentan pa da objavi troskove i donacije, nego samo nema para, gasim sve, svi hajte u 3 lepe...

Ja doniram redovno, ali ako vec doniram, onda me nemoj prisiljavat da doniram. Naplati mi clanarinu i svi sretni.
Svaku grupu koju napravi u prosjeku ima 30k ljudi. Nema teoretske sanse da on mjesecno ne skupi 90 eura za odrzavanje.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7294 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Meda_s_kasike wrote: 11/09/2021 18:54 Pozdrav raja,

da ne listam ovih haman 300 stranica, možete li mi preporučiti neki način za gledanje ovih arena i svega ostalog što smo uskraćeni zahvaljujući našim operaterima :)
Naravno, znam da od džaba nema ništa, tako da nije problem ni platiti neku članarinu ali da je sve što se kaže k'o med i mlijeko :D
NeJma ovdje placanja dok sam ja ziv. :D Haj' javi mi se u pp.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#7295 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by no_sekirli »

Ma ne bih ja ulazio u to, koliko on dobije ili ne dobije donacija, ali ako vec nesto besplatno dijeli, ne treba pizditi onako.
Shvacam ja njegov dugogodisnji trud i rad, ali ako ne zeli monetizirati to u pravom smislu te rijeci, i to je njegova odluka.

Ugasio on to ili ne, ljudi se uvijek snadju za neki film, besplatne liste ili stream.
Dok jedan dan Big brother ne ugasi cijeli internet :run:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#7296 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

no_sekirli wrote: 11/09/2021 19:02 Ma ne bih ja ulazio u to, koliko on dobije ili ne dobije donacija, ali ako vec nesto besplatno dijeli, ne treba pizditi onako.
Shvacam ja njegov dugogodisnji trud i rad, ali ako ne zeli monetizirati to u pravom smislu te rijeci, i to je njegova odluka.

Ugasio on to ili ne, ljudi se uvijek snadju za neki film, besplatne liste ili stream.
Dok jedan dan Big brother ne ugasi cijeli internet :run:
Oni su bili unikatni jedno vrijeme i stvarno su ljudima dosta pomogli sa add-onima. Medjutim, kada su usli u IPTV vode, to je iziskivalo troskove i naravno nece niko placati iz svog dzepa. Medjutim, danas ljudi imaju ogroman broj drugih aplikacija, samo ako imalo prorove bespuce interneta. Nikada lakse nije bilo gledati IPTV. On to haman nikako da skonta, pa jos zamislja da su svi ovisni o njemu. Umjesto sto se dere i istresa na ljude, neka radi onoliko za koliko je placen server, kada istekne neka kukaju. Ovako mi opasno smrdi da mu kapa dobra lova, pa svako malo ultimatume radi i prijeti gasenjem. Kao da je vise njemu stalo do builda, nego ovim sto gledaju.
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#7297 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by player_ »

Pedja svaka 2-3 mjeseca gasi sve :D
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#7298 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PlusSA »

Navlaci ba raju samo, para nikad dosta :mrgreen:

Providni su skroz al eto, ima stariji ljudi koji kupe android box samo zbog kodija i njihovog addona.

Ona famozna reklama na piku 6000+ kanala besplatno bez mjesecne pretplate do kraja života :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7299 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Govorio sam nedavno da ovaj neki bild na vavu crkava, izbaci me juce iz utakmice Rbl-Bm, jbga kad ga nisam zamjenio ni provjerio, a na sfu radi ali zaglavi, pa uspori i ubrza slika. Moram jos na sfu nabacit onih kodova. Na vavu promjeni bild, sad ima samo telka, radi. Kasno mi bilo palit bt. Steta na memu ne upali vavu gdje bild s kanalima i adon neki radi ko kad je instaliran. Nisam iz razloga sto nece nesto da prebacuje opcije ali skonta juce sta trebam radit. Kliknem ekran, memu i bild kursorom i radi, stane to zaglavljivanje prebacivanja opcija. Meni bitno samo historijski da rade na bt i ostalom. To vecinom pogledam, i neku tekmu. Valjda nebude danas zezalo nista s talijanima, L-M.

Upravu je @irac300 ima alternativa, samo treba nacackat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7300 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Spoiler
Show
Image
Novi bild, samo telka, jedva ga sinoc instalirao, radi, to je bitno.
Post Reply