Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8026 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Exodus? Valja li to staviti?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8027 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 09/06/2022 20:10 Exodus? Valja li to staviti?
nije los za dzabno
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8028 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Fa-la! :kakoste:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#8029 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

drug_profi wrote: 10/06/2022 00:10 Fa-la! :kakoste:
Na predhodnoj stranici sam ti postavio link za the promise ( oath fork) kodi addon. Uoutstvo za instalaciju . Dobar addon sa free izvorima za gledanje serija i fimova
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8030 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

jarobot wrote: 10/06/2022 10:26
drug_profi wrote: 10/06/2022 00:10 Fa-la! :kakoste:
Na predhodnoj stranici sam ti postavio link za the promise ( oath fork) kodi addon. Uoutstvo za instalaciju . Dobar addon sa free izvorima za gledanje serija i fimova
Uh izgleda da sam to propustio vidjeti. Hvala ti i sto si postavio i sto si skrenuo paznju.
Za vikend cu sve isprobati, ionako je kisa, nema se kuda ici.
Pa se eventualno javim sa potpitanjima. :thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8031 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

irac300 wrote: 08/06/2022 10:09 OK, skontali smo da je Real Debrid odlična stvar, al' de odvadite malo. Evo da sada uđe na temu neko ko nema pojma o Kodiju, mislio bi da ne može ništa gledati ako ne plati. LAŽ!!!
Nemojte slati pogrešnu sliku i ljude u startu obeshrabrivati.
Spominjete 4K. Pitate li se koliko ljudi moze sa nasim brzinama interneta streamati 4K video tezine 50-60 GB? Haj' ga lafe pokreni sa 10 Mb brzinom sto je u BiH stsndard (čitati temu o bh telecomu).

Već sam pisao, koristim Elementum već godinama i gledam sve što želim. Može se potrefiti da neka serija koja nije popularna nema dovoljno seedera pa da je ne mogu pokrenuti, ali 99% onog što mene zanima mogu gledati. Svaki film koji sam pogledao našao sam 4K link, i to mo'š misliti sve besplatno.

Da ponovim, znamo da je Real Debrid bolji, ali može se i bez njega.
tema je bila stremio, a ne kodi I elementum na kojem se i može nešto pogledat u boljoj kvaliteti, ali i tu često ne bez štekanja i dugotrajnih učitavanja i sl..Ne želim zvucati ni bahato ni šta ja znam al 10 Mbita odavno nije standard u bih druže, drugi par rukava je što bh telecom živi prošlom stoljeću i nudi takve usluge i to nameće kao standard... kako god, nek svako koristi što hoće i želi, poenta sve moje priče je da se za par maraka mj može to sve imati u puno boljem iskustvu i da nije vrijedno živciranja (barem meni). Ovim stavljam tacku na ovu raspravu, samo se možemo složit da se ne slažemo i ajmo dalje :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8032 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

typeOnegative wrote: 10/06/2022 11:12
irac300 wrote: 08/06/2022 10:09 OK, skontali smo da je Real Debrid odlična stvar, al' de odvadite malo. Evo da sada uđe na temu neko ko nema pojma o Kodiju, mislio bi da ne može ništa gledati ako ne plati. LAŽ!!!
Nemojte slati pogrešnu sliku i ljude u startu obeshrabrivati.
Spominjete 4K. Pitate li se koliko ljudi moze sa nasim brzinama interneta streamati 4K video tezine 50-60 GB? Haj' ga lafe pokreni sa 10 Mb brzinom sto je u BiH stsndard (čitati temu o bh telecomu).

Već sam pisao, koristim Elementum već godinama i gledam sve što želim. Može se potrefiti da neka serija koja nije popularna nema dovoljno seedera pa da je ne mogu pokrenuti, ali 99% onog što mene zanima mogu gledati. Svaki film koji sam pogledao našao sam 4K link, i to mo'š misliti sve besplatno.

Da ponovim, znamo da je Real Debrid bolji, ali može se i bez njega.
tema je bila stremio, a ne kodi I elementum na kojem se i može nešto pogledat u boljoj kvaliteti, ali i tu često ne bez štekanja i dugotrajnih učitavanja i sl..Ne želim zvucati ni bahato ni šta ja znam al 10 Mbita odavno nije standard u bih druže, drugi par rukava je što bh telecom živi prošlom stoljeću i nudi takve usluge i to nameće kao standard... kako god, nek svako koristi što hoće i želi, poenta sve moje priče je da se za par maraka mj može to sve imati u puno boljem iskustvu i da nije vrijedno živciranja (barem meni). Ovim stavljam tacku na ovu raspravu, samo se možemo složit da se ne slažemo i ajmo dalje :thumbup:
Druze, nemamo se mi sta slagati ili ne slagati. Ja i dalje odgovorno tvrdim da se moze i te kako uzivati u ovome besplatno. Isti i slicni su me ubjedjivali da nema kvalitetnog iptv-a ako se ne plati, a ja gledam isti vec preko dvije godine besplatno. Tvoja prednost je sto nadjes 50 4K linka, a ja nadjem dva, na kraju obojica gledamo jedan. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8033 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

irac300 wrote: 10/06/2022 11:46
typeOnegative wrote: 10/06/2022 11:12

tema je bila stremio, a ne kodi I elementum na kojem se i može nešto pogledat u boljoj kvaliteti, ali i tu često ne bez štekanja i dugotrajnih učitavanja i sl..Ne želim zvucati ni bahato ni šta ja znam al 10 Mbita odavno nije standard u bih druže, drugi par rukava je što bh telecom živi prošlom stoljeću i nudi takve usluge i to nameće kao standard... kako god, nek svako koristi što hoće i želi, poenta sve moje priče je da se za par maraka mj može to sve imati u puno boljem iskustvu i da nije vrijedno živciranja (barem meni). Ovim stavljam tacku na ovu raspravu, samo se možemo složit da se ne slažemo i ajmo dalje :thumbup:
Druze, nemamo se mi sta slagati ili ne slagati. Ja i dalje odgovorno tvrdim da se moze i te kako uzivati u ovome besplatno. Isti i slicni su me ubjedjivali da nema kvalitetnog iptv-a ako se ne plati, a ja gledam isti vec preko dvije godine besplatno. Tvoja prednost je sto nadjes 50 4K linka, a ja nadjem dva, na kraju obojica gledamo jedan. :mrgreen:
:mrgreen: +1
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8034 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Fol je sto ja nemam zivaca da svaki put kad nesto hocu pogledati gatam gdje cu naci, i hoce li raditi link.
Pa trazi, drugi, treci.
U sustini TV mi sluzi za opustanje. Pola sata, do sat. Ako cu 20 minuta da se prcam oko streama, subtitla, i sl, onda ga hebi.
A opet upravo radi toga mi besmisleno davati neke pare za liste gdje nema te zajebancije. Desice se sedmicno max 5 puta da nesto pogledam, ili ce se desiti jednom.
Box sam kupio prvenstveno radi engleske lige i lige prvaka koje mi Telemah vise ne isporucuje. NBC i CBS krimi i politicke drame prati moja supruga pa i ja sa njom ponekad. Zato insistiram na tim mrezama.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8035 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

@irac ja to nisam ni rekao, ne namećem ti ništa niti ulazim u iptv liste jer ne znam. Ali znam da ti stremio neće sigurno dati linkove koje dobijes ovamo, ni blizu, iskustvo i lakoću korištenja za par kafa mjesečno naspram bufferinga, neispravnih linkova i pm na stremiu i sl neću ni spominjati, meni to vrijedi tih par km mjesečno, nekom ne, poštujem i to. . opet kažem, imao koristio, da stremio i sl. rade posao ne bi mu ljudi tražili zamjenu i plaćali RD i sl .. kao što kolega iznad kaže, želim da taj link kad ga nađe radi sto posto, nemam ni vremena ni živaca da se zaj i tražim drugi, treći peti .. E sad, ko ima volje i vremena svaka čast, nemam problema s tim, ali hajmo bit malo realni i postavit stvari na pravo mjesto..
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8036 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Nego, vidim stalno se potencira koristenje VPN prilikom koristenja Kodija.
Koji VPN, i ima li neki besplatan?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8037 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 10/06/2022 13:57 Nego, vidim stalno se potencira koristenje VPN prilikom koristenja Kodija.
Koji VPN, i ima li neki besplatan?
samo pici, za sad u Bosni netreba VPN
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#8038 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mc-twin »

typeOnegative wrote: 10/06/2022 13:32 @irac ja to nisam ni rekao, ne namećem ti ništa niti ulazim u iptv liste jer ne znam. Ali znam da ti stremio neće sigurno dati linkove koje dobijes ovamo, ni blizu, iskustvo i lakoću korištenja za par kafa mjesečno naspram bufferinga, neispravnih linkova i pm na stremiu i sl neću ni spominjati, meni to vrijedi tih par km mjesečno, nekom ne, poštujem i to. . opet kažem, imao koristio, da stremio i sl. rade posao ne bi mu ljudi tražili zamjenu i plaćali RD i sl .. kao što kolega iznad kaže, želim da taj link kad ga nađe radi sto posto, nemam ni vremena ni živaca da se zaj i tražim drugi, treći peti .. E sad, ko ima volje i vremena svaka čast, nemam problema s tim, ali hajmo bit malo realni i postavit stvari na pravo mjesto..
Nije to bas tako strasno i dramaticno kako ti zelis predstaviti,ali dobro...
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8039 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

mc-twin wrote: 10/06/2022 18:19
typeOnegative wrote: 10/06/2022 13:32 @irac ja to nisam ni rekao, ne namećem ti ništa niti ulazim u iptv liste jer ne znam. Ali znam da ti stremio neće sigurno dati linkove koje dobijes ovamo, ni blizu, iskustvo i lakoću korištenja za par kafa mjesečno naspram bufferinga, neispravnih linkova i pm na stremiu i sl neću ni spominjati, meni to vrijedi tih par km mjesečno, nekom ne, poštujem i to. . opet kažem, imao koristio, da stremio i sl. rade posao ne bi mu ljudi tražili zamjenu i plaćali RD i sl .. kao što kolega iznad kaže, želim da taj link kad ga nađe radi sto posto, nemam ni vremena ni živaca da se zaj i tražim drugi, treći peti .. E sad, ko ima volje i vremena svaka čast, nemam problema s tim, ali hajmo bit malo realni i postavit stvari na pravo mjesto..
Nije to bas tako strasno i dramaticno kako ti zelis predstaviti,ali dobro...

Imaš pravo na svoje mišljenje ... kako rekoh , imao , koristio , i bilo je tako kako sam opisao , jer da je bilo ok koristio bi i sad, vrlo jednostavno . Kako god , rekao sam što sam imao i objasnio , ko može shvatit poentu može , ko ne može šta da mu radim .
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8040 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

typeOnegative wrote: 10/06/2022 13:32 @irac ja to nisam ni rekao, ne namećem ti ništa niti ulazim u iptv liste jer ne znam. Ali znam da ti stremio neće sigurno dati linkove koje dobijes ovamo, ni blizu, iskustvo i lakoću korištenja za par kafa mjesečno naspram bufferinga, neispravnih linkova i pm na stremiu i sl neću ni spominjati, meni to vrijedi tih par km mjesečno, nekom ne, poštujem i to. . opet kažem, imao koristio, da stremio i sl. rade posao ne bi mu ljudi tražili zamjenu i plaćali RD i sl .. kao što kolega iznad kaže, želim da taj link kad ga nađe radi sto posto, nemam ni vremena ni živaca da se zaj i tražim drugi, treći peti .. E sad, ko ima volje i vremena svaka čast, nemam problema s tim, ali hajmo bit malo realni i postavit stvari na pravo mjesto..
Ma razumijemo se. :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#8041 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Suština je da ako ga ima real-debrid će ga naći 100%.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8042 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Odnekud mi Genocide addon upao. Nemam pojma.
Vidim kad pokrenem nesto da me upucuje na Real Debrid sa nekim kodom.

Molim ove koji koriste da mi pojasne.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8043 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

drug_profi wrote: 11/06/2022 21:54 Odnekud mi Genocide addon upao. Nemam pojma.
Vidim kad pokrenem nesto da me upucuje na Real Debrid sa nekim kodom.

Molim ove koji koriste da mi pojasne.
Ču Genocide!? :shock: ja to ne bi smio instalirati. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8044 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 11/06/2022 21:54 Odnekud mi Genocide addon upao. Nemam pojma.
Vidim kad pokrenem nesto da me upucuje na Real Debrid sa nekim kodom.

Molim ove koji koriste da mi pojasne.
evo sad pogledao s repo'm ti se instalirao i on trazi RD kod, disable ga ako neces koristit ga, ni RD
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#8045 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Sanjarko wrote: 11/06/2022 22:46
drug_profi wrote: 11/06/2022 21:54 Odnekud mi Genocide addon upao. Nemam pojma.
Vidim kad pokrenem nesto da me upucuje na Real Debrid sa nekim kodom.

Molim ove koji koriste da mi pojasne.
evo sad pogledao s repo'm ti se instalirao i on trazi RD kod, disable ga ako neces koristit ga, ni RD
Mozda bih i koristio kad bih znao kako to fercera.
ovaj kod unesem na RD web stranici (ako platim valjda) i onda gledam - gdje?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8046 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 11/06/2022 22:49
Sanjarko wrote: 11/06/2022 22:46

evo sad pogledao s repo'm ti se instalirao i on trazi RD kod, disable ga ako neces koristit ga, ni RD
Mozda bih i koristio kad bih znao kako to fercera.
ovaj kod unesem na RD web stranici (ako platim valjda) i onda gledam - gdje?
ne bi znao
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#8047 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

drug_profi wrote: 11/06/2022 22:49
Sanjarko wrote: 11/06/2022 22:46

evo sad pogledao s repo'm ti se instalirao i on trazi RD kod, disable ga ako neces koristit ga, ni RD
Mozda bih i koristio kad bih znao kako to fercera.
ovaj kod unesem na RD web stranici (ako platim valjda) i onda gledam - gdje?
Pa u tom genocide addonu. Ali ako nemas RD ne treba ti to, ukini ga slobodno.
Fiz1313
Posts: 8
Joined: 13/06/2022 09:35

#8048 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Fiz1313 »

drug_profi wrote: 11/06/2022 22:49
Sanjarko wrote: 11/06/2022 22:46

evo sad pogledao s repo'm ti se instalirao i on trazi RD kod, disable ga ako neces koristit ga, ni RD
Mozda bih i koristio kad bih znao kako to fercera.
ovaj kod unesem na RD web stranici (ako platim valjda) i onda gledam - gdje?
Gledas na kodiju nakon što verifikuješ RD.

Image
Image

Image

Image

Image
Zastozato
Posts: 999
Joined: 27/09/2014 23:18

#8049 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zastozato »

Instalirajte add-on Crew. Neće vam trebati nijedan drugi pored njega, jer na njemu bukvalno sve možete pronaći.
User avatar
Peacean
Posts: 2637
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#8050 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Peacean »

Evo iz BalkanGreena opet najavljuju gašenje zbog nedostatka sredstava :roll: . Ali je zato RobinHoodTV ponovo aktivan i za sada PVR radi bez problema.
Post Reply