Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#8376 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Student_u_Ostavci »

Haris033 wrote: 01/10/2022 12:35 Ne znam otkud tolika hajka na Peđu?!
Lik nam je svima, godinama, obezbjedio gledanje svih svjetskih tv kanala.
Do ovoga je moralo doći kad-tad, a čudi me da nije i ranije..
Kada neki influenceri, ytuberi i sl. mogu zarađivati na glupostima milione, zašto čovjek za nekih 10k $ ne bi naplatio svoj trud :roll:
Ja ću prvi dati koji $ preko PP ako ću imati stabilnu PVR listu sa svim kanalima, samo da me prihvati u tu svoju grupu..
Legendo, jesi ti svjestan da on traži donacije za filmove? Alo, u 2022oj godini ti neko traži pare da bi ti film gledao. Evo javi se meni, ja ću ti za dž dati mac adresu za ott i gratis stranice za filmove. :lol: :lol:
semsasuljakovic
Posts: 1974
Joined: 02/08/2015 21:30

#8377 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semsasuljakovic »

Pa dobro, moram priznati da je i kod Peđe koliko para toliko muzike.
Ja npr. plaćam kinesku listu 50 KM godišnje. Pouzdana kao i npr. EON tv.
Ako platiš 5€ za tu Peđinu listu, i zadovoljan si da ti šteka na svakom jačem eventu, i to mi je ok. Puno je neukih koji dalje od Kodija ne znaju maknuti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#8378 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by skafiskafsnjak »

MOze li mi neko dati neki link kako da namjestim kodi? instalirao sam , ali dalje ne znam....nasao neka uputstva , bezveze ..
User avatar
Elektro Pionir
Posts: 15
Joined: 25/01/2022 23:05

#8379 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Elektro Pionir »

@irac300
Može unblock 😁
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#8380 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TheWatcher »

skafiskafsnjak wrote: 01/10/2022 14:38 MOze li mi neko dati neki link kako da namjestim kodi? instalirao sam , ali dalje ne znam....nasao neka uputstva , bezveze ..
koji si kodi install :?:
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#8381 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PajaELdin »

Pozdrav narode, kupio Xiaomi TV Stick 4K i instalirao Kodi 19.3 i od onog klošara Peđe Green Revolution, međutim neće mi Elementum. Nešto sam tražio po netu i vidim spominje se da ima nakav problem sa Android 11... Kako instalirati Elementum, postoji li uopšte mogućnost bio ga to GR ili BT dodatak na ovom Sticku sa Androida 11 OS???
Mila_1099
Posts: 48
Joined: 30/06/2022 09:32
Location: Mulahuki glaba tuki

#8382 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mila_1099 »

PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:28 Pozdrav narode, kupio Xiaomi TV Stick 4K i instalirao Kodi 19.3 i od onog klošara Peđe Green Revolution, međutim neće mi Elementum. Nešto sam tražio po netu i vidim spominje se da ima nakav problem sa Android 11... Kako instalirati Elementum, postoji li uopšte mogućnost bio ga to GR ili BT dodatak na ovom Sticku sa Androida 11 OS???
Na stranicu i skineš elem i na usb i install
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#8383 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PajaELdin »

Mila_1099 wrote: 01/10/2022 15:30
PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:28 Pozdrav narode, kupio Xiaomi TV Stick 4K i instalirao Kodi 19.3 i od onog klošara Peđe Green Revolution, međutim neće mi Elementum. Nešto sam tražio po netu i vidim spominje se da ima nakav problem sa Android 11... Kako instalirati Elementum, postoji li uopšte mogućnost bio ga to GR ili BT dodatak na ovom Sticku sa Androida 11 OS???
Na stranicu i skineš elem i na usb i install
Nema ovaj Stick USB ulaz uopšte.
Mila_1099
Posts: 48
Joined: 30/06/2022 09:32
Location: Mulahuki glaba tuki

#8384 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mila_1099 »

PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:42
Mila_1099 wrote: 01/10/2022 15:30

Na stranicu i skineš elem i na usb i install
Nema ovaj Stick USB ulaz uopšte.
Kakve to veze ima, usb u tv i instaliraš na box
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#8385 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PajaELdin »

Mila_1099 wrote: 01/10/2022 15:48
PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:42

Nema ovaj Stick USB ulaz uopšte.
Kakve to veze ima, usb u tv i instaliraš na box
Evo sam uspio sa 18.9 verzijom. Hvala ti u svakom slučaju. 🙂
Mila_1099
Posts: 48
Joined: 30/06/2022 09:32
Location: Mulahuki glaba tuki

#8386 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mila_1099 »

PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:56
Mila_1099 wrote: 01/10/2022 15:48

Kakve to veze ima, usb u tv i instaliraš na box
Evo sam uspio sa 18.9 verzijom. Hvala ti u svakom slučaju. 🙂
To je zastarilo i ne valja nit ima podršku.

19.4 instaliraj.
bogata_sirotinja
Posts: 615
Joined: 10/09/2021 19:33

#8387 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by bogata_sirotinja »

PajaELdin wrote: 01/10/2022 15:28 Pozdrav narode, kupio Xiaomi TV Stick 4K i instalirao Kodi 19.3 i od onog klošara Peđe Green Revolution, međutim neće mi Elementum. Nešto sam tražio po netu i vidim spominje se da ima nakav problem sa Android 11... Kako instalirati Elementum, postoji li uopšte mogućnost bio ga to GR ili BT dodatak na ovom Sticku sa Androida 11 OS???
Napokon da vidim da je neko uzeo Xiaomi Mi Stick 4K. Isti imam od aprila pa hoću da te pitam, radi li ti dobro HDMI CEC opcija?
Meni sve radi osi paljenja... Jednostavno ne želi da se upali...
Sasvim solidan stick te osjetno brži od običnog. Vjerujem da će ga Xiaomi kroz update još unaprijediti mada i sada radi sve super osim te HDMI CEC opcije...
Nije do tv-a jer prije njega na istom tv-u sam koristio obični Mi Stick i radila je HDMI CEC opcija.
Mila_1099
Posts: 48
Joined: 30/06/2022 09:32
Location: Mulahuki glaba tuki

#8388 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mila_1099 »

Ostaviš ga upaljenog ko je vidio gasit stick.

Kod mene 3 firestick i nikad mi na pamet nije bilo da ga gasim.

Samo prebacim na hdmi ulaz i voz.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#8389 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Haris033 »

Student_u_Ostavci wrote: 01/10/2022 13:25
Haris033 wrote: 01/10/2022 12:35 Ne znam otkud tolika hajka na Peđu?!
Lik nam je svima, godinama, obezbjedio gledanje svih svjetskih tv kanala.
Do ovoga je moralo doći kad-tad, a čudi me da nije i ranije..
Kada neki influenceri, ytuberi i sl. mogu zarađivati na glupostima milione, zašto čovjek za nekih 10k $ ne bi naplatio svoj trud :roll:
Ja ću prvi dati koji $ preko PP ako ću imati stabilnu PVR listu sa svim kanalima, samo da me prihvati u tu svoju grupu..
Legendo, jesi ti svjestan da on traži donacije za filmove? Alo, u 2022oj godini ti neko traži pare da bi ti film gledao. Evo javi se meni, ja ću ti za dž dati mac adresu za ott i gratis stranice za filmove. :lol: :lol:
Svjestan sam da ih uzima zbog filmova.
Meni su filmovi nebitni. Bitna mi je njegova PVR lista koja je na K18.9 u BT Build-u radila i još radi skoro pa bez nekih većih zastoja. Kada je LP, svi hoće da gledaju AS, a xy drugih tv stanica prikazuju iste tekme, samo na drugom jeziku, ali bez štekanja.
E, sad.. Ima li iko na planeti sličan build, a da ga nudi besplatno?
Njemu hvala na svim ovim godinama što nam je pružio besplatno gledanje istih tih kanala..
Mislim da će mu većina starih korisnika plaćati build zbog PVR-a, pogotovo što je PVR legalan, za razliku od filmova i serija koji su čista piraterija u EU i dalje na zapadu..
Naravno, sve to uz neku razumljivu cifru..
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#8390 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Haris033 wrote: 01/10/2022 16:49
Student_u_Ostavci wrote: 01/10/2022 13:25

Legendo, jesi ti svjestan da on traži donacije za filmove? Alo, u 2022oj godini ti neko traži pare da bi ti film gledao. Evo javi se meni, ja ću ti za dž dati mac adresu za ott i gratis stranice za filmove. :lol: :lol:
Svjestan sam da ih uzima zbog filmova.
Meni su filmovi nebitni. Bitna mi je njegova PVR lista koja je na K18.9 u BT Build-u radila i još radi skoro pa bez nekih većih zastoja. Kada je LP, svi hoće da gledaju AS, a xy drugih tv stanica prikazuju iste tekme, samo na drugom jeziku, ali bez štekanja.
E, sad.. Ima li iko na planeti sličan build, a da ga nudi besplatno?
Njemu hvala na svim ovim godinama što nam je pružio besplatno gledanje istih tih kanala..
Mislim da će mu većina starih korisnika plaćati build zbog PVR-a, pogotovo što je PVR legalan, za razliku od filmova i serija koji su čista piraterija u EU i dalje na zapadu..
Naravno, sve to uz neku razumljivu cifru..
Jesi realan? Šta misliš da li plaća telekomima? Da li plaća reselerima cije visekonekcijske liste krade i ubacuje u build?
Nije ovdje uopste nikada ni bila prica o tome zasto on naplacuje, nego smo se smijali njegovom konstantnom kmečanju i traženju novca. OK stari, napravio si build, izdvojio si vrijeme, red je da ti se uplati donacija. Međutim, on konstantno kmeči, kenja, vrijeđa ljude jer mu treba novac.
Šta misliš zašto nije ugasio build ako nema para i on to radi iz cejfa?
Klasicna seoska varalica.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#8391 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Student_u_Ostavci »

irac300 wrote: 01/10/2022 17:13
Haris033 wrote: 01/10/2022 16:49

Svjestan sam da ih uzima zbog filmova.
Meni su filmovi nebitni. Bitna mi je njegova PVR lista koja je na K18.9 u BT Build-u radila i još radi skoro pa bez nekih većih zastoja. Kada je LP, svi hoće da gledaju AS, a xy drugih tv stanica prikazuju iste tekme, samo na drugom jeziku, ali bez štekanja.
E, sad.. Ima li iko na planeti sličan build, a da ga nudi besplatno?
Njemu hvala na svim ovim godinama što nam je pružio besplatno gledanje istih tih kanala..
Mislim da će mu većina starih korisnika plaćati build zbog PVR-a, pogotovo što je PVR legalan, za razliku od filmova i serija koji su čista piraterija u EU i dalje na zapadu..
Naravno, sve to uz neku razumljivu cifru..
Jesi realan? Šta misliš da li plaća telekomima? Da li plaća reselerima cije visekonekcijske liste krade i ubacuje u build?
Nije ovdje uopste nikada ni bila prica o tome zasto on naplacuje, nego smo se smijali njegovom konstantnom kmečanju i traženju novca. OK stari, napravio si build, izdvojio si vrijeme, red je da ti se uplati donacija. Međutim, on konstantno kmeči, kenja, vrijeđa ljude jer mu treba novac.
Šta misliš zašto nije ugasio build ako nema para i on to radi iz cejfa?
Klasicna seoska varalica.
Ovo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8392 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

meni steka sve, dirao postavke na emulatoru, smanjio jezgre/cores s 4 na 2, steka sad iako sam vratio na 4 opet, nisam trebao cackat nista :sad: sf plejer stara verzija jos radi ali liste nerade osim jedne

jbga zastario kompjuter, sad ce mu dekada u januaru, zbog toga sam i cackao

nista, fresh install svega
User avatar
Peacean
Posts: 2403
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#8393 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Peacean »

Sanjarko wrote: 01/10/2022 17:38 meni steka sve, dirao postavke na emulatoru, smanjio jezgre/cores s 4 na 2, steka sad iako sam vratio na 4 opet, nisam trebao cackat nista :sad: sf plejer stara verzija jos radi ali liste nerade osim jedne

jbga zastario kompjuter, sad ce mu dekada u januaru, zbog toga sam i cackao

nista, fresh install svega
Što ne koristiš Windows verziju?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8394 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Peacean wrote: 01/10/2022 18:11
Sanjarko wrote: 01/10/2022 17:38 meni steka sve, dirao postavke na emulatoru, smanjio jezgre/cores s 4 na 2, steka sad iako sam vratio na 4 opet, nisam trebao cackat nista :sad: sf plejer stara verzija jos radi ali liste nerade osim jedne

jbga zastario kompjuter, sad ce mu dekada u januaru, zbog toga sam i cackao

nista, fresh install svega
Što ne koristiš Windows verziju?
u emulatoru picim free piratske apps za telku, imam kodi i na windowsu, ali ove apps nisu kodi, radilo sve donedavno ali zbog azuriranja i sto crkaje laptop sve pocelo da steka i preveliko opterecenje na disk, cpu, ram itd

vrijeme je da mijenjam laptop, srecom skupio sam nesto, bit ce dovoljno valjda za polovnog

ove apps bolje od kodi buildova radile, jbga vrijeme odavno da se zamjeni

sav uljepljen je
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#8395 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Haris033 wrote: 01/10/2022 16:49
Student_u_Ostavci wrote: 01/10/2022 13:25

Legendo, jesi ti svjestan da on traži donacije za filmove? Alo, u 2022oj godini ti neko traži pare da bi ti film gledao. Evo javi se meni, ja ću ti za dž dati mac adresu za ott i gratis stranice za filmove. :lol: :lol:
Svjestan sam da ih uzima zbog filmova.
Meni su filmovi nebitni. Bitna mi je njegova PVR lista koja je na K18.9 u BT Build-u radila i još radi skoro pa bez nekih većih zastoja. Kada je LP, svi hoće da gledaju AS, a xy drugih tv stanica prikazuju iste tekme, samo na drugom jeziku, ali bez štekanja.
E, sad.. Ima li iko na planeti sličan build, a da ga nudi besplatno?
Njemu hvala na svim ovim godinama što nam je pružio besplatno gledanje istih tih kanala..
Mislim da će mu većina starih korisnika plaćati build zbog PVR-a, pogotovo što je PVR legalan, za razliku od filmova i serija koji su čista piraterija u EU i dalje na zapadu..
Naravno, sve to uz neku razumljivu cifru..
Pa ekipa sa Serbian foruma je uradila vise za gledaoce IPTVa nego Pedja, Infinity i Zadar build zajedno i na kvadrat, od podjele besplatnih visoko kvalitetnih listi, preko SFVIP aplikacije za windows, SFXC aplikacije za Android, Saletovih skenera, najjaceg EPGa za exyu, razvoja raznih alata za IPTV itd itd pa ljudi nikad feninga jednog nisu ni trazili ni dobili. Imaju i oni VIP sekciju ali je to prava VIP sekcija u koju ulazis tako sto zadobijes njihovo povjerenje a ne tako sto platis 5€ za server
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2882
Joined: 03/03/2011 09:12

#8396 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by AhmetShabo »

Jel sw ovo vise ne moze inst balkan green repository?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8397 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

MehmedPasaMoric wrote: 01/10/2022 20:13
Haris033 wrote: 01/10/2022 16:49

Svjestan sam da ih uzima zbog filmova.
Meni su filmovi nebitni. Bitna mi je njegova PVR lista koja je na K18.9 u BT Build-u radila i još radi skoro pa bez nekih većih zastoja. Kada je LP, svi hoće da gledaju AS, a xy drugih tv stanica prikazuju iste tekme, samo na drugom jeziku, ali bez štekanja.
E, sad.. Ima li iko na planeti sličan build, a da ga nudi besplatno?
Njemu hvala na svim ovim godinama što nam je pružio besplatno gledanje istih tih kanala..
Mislim da će mu većina starih korisnika plaćati build zbog PVR-a, pogotovo što je PVR legalan, za razliku od filmova i serija koji su čista piraterija u EU i dalje na zapadu..
Naravno, sve to uz neku razumljivu cifru..
Pa ekipa sa Serbian foruma je uradila vise za gledaoce IPTVa nego Pedja, Infinity i Zadar build zajedno i na kvadrat, od podjele besplatnih visoko kvalitetnih listi, preko SFVIP aplikacije za windows, SFXC aplikacije za Android, Saletovih skenera, najjaceg EPGa za exyu, razvoja raznih alata za IPTV itd itd pa ljudi nikad feninga jednog nisu ni trazili ni dobili. Imaju i oni VIP sekciju ali je to prava VIP sekcija u koju ulazis tako sto zadobijes njihovo povjerenje a ne tako sto platis 5€ za server
+1 veoma dobar su posao uradili, svaka im cast, samo ja mislio da je Sale neki Turcin napocetku, nisam odmah skuzio da je/su upitanju nasi ljudi

nasao ja neki nov laptop, oko 700 KM je, samo malo ima SSD prostora, 256 GB, i malo manje USB dzekova, valjda mi mogne bit to sve posto je kod mene sve obicno, ruter, dzojstik itd, imam sakupljeno ponovo za polovan laptop, ali su skupi, po oko 400 KM, konta stara da doda pa da nov uzmem ili da uzmem na rate preko invalidnine

postavim na onoj temi sta kupit da me posavjetujete malo
User avatar
Tiger 033
Posts: 8692
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8398 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Tiger 033 »

Šta je ovo i jel' neko ovo koristio

:Klikni na link i prikljuci se ako vec imas instaliran Telegram!
U slucaju da nemas instaliraj i pridruzi se."

https://t.me/rhtvpro
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#8399 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TheWatcher »

Tiger 033 wrote: 02/10/2022 08:28 Šta je ovo i jel' neko ovo koristio

:Klikni na link i prikljuci se ako vec imas instaliran Telegram!
U slucaju da nemas instaliraj i pridruzi se."

https://t.me/rhtvpro
To ti je robihhood 😀 ja sam pokusao pise mi acess blocked
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#8400 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Neka koliko toliko pouzdana IPTV lista, treba mi zbog SK i formule koje nema na moja tv :-D
Post Reply