Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8401 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

dohakale elite izgleda nama raji, necemo imat sta gledat dok ne platimo, ja jedno vrijeme orion tv gledao malo, juce udzem kaze nije dostupno u vasoj drzavi radi tv prava, jos ako telekomi pocnu blokirat, uglavnom nam hoce dohakat izgleda, da se plati, pa se klati

ja sad nemam sta gledad osim na saletovom plejeru, steka sve na emulatoru, i igrica, i telka

kud sam cackao emulator
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8402 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

prvo i jedino osnovno pravilo je ne prckaj po onom sto sasvim dobro radi :roll:
ima se sta djabe gledati i sad, samo treba potraziti Image

sve se moze naci, samo... najlakse je guzovace, jedni kopaju a drugi se kupaju, nemam vise ni volje ni zivaca sa otijem takijem se gOnjat' ni privatno a kamoli po forumu...
@irac300 jos pomalo ustrajava kod onih koji zele stogod naucit' i svaka njemu cast, ali se i kod njega vidi poprilican zamor.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8403 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semirsar wrote: 02/10/2022 13:01 prvo i jedino osnovno pravilo je ne prckaj po onom sto sasvim dobro radi :roll:
ima se sta djabe gledati i sad, samo treba potraziti Image

sve se moze naci, samo... najlakse je guzovace, jedni kopaju a drugi se kupaju, nemam vise ni volje ni zivaca sa otijem takijem se gOnjat' ni privatno a kamoli po forumu...
@irac300 jos pomalo ustrajava kod onih koji zele stogod naucit' i svaka njemu cast, ali se i kod njega vidi poprilican zamor.
Nije problem ni pomoci, problem je ljudska nezahvalnost. Das ljudima listu, ka'e, ih ovo nije full HD ili gluho bilo 4K. Ili odvojis po pola sata, sat svog vremena, napises informaticki nepismenoj osobi tutorial sta da skine, kako da ubaci listu, kao i samu listu, kako da instalira... i na kraju ti ne kaze ni hvala. Onda imas lovce u mutnom koji se prave naivni, pa me kao naivno ispituju gdje skidam liste, koje alate koristim i onda kroz pricu vidis da lik zna vise od tebe, ali pokusava da vidi da nemam nesto sto on nema.
Malo mi fali da se pretvorim u Pedju. :lol:
Srecom, mnogo vise je normalnih ljudi, koji cijene tvoj trud, nude da ti plate, caste, pozivaju u goste... Nikad marke nisam uzeo, niti cu, kada ti neko kaze hvala i vidis da je sretan, nema tih para.

Ali da sam postao drskiji, bezobrazniji...jesam. Zahvaljujuci onim gore na pocetku spomenutim, izgubis vjeru u ljude i onda se kola slome na nekom jadniku koji nije nista kriv.
User avatar
Peacean
Posts: 2647
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#8404 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Peacean »

Sanjarko wrote: 02/10/2022 12:50 dohakale elite izgleda nama raji, necemo imat sta gledat dok ne platimo, ja jedno vrijeme orion tv gledao malo, juce udzem kaze nije dostupno u vasoj drzavi radi tv prava, jos ako telekomi pocnu blokirat, uglavnom nam hoce dohakat izgleda, da se plati, pa se klati

ja sad nemam sta gledad osim na saletovom plejeru, steka sve na emulatoru, i igrica, i telka

kud sam cackao emulator
Probaj onda neki drugi emulator, ja sa BlueStacks nemam problema. Na kodiju možeš nabaciti Robin Hood ili Zadar build umjesto GR-a.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8405 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

semirsar wrote: 02/10/2022 13:01 prvo i jedino osnovno pravilo je ne prckaj po onom sto sasvim dobro radi :roll:
ima se sta djabe gledati i sad, samo treba potraziti Image

sve se moze naci, samo... najlakse je guzovace, jedni kopaju a drugi se kupaju, nemam vise ni volje ni zivaca sa otijem takijem se gOnjat' ni privatno a kamoli po forumu...
@irac300 jos pomalo ustrajava kod onih koji zele stogod naucit' i svaka njemu cast, ali se i kod njega vidi poprilican zamor.
nije radilo dobro nakon azuriranja, pa zato cackao, staro sve, i laptop, i sistem itd, jos se raspada laptop, onom selotejp sivom trakom ga uljepio, popucala plastika i kabal, nasao sam neke pa cu vas pitat valjaju li ista, znam za to pravilo i malo malo negodujem sto cackaju apps i sisteme od Fejsa pa nadalje

sutra vrnem sve, imam snimljene vm-ove pa valjda mognem, ako ne idem na fresh install

i stara mi je rekla sto sam cackao, ali kazem azuriranje poremetilo prvo, pa ja jos vise
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8406 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Peacean wrote: 02/10/2022 13:14
Sanjarko wrote: 02/10/2022 12:50 dohakale elite izgleda nama raji, necemo imat sta gledat dok ne platimo, ja jedno vrijeme orion tv gledao malo, juce udzem kaze nije dostupno u vasoj drzavi radi tv prava, jos ako telekomi pocnu blokirat, uglavnom nam hoce dohakat izgleda, da se plati, pa se klati

ja sad nemam sta gledad osim na saletovom plejeru, steka sve na emulatoru, i igrica, i telka

kud sam cackao emulator
Probaj onda neki drugi emulator, ja sa BlueStacks nemam problema. Na kodiju možeš nabaciti Robin Hood ili Zadar build umjesto GR-a.
nemoze na njemu, jos treba ga rutovat, a slika na njemu uvijek stekala, na memu nije, jbno azuriranje
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8407 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

irac300 wrote: 02/10/2022 13:14
semirsar wrote: 02/10/2022 13:01 prvo i jedino osnovno pravilo je ne prckaj po onom sto sasvim dobro radi :roll:
ima se sta djabe gledati i sad, samo treba potraziti Image

sve se moze naci, samo... najlakse je guzovace, jedni kopaju a drugi se kupaju, nemam vise ni volje ni zivaca sa otijem takijem se gOnjat' ni privatno a kamoli po forumu...
@irac300 jos pomalo ustrajava kod onih koji zele stogod naucit' i svaka njemu cast, ali se i kod njega vidi poprilican zamor.
Nije problem ni pomoci, problem je ljudska nezahvalnost. Das ljudima listu, ka'e, ih ovo nije full HD ili gluho bilo 4K. Ili odvojis po pola sata, sat svog vremena, napises informaticki nepismenoj osobi tutorial sta da skine, kako da ubaci listu, kao i samu listu, kako da instalira... i na kraju ti ne kaze ni hvala. Onda imas lovce u mutnom koji se prave naivni, pa me kao naivno ispituju gdje skidam liste, koje alate koristim i onda kroz pricu vidis da lik zna vise od tebe, ali pokusava da vidi da nemam nesto sto on nema.
Malo mi fali da se pretvorim u Pedju. :lol:
Srecom, mnogo vise je normalnih ljudi, koji cijene tvoj trud, nude da ti plate, caste, pozivaju u goste... Nikad marke nisam uzeo, niti cu, kada ti neko kaze hvala i vidis da je sretan, nema tih para.

Ali da sam postao drskiji, bezobrazniji...jesam. Zahvaljujuci onim gore na pocetku spomenutim, izgubis vjeru u ljude i onda se kola slome na nekom jadniku koji nije nista kriv.
ti si meni pomogao kad nisam nista znao i slao liste i hvala ti opet puno na tome, samo duduk sam pravo za svasta, jos samouk i bez sto sta, ali bolje danas znam nego prije, hvala ti jos jednom
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#8408 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by AhmetShabo »

I ja cu javno da se zahvalim ircu, meni je pomgao puno i slobodno mogu reci da je poprilicno jednostavno sve u uputama tako da nema greske.
I ja sam taj koji je pitao moze li slika biti malo bolja jer sam mislio da navgator negdje uskracuje kvalitet , nista vise
Sa malo guglanja i youtuba se sve moze skontati cim malo udjes u ovo
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8409 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ljudi, da racistimo odmah. Ne trebaju meni javne pohvale. :mrgreen:
Moj post se odnosio vise na neko iskustvo sa ljudima i sa cime se covjek sve susrece. Dovoljno je kada meni licno neko kaze hvala, a ne da se javno zna kome sam pomogao. Nije to poenta bila. :wink:
Ljudi smo, nismo Pedja. :mrgreen:

@AhmetShabo
Nije se druže odnosilo na tebe, ali si me juce podsjetio na neke likove. :mrgreen: S tobom je bio nesporazum, ziv zdrav bio. :bih:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8410 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

AhmetShabo wrote: 02/10/2022 14:12 I ja cu javno da se zahvalim ircu, meni je pomgao puno i slobodno mogu reci da je poprilicno jednostavno sve u uputama tako da nema greske.
I ja sam taj koji je pitao moze li slika biti malo bolja jer sam mislio da navgator negdje uskracuje kvalitet , nista vise
Sa malo guglanja i youtuba se sve moze skontati cim malo udjes u ovo
ma imaju ljudi zadrsku pa nece da stimaju itd, ali kad krenes svatis lako ide ili lakse ide, @semirsar upravu ali kazem nije samo do mene, jesam cackao ali nakon azuriranja, sad steka slika, 2 godine skoro nista nisam cackao na emulatoru, radilo solidno

jednostavno sve resursno je zahtjevnije, probao bi memu na memu emulator instalirat, paralelno ovu novu verziju i staru ako moze se dva ova emulatora instalirat, znaci duplo, samo pod drugom lokacijom na disku

jbga duduk sam, pravo
kakosepise
Posts: 6
Joined: 01/10/2022 18:23
Contact:

#8411 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakosepise »

digoxin_24 wrote: 23/09/2022 22:52 Da probam još jednom, možda ovaj ima imam sreće. Da li ima bilo ko neko riješenje za EPG u Green Revolutionu? EPG kasni najmanje 2 sata, tj. Prikaz programa kasni 2 sata.
Ispravka:
https://kakosepise.info/rjesenje-ili-rijesenje.html
someone04
Posts: 75
Joined: 29/06/2013 16:38

#8412 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by someone04 »

Da li bi mi neko poslao IPTV listu da vidim kako to sve funkcionise. Upravo instalirao OTT Navigator (ukoliko je to uopste bitno koja je app u pitanju). Unaprijed se zahvaljujem :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8413 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

Možda da si prvo našao listu pa onda instalirao app :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8414 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

someone04 wrote: 03/10/2022 16:44 Da li bi mi neko poslao IPTV listu da vidim kako to sve funkcionise. Upravo instalirao OTT Navigator (ukoliko je to uopste bitno koja je app u pitanju). Unaprijed se zahvaljujem :)
Google i ukucas "iptv mac list". Izbacit ce ti milione rezultata, samo ih testiraj onda, naletit ces na neku dobru.
Najlakse ti te radnje na mobitelu odraditi, kada nadjes dobru listu ubaci je u boks, stik ili sta vec imas.

Procedura za ubacivanje mac liste u OTT
Settings - Provider - Add provider - Generic middleware server - MAC Portal - unijeti adresu i mac i potvrditi sa apply
someone04
Posts: 75
Joined: 29/06/2013 16:38

#8415 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by someone04 »

BarbaDue wrote: 03/10/2022 19:12 Možda da si prvo našao listu pa onda instalirao app :mrgreen:
To sam prvo uradio, no medjutim nesto ne funkcionise. Vidim kanale, ali mi se javljaju neke greske 404 i 101, not reachable, no EPG teleguide.
Pa sam mislio da mi mozda samo treba ispravna lista.
U svakom slucaju hvala na pomoci.
someone04
Posts: 75
Joined: 29/06/2013 16:38

#8416 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by someone04 »

irac300 wrote: 03/10/2022 19:21
someone04 wrote: 03/10/2022 16:44 Da li bi mi neko poslao IPTV listu da vidim kako to sve funkcionise. Upravo instalirao OTT Navigator (ukoliko je to uopste bitno koja je app u pitanju). Unaprijed se zahvaljujem :)
Google i ukucas "iptv mac list". Izbacit ce ti milione rezultata, samo ih testiraj onda, naletit ces na neku dobru.
Najlakse ti te radnje na mobitelu odraditi, kada nadjes dobru listu ubaci je u boks, stik ili sta vec imas.

Procedura za ubacivanje mac liste u OTT
Settings - Provider - Add provider - Generic middleware server - MAC Portal - unijeti adresu i mac i potvrditi sa apply
Hvala Irac, probao sa jednom listom i javlja se gore pomenuta greska. Nastavim pokusavati kad nadjem liste pa naletim na neku sigurno.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#8417 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Student_u_Ostavci »

Jeli neko probao apdejtirani zadarbuild? Onaj prošli je prekidao svako malo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8418 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

ja nasao jos jednu dzabnu apk za telku, samo treba pretrazit net
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#8419 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TheWatcher »

Student_u_Ostavci wrote: 03/10/2022 20:44 Jeli neko probao apdejtirani zadarbuild? Onaj prošli je prekidao svako malo.
imas onaj adoon zteu world tu imaju ex-yu kanali mescini da je stabilniji od pvr

nego ima li kakvih novih vijesti od Pedje :D
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#8420 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Student_u_Ostavci »

TheWatcher wrote: 04/10/2022 11:57
Student_u_Ostavci wrote: 03/10/2022 20:44 Jeli neko probao apdejtirani zadarbuild? Onaj prošli je prekidao svako malo.
imas onaj adoon zteu world tu imaju ex-yu kanali mescini da je stabilniji od pvr

nego ima li kakvih novih vijesti od Pedje :D
Peđa nam jutros pustio i filmove. Izgleda da je popravio flopi disk.
User avatar
Maharadza
Posts: 16723
Joined: 30/01/2013 15:13

#8421 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Maharadza »

Ima li ko kakav provjeren link za Kshaw i ludio player?

Ili još bolje ako ima neki drugi app koji podržava ubacivanje mac adresa i linkova, da ne moram kshaw+ludio kombinaciju koristiti, može u pp zamolio bih, hvala.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#8422 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Maharadza wrote: 04/10/2022 20:43 Ima li ko kakav provjeren link za Kshaw i ludio player?

Ili još bolje ako ima neki drugi app koji podržava ubacivanje mac adresa i linkova, da ne moram kshaw+ludio kombinaciju koristiti, može u pp zamolio bih, hvala.
Zar to jos postoji :skoljka: crackovani OTT navigator ti je najbolja opcija
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#8423 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Student_u_Ostavci »

MehmedPasaMoric wrote: 04/10/2022 20:56
Maharadza wrote: 04/10/2022 20:43 Ima li ko kakav provjeren link za Kshaw i ludio player?

Ili još bolje ako ima neki drugi app koji podržava ubacivanje mac adresa i linkova, da ne moram kshaw+ludio kombinaciju koristiti, može u pp zamolio bih, hvala.
Zar to jos postoji :skoljka: crackovani OTT navigator ti je najbolja opcija
Mac liste na ottu svako malo izbacuju grešku 401 access denied (inc. key?).

Nego sad naletih na fb neki likovi prodaju liste za 8 maraka mjesečno i u komentaru dodaju 'Ako vam premium arene štopaju, imate ligu prvaka na tim i tim kanalima'. Jbte čime se sve ljudi bave :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8424 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radi OTT k'o singerica.
@Maharadza imas pp.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#8425 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by AhmetShabo »

moze li u pp link nekog programa za provjeru liste, ako neko zna
da se ne mucim na boxu, sa daljinskim kucat silne one tacke, brojeve i sve
Post Reply