Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#8001 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

drug_profi wrote: 07/06/2022 00:37 Ja kupio nedavno android box, 140 maraka, dođe mi da ga razbijem od zid...
jebote kodi i balkan green, pa nikoji qurac ne radi. I koja budala je ono onako zazelenila i zakomplikovala?

bacene pare. kav je ceif jebavat se stalno sa necim da bi pogledao nesto.
neko mi preporuci Neptun addon da bih gledao NBC serije.
jebemga ko ga moze naci da ga instalira.
Jedino sto mi radi to su TV kanali uzivo, a to svakako vec imam.

Moras imati napredno znanje informatike da bilo sta namjestis. Divim vam se kako vam se da.
Ako si dobro pratio temu , nema više ili gotovo mikako nema besplatnih strimova i za to bez nekog plaćenog debrida ( real debrid ) nećeš se baš nagledati filmova i serija bilo preko sremia blo preko kodia...
Instališi na kodi The Promise on još uvijek učitava besplatne izvore za strimanje filmova i serija
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html
User avatar
Sanjarko
Posts: 23294
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8002 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 07/06/2022 14:12
Sanjarko wrote: 07/06/2022 07:53

i sinema hd apk, jel @Vraze od Bosne, google tv u sklopu chromecasta besplatan?
Da, ali imas chromecast bez google tv koji je jeftiniji i imas chromecast + google tv, velika razlika. Najbolja opcija za bilo koji tv.
+1
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#8003 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by orbita12 »

Ne znam zašto se neće nagledati besplatnih filmova i serija preko stremia, sve nove serije se mogu naći na stremiu i to u odličnom kvalitetu .
Za početnika i za nekog ko se ne razumije puno u sve ovo najbolja apk za gledanje filmova i serija je definitivno stremio
Samo su problem za linkovi za starije serije ako neko želi da gleda ali bukvalno svaka serija koju izbace nalazi se na stremiu
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8004 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

drug_profi wrote: 07/06/2022 00:37 Ja kupio nedavno android box, 140 maraka, dođe mi da ga razbijem od zid...
jebote kodi i balkan green, pa nikoji qurac ne radi. I koja budala je ono onako zazelenila i zakomplikovala?

bacene pare. kav je ceif jebavat se stalno sa necim da bi pogledao nesto.
neko mi preporuci Neptun addon da bih gledao NBC serije.
jebemga ko ga moze naci da ga instalira.
Jedino sto mi radi to su TV kanali uzivo, a to svakako vec imam.

Moras imati napredno znanje informatike da bilo sta namjestis. Divim vam se kako vam se da.
Ako ti ne trebaju iptv kanali, balkan green ti uopste nije potreban. Dovoljan ti je prazan Kodi i Elementum add-on.

I kakvo crno poznavanje informatike, jbg, nisi retardiran. Dovoljno je da u google ili youtube ubacis pojam koji ti treba i izbacit ce ti tutorijale kako da odradis sve korak po korak.
Ne koristim balkan green, ali znam da je u njemu bio ranije integrisan Elementum, ali da bi ti proradio moras kliknuti ispod njega na opciju tv show ili movies i onda se on automatski instalira. Nakon toga ga možeš koristiti. Jednom kada odradis, nemas se vise sta zezati. Meni godinama tako radi.
Javi ako ti ne bude jasno, moze i u pp.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8005 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Hvala na savjetima.
Apsolutno ne razumijem pola od toga sto ste ranije pisali ovdje, ali pokusacu se snaci.
Znaci Elementum i Stremio da probam.
Znam da je dodijalo odgovarati svaki put na ista pitanja, ali je jos teze na 300 strana naci odgovor na svoj problem. Narocito sto ja ne znam ni kako da pitam.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8006 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

orbita12 wrote: 07/06/2022 15:00 Ne znam zašto se neće nagledati besplatnih filmova i serija preko stremia, sve nove serije se mogu naći na stremiu i to u odličnom kvalitetu . Samo neki seru previše pa nije zadovoljan ako mu link nije u 4k rezoluciji .
Za početnika i za nekog ko se ne razumije puno u sve ovo najbolja apk za gledanje filmova i serija je definitivno stremio
Samo su problem za linkovi za starije serije ako neko želi da gleda ali bukvalno svaka serija koju izbace nalazi se na stremiu
Da , želimo u 4K , imaš neki problem sa tim ? :-) :lol: Trebao si dosad naučiti da ne gledaš svijet kroz svoje naočale i da ako se ti zadovoljavaš nekim "fullHD ripom " od 2GB da je to tako i kod ostalih . TEBI NE TREBA ne znači da nikom ne treba , kontaš ?
I to što tvrdiš nije tačno, odgovorno tvrdim jer sam imao stremio . U najboljoj kvaliteti to možeš samo sanjati , a često i fullHD neće meda tako da... Da imalo valja sigurno ljudi ne plaćali RD linkove i spajali sa synclerom , cinemaHD isl streaming aplikacijama :run:
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#8007 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by orbita12 »

typeOnegative wrote: 07/06/2022 19:35
orbita12 wrote: 07/06/2022 15:00 Ne znam zašto se neće nagledati besplatnih filmova i serija preko stremia, sve nove serije se mogu naći na stremiu i to u odličnom kvalitetu . Samo neki seru previše pa nije zadovoljan ako mu link nije u 4k rezoluciji .
Za početnika i za nekog ko se ne razumije puno u sve ovo najbolja apk za gledanje filmova i serija je definitivno stremio
Samo su problem za linkovi za starije serije ako neko želi da gleda ali bukvalno svaka serija koju izbace nalazi se na stremiu
Da , želimo u 4K , imaš neki problem sa tim ? :-) :lol: Trebao si dosad naučiti da ne gledaš svijet kroz svoje naočale i da ako se ti zadovoljavaš nekim "fullHD ripom " od 2GB da je to tako i kod ostalih . TEBI NE TREBA ne znači da nikom ne treba , kontaš ?
I to što tvrdiš nije tačno, odgovorno tvrdim jer sam imao stremio . U najboljoj kvaliteti to možeš samo sanjati , a često i fullHD neće meda tako da... Da imalo valja sigurno ljudi ne plaćali RD linkove i spajali sa synclerom , cinemaHD isl streaming aplikacijama :run:
Kvaliteta slike na linkovima na stremiu je dovoljna za 98 % ljudi, a to što si ti sebi umislio da nije dovoljno je tvoj problem
To što ljudi cjepidlace , i žele savršenstvo nije moj problem
To što vas par izmišljate toplu vodu to ne predstavlja ni blizu stanje .
Svakako većina ljudi pogleda film ponekad , i ne vidim stvarno razlog zašto bi neko plaćao rd linkove zbog toga
Niko tebi ne brani da plaćaš sve te servise ali za većinu ljudi je to gubljenje vremena i para
Forum nikad nije predstavljao većinu već mali procenat , tako da ne zanosi se da je to svima bitno što je tebi
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#8008 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PlusSA »

orbita12 wrote: 07/06/2022 19:45
typeOnegative wrote: 07/06/2022 19:35

Da , želimo u 4K , imaš neki problem sa tim ? :-) :lol: Trebao si dosad naučiti da ne gledaš svijet kroz svoje naočale i da ako se ti zadovoljavaš nekim "fullHD ripom " od 2GB da je to tako i kod ostalih . TEBI NE TREBA ne znači da nikom ne treba , kontaš ?
I to što tvrdiš nije tačno, odgovorno tvrdim jer sam imao stremio . U najboljoj kvaliteti to možeš samo sanjati , a često i fullHD neće meda tako da... Da imalo valja sigurno ljudi ne plaćali RD linkove i spajali sa synclerom , cinemaHD isl streaming aplikacijama :run:
Kvaliteta slike na linkovima na stremiu je dovoljna za 98 % ljudi, a to što si ti sebi umislio da nije dovoljno je tvoj problem
To što ljudi cjepidlace , i žele savršenstvo nije moj problem
To što vas par izmišljate toplu vodu to ne predstavlja ni blizu stanje .
Svakako većina ljudi pogleda film ponekad , i ne vidim stvarno razlog zašto bi neko plaćao rd linkove zbog toga
Niko tebi ne brani da plaćaš sve te servise ali za većinu ljudi je to gubljenje vremena i para
Forum nikad nije predstavljao većinu već mali procenat , tako da ne zanosi se da je to svima bitno što je tebi
Tipican Bošnjo samo de besplatno što bi placao :mrgreen:
Možda još TV imaš 32" pa ti lijepo izgleda sve.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23294
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8009 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

PlusSA wrote: 07/06/2022 22:09
orbita12 wrote: 07/06/2022 19:45

Kvaliteta slike na linkovima na stremiu je dovoljna za 98 % ljudi, a to što si ti sebi umislio da nije dovoljno je tvoj problem
To što ljudi cjepidlace , i žele savršenstvo nije moj problem
To što vas par izmišljate toplu vodu to ne predstavlja ni blizu stanje .
Svakako većina ljudi pogleda film ponekad , i ne vidim stvarno razlog zašto bi neko plaćao rd linkove zbog toga
Niko tebi ne brani da plaćaš sve te servise ali za većinu ljudi je to gubljenje vremena i para
Forum nikad nije predstavljao većinu već mali procenat , tako da ne zanosi se da je to svima bitno što je tebi
Tipican Bošnjo samo de besplatno što bi placao :mrgreen:
Možda još TV imaš 32" pa ti lijepo izgleda sve.
tipicni Bosnjo je vecinom sitna buranija, ja sam ispod i tog nivoa, kokuz, imam TV od 32", poklonjen laptop star 9,5 godina, meni nepredstavlja to problem, ide slika 480, SD, HD vecinom, nemam problem s tim

platio bi al od cega, nit znam platit, tek odnedavno dobio invalidninu 219 KM, desetljecima nista, nikakvo primanje

neka ovih PSK-a za nas kokuze
User avatar
mc-twin
Posts: 3357
Joined: 18/04/2009 23:47

#8010 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mc-twin »

Nemojte zajebavati, ima stremio i dobrih (kvalitetnih) linkova. :zoka:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8011 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

diablobih wrote: 07/06/2022 01:55
drug_profi wrote: 07/06/2022 00:37 Ja kupio nedavno android box, 140 maraka, dođe mi da ga razbijem od zid...
jebote kodi i balkan green, pa nikoji qurac ne radi. I koja budala je ono onako zazelenila i zakomplikovala?

bacene pare. kav je ceif jebavat se stalno sa necim da bi pogledao nesto.
neko mi preporuci Neptun addon da bih gledao NBC serije.
jebemga ko ga moze naci da ga instalira.
Jedino sto mi radi to su TV kanali uzivo, a to svakako vec imam.

Moras imati napredno znanje informatike da bilo sta namjestis. Divim vam se kako vam se da.
Instaliraj stremio ako ti trebaju filmovi i serije. Mogao si za te pare uzeti chromecast sa google tv uzeti.
Znači Stremio može bez problema na Kodi?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8012 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

BarbaDue wrote: 07/06/2022 23:34
diablobih wrote: 07/06/2022 01:55
Instaliraj stremio ako ti trebaju filmovi i serije. Mogao si za te pare uzeti chromecast sa google tv uzeti.
Znači Stremio može bez problema na Kodi?
Stremio je zasebna aplikacija, nije add on za Kodi.

Stremio radi savrseno za FullHD, nekad i za 4K, ali koliko znam 4K ko zeli, skine sebi sa torrenta, ili neka saceka da se bufferuje do kraja, jer radi na torrent principu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8013 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

Za ovaj Stremio, ima kamara serija i epizoda gdje mi traze neke addone iako sam jedno 20 instalirao.
Ima li hint neki?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8014 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

drug_profi wrote: 08/06/2022 00:32 Za ovaj Stremio, ima kamara serija i epizoda gdje mi traze neke addone iako sam jedno 20 instalirao.
Ima li hint neki?
YTS, kickass, 1337x, titlovi.com, subscene, rarbg, torrentio, thepiratebay+, juan carlos. To su najbitniji add ons za stremio, a ostale po potrebi. Nece ti zauzeti prostor ako se zbog toga pitas, slobodno sve instaliraj :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8015 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

A u Kodiju, Grin Balkan, pustim npr. seriju sa NBC i nadje mi 3-4-5 dostupnih izvora. I koji god da odaberem on mi kaze No stream source. Ili tako nesto.
Zasto jbg ako je vec nasao nekoliko izvora?
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#8016 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PlusSA »

To je fazon besplatnog :mrgreen:

Samo vidiš izvor 8-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23294
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8017 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 08/06/2022 00:46 A u Kodiju, Grin Balkan, pustim npr. seriju sa NBC i nadje mi 3-4-5 dostupnih izvora. I koji god da odaberem on mi kaze No stream source. Ili tako nesto.
Zasto jbg ako je vec nasao nekoliko izvora?
Jesil nastimao? Meni se Elementum nekako uvijek zezne, nesto ga neznam nastimat, sreca ima Stremijo i Sinema
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8018 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

orbita12 wrote: 07/06/2022 19:45
typeOnegative wrote: 07/06/2022 19:35

Da , želimo u 4K , imaš neki problem sa tim ? :-) :lol: Trebao si dosad naučiti da ne gledaš svijet kroz svoje naočale i da ako se ti zadovoljavaš nekim "fullHD ripom " od 2GB da je to tako i kod ostalih . TEBI NE TREBA ne znači da nikom ne treba , kontaš ?
I to što tvrdiš nije tačno, odgovorno tvrdim jer sam imao stremio . U najboljoj kvaliteti to možeš samo sanjati , :lol: a često i fullHD neće meda tako da... Da imalo valja sigurno ljudi ne plaćali RD linkove i spajali sa synclerom , cinemaHD isl streaming aplikacijama :run:
Kvaliteta slike na linkovima na stremiu je dovoljna za 98 % ljudi, a to što si ti sebi umislio da nije dovoljno je tvoj problem
To što ljudi cjepidlace , i žele savršenstvo nije moj problem
To što vas par izmišljate toplu vodu to ne predstavlja ni blizu stanje .
Svakako većina ljudi pogleda film ponekad , i ne vidim stvarno razlog zašto bi neko plaćao rd linkove zbog toga
Niko tebi ne brani da plaćaš sve te servise ali za većinu ljudi je to gubljenje vremena i para
Forum nikad nije predstavljao većinu već mali procenat , tako da ne zanosi se da je to svima bitno što je tebi

gore sam ti napisao, možeš govorit u svoje ime, otkud ti pravo da to izjaviš u ime 98% ljudi? ko si šta si? :lol:. Ne znam otkud ti to da nekom namećem nešto, koristi šta hoćes koga briga, al trebaš shvatit da ne misle svi kao ti. Dalje, što se vremena tiče, niko ga nema napretek, ali trebaš shvatit da ima ljudi koji kad hoće pogledati film ili seriju to žele u maksimalnoj dostupnoj kvaliteti. u čemu je problem? zato smo razmaženi? te seljačke fore prodaji u svom selu, ovdje nemoj, ok?
inače, takvi ko ti su mi najdrazi sa pristupom 'ako ima džaba, ne dam ni marku :run:
adsubzero
Posts: 3005
Joined: 08/02/2013 15:52

#8019 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by adsubzero »

Nista ispod 4K od 80GB bajo moj. :D

Al cuj stvarno razmazeni... Necemo gledati crno bijelo i 240p zauvijek, pa vec odavno imas telefone koji snimaju cak u 8K. Vremena se mijenjaju, 4K je danas standard.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23294
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8020 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

adsubzero wrote: 08/06/2022 09:57 Nista ispod 4K od 80GB bajo moj. :D

Al cuj stvarno razmazeni... Necemo gledati crno bijelo i 240p zauvijek, pa vec odavno imas telefone koji snimaju cak u 8K. Vremena se mijenjaju, 4K je danas standard.
kod kokuza nije :|
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8021 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

OK, skontali smo da je Real Debrid odlična stvar, al' de odvadite malo. Evo da sada uđe na temu neko ko nema pojma o Kodiju, mislio bi da ne može ništa gledati ako ne plati. LAŽ!!!
Nemojte slati pogrešnu sliku i ljude u startu obeshrabrivati.
Spominjete 4K. Pitate li se koliko ljudi moze sa nasim brzinama interneta streamati 4K video tezine 50-60 GB? Haj' ga lafe pokreni sa 10 Mb brzinom sto je u BiH stsndard (čitati temu o bh telecomu).

Već sam pisao, koristim Elementum već godinama i gledam sve što želim. Može se potrefiti da neka serija koja nije popularna nema dovoljno seedera pa da je ne mogu pokrenuti, ali 99% onog što mene zanima mogu gledati. Svaki film koji sam pogledao našao sam 4K link, i to mo'š misliti sve besplatno.

Da ponovim, znamo da je Real Debrid bolji, ali može se i bez njega.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23294
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8022 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

irac300 wrote: 08/06/2022 10:09 OK, skontali smo da je Real Debrid odlična stvar, al' de odvadite malo. Evo da sada uđe na temu neko ko nema pojma o Kodiju, mislio bi da ne može ništa gledati ako ne plati. LAŽ!!!
Nemojte slati pogrešnu sliku i ljude u startu obeshrabrivati.
Spominjete 4K. Pitate li se koliko ljudi moze sa nasim brzinama interneta streamati 4K video tezine 50-60 GB? Haj' ga lafe pokreni sa 10 Mb brzinom sto je u BiH stsndard (čitati temu o bh telecomu).

Već sam pisao, koristim Elementum već godinama i gledam sve što želim. Može se potrefiti da neka serija koja nije popularna nema dovoljno seedera pa da je ne mogu pokrenuti, ali 99% onog što mene zanima mogu gledati. Svaki film koji sam pogledao našao sam 4K link, i to mo'š misliti sve besplatno.

Da ponovim, znamo da je Real Debrid bolji, ali može se i bez njega.
+1 :kakoste: :vozdra:
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#8023 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ProgramskiJezik »

meni je Plex puno bolji od Kodi iskreno :/
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8024 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by drug_profi »

PlusSA wrote: 08/06/2022 08:28 To je fazon besplatnog :mrgreen:

Samo vidiš izvor 8-)
A u kojem rangu cijena je to placanje? I kako se to placa?
Volio bih imati neku bazu sa NBC serijama.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8025 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

real debrid 3mj 9 eura i syncler 4mj oko 6 e ( cca 4e mjesečno u prosjeku sa synclerom ) , i vrijedi svake marke :thumbup:
Post Reply