Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#6551 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

irac300 wrote: 22/02/2021 19:13
REDDEVILS wrote: 22/02/2021 18:50 Hvala @irac300
Kod mene još uvijek 18.9 Leia 🙂
Ma ja juce hajde reko' da vidim kakav je novi Kodi 19, kad ono, ćorak. Pokušao Elementum dodati, ne prepoznaje repo. Krenem titlove da dodam, nigdje titlovi com official. Kontam, nabijem ih. Bar nekoga da poštedim muke. :mrgreen:
Meni ipak odradio automatski update na 19. Nisam stigao da blokiram, ali mi elementum radi bez problema sinoć baš gledao Vanda Vision, samo titlovi.com nije podržano ali preko opensubtitles fercaraju i titlovi, vjerujem da će i titlovi.com uskoro srediti svoje.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6552 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

erotica wrote: 23/02/2021 13:08
irac300 wrote: 22/02/2021 19:13
REDDEVILS wrote: 22/02/2021 18:50 Hvala @irac300
Kod mene još uvijek 18.9 Leia 🙂
Ma ja juce hajde reko' da vidim kakav je novi Kodi 19, kad ono, ćorak. Pokušao Elementum dodati, ne prepoznaje repo. Krenem titlove da dodam, nigdje titlovi com official. Kontam, nabijem ih. Bar nekoga da poštedim muke. :mrgreen:
Meni ipak odradio automatski update na 19. Nisam stigao da blokiram, ali mi elementum radi bez problema sinoć baš gledao Vanda Vision, samo titlovi.com nije podržano ali preko opensubtitles fercaraju i titlovi, vjerujem da će i titlovi.com uskoro srediti svoje.
Super onda. Ja nisam odradio update, nego sam uradio fresh instalaciju, pa mi nije repo iz kojeg bih instalirao Elementum prepoznao, prazan folder. Da, opensubtitles radi, ali meni su titlovi.com primarni. Dok njihov strucnjak ne odradi novi add-on, mrka kapa. :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#6553 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Admir_1984 »

dr sanjo wrote: 23/02/2021 08:34 Pozdrav svima. Pregledao sam jako puno prethodnih stranica vidio sam slican problem kao moj al nisam skontao je li iko uspio rijesiti. Na laptopu uredno imam instaliran BT build i super radi. Na EON box sam instalirao kodi ali mi ne uspjeva instalacija, naravno istalaciju sam radio kao na tutorijalu ali u Green repozitoriju ne postoji opcija program addon tako da nema wizarda i ne mogu da nastavim instalaciju. Ako neko ima rijesenje bio bih zahvalan. Pozz
I ja sam deinstalirao pa ponovo instalirao 18,9 i imam isti problem, u tom grin rez nema opcija program add-ons
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#6554 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

Admir_1984 wrote: 23/02/2021 15:58
dr sanjo wrote: 23/02/2021 08:34 Pozdrav svima. Pregledao sam jako puno prethodnih stranica vidio sam slican problem kao moj al nisam skontao je li iko uspio rijesiti. Na laptopu uredno imam instaliran BT build i super radi. Na EON box sam instalirao kodi ali mi ne uspjeva instalacija, naravno istalaciju sam radio kao na tutorijalu ali u Green repozitoriju ne postoji opcija program addon tako da nema wizarda i ne mogu da nastavim instalaciju. Ako neko ima rijesenje bio bih zahvalan. Pozz
I ja sam deinstalirao pa ponovo instalirao 18,9 i imam isti problem, u tom grin rez nema opcija program add-ons
Sta nam činiti?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#6555 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Admir_1984 »

dr sanjo wrote: 23/02/2021 18:34
Admir_1984 wrote: 23/02/2021 15:58
dr sanjo wrote: 23/02/2021 08:34 Pozdrav svima. Pregledao sam jako puno prethodnih stranica vidio sam slican problem kao moj al nisam skontao je li iko uspio rijesiti. Na laptopu uredno imam instaliran BT build i super radi. Na EON box sam instalirao kodi ali mi ne uspjeva instalacija, naravno istalaciju sam radio kao na tutorijalu ali u Green repozitoriju ne postoji opcija program addon tako da nema wizarda i ne mogu da nastavim instalaciju. Ako neko ima rijesenje bio bih zahvalan. Pozz
I ja sam deinstalirao pa ponovo instalirao 18,9 i imam isti problem, u tom grin rez nema opcija program add-ons
Sta nam činiti?
Nemam pojma, ja sam totalni laik za ovo :(
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#6556 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by aditon »

kodi govno se i meni update-ovalo na verziju 19, kao i svima, sada na njemu ništa ne radi...tamam sinoć htio pogledati ligu prvaka kad prc...ima li neki add-on da radi na ovom sranju od kodija?
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#6557 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

@aditon Ja sam na fork kodija, WBMC stavio blue thunder i on ne radi auto update i sinoć regularno gledao tekme preko pvr na bt sport, a čisti kodi koristim samo za elementum. WBMC nemaš na playstore već ga skini kao apk, odgovarajuću verziju i stavi na njega blue thunder. Ovo mi je sve na android tv, ne znam koji ti uređaj koristiš.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#6558 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by aditon »

meni je kodi na android box-u...i blue thunder sam koristio samo radi arena...i nakon update naravno javlja da add-oni koje sam imao više ne rade na novoj verziji..

dok me prođe ljutnja, probat ću to što si naveo :thumbup:
User avatar
video
Posts: 6848
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#6559 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by video »

aditon wrote: 24/02/2021 08:36 kodi govno se i meni update-ovalo na verziju 19, kao i svima, sada na njemu ništa ne radi...tamam sinoć htio pogledati ligu prvaka kad prc...ima li neki add-on da radi na ovom sranju od kodija?
Upustvo za rucnu intalaciju Kodi 18.9

https://www.youtube.com/watch?v=1zQ_xZpQ26I

Ako vam anrdoid ne dopusti download-anje kodi 18.9 file sa brovsera(mora se u postavkama eon box-a odobriti pristup) onda se moze i instalirati pomocu USB-a(mora biti formatiran na FAT-32). Izvrsni file skunuti sa http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/, kopirati ga na USB i ubaciti u eon box te onda ucitati isti pomocu aplikacije moje datoteke(istu instalirati pmocu google store) i instalirati u box.
Onda sve ispocetka raditi indtalaciju bluethundera.

Nadam se da ovaj post ne ulazi u pirateriju, ako ulazi nek se brise
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#6560 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

aditon wrote: 24/02/2021 08:48 meni je kodi na android box-u...i blue thunder sam koristio samo radi arena...i nakon update naravno javlja da add-oni koje sam imao više ne rade na novoj verziji..

dok me prođe ljutnja, probat ću to što si naveo :thumbup:
Meni Kodi šalje obavjestenje da je dostupna nova stabilna verzija 19.0😂
A ja i dalje na 18.9 i sve perfektno radi Blue Thunder i ostali add-oni 🙂
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#6561 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Na Eon boxu je automatski. Dovoljno je samo isključiti update, pisalo se o tom prije par dana da na 19 ništa ne radi
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#6562 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

Dali Elementum addon koji se nalazi u okviru Blue Thunder skida direktno film na uredjaj kad se gleda ili ga samo strima sa odrđenih linkova 🙂
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6563 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

REDDEVILS wrote: 24/02/2021 12:54 Dali Elementum addon koji se nalazi u okviru Blue Thunder skida direktno film na uredjaj kad se gleda ili ga samo strima sa odrđenih linkova 🙂
Skida jedan dio, npr. 100 MB, koje automatski briše, dok skida novih 100 MB i tako cijeli film. Zato možeš na uređaju koji ima 2GB pohrane, gledati film od 30GB. Ukratko, na kraju kada prekineš film, sve se briše.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#6564 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

irac300 wrote: 24/02/2021 13:04
REDDEVILS wrote: 24/02/2021 12:54 Dali Elementum addon koji se nalazi u okviru Blue Thunder skida direktno film na uredjaj kad se gleda ili ga samo strima sa odrđenih linkova 🙂
Skida jedan dio, npr. 100 MB, koje automatski briše, dok skida novih 100 MB i tako cijeli film. Zato možeš na uređaju koji ima 2GB pohrane, gledati film od 30GB. Ukratko, na kraju kada prekineš film, sve se briše.
Ok hvala @irac300 👍🏻
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#6565 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by aditon »

video wrote: 24/02/2021 11:30
aditon wrote: 24/02/2021 08:36 kodi govno se i meni update-ovalo na verziju 19, kao i svima, sada na njemu ništa ne radi...tamam sinoć htio pogledati ligu prvaka kad prc...ima li neki add-on da radi na ovom sranju od kodija?
Upustvo za rucnu intalaciju Kodi 18.9

https://www.youtube.com/watch?v=1zQ_xZpQ26I

Ako vam anrdoid ne dopusti download-anje kodi 18.9 file sa brovsera(mora se u postavkama eon box-a odobriti pristup) onda se moze i instalirati pomocu USB-a(mora biti formatiran na FAT-32). Izvrsni file skunuti sa http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/, kopirati ga na USB i ubaciti u eon box te onda ucitati isti pomocu aplikacije moje datoteke(istu instalirati pmocu google store) i instalirati u box.
Onda sve ispocetka raditi indtalaciju bluethundera.

Nadam se da ovaj post ne ulazi u pirateriju, ako ulazi nek se brise
:thumbup: hvala
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#6566 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by erotica »

irac300 wrote: 24/02/2021 13:04
REDDEVILS wrote: 24/02/2021 12:54 Dali Elementum addon koji se nalazi u okviru Blue Thunder skida direktno film na uredjaj kad se gleda ili ga samo strima sa odrđenih linkova 🙂
Skida jedan dio, npr. 100 MB, koje automatski briše, dok skida novih 100 MB i tako cijeli film. Zato možeš na uređaju koji ima 2GB pohrane, gledati film od 30GB. Ukratko, na kraju kada prekineš film, sve se briše.
Jel' treba negdje u postavkama omogućiti tako, jer kod mene npr kad odaberem film od 6 giga javi ne može jer nema dovoljno pohrane?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6567 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

erotica wrote: 24/02/2021 16:53
irac300 wrote: 24/02/2021 13:04
REDDEVILS wrote: 24/02/2021 12:54 Dali Elementum addon koji se nalazi u okviru Blue Thunder skida direktno film na uredjaj kad se gleda ili ga samo strima sa odrđenih linkova 🙂
Skida jedan dio, npr. 100 MB, koje automatski briše, dok skida novih 100 MB i tako cijeli film. Zato možeš na uređaju koji ima 2GB pohrane, gledati film od 30GB. Ukratko, na kraju kada prekineš film, sve se briše.
Jel' treba negdje u postavkama omogućiti tako, jer kod mene npr kad odaberem film od 6 giga javi ne može jer nema dovoljno pohrane?
Čudi me, postavke su automatski odrađene. Udji u Elementum, pa idi u settings-general. Skrolaj na storage.
Download storage type - Use memory
Choose memory size automatically - ukljuceno
Allow memory usage - Default
Automatically adjust memory size for heavy torrents, if possible - ukljuceno

Ovako je kod mene, na firesticku gdje imam 2GB memorije, pustim film od 19GB, bez problema.
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#6568 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

video wrote: 24/02/2021 11:30
aditon wrote: 24/02/2021 08:36 kodi govno se i meni update-ovalo na verziju 19, kao i svima, sada na njemu ništa ne radi...tamam sinoć htio pogledati ligu prvaka kad prc...ima li neki add-on da radi na ovom sranju od kodija?
Upustvo za rucnu intalaciju Kodi 18.9

https://www.youtube.com/watch?v=1zQ_xZpQ26I

Ako vam anrdoid ne dopusti download-anje kodi 18.9 file sa brovsera(mora se u postavkama eon box-a odobriti pristup) onda se moze i instalirati pomocu USB-a(mora biti formatiran na FAT-32). Izvrsni file skunuti sa http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/, kopirati ga na USB i ubaciti u eon box te onda ucitati isti pomocu aplikacije moje datoteke(istu instalirati pmocu google store) i instalirati u box.
Onda sve ispocetka raditi indtalaciju bluethundera.

Nadam se da ovaj post ne ulazi u pirateriju, ako ulazi nek se brise
Druze odlicno objasnjenje hvala ti na tome i izgleda bas jednostavno, ali ja imam odnedavno EON box koji ocigledno nista živo ne podrzava. Niti ima kakav web browser niti se moze skinuti sa play storea. A sa druge strane ne ocitava ni usb bez obzira na to sto sam skinuo veliki broj file manager aplikacija. Na zalost vrlo blizu sam sam da odustanem od skidanja stare verzije kodija... ako neko ima neki prijedlog bicu zahvalan. Pozdrav svima
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6569 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pici »

dr sanjo wrote: 25/02/2021 08:38
video wrote: 24/02/2021 11:30
aditon wrote: 24/02/2021 08:36 kodi govno se i meni update-ovalo na verziju 19, kao i svima, sada na njemu ništa ne radi...tamam sinoć htio pogledati ligu prvaka kad prc...ima li neki add-on da radi na ovom sranju od kodija?
Upustvo za rucnu intalaciju Kodi 18.9

https://www.youtube.com/watch?v=1zQ_xZpQ26I

Ako vam anrdoid ne dopusti download-anje kodi 18.9 file sa brovsera(mora se u postavkama eon box-a odobriti pristup) onda se moze i instalirati pomocu USB-a(mora biti formatiran na FAT-32). Izvrsni file skunuti sa http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/, kopirati ga na USB i ubaciti u eon box te onda ucitati isti pomocu aplikacije moje datoteke(istu instalirati pmocu google store) i instalirati u box.
Onda sve ispocetka raditi indtalaciju bluethundera.

Nadam se da ovaj post ne ulazi u pirateriju, ako ulazi nek se brise
Druze odlicno objasnjenje hvala ti na tome i izgleda bas jednostavno, ali ja imam odnedavno EON box koji ocigledno nista živo ne podrzava. Niti ima kakav web browser niti se moze skinuti sa play storea. A sa druge strane ne ocitava ni usb bez obzira na to sto sam skinuo veliki broj file manager aplikacija. Na zalost vrlo blizu sam sam da odustanem od skidanja stare verzije kodija... ako neko ima neki prijedlog bicu zahvalan. Pozdrav svima
da bi ti odobrio usb aplikacije moras ici u postavke eon boxa... otidji na glavni meni tamo gdje su sve ikone i kanali i gore desno pored satnice kotacic sa postavkama, udji u njeg i idi na postavke uredjaja, zatim na sigurnos i ogranicenja... potvrda aplikacija ukljuci a prije toga skini store menadjer sa google store kad instaliras otidji u sigurnos i ogranicenja i iznad ukljucenog potvrda aplokacija koja mora biti ukljucena idi na nepoznat izvor i tu ces naci store menadjer i njega ukljuci... sad sa usb-a mozes instalirati i kopirati sta god hoces na eon box.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6570 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pici »

kod mene je jos uvjek verzija kodija 18.9 kod burazera automatski ga updejtovo na 19... nekad mi izbaci da je izasla 19 verzija i to je to, najvjerovatnije sam isljucio automatski updejt...
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#6571 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

pici wrote: 25/02/2021 09:19
dr sanjo wrote: 25/02/2021 08:38
video wrote: 24/02/2021 11:30

Upustvo za rucnu intalaciju Kodi 18.9

https://www.youtube.com/watch?v=1zQ_xZpQ26I

Ako vam anrdoid ne dopusti download-anje kodi 18.9 file sa brovsera(mora se u postavkama eon box-a odobriti pristup) onda se moze i instalirati pomocu USB-a(mora biti formatiran na FAT-32). Izvrsni file skunuti sa http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/, kopirati ga na USB i ubaciti u eon box te onda ucitati isti pomocu aplikacije moje datoteke(istu instalirati pmocu google store) i instalirati u box.
Onda sve ispocetka raditi indtalaciju bluethundera.

Nadam se da ovaj post ne ulazi u pirateriju, ako ulazi nek se brise
Druze odlicno objasnjenje hvala ti na tome i izgleda bas jednostavno, ali ja imam odnedavno EON box koji ocigledno nista živo ne podrzava. Niti ima kakav web browser niti se moze skinuti sa play storea. A sa druge strane ne ocitava ni usb bez obzira na to sto sam skinuo veliki broj file manager aplikacija. Na zalost vrlo blizu sam sam da odustanem od skidanja stare verzije kodija... ako neko ima neki prijedlog bicu zahvalan. Pozdrav svima
da bi ti odobrio usb aplikacije moras ici u postavke eon boxa... otidji na glavni meni tamo gdje su sve ikone i kanali i gore desno pored satnice kotacic sa postavkama, udji u njeg i idi na postavke uredjaja, zatim na sigurnos i ogranicenja... potvrda aplikacija ukljuci a prije toga skini store menadjer sa google store kad instaliras otidji u sigurnos i ogranicenja i iznad ukljucenog potvrda aplokacija koja mora biti ukljucena idi na nepoznat izvor i tu ces naci store menadjer i njega ukljuci... sad sa usb-a mozes instalirati i kopirati sta god hoces na eon box.
Hvala na brzom odgovoru jel bas mora biti ovaj store manager jer ga nema u pretrazivanju na play store? Ili bilo koji dostupni file manager?
User avatar
video
Posts: 6848
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#6572 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by video »

Ma moze bilo koji drugi. Bitno je samo da nadjes USB i otvoris ga da bi pokrenuo izvrsni file.
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#6573 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

video wrote: 25/02/2021 10:31 Ma moze bilo koji drugi. Bitno je samo da nadjes USB i otvoris ga da bi pokrenuo izvrsni file.
Ok hvalaa
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6574 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pici »

vratio 18.9. i intalirao ponovo BTB... sve fercera samo iskljucite jebeni auto apdate u googl store na svom accontu u postavkama.

How to Turn Off Automatic Updates on Android TV – Stop Kodi From Updating
First, launch the Google Play Store from the main menu of your Android TV box.
Click the hamburger menu icon button in the corner of the app store.
Select My Apps and Games
Scroll down until you are hovered onto Kodi and select it
Uncheck auto update
First, launch the Google Play Store from the main menu of your Android TV box.
Click the hamburger menu icon button in the corner of the app store.
Select Settings
Under General, click on Auto Update Apps
Select Do not auto update apps
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6575 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by pici »

dr sanjo wrote: 25/02/2021 10:35
video wrote: 25/02/2021 10:31 Ma moze bilo koji drugi. Bitno je samo da nadjes USB i otvoris ga da bi pokrenuo izvrsni file.
Ok hvalaa
moja greska... file manager :mrgreen:
Post Reply