Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5226 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ma ne bi bilo problem platit da imam od cega a i da imam ne bi znao mozda kako. A nisam ga ni koristio puno. Steta.
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#5227 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by P.Starck »

Vizionar 1985 wrote:Ma ne bi bilo problem platit da imam od cega a i da imam ne bi znao mozda kako. A nisam ga ni koristio puno. Steta.
Šta je sve bilo na njemu
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5228 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

Vizionar 1985 wrote:E nema vise dzabalane na Vavoo. Izbaci mi maloprije 4 Euro. Nemoze se nikako proci ta poruka ili ja ne znam. :|
Ma bice opet neki novi Vmod za koji dan, kao uvijek.
A ako imaš VPN može se zaobići ta poruka, samo promijenis server i ponovo pokrenes vavoo, bar kažu da tako radi sa MrEvil1 modom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5229 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

P.Starck wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma ne bi bilo problem platit da imam od cega a i da imam ne bi znao mozda kako. A nisam ga ni koristio puno. Steta.
Šta je sve bilo na njemu
Televizija itd. Radilo. Steta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5230 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

vicious wrote: Ma bice opet neki novi Vmod za koji dan, kao uvijek.
A ako imaš VPN može se zaobići ta poruka, samo promijenis server i ponovo pokrenes vavoo, bar kažu da tako radi sa MrEvil1 modom.
Nemam VPN jer nemam od cega da ga platim a i ne bi znao platit mozda posto sam duduk informaticki.

Mod nije ni bitan toliko. "To" neradi. Mod nisam ni imao instaliran radi boja. Jer imam s vidom problema.

Nisam ja ni gledao televiziju na njemu nego minimalno ponekad utakmicu koju i ponekad kad bi uhvatio koji film.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5231 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Vavoo proradio. Ali ogranicenje su uveli. Izgleda opet samo 2 sata se besplatno moze gledati. I to je posteno.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#5232 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mali_balon »

Znaci u kodiju kad odem da gledam youtube izbaci mi you exceded daly limit i kao moci cu opet gledati youtube kada pocne paciffic time.... :? :? :? :?
Akad izadjem iz kodija moze youtube normalno.....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5233 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ne gledam puno Jutub pa ti ne bi znao reci. Ono za Vavoo nije tacno. Samo pri reinstalaciji radi. Poslije se dobije poruka.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#5234 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mali_balon »

KOd mene cerka gleda crtane filmove i jutros me budi kaze nesta nece yt....
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#5235 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by P.Starck »

mali_balon wrote:KOd mene cerka gleda crtane filmove i jutros me budi kaze nesta nece yt....
A da probaš Google > https://kodicommunity.com/how-to-fix-yo ... d-on-kodi/
Ili jednostavno koristi klasični youtube app, a ne onaj addon iz kodija
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#5236 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by GoodTaste »

Može li se Kodi na EON uređaj instalirati i ima li kakav tutorial, sve što je potrebno za to?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#5237 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

GoodTaste wrote:Može li se Kodi na EON uređaj instalirati i ima li kakav tutorial, sve što je potrebno za to?
Može se Kodi instalirati na EON box, a imaš po raznim FB grupama i youtube-u tutorijale kako instalirati domaće i strane add-one.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#5238 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by GoodTaste »

crnivrag wrote:
GoodTaste wrote:Može li se Kodi na EON uređaj instalirati i ima li kakav tutorial, sve što je potrebno za to?
Može se Kodi instalirati na EON box, a imaš po raznim FB grupama i youtube-u tutorijale kako instalirati domaće i strane add-one.
Link neki ako može za filmove/serije ali da ima prevod? :D

i da radi link jer vidim da se to cesto mjenja. nesto da je aktuelno :bih:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5239 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alibaba_i_30_godina »

GoodTaste wrote:
crnivrag wrote:
GoodTaste wrote:Može li se Kodi na EON uređaj instalirati i ima li kakav tutorial, sve što je potrebno za to?
Može se Kodi instalirati na EON box, a imaš po raznim FB grupama i youtube-u tutorijale kako instalirati domaće i strane add-one.
Link neki ako može za filmove/serije ali da ima prevod? :D

i da radi link jer vidim da se to cesto mjenja. nesto da je aktuelno :bih:
Evo link: www.google.ba :roll:
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#5240 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by EvoMeneJopet »

:mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5241 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dadoka84 »

Koje plugine preporučujete u ovaj vakat. Kod mene je green i elementum.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5242 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

dadoka84 wrote:Koje plugine preporučujete u ovaj vakat. Kod mene je green i elementum.
Ma elementum je tito, ja sve što mi padne na pamet nađem...
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#5243 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

dadoka84 wrote:Koje plugine preporučujete u ovaj vakat. Kod mene je green i elementum.
To je to. Ja još imam Sparkle za acestream utakmica ako zatreba.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5244 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alibaba_i_30_godina »

Sasvim dovoljno to što si već naveo.

Ja još uvijek koristim najviše Exodus add i za ono što mi treba ispunjava svoju svrhu.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#5245 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dadoka84 »

:D Dobro je onda, reko da nema još nešto zafrkano :D
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#5246 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

shalla wrote:
dadoka84 wrote:Koje plugine preporučujete u ovaj vakat. Kod mene je green i elementum.
Ma elementum je tito, ja sve što mi padne na pamet nađem...
:thumbup: Samo sto je kod mene kombinacija Quasara i Green Leia builda, s tim da sam dodao jos jedan privatni tracker u quasar pa mi pored standardnih izbacuje i za njega linkove i sve to upareno sa racunom na trakt.u na kojem sa napravio svoju watch listu u koji svakodnevno ubacujem filmove i serije koje vidim nove ili stare koje pozelim ponovo gledati a zaboravio bi za njih da ovako pretrazujem i sve to fino ukonbinovano sa kodi 18.1 radi savrseno i sve je dostupno na dva klika, za domace filmove i serije green leila a za sve strane filmove i serije quasar koji mi za svako pretrazivanje izbaci bar 10 ili vise linkova za film ili seriju na kojoj uvijek ima 100 i vise seedera tako da ide maximalnom brzinom sve i sto je najbitnije u "pravoj" 1080p ili 4k rezoluciji ( recimo rezolucija 1080p na exodusu koji povlaci linkove i quasaru koji povlaci torrent se ne moze porediti koliko je bolja slika na quasaru). :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#5247 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sehro »

dadoka84 wrote:
:thumbup: Samo sto je kod mene kombinacija Quasara i Green Leia builda, s tim da sam dodao jos jedan privatni tracker u quasar pa mi pored standardnih izbacuje i za njega linkove i sve to upareno sa racunom na trakt.u na kojem sa napravio svoju watch listu u koji svakodnevno ubacujem filmove i serije koje vidim nove ili stare koje pozelim ponovo gledati a zaboravio bi za njih da ovako pretrazujem i sve to fino ukonbinovano sa kodi 18.1 radi savrseno i sve je dostupno na dva klika, za domace filmove i serije green leila a za sve strane filmove i serije quasar koji mi za svako pretrazivanje izbaci bar 10 ili vise linkova za film ili seriju na kojoj uvijek ima 100 i vise seedera tako da ide maximalnom brzinom sve i sto je najbitnije u "pravoj" 1080p ili 4k rezoluciji ( recimo rezolucija 1080p na exodusu koji povlaci linkove i quasaru koji povlaci torrent se ne moze porediti koliko je bolja slika na quasaru). :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Koji box imaš, ja na Mi Box S-u nikako na Kodi 18.1 ne mogu uštimati quasar, čamim na starom Kodiju zbog quasar-a. :sad:
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#5248 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Sehro wrote:
dadoka84 wrote:
:thumbup: Samo sto je kod mene kombinacija Quasara i Green Leia builda, s tim da sam dodao jos jedan privatni tracker u quasar pa mi pored standardnih izbacuje i za njega linkove i sve to upareno sa racunom na trakt.u na kojem sa napravio svoju watch listu u koji svakodnevno ubacujem filmove i serije koje vidim nove ili stare koje pozelim ponovo gledati a zaboravio bi za njih da ovako pretrazujem i sve to fino ukonbinovano sa kodi 18.1 radi savrseno i sve je dostupno na dva klika, za domace filmove i serije green leila a za sve strane filmove i serije quasar koji mi za svako pretrazivanje izbaci bar 10 ili vise linkova za film ili seriju na kojoj uvijek ima 100 i vise seedera tako da ide maximalnom brzinom sve i sto je najbitnije u "pravoj" 1080p ili 4k rezoluciji ( recimo rezolucija 1080p na exodusu koji povlaci linkove i quasaru koji povlaci torrent se ne moze porediti koliko je bolja slika na quasaru). :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Koji box imaš, ja na Mi Box S-u nikako na Kodi 18.1 ne mogu uštimati quasar, čamim na starom Kodiju zbog quasar-a. :sad:
Philips android tv a imam i box Mini M8S i na oba ide novi kodi sa quasarom, a sto se tice quasara na 18.1 evo ti ovo sto sam stavio stranicu prije ;)

Fix za Quasar za Kodi 18 za Android TV ..... provjereno radi upravo instalirao na tv.u i fercera sve na kodi 18

https://github.com/logon84/plugin.video ... g/v0.9.789
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#5249 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sehro »

brazzo19 wrote:
Sehro wrote:
dadoka84 wrote:
:thumbup: Samo sto je kod mene kombinacija Quasara i Green Leia builda, s tim da sam dodao jos jedan privatni tracker u quasar pa mi pored standardnih izbacuje i za njega linkove i sve to upareno sa racunom na trakt.u na kojem sa napravio svoju watch listu u koji svakodnevno ubacujem filmove i serije koje vidim nove ili stare koje pozelim ponovo gledati a zaboravio bi za njih da ovako pretrazujem i sve to fino ukonbinovano sa kodi 18.1 radi savrseno i sve je dostupno na dva klika, za domace filmove i serije green leila a za sve strane filmove i serije quasar koji mi za svako pretrazivanje izbaci bar 10 ili vise linkova za film ili seriju na kojoj uvijek ima 100 i vise seedera tako da ide maximalnom brzinom sve i sto je najbitnije u "pravoj" 1080p ili 4k rezoluciji ( recimo rezolucija 1080p na exodusu koji povlaci linkove i quasaru koji povlaci torrent se ne moze porediti koliko je bolja slika na quasaru). :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Koji box imaš, ja na Mi Box S-u nikako na Kodi 18.1 ne mogu uštimati quasar, čamim na starom Kodiju zbog quasar-a. :sad:
Philips android tv a imam i box Mini M8S i na oba ide novi kodi sa quasarom, a sto se tice quasara na 18.1 evo ti ovo sto sam stavio stranicu prije ;)

Fix za Quasar za Kodi 18 za Android TV ..... provjereno radi upravo instalirao na tv.u i fercera sve na kodi 18

https://github.com/logon84/plugin.video ... g/v0.9.789
Ne radi kod mene, sve sam probao..
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#5250 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ja reinstalirao kodi skinuo zadnju verziju cistu, skinuo taj fix za quasar sto pise na linku i skinuo standardni quasar burst prebacio na usb stick ukljucio u tv instalirao zip file sa stika sve automatski odradio i quasar i burst, odabrao gdje ce mi biti download za fileov.e ugasio kodi ugasio tv upalio pokrenuo kodi i sve radi bez problema ne znam fakat sta bi moglo biti ....
Post Reply