Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2476 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj crokodi,samo filmove i serije ima,nema kao pravi kodi i mnostvo drugih addona?
Ti i onaj brazzo ste meni kraljevi ove teme. :D :D


a jbg,ne razumijem se u te stvari nikako
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2477 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

Doda37 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj crokodi,samo filmove i serije ima,nema kao pravi kodi i mnostvo drugih addona?
@kakavdanakneiskustvu izgleda da ti ne kontas sta je cro kodi ili slicni buildovi

npr. ti napravis svoj build koji se zove Kengur Kodi i tu ubacis addonse koji se tebi svidaju i ocekujes da ce se i drugima svidati, stavis na net instalaciju i bujrum, onda citas komentare na svoj rad, ovo ti ne valja ili valja :)

Sam Kodi bez ovih ilegalnih addonsa bio bi neupotrebljiv
Cro kodi je build, to se ne usporedjuje sa Kodi, da ti pojasnim, bez Kodi-a nebi postojao cro kodi, osijek build itd..

ma ok,ja se fakat u to ne kontam nista
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#2478 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by džakailibu »

realno za kodi ko hoce da instalira a nije neki kompjuteras treba sat do dva da sjedne malo progugla i instaliras sredis bez problema. na pocetku je menito izgledalo nemoguce ali nije tesko sve odraditi
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2479 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:
semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj crokodi,samo filmove i serije ima,nema kao pravi kodi i mnostvo drugih addona?
ih, tebe... :mrgreen:
Imade on i sport a i stosta drugog, samo se treba potrudit' malo :thumbup:

pomozi mi,kako da nadjem sport,instaliram,sta vec
Ne trebas nista instalirati, sve je tu, kako rekoh, samo se treba malo i potrudit' pa se sve nadje.
Pomogao bih ti rado, ali, kod mene je problem sto sam ga vec deinstalirao, ono sto ne koristim nakon nekog vremena i brisem.
Taki sam, sta cu, sve sto me zanima imam kod provajdera i na torrentima, tako da sto se tice tijeh i takvijeh programa ... dodjoh vidjeh i prodjoh :lol: :run:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2480 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Jbg i ja bih mu rado pomogao, njega baš gotivim. :D Ali samo sam isprobao CroKodi, jer ne gledam ništa preko PC-a, a ovaj build je samo za PC rađen.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2481 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

irac300 wrote:Jbg i ja bih mu rado pomogao, njega baš gotivim. :D Ali samo sam isprobao CroKodi, jer ne gledam ništa preko PC-a, a ovaj build je samo za PC rađen.
wifi je lijek za sve, pod uslovom da ga tv i pc podrzavaju :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2482 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semirsar wrote:
irac300 wrote:Jbg i ja bih mu rado pomogao, njega baš gotivim. :D Ali samo sam isprobao CroKodi, jer ne gledam ništa preko PC-a, a ovaj build je samo za PC rađen.
wifi je lijek za sve, pod uslovom da ga tv i pc podrzavaju :mrgreen:
Naravno, ali ja zaglavio na android boxu. :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2483 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

ta kutijica je samo nuzno zlo, srecom, meni nepotrebno :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2484 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

hvala,pronasao sam
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2485 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:hvala,pronasao sam
:thumbup:
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#2486 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

irac300 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj crokodi,samo filmove i serije ima,nema kao pravi kodi i mnostvo drugih addona?
Ti i onaj brazzo ste meni kraljevi ove teme. :D :D
Sto ja :D Meni kodi radi bez problema i sve sam addone sam instalirao, imao sam ove osijeke buidove i cro kodi slicna sranja ali sam skontao na kraju da je "sirovi" kodi sa addonima koje ti hoces i instaliras najbolji i da sto se tice kanala nema besplatne liste plati iptv pa se klati ... tako sam i uradio instalirao kodi i addone koje ja hocu, uplatio iptv i sad gledam sve bez problema i zezancija :)
User avatar
bhcrow
Posts: 57
Joined: 14/09/2009 13:56

#2487 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by bhcrow »

brazzo19 wrote:Kako sam instalirao krypton na box sinoc mi se drugi put desilo da kad recimo pocne film nakon 5-10 minuta samo stane kao da zastopa i ja kliknem na pauzu da reko malo ucita mozda radi buffering ma da mi se to nikad na 16.0 jarvis nije desavalo, i odjednom kao da zaledi kodi ne reaguje ni na jednu tipku ne mogu da izadjem iz filma ili addona nego moram na onu tipku na daljinskom "home" da ne skroz vrati na pocetni ekran i onda opet pokrenem kodi i film koji gledam.... jel se jos nekom ovo slicno desilo kako je presao na krytpon, na staroj verziji nikad nisam imao problema plus internet je 40 megabita tako da nikad nista nije trzalo nit sam cekao da se napuni kad hocu da gledam film ??

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Isto mi se dešavalo na novoj verziji, na kraju kad sam izgubio živce deinstalirao sam ga sa TV Boxa i ponovno instalirao Kodi 16.1 i sve ponovno radi
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#2488 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

bhcrow wrote:
brazzo19 wrote:Kako sam instalirao krypton na box sinoc mi se drugi put desilo da kad recimo pocne film nakon 5-10 minuta samo stane kao da zastopa i ja kliknem na pauzu da reko malo ucita mozda radi buffering ma da mi se to nikad na 16.0 jarvis nije desavalo, i odjednom kao da zaledi kodi ne reaguje ni na jednu tipku ne mogu da izadjem iz filma ili addona nego moram na onu tipku na daljinskom "home" da ne skroz vrati na pocetni ekran i onda opet pokrenem kodi i film koji gledam.... jel se jos nekom ovo slicno desilo kako je presao na krytpon, na staroj verziji nikad nisam imao problema plus internet je 40 megabita tako da nikad nista nije trzalo nit sam cekao da se napuni kad hocu da gledam film ??

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Isto mi se dešavalo na novoj verziji, na kraju kad sam izgubio živce deinstalirao sam ga sa TV Boxa i ponovno instalirao Kodi 16.1 i sve ponovno radi
Ma to je do Kodija vjerovatno ima jos nekih bagova ... jos mi se to desilo par puta ma da u zadnje vrijeme nisam primijetio .... nista jedino cekati da izbace kakav update kodija i da popravi to ...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2489 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pitarrr82 »

Morao sam vratiti kodi na onu verziju prije, na ovoj novoj se nikako ne snalazim :lol: :lol:
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#2490 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Pitarrr82 wrote:Morao sam vratiti kodi na onu verziju prije, na ovoj novoj se nikako ne snalazim :lol: :lol:
bolje da si skin na novoj verziji promjenio da ti izgleda ko stari kodi nego sto si brisao novu verziju kodija i instalirao staru :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2491 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pitarrr82 »

brazzo19 wrote:
Pitarrr82 wrote:Morao sam vratiti kodi na onu verziju prije, na ovoj novoj se nikako ne snalazim :lol: :lol:
bolje da si skin na novoj verziji promjenio da ti izgleda ko stari kodi nego sto si brisao novu verziju kodija i instalirao staru :D
Pa da sam nasao gdje i kako promijenio bih ja ali dobro obarao sam sistem pa mi je svejedno bilo :mrgreen:
User avatar
sacred000
Posts: 94
Joined: 17/07/2013 14:29

#2492 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sacred000 »

Zna li neko gdje se može naći dobra lista kanala sa sportskim prvenstveno kanalima tipa arena sport sport klub ?
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2493 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

sacred000 wrote:Zna li neko gdje se može naći dobra lista kanala sa sportskim prvenstveno kanalima tipa arena sport sport klub ?
Zem tv addon skoro svi sportski kanali dostupni,arene,sportklub.....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2494 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

instalirao crokodi,kliknem na ikonicu kodija,otvori se crokodi,i sad stalno tako,gdje mi nestade kodi?
User avatar
sacred000
Posts: 94
Joined: 17/07/2013 14:29

#2495 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sacred000 »

jarobot wrote:
sacred000 wrote:Zna li neko gdje se može naći dobra lista kanala sa sportskim prvenstveno kanalima tipa arena sport sport klub ?
Zem tv addon skoro svi sportski kanali dostupni,arene,sportklub.....
Hvala ti
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#2496 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

kakavdanakneiskustvu wrote:instalirao crokodi,kliknem na ikonicu kodija,otvori se crokodi,i sad stalno tako,gdje mi nestade kodi?
tako i treba, nista ti nije nestalo, crokodi i slicni buildovi napravljeni su za pocetnike ili gotovane, ako me razumijes
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2497 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

Doda37 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:instalirao crokodi,kliknem na ikonicu kodija,otvori se crokodi,i sad stalno tako,gdje mi nestade kodi?
tako i treba, nista ti nije nestalo, crokodi i slicni buildovi napravljeni su za pocetnike ili gotovane, ako me razumijes

ok,ali gdje mi nestade kodi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#2498 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Pa to ti je Kodi, samo sto imas build, odnosno laicki receno, vodic.

Svaki build je olaksavajuci za ne toliko dobre korisnike, da se ne mucis sa instaliranjem addona i slicno, dobijes kompletan build u kojem je autor vec instalirao ono sto on misli da ti treba.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#2499 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:Pa to ti je Kodi, samo sto imas build, odnosno laicki receno, vodic.

Svaki build je olaksavajuci za ne toliko dobre korisnike, da se ne mucis sa instaliranjem addona i slicno, dobijes kompletan build u kojem je autor vec instalirao ono sto on misli da ti treba.

ajd ok
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 193
Joined: 27/02/2008 23:23

#2500 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mommy's_little_ Monster »

Ako može pomoć oko IPTV, probao sam par free m3u listi kroz Simple Pvr Client, i radi ok nekih 30 sekundi, onda prekine, i tako svaki kanal.
Da li je do tih free listi ili je potrebno nešto posebno podesiti u Kodiju? Kodi gledam preko računara.

I ako neko ima nekoga za liste koje se plaćaju, može u pp kontakt, bio bih zahvalan :)
Post Reply