PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#9326 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Već sam pisao, malo sam obišao i po gradu, ali nisam našao adekvatne slušalice...

Dakle oko 50ak KM mi je ok cijena, da ima čist zvuk, fin bas (ne seljački napucan, ali ni onaj k'o da kliker tutnji u kartonskoj kutiji) i da su oni klinci na ušima neki materijal da se ne znojim od njeg'


Ima li mojim mukama kraja? :oops:



PS: na poslu koristim HyperX CLoud 2. Dobar zvuk, ali brate preznojim se sav od one umjetne kože :oops:

Kakva je marka ovaj RedDragon? Vidim sad ga svugdje prodaju...
prepa
Posts: 18
Joined: 11/02/2008 17:08

#9327 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by prepa »

aditon wrote:odlična konfiguracija, nadam se da će te poslužiti :thumbup:

lično, ne bih kupovao napojnu od 850W jer nikakve potrebe nema za tolikom snagom. A što se RTX kartica tiče, mnogo slučajeva ima da su iste jednostavno crkle, naročito 2080ti i 2070 te nVidija će kako stvari stoje opozvati veliki broj kartica kako bi ispravili probleme koje imaju.
850w ispala jeftino tako da ne škodi višak, a kažu da dobiješ 1-2% performansi ako ti je napojna na 60% :mrgreen:
Kupio prije nego se pročulo ali koliko sam skontao sve su 2080ti. Gledao 1080ti ali ista cijena ako ne i skuplje pa se odlučio za 2080. Uglavnom ja vrlo zadovoljan opet bi ovu MSI uzeo, procesor je OC na 5.0, GPU sa afterburnerom još nekih 100 mhz i memorija 500 mhz temp su idle i7 30-33 gpu 40-50, a na 100% i7 55-65 gpu 65-72

PS Hvala trebala bi poslužiti
prepa
Posts: 18
Joined: 11/02/2008 17:08

#9328 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by prepa »

Averus wrote:Već sam pisao, malo sam obišao i po gradu, ali nisam našao adekvatne slušalice...

Dakle oko 50ak KM mi je ok cijena, da ima čist zvuk, fin bas (ne seljački napucan, ali ni onaj k'o da kliker tutnji u kartonskoj kutiji) i da su oni klinci na ušima neki materijal da se ne znojim od njeg'


Ima li mojim mukama kraja? :oops:



PS: na poslu koristim HyperX CLoud 2. Dobar zvuk, ali brate preznojim se sav od one umjetne kože :oops:

Kakva je marka ovaj RedDragon? Vidim sad ga svugdje prodaju...
Imam ja ASUS Cerberus ako hoćeš stoje mi neotpakovane dobio nekad uz laptop. Tvoje za 50 KM

https://www.asus.com/us/Headphones-Headsets/CERBERUS/
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9329 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

prepa wrote:
aditon wrote:odlična konfiguracija, nadam se da će te poslužiti :thumbup:

lično, ne bih kupovao napojnu od 850W jer nikakve potrebe nema za tolikom snagom. A što se RTX kartica tiče, mnogo slučajeva ima da su iste jednostavno crkle, naročito 2080ti i 2070 te nVidija će kako stvari stoje opozvati veliki broj kartica kako bi ispravili probleme koje imaju.
850w ispala jeftino tako da ne škodi višak, a kažu da dobiješ 1-2% performansi ako ti je napojna na 60% :mrgreen:
Kupio prije nego se pročulo ali koliko sam skontao sve su 2080ti. Gledao 1080ti ali ista cijena ako ne i skuplje pa se odlučio za 2080. Uglavnom ja vrlo zadovoljan opet bi ovu MSI uzeo, procesor je OC na 5.0, GPU sa afterburnerom još nekih 100 mhz i memorija 500 mhz temp su idle i7 30-33 gpu 40-50, a na 100% i7 55-65 gpu 65-72

PS Hvala trebala bi poslužiti

temperature gpu-a možeš još sniziti kroz fan management u afterburneru međutim i takve su daleko od loših. A vezano za crkavanje ovih rtx kartica, to je tačno, bar po ovim testerima s yt gdje su im prije svega crkavale ove 2080 ti kartice. Jocker, yt kanal je neki dan imao na testu 2070 koja je crkla, taj video sam gledao. Ja imam i58600k OC @ 5Ghz s GTX 1080 isto OC na 2076 Mhz. Smijemo li znati cijenu centralne :)
prepa
Posts: 18
Joined: 11/02/2008 17:08

#9330 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by prepa »

Još testiram sve ovako sam za sad ostavio kao stabilno stanje...

i7 = 700
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#9331 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Averus wrote:Već sam pisao, malo sam obišao i po gradu, ali nisam našao adekvatne slušalice...

Dakle oko 50ak KM mi je ok cijena, da ima čist zvuk, fin bas (ne seljački napucan, ali ni onaj k'o da kliker tutnji u kartonskoj kutiji) i da su oni klinci na ušima neki materijal da se ne znojim od njeg'


Ima li mojim mukama kraja? :oops:



PS: na poslu koristim HyperX CLoud 2. Dobar zvuk, ali brate preznojim se sav od one umjetne kože :oops:

Kakva je marka ovaj RedDragon? Vidim sad ga svugdje prodaju...
Ako si u Sarajevu, skokni do Amedexa, oni imaju Samson SR850, profi studijske slusalice (nijedna frekvencija nije pojacana, pogotovo ne bas i imaju sirok soundstage, znaci dobre i za gaming i za muziku) Prekrivene su velurom, tako da ti ne zatvara usi i neces se znojiti, i zvuk je cista desetka. Jedina mana je sto su otvorene, pa ljudi oko tebe cuju sta slusas. Mislim da kostaju 90KM.

EDIT: tek sad vidim da trazis nesto za 50KM, sorry :) Mozda bi ti bilo bolje da kupis neke IEM profi sluslice, evo ovo je dobra lista
https://medium.com/@scarbir/best-earpho ... 97d18cef0c
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#9332 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raigor Stonehoof »

Averus wrote:Već sam pisao, malo sam obišao i po gradu, ali nisam našao adekvatne slušalice...

Dakle oko 50ak KM mi je ok cijena, da ima čist zvuk, fin bas (ne seljački napucan, ali ni onaj k'o da kliker tutnji u kartonskoj kutiji) i da su oni klinci na ušima neki materijal da se ne znojim od njeg'


Ima li mojim mukama kraja? :oops:



PS: na poslu koristim HyperX CLoud 2. Dobar zvuk, ali brate preznojim se sav od one umjetne kože :oops:

Kakva je marka ovaj RedDragon? Vidim sad ga svugdje prodaju...

pa sta hoces za 50 :oops:

Image

ja zbavio ove, boli glava :D

i kae se Redragon, jedno D :P
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#9333 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

prepa wrote:Imam ja ASUS Cerberus ako hoćeš stoje mi neotpakovane dobio nekad uz laptop. Tvoje za 50 KM

https://www.asus.com/us/Headphones-Headsets/CERBERUS/
Hvala, radije ne bih headset, nego samo sluške. Mikrofon ću odvojeno ganjati kad vrijeme dođe :)


ferratilis wrote: Ako si u Sarajevu, skokni do Amedexa, oni imaju Samson SR850 90KM.

EDIT: tek sad vidim da trazis nesto za 50KM, sorry :) Mozda bi ti bilo bolje da kupis neke IEM profi sluslice, evo ovo je dobra lista
Ma jok in-ear nipošto, hvala. Odletiću do Amedexa, nije mi 50KM pod muss, može i preko ako valja :)


Raigor Stonehoof wrote:
pa sta hoces za 50 :oops:

https://venturebeat.com/wp-content/uplo ... teg933.png

ja zbavio ove, boli glava :D

i kae se Redragon, jedno D :P

Pa 'oće bošnjo džaba, džaba :lol:
Prethodne su bile 32KM i trajale 5 godina, samo im se ofucale "uši", raspale se skroz :D

Dobre su te, ali neću headset, nego baš samo slušalice :oops:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9334 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#9335 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by djama »

ma kakav black friday kod nas ... :D :D :D
gledam maloprije na bestbuy TV snizena sa 4497$ na 2900$.
ovo kod nas snizeno po 5 - 10 KM :D :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9336 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

djama wrote:ma kakav black friday kod nas ... :D :D :D
gledam maloprije na bestbuy TV snizena sa 4497$ na 2900$.
ovo kod nas snizeno po 5 - 10 KM :D :D
ma i to kao sniženo...sve standardne cijene samo pored stave akcija bla bal

međutim, prosječna stolica za ovu namjenu košta 250-300 KM...ako bi našao nešto da valja ispod ove cijene, računat ću da je black friday sniženje :D
Dioxis
Posts: 68
Joined: 14/03/2013 18:37

#9337 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Dioxis »

aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-s ... crna-naran

Jako udobna stolica ako ti odgovara boja / cijena.

Da li je kod nas najbolje kuciste koje mogu nabavit za oko 200-250KM NZXT S340 Elite ? Sve ostalo mi izgleda bezveze...treba mi kuciste koje je glass panel sa strane, ali je jako bitno da ima mjesta za 4-5 ventilatora i da je napajanje sakriveno jer je jako ruzno :(
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9338 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?
Nema posebnih traka, samo je razlika na što se spaja tj u voltazama ( 5V USB ,12 V u struju itd)
Sto se kucista tiče ne ide na 3pin nego na molexe.Imaš na youtube milion tutoriala za to.
Sto se trake tiče uzmi koliko ti treba ,metar ili dva prespoji i to je to
EDIT sad mi pade na pamet,moze i bez molexa .uzmi traku sa USB, ali ćeš morati izvesti kabl van kucista, ili ga provuci kroz neku rupu nazad i ukljuci u USB . Do tebe je kako želiš da to sve izgleda
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9339 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

Dioxis wrote:
aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-s ... crna-naran

Jako udobna stolica ako ti odgovara boja / cijena.

Da li je kod nas najbolje kuciste koje mogu nabavit za oko 200-250KM NZXT S340 Elite ? Sve ostalo mi izgleda bezveze...treba mi kuciste koje je glass panel sa strane, ali je jako bitno da ima mjesta za 4-5 ventilatora i da je napajanje sakriveno jer je jako ruzno :(
stolica je odlična samo mi cijena nije privlačna..uz to u jysk-u sam uzeo stolicu koju sada koristim s metalnim postoljem pa se sjebala za pola godine, a nisam divljak koji ne pazi na stvari :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9340 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

typeOnegative wrote:
aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?
Nema posebnih traka, samo je razlika na što se spaja tj u voltazama ( 5V USB ,12 V u struju itd)
Sto se kucista tiče ne ide na 3pin nego na molexe.Imaš na youtube milion tutoriala za to.
Sto se trake tiče uzmi koliko ti treba ,metar ili dva prespoji i to je to
EDIT sad mi pade na pamet,moze i bez molexa .uzmi traku sa USB, ali ćeš morati izvesti kabl van kucista, ili ga provuci kroz neku rupu nazad i ukljuci u USB . Do tebe je kako želiš da to sve izgleda
Image

Image

Image

ovo je s sheme moje ploče, broj 24 rgb led kojim je moguće manipulisati iz biosa..usb ne dolazi u obzir,samo na ovaj način mogu ovo spojiti..pogledat ću yt tutoriale
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9341 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

Dioxis wrote:
aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-s ... crna-naran

Jako udobna stolica ako ti odgovara boja / cijena.

Da li je kod nas najbolje kuciste koje mogu nabavit za oko 200-250KM NZXT S340 Elite ? Sve ostalo mi izgleda bezveze...treba mi kuciste koje je glass panel sa strane, ali je jako bitno da ima mjesta za 4-5 ventilatora i da je napajanje sakriveno jer je jako ruzno :(
odlično kućište, i sam ga koristim...ako ne nzxt, onda phanteks p400 s tim da u ovom momentu nisam siguran koliko je moguće ventova instalirati ali na nzxt upravo onoliko koliko tražiš
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#9342 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

rolltroll wrote:
Dioxis wrote:
aditon wrote:da li neko ima novih informacija u vezi kupovine kod nas za black friday
mene zanima neka adekvatna stolica koju bi koristio dok sam za kompom

i još nešto, mislio sam rgb traku ugraditi u centralnu ali nisam siguran da li postoje "posebne" rgb trake za ovu namjenu ili mogu i "klasnične"...na samoj ploči ide čini mi se 3 pinski konektor?

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-s ... crna-naran

Jako udobna stolica ako ti odgovara boja / cijena.

Da li je kod nas najbolje kuciste koje mogu nabavit za oko 200-250KM NZXT S340 Elite ? Sve ostalo mi izgleda bezveze...treba mi kuciste koje je glass panel sa strane, ali je jako bitno da ima mjesta za 4-5 ventilatora i da je napajanje sakriveno jer je jako ruzno :(
odlično kućište, i sam ga koristim...ako ne nzxt, onda phanteks p400 s tim da u ovom momentu nisam siguran koliko je moguće ventova instalirati ali na nzxt upravo onoliko koliko tražiš
Phanteks 6 ventilatora, imam ga vec pola godine i zadovoljan sam poprilicno :-D
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9343 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Jos bolje onda ako imas header na ploci , stvar je jos jednostavnija . Ovo sto sam oznacio ubodi u RGB header i to bi trebalo bit to .


Image
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9344 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

vidjet ću sutra da na aliexpresu kako se kreću led trake, moguće da bude drastičnih sniženja čak i na ovakve stvari..
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9345 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by diablobih »

aditon wrote:
stolica je odlična samo mi cijena nije privlačna..uz to u jysk-u sam uzeo stolicu koju sada koristim s metalnim postoljem pa se sjebala za pola godine, a nisam divljak koji ne pazi na stvari :)
Jelde, i meni, ona crna, sve dobra bila, i odjednom propade ono metalno sranje dole. Sad moram zavariti ili skontati nesto.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9346 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

diablobih wrote:
aditon wrote:
stolica je odlična samo mi cijena nije privlačna..uz to u jysk-u sam uzeo stolicu koju sada koristim s metalnim postoljem pa se sjebala za pola godine, a nisam divljak koji ne pazi na stvari :)
Jelde, i meni, ona crna, sve dobra bila, i odjednom propade ono metalno sranje dole. Sad moram zavariti ili skontati nesto.
ma ja ba...niđe veze još kontam metalno postolje, mora da je kvalitetnija i dugotrajnija..sad mi je samo patnja
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#9347 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Optimus09 »

https://imgur.com/a/MdZsWnR
Image
Nece da postavi sliku :lol:
Kupio je koristenu,dobro sluzi :D
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9348 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

aditon wrote:vidjet ću sutra da na aliexpresu kako se kreću led trake, moguće da bude drastičnih sniženja čak i na ovakve stvari..
ma ne vjerujem , maltene su i sad za dz . 3m sa daljinskim nije ni 10dolara , a tebi treba metar za to . Izaci ce te 3- 4 $ ako i toliko .
Elubrylla
Posts: 298
Joined: 07/02/2010 15:12

#9349 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Elubrylla »

Prodana 1060-tka a kupljena RX 580 4gb nitro. Kako impresivna kartica, imam osjecaj da je duplo teza od 1060-tke :D
Image
Image
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#9350 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Elubrylla wrote:Prodana 1060-tka a kupljena RX 580 4gb nitro. Kako impresivna kartica, imam osjecaj da je duplo teza od 1060-tke :D
Koliko doplate?
Kolika je razlika u real-world performansama?




Averus wrote: Dakle oko 50ak KM mi je ok cijena, da ima čist zvuk, fin bas (ne seljački napucan, ali ni onaj k'o da kliker tutnji u kartonskoj kutiji) i da su oni klinci na ušima neki materijal da se ne znojim od njeg'

Da update-ujem: Može oko 100KM :)
Post Reply