PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#76 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by The Realist »

Raigor Stonehoof wrote:
Pa i TV ako imas nekad hoces igrati dok drugi ukucani hoce gledati TV jel. Jebo taj cejf ako ne mozes zasjest kad ti hoces.

S druge strane ja sam svoj 24'' monitor kupio davno i evo treci PC na njemu koristim.
Znam, navodio sam taj argument :D, samo ne znam je li sam živi, ili ima porodicu :D.
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#77 Re: PC vs Gaming konzole - istog cijenovnog ranga

Post by mobile9 »

The Realist wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
Pa i TV ako imas nekad hoces igrati dok drugi ukucani hoce gledati TV jel. Jebo taj cejf ako ne mozes zasjest kad ti hoces.

S druge strane ja sam svoj 24'' monitor kupio davno i evo treci PC na njemu koristim.
Znam, navodio sam taj argument :D, samo ne znam je li sam živi, ili ima porodicu :D.
Jednostavno da li je isplatnije uzeti recimo http://www.univerzalno.com/proizvod/sony_playstation_4 za 829KM ili centralna tipa ove (NOVA JE): http://www.olx.ba/artikal/16546753/game ... -2-3-4ghz/ za 865KM . Što se tiče TV-Monitor o tome je glupo diskutovati većina ljudi sigurno ima i dobar monitor i TV tako da je sad tema da li ova navedena PC mašina može služiti bez nadogradnji narednih 3-4 godine. A što se tiče igara vjerovatno će u skorije vrijeme biti moguće čip-ovat i PS4 a isto niko nije ni spomenuo SLIM verziju PS4..da li je vrijedi čekati..ili čak super slim.. :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#78 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by UnscarD »

XeuX wrote:
mobile9 wrote:
XeuX wrote:Uvijek PC.Bolja grafika i interface,pogotovo za FPS igre jer se može igrati mišem.Da ne govorim da PC ima još kamaru drugih prednosti.

Što se tiča hardwarea,nisu igre toliko zahtjevne,dovoljno je imat samo jaku grafičku i to je sve što ti treba,procesor neki solidan.Ja igram šta hoću na računaru iz 2009.
Koje su ti specifikacije računara?

Dual Core Pentium 2.8GHz
3GB DDR2
HD 5670
Ti Far Cry 4 na tome ne mozes ozbiljno igrati ...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#79 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by UnscarD »

Ja trenutno imam PC od 2400 KM (samo kuciste) star jedno 2 godine, sad za sad sve vrti ok stim sto prvi put nisam mogao Far Cry 4 na ULTRA. Posjedujem ukupno 0 legalnih igri za PC. U igrackoj karijeri od preko 30 godina, kupio sam za PC (i sve ostale kompove) ukupno 0 igri.

Imam i Playstation 3 kao i Playstation 4. Tu vec imam orginale "silom prilika" komada jedno 30 ukupno od cega mi 20 doslo gratis sa PS plus pretplatom od 50 USD / godina (koja mi uskoro istice).

Od svega ovoga, trenutno najvise sam na PC-u (mass Effect sca tri dijela dok nisam pojeo nisam imao zivot a sada igram onaj Dishonored) ali sam prije godinu dana bio najvise na PS3 (Last of us, GTA V i XCOM - ovo igram i danas).

Sve mi je prikljuceno na 55" TV. Monitor je beze i nikada ga vise ne bih kupio niti koristio. Za neko kucanje imam laptop.

Ja samo nemam vremena :D

Sto se tice dileme konzola vs PC ako bih morao da biram jedno pobjednik je ipak PC. Ne zbog igri nego zbog svega ostalog za sta ga koristim.

Konzola ima veliku prednost. Sve radi odmah i sve radi iz prve i sve radi savrseno. Ko nema vremena ili volje da se zeza, konzola je tito. Neka od najboljih gaming iskustava ikada su mi bila na konzoli. Ako bih morao hijerarhiju igri i platformi da napravim to bi bilo otprilike ovako :

1. Pirates (C64) :)
2. Elite (C64) :)
3. Mass Effect (PC)
4. Last of us (PS3)
5. Uncharted 2 (PS3)
6. Uncharted 3( PS3)
7. Saboteur (ZX Spectrum)
8. itd itd ...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#80 Re: PC vs Gaming konzole - istog cijenovnog ranga

Post by The Realist »

mobile9 wrote: Jednostavno da li je isplatnije uzeti recimo http://www.univerzalno.com/proizvod/sony_playstation_4 za 829KM ili centralna tipa ove (NOVA JE): http://www.olx.ba/artikal/16546753/game ... -2-3-4ghz/ za 865KM . Što se tiče TV-Monitor o tome je glupo diskutovati većina ljudi sigurno ima i dobar monitor i TV tako da je sad tema da li ova navedena PC mašina može služiti bez nadogradnji narednih 3-4 godine. A što se tiče igara vjerovatno će u skorije vrijeme biti moguće čip-ovat i PS4 a isto niko nije ni spomenuo SLIM verziju PS4..da li je vrijedi čekati..ili čak super slim.. :D
Ja ti ovo ne mogu procijeniti baš :D, pa neka kažu ovi što se bolje u komponente razumiju (meni je ovo malo RAM-a racimo, ispod 8 nemoj uzimati, nije to neka razlika u cijeni).

Ali, nemoj uzimati kao problem nadogranju kompjutera svakih godinu-dvije, jer većinom se to ionako radi zato što se može i što se nešto ekstra želi, ne što se baš mora.

Btw. i čipovanje PS-a ćeš morati platiti :D.

I da, možda ti je trenutno čak i najbolje nabaviti neki čipovan PS3, ili XBOX 360, jer tek trebaju početi praviti igre koje se samo na novim konzolama mogu igrati (ako se za konzolu odlučiš).
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#81 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by The Realist »

UnscarD wrote:Ja trenutno imam PC od 2400 KM (samo kuciste) star jedno 2 godine, sad za sad sve vrti ok stim sto prvi put nisam mogao Far Cry 4 na ULTRA. Posjedujem ukupno 0 legalnih igri za PC. U igrackoj karijeri od preko 30 godina, kupio sam za PC (i sve ostale kompove) ukupno 0 igri.

Imam i Playstation 3 kao i Playstation 4. Tu vec imam orginale "silom prilika" komada jedno 30 ukupno od cega mi 20 doslo gratis sa PS plus pretplatom od 50 USD / godina (koja mi uskoro istice).

Od svega ovoga, trenutno najvise sam na PC-u (mass Effect sca tri dijela dok nisam pojeo nisam imao zivot a sada igram onaj Dishonored) ali sam prije godinu dana bio najvise na PS3 (Last of us, GTA V i XCOM - ovo igram i danas).

Sve mi je prikljuceno na 55" TV. Monitor je beze i nikada ga vise ne bih kupio niti koristio. Za neko kucanje imam laptop.

Ja samo nemam vremena :D

Sto se tice dileme konzola vs PC ako bih morao da biram jedno pobjednik je ipak PC. Ne zbog igri nego zbog svega ostalog za sta ga koristim.

Konzola ima veliku prednost. Sve radi odmah i sve radi iz prve i sve radi savrseno. Ko nema vremena ili volje da se zeza, konzola je tito. Neka od najboljih gaming iskustava ikada su mi bila na konzoli. Ako bih morao hijerarhiju igri i platformi da napravim to bi bilo otprilike ovako :

1. Pirates (C64) :)
2. Elite (C64) :)
3. Mass Effect (PC)
4. Last of us (PS3)
5. Uncharted 2 (PS3)
6. Uncharted 3( PS3)
7. Saboteur (ZX Spectrum)
8. itd itd ...
Pih, nigdje Zelde, Maria, nevalja ti lista :D.
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#82 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by XeuX »

UnscarD wrote: Ti Far Cry 4 na tome ne mozes ozbiljno igrati ...

Može na low detaljima.Ne igram svakako Far Cry 4.Igram samo CS GO,Dota 2 i Warframe i sve ide glatko.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#83 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Pirija »

ako imas samo 700 km na raspolaganju onda je za tebe PS3 chipovan.....
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#84 Re: PC vs Gaming konzole - istog cijenovnog ranga

Post by mobile9 »

The Realist wrote:
mobile9 wrote: Jednostavno da li je isplatnije uzeti recimo http://www.univerzalno.com/proizvod/sony_playstation_4 za 829KM ili centralna tipa ove (NOVA JE): http://www.olx.ba/artikal/16546753/game ... -2-3-4ghz/ za 865KM . Što se tiče TV-Monitor o tome je glupo diskutovati većina ljudi sigurno ima i dobar monitor i TV tako da je sad tema da li ova navedena PC mašina može služiti bez nadogradnji narednih 3-4 godine. A što se tiče igara vjerovatno će u skorije vrijeme biti moguće čip-ovat i PS4 a isto niko nije ni spomenuo SLIM verziju PS4..da li je vrijedi čekati..ili čak super slim.. :D
Ja ti ovo ne mogu procijeniti baš :D, pa neka kažu ovi što se bolje u komponente razumiju (meni je ovo malo RAM-a racimo, ispod 8 nemoj uzimati, nije to neka razlika u cijeni).

Ali, nemoj uzimati kao problem nadogranju kompjutera svakih godinu-dvije, jer većinom se to ionako radi zato što se može i što se nešto ekstra želi, ne što se baš mora.

Btw. i čipovanje PS-a ćeš morati platiti :D.

I da, možda ti je trenutno čak i najbolje nabaviti neki čipovan PS3, ili XBOX 360, jer tek trebaju početi praviti igre koje se samo na novim konzolama mogu igrati (ako se za konzolu odlučiš).
Ne mislim ja sada ništa uzimati nego onako postavio temu čisto me zanimaju iskustva i cijenjena mišljenja forumaša. :mrgreen:
Ija bi se svakako odlučio za PC ove cijene prije PS4. A da hoću uzimati PS4 sačekao bi dok iziđe slim verzija a do tada PS3 SS je više nego odlična alternativa ko ga ima normalno. :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#85 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Mustang1 »

Kakvih crnih 850 KM ps4 na piku 720 ne budi lud to uzimati po radnjama ako mislis placati gotovinom .. Mene moj izasao oko 650 prije pola godine i vise
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#86 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by mobile9 »

Mustang1 wrote:Kakvih crnih 850 KM ps4 na piku 720 ne budi lud to uzimati po radnjama ako mislis placati gotovinom .. Mene moj izasao oko 650 prije pola godine i vise
Polovan?
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#87 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Mustang1 »

Ma polovan ali neko dobio na poklon nov jednom upalio i kutija i sve.. Stariji je covjek tako da sam mu vjerovao .. A 740 je sa garancijom na piku .. Meni trebalo love da uzmem u sobu tv pa nisam uzimao od ovog lika tada je bio 750 nov
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#88 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by supercali »

Raigor Stonehoof wrote:moral bit nov?

Image
mora'l biti ps4?
moze i trojka sa piratima
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#89 Re: PC vs Gaming konzole - istog cijenovnog ranga

Post by The Realist »

mobile9 wrote: Ne mislim ja sada ništa uzimati nego onako postavio temu čisto me zanimaju iskustva i cijenjena mišljenja forumaša. :mrgreen:
Ija bi se svakako odlučio za PC ove cijene prije PS4. A da hoću uzimati PS4 sačekao bi dok iziđe slim verzija a do tada PS3 SS je više nego odlična alternativa ko ga ima normalno. :)
Vidi ovog, ljudi se skoro pobiše ovdje, a on samo retoričko pitanje postavio :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#90 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Raigor Stonehoof »

supercali wrote:
Raigor Stonehoof wrote:moral bit nov?

Image
mora'l biti ps4?
moze i trojka sa piratima
pa polovna trojka i kosta ko ovaj racunar.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#91 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by supercali »

Raigor Stonehoof wrote:
pa polovna trojka i kosta ko ovaj racunar.
i gdje je onda tu prednost ovog racunara u igranju u odnosu na ps3?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#92 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Raigor Stonehoof »

haj procitaj temu jos jednom ziv bio
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#93 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Mustang1 »

Najbolje od svega sto se ja napadam da branim konzolu a haman da imam racunar koji bi mogao mnogo toga pocerati na high :D A ne igram na njemu :oops: I jos me onaj napada da branim konzolu zato sto mi je zao sto sam je uzeo :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#94 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by supercali »

Raigor Stonehoof wrote:haj procitaj temu jos jednom ziv bio
procitao dobro al nema prednosti

nemoj samo poceti mozes na internet i besplatne igrice

uporedjujemo konzolu i komp iste cijene
igrice i za komp su po 30KM pa gore
tako da cisto poredjenje sta je bolje za igranje je konzola jer je za to i pravljena a komp nije pravljen iskljucivo za igranje igrica a uvijek je bolji ciljani proizvod nego all in one
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#95 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by rayman90 »

nema gusta do konzole, cak i placanje igara ima smisla, naucis datume najavljenih igara, citas kritike, gledas ocjene i komentare, kad kupis igru, igras je i kad je bezze :D trudis se doc do platinastog trofeja, nakon 900 h uvrstavas je u svojih top 5 :P ako si imo digitalnu verziju, kupujes onu s kutijcom jer je moras imat :zzzz: kupujes teme i avatare na psn radnji vezane za tu igru :P :-D

mozda se ne isplati sad imat i pc i ps4, al vrijedi uzet polovnu trojku i pratit akcije na psn radnji i na game.co.uk :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7328
Joined: 25/11/2013 16:48

#96 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by ferratilis »

Sjećam se kad sam bio mali, svi u mom komšiluku su dobijali iz Njemačke tada aktuelne konzole, SNES, N64, PSX, i sjećam se dobro kako su ta djeca olako shvatala da je neko morao platiti tu konzolu, oni su malo igrali Super Mario i onda šutali konzolu po kući. Pošto sam ja bio najmlađi a nisam imao familiju u Njemačkoj niti imam brata il isestru, onda su meni nakon par godina davali te konzole. Onda bi ih ja gustirao do mile volje, sjećam se dobro da sam u Super Mario World i Aladdinu ganjao sve secrete, pa trkanje u F-Zero (to je bila prva 3D igra koju sam igrao) to mi je bio doživljaj, pa poslije na N64 Mario64, Zelda i neka igra sa snowboardima zaboravio sam kako se zvaše, i onda na kraju PSX original koji je imao samo Gran Turismo. Poslije smo drug i ja popola kupili čipovan PSX i onda kupovali igru po igru i prelazili: Syphon Filter, Soul Reaver, Driver, Metal Gear Solid, Silent Hill. Po cijelu noć se ostajalo budno da se pređe igra. Sjećam se poslije kad je izašao PS2, jedan komšija otvorio klub, odemo igrat sokera ne vidi se TV od dima. Dan danas se sjećam jednog debelog što je igro Tekken, čovjek stavi džojs na koljeno i onda lupa svu dugmad dok nešto ne upali, kad izgubi psuje boga i narod i pobije se s ovim protiv kojeg je igro :lol:

Danas ne bi nipošto kupio nijednu od ovih aktuelnih konzola jer se sve svelo na online igranje, po meni su konzole "living room experience", tako ih i reklamiraju jebga, a danas sve više ljudi igra online sa nepoznatim ljudima. zato više volim PC s kojim mogu još milion stvari radit, al opet to je samo moje mišljenje
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#97 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by r_faruk »

heh, ja izdvajao pare za konzolu ili laptop, na kraju sam kupio bicikl :) sve je relativno :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#98 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Raigor Stonehoof »

supercali wrote:
Raigor Stonehoof wrote:haj procitaj temu jos jednom ziv bio
procitao dobro al nema prednosti

nemoj samo poceti mozes na internet i besplatne igrice

uporedjujemo konzolu i komp iste cijene
igrice i za komp su po 30KM pa gore
tako da cisto poredjenje sta je bolje za igranje je konzola jer je za to i pravljena a komp nije pravljen iskljucivo za igranje igrica a uvijek je bolji ciljani proizvod nego all in one
navedes prednosti pc-a i onda kazes nemoj samo poceti... :roll:

cuj uvijek boli ciljani :lol: ... pretpostavljam da ti sa sobom nosis fotoaparat, mp3 player, rokovnik, gameboy i neki telefon koji je ciljani proizvod samo za telefoniranje.
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#99 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by mobile9 »

Raigor Stonehoof wrote:
supercali wrote:
Raigor Stonehoof wrote:haj procitaj temu jos jednom ziv bio
procitao dobro al nema prednosti

nemoj samo poceti mozes na internet i besplatne igrice

uporedjujemo konzolu i komp iste cijene
igrice i za komp su po 30KM pa gore
tako da cisto poredjenje sta je bolje za igranje je konzola jer je za to i pravljena a komp nije pravljen iskljucivo za igranje igrica a uvijek je bolji ciljani proizvod nego all in one
navedes prednosti pc-a i onda kazes nemoj samo poceti... :roll:

cuj uvijek boli ciljani :lol: ... pretpostavljam da ti sa sobom nosis fotoaparat, mp3 player, rokovnik, gameboy i neki telefon koji je ciljani proizvod samo za telefoniranje.
Image
image hosting more than 5mb :lol:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#100 Re: PC vs Gaming konzole istog cijenovnog ranga

Post by Raigor Stonehoof »

prije ovako, ako mu izvrnes dzepove :D :

Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply