Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#5076 Re: Windows 10

Post by diablobih »

Posebno kada je u pitanju HDD, nekad to traje sat, a nekad i vise, tako da tih 10-20 KM mozes okaciti macku od rep. Ne bih se vala peglao za tako male pare nikad u zivotu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5077 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 28/01/2023 17:21 Posebno kada je u pitanju HDD, nekad to traje sat, a nekad i vise, tako da tih 10-20 KM mozes okaciti macku od rep. Ne bih se vala peglao za tako male pare nikad u zivotu.
Meni uzeli 30-tak maraka za instalaciju sistema, ali sam kod njih kupio i Flash drive, onaj USB stik za podatke, 35 KM platio ga, 128 GB. Dao bi ja za instalaciju sistema i 100 KM. Naravno da bude sve kako treba.

Nisam znao da je W-cener ovako kratko podrzan. Trebao sam instalirati 11-ku odmah. Jbga. Zjbh se.
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#5078 Re: Windows 10

Post by diablobih »

Sanjarko wrote: 28/01/2023 17:30
diablobih wrote: 28/01/2023 17:21 Posebno kada je u pitanju HDD, nekad to traje sat, a nekad i vise, tako da tih 10-20 KM mozes okaciti macku od rep. Ne bih se vala peglao za tako male pare nikad u zivotu.
Meni uzeli 30-tak maraka za instalaciju sistema, ali sam kod njih kupio i Flash drive, onaj USB stik za podatke, 35 KM platio ga, 128 GB. Dao bi ja za instalaciju sistema i 100 KM. Naravno da bude sve kako treba.

Nisam znao da je W-cener ovako kratko podrzan. Trebao sam instalirati 11-ku odmah. Jbga. Zjbh se.
Ma ja, to je regularno :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#5079 Re: Windows 10

Post by typeOnegative »

Mislim da se pogrešno postavljaju teze. Instalacija windows-a, ma koliko to sad trivijalna stvar bila, zahtjeva neko znanje i utrošeno vrijeme, i kao i sve ima svoju cijenu. Zasto se npr. ta xy osoba ne potrudi i sama to ne odradi ako je tako lako?
Ja osobno prijateljima i poznanicima ne naplaćujem, ostali 30 km, hoćete nećete, eno sve ima na netu :-D
Nekom je npr zamjeniti šalter p dim, meni nije i zato lijepo zovem čovjeka, platim i svima dobro.. Usluga koja se plaća, baš kao i instalacija windows-a ili bilo koja drugo..
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5080 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

typeOnegative wrote: 28/01/2023 18:24 Mislim da se pogrešno postavljaju teze. Instalacija windows-a, ma koliko to sad trivijalna stvar bila, zahtjeva neko znanje i utrošeno vrijeme, i kao i sve ima svoju cijenu. Zasto se npr. ta xy osoba ne potrudi i sama to ne odradi ako je tako lako?
Ja osobno prijateljima i poznanicima ne naplaćujem, ostali 30 km, hoćete nećete, eno sve ima na netu :-D
Nekom je npr zamjeniti šalter p dim, meni nije i zato lijepo zovem čovjeka, platim i svima dobro.. Usluga koja se plaća, baš kao i instalacija windows-a ili bilo koja drugo..
Ja i rahmetli stari sami mijenjali saltere. Znam oko toga nesto, a i on znao, samo obnevidio itd dok je bio ziv. Kazem nije malo mi dat ni 100 KM, ako ce bit sve kako treba. Ja neznam instalirati i nemam dobar internet da bi mogao instalirati sistem.

Meni naplatili 35 KM ako se nevaram ili 40 KM, nisam siguran instalaciju sistema, jos sam im pazario Flash drive. Tu inace dosta stvari uzimam za potrebe oko kompa. Dzojstike vecinom.

Prije jbga nisam imao para za nista skoro. Sad imam nesto pa mogu tu i tamo priustiti nesto od ovih da kazem dzidza.
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#5081 Re: Windows 10

Post by Tananarive »

Sanjarko wrote: 28/01/2023 17:30
diablobih wrote: 28/01/2023 17:21 Posebno kada je u pitanju HDD, nekad to traje sat, a nekad i vise, tako da tih 10-20 KM mozes okaciti macku od rep. Ne bih se vala peglao za tako male pare nikad u zivotu.
Meni uzeli 30-tak maraka za instalaciju sistema, ali sam kod njih kupio i Flash drive, onaj USB stik za podatke, 35 KM platio ga, 128 GB. Dao bi ja za instalaciju sistema i 100 KM. Naravno da bude sve kako treba.

Nisam znao da je W-cener ovako kratko podrzan. Trebao sam instalirati 11-ku odmah. Jbga. Zjbh se.
Druze prestaju prodavati w10 a podrska ce biti jos 5 godina
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5082 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

Tananarive wrote: 28/01/2023 18:39
Sanjarko wrote: 28/01/2023 17:30
Meni uzeli 30-tak maraka za instalaciju sistema, ali sam kod njih kupio i Flash drive, onaj USB stik za podatke, 35 KM platio ga, 128 GB. Dao bi ja za instalaciju sistema i 100 KM. Naravno da bude sve kako treba.

Nisam znao da je W-cener ovako kratko podrzan. Trebao sam instalirati 11-ku odmah. Jbga. Zjbh se.
Druze prestaju prodavati w10 a podrska ce biti jos 5 godina
+1 Ja mislio do 2025 samo.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#5083 Re: Windows 10

Post by typeOnegative »

Sanjarko wrote: 28/01/2023 18:34
typeOnegative wrote: 28/01/2023 18:24 Mislim da se pogrešno postavljaju teze. Instalacija windows-a, ma koliko to sad trivijalna stvar bila, zahtjeva neko znanje i utrošeno vrijeme, i kao i sve ima svoju cijenu. Zasto se npr. ta xy osoba ne potrudi i sama to ne odradi ako je tako lako?
Ja osobno prijateljima i poznanicima ne naplaćujem, ostali 30 km, hoćete nećete, eno sve ima na netu :-D
Nekom je npr zamjeniti šalter p dim, meni nije i zato lijepo zovem čovjeka, platim i svima dobro.. Usluga koja se plaća, baš kao i instalacija windows-a ili bilo koja drugo..
Ja i rahmetli stari sami mijenjali saltere. Znam oko toga nesto, a i on znao, samo obnevidio itd dok je bio ziv. Kazem nije malo mi dat ni 100 KM, ako ce bit sve kako treba. Ja neznam instalirati i nemam dobar internet da bi mogao instalirati sistem.

Meni naplatili 35 KM ako se nevaram ili 40 KM, nisam siguran instalaciju sistema, jos sam im pazario Flash drive. Tu inace dosta stvari uzimam za potrebe oko kompa. Dzojstike vecinom.

Prije jbga nisam imao para za nista skoro. Sad imam nesto pa mogu tu i tamo priustiti nesto od ovih da kazem dzidza.
mijenjanje šaltera je bio samo primjer, čisto da povučem paralelu ;)
Nisam mislio na tebe kolega , nego više onako općenito . Na kraju krajeva ,nigdje ne piše da bi ti to trebao znati , nismo svi rođeni za iste stvari , neko ima smisla za nešto , neko nema , neko se ne želi peglati i to je sva priča .
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5084 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

typeOnegative wrote: 28/01/2023 18:46
Sanjarko wrote: 28/01/2023 18:34

Ja i rahmetli stari sami mijenjali saltere. Znam oko toga nesto, a i on znao, samo obnevidio itd dok je bio ziv. Kazem nije malo mi dat ni 100 KM, ako ce bit sve kako treba. Ja neznam instalirati i nemam dobar internet da bi mogao instalirati sistem.

Meni naplatili 35 KM ako se nevaram ili 40 KM, nisam siguran instalaciju sistema, jos sam im pazario Flash drive. Tu inace dosta stvari uzimam za potrebe oko kompa. Dzojstike vecinom.

Prije jbga nisam imao para za nista skoro. Sad imam nesto pa mogu tu i tamo priustiti nesto od ovih da kazem dzidza.
mijenjanje šaltera je bio samo primjer, čisto da povučem paralelu ;)
Nisam mislio na tebe kolega , nego više onako općenito . Na kraju krajeva ,nigdje ne piše da bi ti to trebao znati , nismo svi rođeni za iste stvari , neko ima smisla za nešto , neko nema , neko se ne želi peglati i to je sva priča .
Ma skontao sam u vezi saltera, nego da se malo pohvalim da nisam totalni duduk sta se tice svega. :zoka: Majstori su svi na cijeni danas. Treba to [majstorluk] i zacijenit naravno, ali ne i precjenit.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#5085 Re: Windows 10

Post by typeOnegative »

Tako je , ne biti bezobrazan ,ali cijeniti sebe i svoj rad i vrijeme :thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#5086 Re: Windows 10

Post by Snake Eyes »

Onaj koji ti kaze trebalo bi mi uraditi reinstalaciju sistema, koliko ista kosta? Uglavnom ima neki problem sa racunarom za koji on misli da je reinstalacija sistema rjesenje.
Problem koji on zapravo ima je: racunar je usporio, ledi, resetuje se, gasi se, pojavljuje se neki plavi ekran sa bijelim slovima, pojavljuje se tuzni smjesko, ne daje sliku, nesto pisti, nesto blinka...
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3027
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5087 Re: Windows 10

Post by suad-sarajevo »

Na računaru mi se pojavio "Guest" account i sada prilikom svakog dizanja sistema traži da se prijavim sa userom i passwordom. Sve se poremetilo nakon updatea od prije par dana.

Već je bilo podešeno da ne traži login podatke prilikom dizanja sistema.

Ako je već imao ovakav problem dobro bi bilo da podijeli iskustvo i eventualno rješenje.

Hvala.
User avatar
Praetorious
Posts: 1522
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#5088 Re: Windows 10

Post by Praetorious »

Pogledaj ovdje:
https://www.howtogeek.com/112919/how-to ... matically/

Imao sam isti problem i ovako ga riješio, samo što sam demarkirao to polje i nakon restarta se više nije tražilo logiranje.
A kako se problem pojavio? Sam od sebe, bukvalno. Uredno isključio komp, idući put me pita za zdravlje, familiju i logging :D
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3027
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5089 Re: Windows 10

Post by suad-sarajevo »

Kao što rekoh već je bilo podešeno tako i dalje isto stoji ali nema pomoći. :-D I dalje stoji kako stoji. Ide refresh sistema samo me zanima da li ću pogubiti licence za windows 10, office....

Edit: "Riješio" tako što sam ukinuo microsoft nalog i samo se prijavio kao local user.

Svašta. :?
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#5090 Re: Windows 10

Post by ivan-tz »

Kada sam kupio racunar, dosla mi je win10 verzija.
Nakon nekog vremena pojavilo mi se ono da trebam aktivirati windows, i nisam se htio zafrkavati sa tim, pa sam kupio windows 10 home kljuc i otkljucao kako treba. Mislim da je bila retail verzija.

Nakon nekog duzeg perioda, pocelo mi se javljati zadnjih dana sa mi uskoro windows istice i da cu ga trebati aktivirati.

Sad me zanima ako kupim novi windows 10 home key retail verziju, to ce rijesiti problem?

I jel ta home varijanta opet ogranicena na neki odredjen period? Jel bolje onda kupiti pro verziju i da mi nadogradi ovu sadasnju verziju i da se ne moram zezati na duze staze svako malo?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#5091 Re: Windows 10

Post by Mr.Sojic »

ivan-tz wrote: 01/03/2023 12:50 Kada sam kupio racunar, dosla mi je win10 verzija.
Nakon nekog vremena pojavilo mi se ono da trebam aktivirati windows, i nisam se htio zafrkavati sa tim, pa sam kupio windows 10 home kljuc i otkljucao kako treba. Mislim da je bila retail verzija.

Nakon nekog duzeg perioda, pocelo mi se javljati zadnjih dana sa mi uskoro windows istice i da cu ga trebati aktivirati.

Sad me zanima ako kupim novi windows 10 home key retail verziju, to ce rijesiti problem?

I jel ta home varijanta opet ogranicena na neki odredjen period? Jel bolje onda kupiti pro verziju i da mi nadogradi ovu sadasnju verziju i da se ne moram zezati na duze staze svako malo?
Ne kontam zasto ti izbacuje ponovnu aktivaciju.
Windows kad se aktivira, aktivira se za sva vremena tj. kljuc vazi sve dok ne reinstaliras system ponovo.Onda moras ponovo taj kljuc aktivirati.

Kljuc nema "rok trajanja" kao tegla dzema :mrgreen:

Nemoj dzaba kupovati nove kljuceve.

Jedini problem mozes imati ako si mijenjao hardware i reinstalirao sxstem, a zelis ponovo aktivirati isti kljuc.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5092 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

ivan-tz wrote: 01/03/2023 12:50 Kada sam kupio racunar, dosla mi je win10 verzija.
Nakon nekog vremena pojavilo mi se ono da trebam aktivirati windows, i nisam se htio zafrkavati sa tim, pa sam kupio windows 10 home kljuc i otkljucao kako treba. Mislim da je bila retail verzija.

Nakon nekog duzeg perioda, pocelo mi se javljati zadnjih dana sa mi uskoro windows istice i da cu ga trebati aktivirati.

Sad me zanima ako kupim novi windows 10 home key retail verziju, to ce rijesiti problem?

I jel ta home varijanta opet ogranicena na neki odredjen period? Jel bolje onda kupiti pro verziju i da mi nadogradi ovu sadasnju verziju i da se ne moram zezati na duze staze svako malo?
Ovo ti je cudno pravo. Meni nikad nije dosad dosla ta poruka, a vec mi je star godinu dana izgleda sistem barem tako sam izgleda vidio na PC healt check.
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#5093 Re: Windows 10

Post by ivan-tz »

Sanjarko wrote: 01/03/2023 13:18 Ovo ti je cudno pravo. Meni nikad nije dosad dosla ta poruka, a vec mi je star godinu dana izgleda sistem barem tako sam izgleda vidio na PC healt check.
Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:04
Ne kontam zasto ti izbacuje ponovnu aktivaciju.
Windows kad se aktivira, aktivira se za sva vremena tj. kljuc vazi sve dok ne reinstaliras system ponovo.Onda moras ponovo taj kljuc aktivirati.

Kljuc nema "rok trajanja" kao tegla dzema :mrgreen:

Nemoj dzaba kupovati nove kljuceve.

Jedini problem mozes imati ako si mijenjao hardware i reinstalirao sxstem, a zelis ponovo aktivirati isti kljuc.


Nisam nista mijenjao. Bukvalno sam ustao jedan dan, upalio racunar i pojavi mi se ova poruka kada god ukljucim racunar i ponekad tokom dugorocnog koristenja:
Your windows license will expire soon, i da je trebam aktivirati u settings.

A kada odem u postavke stoji edition: windows 10 home i Activation: windows is activated by your organization's activation service. Nisam bas siguran sta ova poruka znaci. Ja sam poprilicno siguran da sam ukucao nekada kuplji key i da sam ga tako ponovo aktivirao da mi vise ona poruka u donjem desnom uglu se ne bi pojavljivala.

S tim da kada pokusam ponovo ukucati key ovaj koji koristim, dodje mi poruka To activate this product key, this device will need to connect to your organization's activation service. I kada kliknem ACTIVATE, dodje poruka da se ne mogu povezati sa organization's service.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#5094 Re: Windows 10

Post by nivla »

to je kms aktivacija, tj krekovano
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#5095 Re: Windows 10

Post by Mr.Sojic »

nivla wrote: 01/03/2023 13:29 to je kms aktivacija, tj krekovano
I ja ga ne razumijem :?

Samo krekovana verzija trazi ponovo aktivaciju, ali on kaze da je kupio kljuc i taj ukucao.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#5096 Re: Windows 10

Post by Mr.Sojic »

ivan-tz wrote: 01/03/2023 13:27
Sanjarko wrote: 01/03/2023 13:18 Ovo ti je cudno pravo. Meni nikad nije dosad dosla ta poruka, a vec mi je star godinu dana izgleda sistem barem tako sam izgleda vidio na PC healt check.
Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:04
Ne kontam zasto ti izbacuje ponovnu aktivaciju.
Windows kad se aktivira, aktivira se za sva vremena tj. kljuc vazi sve dok ne reinstaliras system ponovo.Onda moras ponovo taj kljuc aktivirati.

Kljuc nema "rok trajanja" kao tegla dzema :mrgreen:

Nemoj dzaba kupovati nove kljuceve.

Jedini problem mozes imati ako si mijenjao hardware i reinstalirao sxstem, a zelis ponovo aktivirati isti kljuc.


Nisam nista mijenjao. Bukvalno sam ustao jedan dan, upalio racunar i pojavi mi se ova poruka kada god ukljucim racunar i ponekad tokom dugorocnog koristenja:
Your windows license will expire soon, i da je trebam aktivirati u settings.

A kada odem u postavke stoji edition: windows 10 home i Activation: windows is activated by your organization's activation service. Nisam bas siguran sta ova poruka znaci. Ja sam poprilicno siguran da sam ukucao nekada kuplji key i da sam ga tako ponovo aktivirao da mi vise ona poruka u donjem desnom uglu se ne bi pojavljivala.

S tim da kada pokusam ponovo ukucati key ovaj koji koristim, dodje mi poruka To activate this product key, this device will need to connect to your organization's activation service. I kada kliknem ACTIVATE, dodje poruka da se ne mogu povezati sa organization's service.
Moja preporuka!

Ja bih na tvom mjestu reinstalirao win i prilikom instalacije koristio kupljeni kljuc.

Win10 skini sa oficijelne microsoft stranice i nemoj kupovati dvd win10 na lezecem butiku ili skidati sa torenta i nepoznatih i neprovjerenih stranica.

Kad skines napravi boot system sa Rufus i opleti :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5097 Re: Windows 10

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:39
ivan-tz wrote: 01/03/2023 13:27






Nisam nista mijenjao. Bukvalno sam ustao jedan dan, upalio racunar i pojavi mi se ova poruka kada god ukljucim racunar i ponekad tokom dugorocnog koristenja:
Your windows license will expire soon, i da je trebam aktivirati u settings.

A kada odem u postavke stoji edition: windows 10 home i Activation: windows is activated by your organization's activation service. Nisam bas siguran sta ova poruka znaci. Ja sam poprilicno siguran da sam ukucao nekada kuplji key i da sam ga tako ponovo aktivirao da mi vise ona poruka u donjem desnom uglu se ne bi pojavljivala.

S tim da kada pokusam ponovo ukucati key ovaj koji koristim, dodje mi poruka To activate this product key, this device will need to connect to your organization's activation service. I kada kliknem ACTIVATE, dodje poruka da se ne mogu povezati sa organization's service.
Moja preporuka!

Ja bih na tvom mjestu reinstalirao win i prilikom instalacije koristio kupljeni kljuc.

Win10 skini sa oficijelne microsoft stranice i nemoj kupovati dvd win10 na lezecem butiku ili skidati sa torenta i nepoznatih i neprovjerenih stranica.

Kad skines napravi boot system sa Rufus i opleti :mrgreen:
U mene vjerovatno nije orginal ili mozda jest. Dao sam kljuc od 8.1 sistema majstorima koji su instalirali sistem. Ali opet nije dolazila poruka ovakva. A za ovo ostalo Sojicu, Sojicu ja te nista ne kontam, eto koliki sam duduk sta se IT tice.
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#5098 Re: Windows 10

Post by ivan-tz »

Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:35
nivla wrote: 01/03/2023 13:29 to je kms aktivacija, tj krekovano
I ja ga ne razumijem :?

Samo krekovana verzija trazi ponovo aktivaciju, ali on kaze da je kupio kljuc i taj ukucao.

Ja sam dobio taj win10 kad sam kupio racunar i vjerovatno su oni tada koristili krekovanu verziju. Mozda je nastala konfuzija tu da kada mi je prvi put pokazivala se ta poruka, ja uzeo taj kupljeni key i ubacio ga i sve radilo kako treba. Možda se nije uklonila ta krekovana verzija sa racunara ili sta vec, samo dodao ovaj novi kod i tjt?

Ne bih da ponovo instaliram sistem. To mi se bas sada i ne radi. Želio bih problem rijesiti na neki laksi nacin. Zato sam i pitao hoće li mi se otkloniti problem ako kupim novi retail key povoljno...

I to me buni sad skroz sto mi se pojavljuje ta poruka, a vi kazete da je to samo kod krekovane verzije...
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#5099 Re: Windows 10

Post by Mr.Sojic »

ivan-tz wrote: 01/03/2023 13:49
Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:35

I ja ga ne razumijem :?

Samo krekovana verzija trazi ponovo aktivaciju, ali on kaze da je kupio kljuc i taj ukucao.

Ja sam dobio taj win10 kad sam kupio racunar i vjerovatno su oni tada koristili krekovanu verziju. Mozda je nastala konfuzija tu da kada mi je prvi put pokazivala se ta poruka, ja uzeo taj kupljeni key i ubacio ga i sve radilo kako treba. Možda se nije uklonila ta krekovana verzija sa racunara ili sta vec, samo dodao ovaj novi kod i tjt?

Ne bih da ponovo instaliram sistem. To mi se bas sada i ne radi. Želio bih problem rijesiti na neki laksi nacin. Zato sam i pitao hoće li mi se otkloniti problem ako kupim novi retail key povoljno...

I to me buni sad skroz sto mi se pojavljuje ta poruka, a vi kazete da je to samo kod krekovane verzije...
Kolega ako imas krekovanu verziju win rijesi se tih govana sto prije. Sto kolega napisa, ako je kms aktivacija, moras biti spojen preko int na server koji uradi kms aktivaciju.

Ovo sa kms i krekovanim win ti je isto kao da imas krekovani antivirus :lol:

Brisi ta govna sa racunara.

Sorry za prosto pisanje.

Sa tim win mozes imati samo probleme, opet ponavljam AKO je krekovani tj kms, a po svoj prilici da jeste.
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#5100 Re: Windows 10

Post by ivan-tz »

Mr.Sojic wrote: 01/03/2023 13:56
ivan-tz wrote: 01/03/2023 13:49


Ja sam dobio taj win10 kad sam kupio racunar i vjerovatno su oni tada koristili krekovanu verziju. Mozda je nastala konfuzija tu da kada mi je prvi put pokazivala se ta poruka, ja uzeo taj kupljeni key i ubacio ga i sve radilo kako treba. Možda se nije uklonila ta krekovana verzija sa racunara ili sta vec, samo dodao ovaj novi kod i tjt?

Ne bih da ponovo instaliram sistem. To mi se bas sada i ne radi. Želio bih problem rijesiti na neki laksi nacin. Zato sam i pitao hoće li mi se otkloniti problem ako kupim novi retail key povoljno...

I to me buni sad skroz sto mi se pojavljuje ta poruka, a vi kazete da je to samo kod krekovane verzije...
Kolega ako imas krekovanu verziju win rijesi se tih govana sto prije. Sto kolega napisa, ako je kms aktivacija, moras biti spojen preko int na server koji uradi kms aktivaciju.

Ovo sa kms i krekovanim win ti je isto kao da imas krekovani antivirus :lol:

Brisi ta govna sa racunara.

Sorry za prosto pisanje.

Sa tim win mozes imati samo probleme, opet ponavljam AKO je krekovani tj kms, a po svoj prilici da jeste.
Ali je problem sto ja to ne mogu locirati uopste. Ne mogu da nadjem taj KMS na racunaru nikako. Jednostavno ga nema. Trebalo bi da se moze pronaci lako ako postoji. Zato mi je sve to malo cudno i nejasno. Mozda i nije to slucaj.
Post Reply