naplata web design job-a

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Post Reply
Ninoz

#1 naplata web design job-a

Post by Ninoz » 22/12/2014 00:42

Pozdrav,
kako da naplatim jedan poslić, tj. pravim web stranicu jednom strancu.Nije problem naplatiti preko Western union-a ili sličnih metoda, već sami način plaćanja, npr. ako uploadujem stranicu na njegov server (domenu je već kupio), kako da budem siguran da će mi platiti, jer on tada ima podatke na svom serveru i može me prevariti.A sumnjam da će on htjeti prije upload-ovanja da posalje novac...Dobro bi dosla pomoc, pozz

underground

#2 Re: naplata web design job-a

Post by underground » 22/12/2014 03:51

https://escrow.com

Ili koristite sajt tipa elance.com , prije nego pocnes da radis neka stavi lovu u Escrow, a kada zavrsis posao i on to potvrdi, oslobadja ti Escrow i ti dobijes lovu a on zavrsen posao.

KAMI666

#3 Re: naplata web design job-a

Post by KAMI666 » 22/12/2014 07:31

Ninoz wrote:Pozdrav,
kako da naplatim jedan poslić, tj. pravim web stranicu jednom strancu.Nije problem naplatiti preko Western union-a ili sličnih metoda, već sami način plaćanja, npr. ako uploadujem stranicu na njegov server (domenu je već kupio), kako da budem siguran da će mi platiti, jer on tada ima podatke na svom serveru i može me prevariti.A sumnjam da će on htjeti prije upload-ovanja da posalje novac...Dobro bi dosla pomoc, pozz
Nista ne salji niti kome daji dok ne legne novac. Postavi na svoj server ako imas i nek ima preview. Druga mogucnost, posalji mu screenshots. Treca mogucnost preko Skypa imas kod konferencije mogucnost da napravis screen sharing i pokazes mu da radi na tvom local web server. Vidim da vi bas ono "vjerujete" jedno drugom kao poslovni partneri. Ubuduce prije nego pocnes sa poslom, trazi avanas unaprijed min. 40% od dogovorene cijene a kod isporuke ostalo.

w0rld

#4 Re: naplata web design job-a

Post by w0rld » 22/12/2014 12:07

Avans nije problem ukoliko je registrovan neki oblik firme, niko nece ni cuti za avans ukoliko ste radi o fizickom licu....

Post Reply