Lociranje iPad-a

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#1 Lociranje iPad-a

Post by zaphodia »

Drugari, trebala bih malu pomoć (ako ko zna i umije).

Sinoć sam izgubila iPad mini. Uključila sam opciju na iCloud-u Find my Phone, stavila ga u Lost mode, poslala poruku "pronalazaču", dakle sve obavila. Na mapi ga pokazuje kao offline i ne može ga pronaći. Ono što me zanima je - šta da napravim kad (i ako) ga Find my Phone locira? Da li mogu zvati policiju, šta, kako? Ako se nakači, koliko sam razumjela, lokacija nije 100% precizna. Recimo, kad sam testirala ovo, meni pokazuje adresu zgrade u kojoj živim u kojoj je 30 stanova. Kako saznati kod KOGA je? Ima li iko iskustva s ovim?

Hvala unaprijed!
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#2 Re: Lociranje iPad-a

Post by iTo »

ako nisi prije toga instalirala find my ipad dzaba ti sad sve...

citiram
If you didn't turn on Find My iPhone before your device was lost or stolen, you can't use it to locate your device. However, you can use these steps to help protect your data:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#3 Re: Lociranje iPad-a

Post by ElDzidziIbnDzo »

Nema koristi ni onaj sto ga nadje od njega niti ti sto si ga izgubila.

iCloud zasticen ko polarni medjed :)
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#4 Re: Lociranje iPad-a

Post by zaphodia »

iTo wrote:ako nisi prije toga instalirala find my ipad dzaba ti sad sve...

citiram
If you didn't turn on Find My iPhone before your device was lost or stolen, you can't use it to locate your device. However, you can use these steps to help protect your data:
Jesam, uključena je opcija lociranja na njemu (kažem, već sam testirala kako to radi).

Ma znam da nema, ni on(a) ni ja, nego sam optimista, sve kontam možda iskrsne odnekud :) Nije da je utjeha i, u krajnjoj liniji, *ebo iPad, nemam sad ništa od sekiranja (samo nek' ne puca), nego eto - voljela bih da mi neko kaže svoje iskustvo s ovim. Šta da uradim kad i ako ga locira, a mora ga locirati kad god da se nakači na mrežu.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#5 Re: Lociranje iPad-a

Post by iTo »

jel 4g slucajno ? ako je u njemu kartica na pretpati moze ga BHtelekom locirati
znam da su nalazili ukradene telefone i vracali vrasnicima ali cini mi se samo na pretplati...
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#6 Re: Lociranje iPad-a

Post by zaphodia »

iTo wrote:jel 4g slucajno ? ako je u njemu kartica na pretpati moze ga BHtelekom locirati
znam da su nalazili ukradene telefone i vracali vrasnicima ali cini mi se samo na pretplati...

Na žalost, nije. iPad mini 2, nema SIM, samo wi-fi.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#7 Re: Lociranje iPad-a

Post by iTo »

zaphodia wrote:
iTo wrote:jel 4g slucajno ? ako je u njemu kartica na pretpati moze ga BHtelekom locirati
znam da su nalazili ukradene telefone i vracali vrasnicima ali cini mi se samo na pretplati...

Na žalost, nije. iPad mini 2, nema SIM, samo wi-fi.
onda ga hahali
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#8 Re: Lociranje iPad-a

Post by zaphodia »

iTo wrote:
zaphodia wrote:
iTo wrote:jel 4g slucajno ? ako je u njemu kartica na pretpati moze ga BHtelekom locirati
znam da su nalazili ukradene telefone i vracali vrasnicima ali cini mi se samo na pretplati...

Na žalost, nije. iPad mini 2, nema SIM, samo wi-fi.
onda ga hahali

Bilahi, halalit' ne mogu, mogu se samo staviti u mod "A šta'š sad".
Post Reply