FB šifra/lozinka

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Post Reply
Aethaercyn

#1 FB šifra/lozinka

Post by Aethaercyn » 22/08/2014 01:02

Znaci imam jedno pitanje.
Da li postoji da mi na e-mail adresu dodje sifra koja je postavljena za fb nalog?Imam password od maila, mogu da udjem tamo, sve normalno. Ne zelim da je restartujem, jer nije moj account nego mi je od bratića. Buraz želi da ga malo kontrolise, da vidimo da se ne dopisuje "sa sumnjivim tipovima" posto smo imali problema sa njim. Čista kontrola nista vise.

http://prntscr.com/4f5krh

mentalist

#2 Re: FB šifra/lozinka

Post by mentalist » 22/08/2014 01:11

instaliraš program na računar koji hoćeš špijunirati i podesiš da ti sve što otkuca šalje na mejl..........

Aethaercyn

#3 Re: FB šifra/lozinka

Post by Aethaercyn » 22/08/2014 01:16

mentalist wrote:instaliraš program na računar koji hoćeš špijunirati i podesiš da ti sve što otkuca šalje na mejl..........
Da sve bi to bilo ok da nema ovih smart telefona :sad:

AstorH

#4 Re: FB šifra/lozinka

Post by AstorH » 22/08/2014 02:07

Aethaercyn wrote:Znaci imam jedno pitanje.
Da li postoji da mi na e-mail adresu dodje sifra koja je postavljena za fb nalog?Imam password od maila, mogu da udjem tamo, sve normalno. Ne zelim da je restartujem, jer nije moj account nego mi je od bratića. Buraz želi da ga malo kontrolise, da vidimo da se ne dopisuje "sa sumnjivim tipovima" posto smo imali problema sa njim. Čista kontrola nista vise.

http://prntscr.com/4f5krh
Ne postoji nacin da ti na email dodje sifra, facebook ne salje sifre, nego temp.(privremene) linkove na koje treba kliknuti u roku od 24/48h ako se zeli izmjeniti password. Da bi se takvo sto realiziralo nuzno je imati pristup email nalogu koji je vezan za facebook prilikom registracije. Ako osoba nema pristup tom emailu, ne moze uticati na FB nalog niti na njegovu izmjenu ili pracenje istog.

Sent from my iPad using Tapatalk

Aethaercyn

#5 Re: FB šifra/lozinka

Post by Aethaercyn » 22/08/2014 17:29

AstorH wrote: Ne postoji nacin da ti na email dodje sifra...
E to me je interesovalo. Ja imam sifru od tog maila koji on koristi, nadjem kad je password promjenjen ali nista vise ne mogu da ucinim. Sve sto uradim, svodi se na to da mijenjam sifru vec postojeceg acounta. bem ti fejs :/

AstorH

#6 FB šifra/lozinka

Post by AstorH » 24/08/2014 01:38

Aethaercyn wrote:
AstorH wrote: Ne postoji nacin da ti na email dodje sifra...
E to me je interesovalo. Ja imam sifru od tog maila koji on koristi, nadjem kad je password promjenjen ali nista vise ne mogu da ucinim. Sve sto uradim, svodi se na to da mijenjam sifru vec postojeceg acounta. bem ti fejs :/
Mozes se uraditi jedna druga varijanta kontrole i nadzora, kad vec kazes da imas pristup emailu koji je sinkroniziran sa fb nalogom.
Da ne bi stalno ulazio u taj prvi email, napravis forward email na njemu, stavis svoj, a na ovom prvom podesis da se forward emailovi nakon prosljedjivanja na tvoj brisu, tako da se ne zaustavljaju na prvom nalogu nego na tvom. Na taj nacin imas nadzor sta se desava na FB profilu i kakve se konverzacije vrse.
Ovaj savjet dajem sa namjerom da ide u korisnu svrhu, kao sto je nadziranje djeteta ili maloljetne osobe za koju postoji mogucnost da bude na neki nacin ugrozena, a ne da se sluzis spijuniranjem privatnosti na stetu druge osobe.

Post Reply