mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#776 Re: mobilna mreza halo

Post by i agree »

A gdje si procito da ovo ima veze sa EU i kakve veze imaju zemlje zapadnog balkana sa EU pogotovo kad mi nismo jos tamo?
Evo sta kaze eronet,dali su određene mb a kad ih potrosis"Nakon potrošnje podatkovnog prometa u roamingu u Zapadnom Balkanu bez dodatne roaming naknade (MB), doći će do smanjenja brzine na do 64kbit/s neovisno o tarifi/tarifnoj opciji."
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#777 Re: mobilna mreza halo

Post by dend »

i agree wrote: 02/07/2021 18:15 A gdje si procito da ovo ima veze sa EU i kakve veze imaju zemlje zapadnog balkana sa EU pogotovo kad mi nismo jos tamo?
Evo sta kaze eronet,dali su određene mb a kad ih potrosis"Nakon potrošnje podatkovnog prometa u roamingu u Zapadnom Balkanu bez dodatne roaming naknade (MB), doći će do smanjenja brzine na do 64kbit/s neovisno o tarifi/tarifnoj opciji."
Kako si lijen

https://euinfo.ba/bs/eu-agenda/strategi ... dni-balkan
Ukidanje troškova roaminga među telekom-operaterima unutar zemalja regije još je jedna od vrlo konkretnih zadaća navedenih u strategiji. Ne treba ni napominjati da bi se time znatno smanjili telefonski računi svih korisnika usluga mobilne telefonije u regiji.
Zakoni, pravila ili sta god vec su gotovo pa identicne onima u EU. Sve je na istom principu. Pravilo 4 mjeseca vazi i za nasu zonu ZB6 ( zapadni balkan 6 ) sto znaci da ukupno mozes 4 mjeseca biti u roamingu sa jednim brojem ili 60 dana zaredom prije nego ti se pocne naplacivati poziv,sms i internet neovisno o nepotreosenom saobracaju.

Operateri prema instrukcijama RAKa ( regulatorne agencijske komisije ) formiraju Fair Use Policy sa kojim se određuje kolicina saobracaja koja se moze koristiti u roamingu i kako ce ponasati broj nakon potrosenog saobracaja ( blokada, smanjena brzina .. )

Uporedi od bilo kojeg operatera u BiH specificne uslove za roaming u zapadnom balkanu sa ona dva linka i vidjet ces da je gotovo sve identicno.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#778 Re: mobilna mreza halo

Post by i agree »

dend wrote: 02/07/2021 18:37
i agree wrote: 02/07/2021 18:15 A gdje si procito da ovo ima veze sa EU i kakve veze imaju zemlje zapadnog balkana sa EU pogotovo kad mi nismo jos tamo?
Evo sta kaze eronet,dali su određene mb a kad ih potrosis"Nakon potrošnje podatkovnog prometa u roamingu u Zapadnom Balkanu bez dodatne roaming naknade (MB), doći će do smanjenja brzine na do 64kbit/s neovisno o tarifi/tarifnoj opciji."
Kako si lijen

https://euinfo.ba/bs/eu-agenda/strategi ... dni-balkan
Ukidanje troškova roaminga među telekom-operaterima unutar zemalja regije još je jedna od vrlo konkretnih zadaća navedenih u strategiji. Ne treba ni napominjati da bi se time znatno smanjili telefonski računi svih korisnika usluga mobilne telefonije u regiji.
Zakoni, pravila ili sta god vec su gotovo pa identicne onima u EU. Sve je na istom principu. Pravilo 4 mjeseca vazi i za nasu zonu ZB6 ( zapadni balkan 6 ) sto znaci da ukupno mozes 4 mjeseca biti u roamingu sa jednim brojem ili 60 dana zaredom prije nego ti se pocne naplacivati poziv,sms i internet neovisno o nepotreosenom saobracaju.

Operateri prema instrukcijama RAKa ( regulatorne agencijske komisije ) formiraju Fair Use Policy sa kojim se određuje kolicina saobracaja koja se moze koristiti u roamingu i kako ce ponasati broj nakon potrosenog saobracaja ( blokada, smanjena brzina .. )

Uporedi od bilo kojeg operatera u BiH specificne uslove za roaming u zapadnom balkanu sa ona dva linka i vidjet ces da je gotovo sve identicno.
Znaci onaj lik od sinoc na tv laze,zanimljivo.Pa po ovome se opet isplati uzet tuđu karticu kad dodjes u tu drzavu ne kontam onda kakva je poenta ukidanja?Koji ce nekom kurac 900mb od halo kad recimo u crnoj gori mozes za 10 eura uzet karticu sa 200gb interneta?
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#779 Re: mobilna mreza halo

Post by semsasuljakovic »

Meni, koji mjesečno trošim 1,5 GB neta, sasvim je dovoljno ovo što haloo nudi. A šta ćeš ti to raditi i koliko biti vani da ti treba 200 gb neta? Kad sam vani net mi treba za viber, WhatsApp i to je to.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#780 Re: mobilna mreza halo

Post by i agree »

semsasuljakovic wrote: 02/07/2021 18:49 Meni, koji mjesečno trošim 1,5 GB neta, sasvim je dovoljno ovo što haloo nudi. A šta ćeš ti to raditi i koliko biti vani da ti treba 200 gb neta? Kad sam vani net mi treba za viber, WhatsApp i to je to.
Ne treba mi 200gb nego kazem sta nude za te pare.Kako sta cu radit pa ako uzmem apartman-smjestaj bez tv i interneta logicno da cu preko laptopa-telefona gledat eon,znas sta mogu sa 900 mb interneta na eonu,pogledat pola filma :lol:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#781 Re: mobilna mreza halo

Post by dend »

i agree wrote: 02/07/2021 18:44
dend wrote: 02/07/2021 18:37

Kako si lijen

https://euinfo.ba/bs/eu-agenda/strategi ... dni-balkan


Zakoni, pravila ili sta god vec su gotovo pa identicne onima u EU. Sve je na istom principu. Pravilo 4 mjeseca vazi i za nasu zonu ZB6 ( zapadni balkan 6 ) sto znaci da ukupno mozes 4 mjeseca biti u roamingu sa jednim brojem ili 60 dana zaredom prije nego ti se pocne naplacivati poziv,sms i internet neovisno o nepotreosenom saobracaju.

Operateri prema instrukcijama RAKa ( regulatorne agencijske komisije ) formiraju Fair Use Policy sa kojim se određuje kolicina saobracaja koja se moze koristiti u roamingu i kako ce ponasati broj nakon potrosenog saobracaja ( blokada, smanjena brzina .. )

Uporedi od bilo kojeg operatera u BiH specificne uslove za roaming u zapadnom balkanu sa ona dva linka i vidjet ces da je gotovo sve identicno.
Znaci onaj lik od sinoc na tv laze,zanimljivo.Pa po ovome se opet isplati uzet tuđu karticu kad dodjes u tu drzavu ne kontam onda kakva je poenta ukidanja?Koji ce nekom kurac 900mb od halo kad recimo u crnoj gori mozes za 10 eura uzet karticu sa 200gb interneta?
Zbog toga i jeste regulisan internet u roamingu, inace bi operateri bili na gubitku.
Osobama kojima treba internet samo za viber i messenger za 10 dana im moze biti pola gige i njima ce ovo biti dobro jer nemoraju dodatno kupovati i mijenjati sim karticu. Onima kojima treba vise ce kupovati tourist kartice i napraviti ce se balans.

Veoma malo ce se promjeniti sto se tice internet potrosnje, pravi benefit je poziv unutar ZB6
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#782 Re: mobilna mreza halo

Post by i agree »

dend wrote: 02/07/2021 18:53
i agree wrote: 02/07/2021 18:44
Znaci onaj lik od sinoc na tv laze,zanimljivo.Pa po ovome se opet isplati uzet tuđu karticu kad dodjes u tu drzavu ne kontam onda kakva je poenta ukidanja?Koji ce nekom kurac 900mb od halo kad recimo u crnoj gori mozes za 10 eura uzet karticu sa 200gb interneta?
Zbog toga i jeste regulisan internet u roamingu, inace bi operateri bili na gubitku.
Osobama kojima treba internet samo za viber i messenger za 10 dana im moze biti pola gige i njima ce ovo biti dobro jer nemoraju dodatno kupovati i mijenjati sim karticu. Onima kojima treba vise ce kupovati tourist kartice i napraviti ce se balans.

Veoma malo ce se promjeniti sto se tice internet potrosnje, pravi benefit je poziv unutar ZB6
Da su makar stavili 2gige pola od ovoga ovde bi bilo ok,ne mozes vani se bazirat samo na viber moras otvorit koju stranicu procitat desavanja,onda ovi sto koriste fb,instagram,dok stave koju sliku malo se pohvale sta jedu i piju,gdje sjede,tih 900mb je malo za 10 dana.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#783 Re: mobilna mreza halo

Post by soha96 »

Gdje nadje smjestaj bez wifija :mrgreen:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#784 Re: mobilna mreza halo

Post by i agree »

soha96 wrote: 02/07/2021 19:59 Gdje nadje smjestaj bez wifija :mrgreen:
Za sad nigdje ali nikad ne znas.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#785 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

Ako se aktivira komplet 10, prije isteka aktivira komplet 15 ili 20, da li se i u tom slučaju zbrajaju neiskorištene minute/sms i MB. Jasno mi je da se zbraja neiskorišteni saobraćaj ako se aktivira isti komplet.

Da li je neko probao?
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#786 Re: mobilna mreza halo

Post by semsasuljakovic »

Nisam probao, ali sigurno da se zbrajaju. Nema logike da je drukčije.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#787 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

semsasuljakovic wrote: 03/07/2021 18:44 Nisam probao, ali sigurno da se zbrajaju. Nema logike da je drukčije.
Nisam pitao bez razloga, gdje prestaje logika, tu počinje Bosna :D

Pretpostavljam da se zbraja ali....
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#788 Re: mobilna mreza halo

Post by semsasuljakovic »

doff wrote: 03/07/2021 18:48
semsasuljakovic wrote: 03/07/2021 18:44 Nisam probao, ali sigurno da se zbrajaju. Nema logike da je drukčije.
Nisam pitao bez razloga, gdje prestaje logika, tu počinje Bosna :D

Pretpostavljam da se zbraja ali....
Evo iz uslova korištenja:
Ukoliko Korisnik, prije isteka vremenskog trajanja Komplet paketa, aktivira novi Komplet paket, neiskorišteni iznos jedinica MIN/SMS i MB iz prethodnog perioda korištenja se prenosi u sljedeći period. Kao vremensko trajanje primjenjuje se trajanje Komplet paketa koji je posljednji aktiviran.

Dakle ne specificira se koji komplet paket.
Ajdinn4
Posts: 633
Joined: 21/06/2021 20:59

#789 Re: mobilna mreza halo

Post by Ajdinn4 »

ja pokušao poslati zahtjev za prijenos broja na haloo ali kad klinem na "pošalji zahtjev" izbacuje mi samo bijelu stranicu s porukom:

"28: Transport Layer Security Error #25 (WinSock): No information received from the server.28: Transport Layer Security Error #25 (WinSock): No information received from the server."

Pokušao na 3 uređaja, ista greška.
:-) :-)
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#790 Re: mobilna mreza halo

Post by fusion_ba »

Znaju oni za to, uglavnom zahtjev je poslat. Bez brige.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#791 Re: mobilna mreza halo

Post by preselio na ahiret »

Sta to oni posalju pa im moras poslat nazad kod prenosa broja?Ima li haloo u Sarajevu pa da se kod njih to na licu mjesta odradi bez slanja?
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#792 Re: mobilna mreza halo

Post by semsasuljakovic »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 23:12 Sta to oni posalju pa im moras poslat nazad kod prenosa broja?Ima li haloo u Sarajevu pa da se kod njih to na licu mjesta odradi bez slanja?
Nema.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#793 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Dva dana, navece, ping na Haloo-u preko 500 kod mene. Jel do mene neki kvar ili do njih?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#794 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Evo i na Eronetu preko 300 ping, skoro 400. :?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#795 Re: mobilna mreza halo

Post by -Chesterfield- »

Ima li neka caka, da se ne mora svaki put vršiti SMS prijava? Da to ostane memorisano.

Image
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#796 Re: mobilna mreza halo

Post by escobar__ »

Mislim da ne (ako je kao na Eronetu), dok se ne udostoje da izrade aplikaciju bit će zezancija s tim.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#797 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Dobri im ovi komplet paketi. Prija 20 dana ja uzeo staroj na svom smartfonu komplet paket od 15 km. Potrosila skoro skroz minute, internet promet nije. Hocu joj aktivirat sad za 20 km, ali ona posto je skroz informaticki nepismena, odmah govori da joj je puno to platit, a dosad davala BH telecomu svake sedmice 7 km, 200 minuta tj., 28 km/800 minuta, ostajalo joj 200-300 minuta, plus Eronetu mjesecno 5 km za internet, znaci ukupno 33 km mjesecno.

Nikako da skonta stara da stedi 13 km na komplet paketu od 20 km. Jer vise sad prica preko Messengera.

Naravno ako na Haloou ostane ovaj bonus od 50%, ako ne, nagovarao bi je opet da uzme onu pretplatu od BH telecoma od 22 km.
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#798 Re: mobilna mreza halo

Post by semsasuljakovic »

Bonus na haloo traje do 31. augusta.

Ja sam tek treći mjesec na haloo i imam 340 min/sms prema drugim mrežama a koristim komplet 10 paket. Pošto skoro ne razgovaram telefonom, nagomilat će se ovo brzo. Zato ganjam neki način da mi mama koristi ove minute a da ne koristi moj telefon, nešto na fazon Unifona na Telemachu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#799 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

semsasuljakovic wrote: 27/08/2021 08:27 Bonus na haloo traje do 31. augusta.

Ja sam tek treći mjesec na haloo i imam 340 min/sms prema drugim mrežama a koristim komplet 10 paket. Pošto skoro ne razgovaram telefonom, nagomilat će se ovo brzo. Zato ganjam neki način da mi mama koristi ove minute a da ne koristi moj telefon, nešto na fazon Unifona na Telemachu.
Ako bonus neproduze mijenjamo telekom odmah, ona ostaje na BH telecomu, a ja prelazim na njega.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#800 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Produzite ove ponude tj., bonus od 50% dalje nakon 31/Avgusta ili izbacite novu ponudu 50% bonusa na dokup minuta na komplet paketima I 100% bonusa na dokup internet u/na svim ponudama, tako ce te bit konkurentni svim BiH telekom operaterima. Pozdrav.
Evo ja im podrsci poslao ovaj email. :zoka:
Post Reply