Samsung Galaxy S5

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#126 Re: Samsung Galaxy S5

Post by insomnia78 »

Kupujel se ista radi uzitka a ne da bi ga kasnije mogo prodati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#127 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Jazzy.ba »

Qler wrote:Hajde vukojebina, da vidimo cime te odusevio....
:D
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#128 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Maharadza »

insomnia78 wrote:Kupujel se ista radi uzitka a ne da bi ga kasnije mogo prodati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ha-jbg nismo svi na budžetu ili u dijaspori pa da stari uređaj jednostavno bacimo čim izađe novi/dosadi stari ili ga prodamo po znatno nižoj cijeni nego što zapravo vrijedi (čitaj: poklonimo)! :mrgreen:
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#129 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Jazzy.ba »

vukojebina wrote:Cekam da mi tvoja mama pokloni, znas za dobro odrađen poso...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Kakva komunikacija.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#130 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

Maharadza wrote:
insomnia78 wrote:Kupujel se ista radi uzitka a ne da bi ga kasnije mogo prodati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ha-jbg nismo svi na budžetu ili u dijaspori pa da stari uređaj jednostavno bacimo čim izađe novi/dosadi stari ili ga prodamo po znatno nižoj cijeni nego što zapravo vrijedi (čitaj: poklonimo)! :mrgreen:
ih, ko da se tako lahko stari uređaji bacaju na zapadu...
ja iphone imam jedno godinu dana. prvo je to bio 3gs, polovan kupljen pa prodo, pa sam kupio 4s opet polovan pa prodo, izgubio stoju na njemu sto je i zaocekivati, pa sad imam 5s zlatni, nov, bez kontrakta, otkljucan i ne planiram ga mjenjati jedno 3 godine... dobro sam ga zastitio da mogu sutra nesto izvuci zanj :mrgreen:
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#131 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#132 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Qler »

Najgore je kad stave ove cijene sa ugovorima. Pa ispade iphone 5s jeftiniji od lumia 520...

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#133 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

he, ovako ih prodaju pod ugovorom, u startu platis kaparu i tvoj je, jer niko ili rijetko koji kupac ce u startu izdvojiti cash i kupiti tel. jer mu izgleda skupo; medjutim, kad sve stavis na papir nakon 2 godine kad istice ugovor onda vec vidis da si ga duplo cak i troduplo preplatio... licno gledam da mi je plan povoljan pa onda tel. jer ga uvjek mozes negdje drugdje naci povoljnije sa a ne od "authorized dealer"...
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#134 Re: Samsung Galaxy S5

Post by MeanMachine »

Trenutni kralj svih Android telefona (pa i u odnosu na SGS 5):

Image

I veoma jak konkurent iz LG-a koji tek dolazi na tržište u narednom periodu (LG G Pro 2):

Image

Kod Galaxy S5 ima se osjećaj da je to sve ranije već viđeno, uz naravno punktualnu modernizaciju i doradu. Najveći napredak su možda napravili IP67 certifikacijom po defaultu, pa i kamerom koja sada ima veoma brz autofokus od 0,3 sec. Ostalo je sve, manje više, OK ali istovremeno nije toliko inovativno da "obara s nogu".

Note 3 uz veliki (ali opet ne preveliki) display (5,7"), stylus, Snapdragon 800 (ili Exynos), te 3 GB RAM-a i fantastičnu bateriju pruža sve što jedan moderni high end smartphone treba da ponudi.

LG sa svojim G Pro 2 pokazuje da to sve i bez stylusa može odlično da funkcioniše: 5,9" display (upakovan u kućište koje nije preveliko - odličan odnos veličine ekran/kućište), 3 GB RAM-a, Snapdragon 800, fantastična baterija,... Jedino malo LG brand nije tako jako pozicioniran kao Samsung, ali mislim da su proizvodnjom posljednje dvije varijante Nexusa za Google kao i svojim G-modelima pokazali da se mogu nositi sa najvećim igračima na svjetkom tržištu. Uz to nešto niža cijena u odnosu na Samsung uređaje sigurno ide u prilog LG-u.
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#135 Re: Samsung Galaxy S5

Post by andr0id »

Samsung je brend covjece i on zivi od toga. Njemu nije u biti staviti, 5 GB rama. A moze zar ne? Kad osjeti pad prodaje, izbacit ce xxl galaxy pro core duo muo bla bla da se za glavu uhvatis..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#136 Re: Samsung Galaxy S5

Post by saiks »

Ma ja mislim da nesto kuhaju u samsungu,cim je s5 nosio naziv unpacked episode 1,ali ce prvo cekati da ostali izbace svoje nove modele
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#137 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Qler »

andr0id wrote:Samsung je brend covjece i on zivi od toga. Njemu nije u biti staviti, 5 GB rama. A moze zar ne? Kad osjeti pad prodaje, izbacit ce xxl galaxy pro core duo muo bla bla da se za glavu uhvatis..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747

Od brenda se ne zivi, Nokia je dokaz za to..
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#138 Re: Samsung Galaxy S5

Post by andr0id »

A jbte, nokia pravila telefone. Sta samsung pravi?

U biti i nokia i lg i htc i samsung i iphone pa da ne nabrajam, mogu da strpaju 10 GB Rama u tel jer su toliko mocni. Ali njima se ne zuri. Samsung ima svoje kupce, iphone svoje.. i to je to. S5 ce kupiti recimo cijela Velika britanija, pola njemacke itd.. ali opet samsung ima 20 vrsta telefona tj modela na svaki lg jedan. Pa znas koje su to pare.. a hoces rama, brzu masinu.. tu je note 3 jbg..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#139 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Nermin_BH »

I kazes bolji note 3, pogledaj video

https://www.youtube.com/watch?v=1ENkOnN ... ata_player

A sigurno ce ovo moci ici do 40k u antutu sa custom romovima.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#140 Re: Samsung Galaxy S5

Post by MeanMachine »

Nermin_BH wrote:I kazes bolji note 3, pogledaj video

https://www.youtube.com/watch?v=1ENkOnN ... ata_player

A sigurno ce ovo moci ici do 40k u antutu sa custom romovima.
Ne govorim bolji u smislu benchmark testova (a sam Samsung je pokazao i dokazao da benchmark aplikacije nisu toliko mjerodavne jer se bez problema mogu "pogurati" rezultati takvog testa). Ono što je meni kod Note 3 bolje je display u kombinaciji sa stylusom, baterija koja je jako dobra, i cjelokupni dojam rada sa telefonom (tu naravno nemam direktan poredak sa SGS 5, ali tu je to negdje sa SGS 4, možda za nijansu bolje kod "5", ali ništa sigurno ništa drastično). Ne treba zaboraviti da je Note 3 zapravo ista generacija sa SGS 4, tako da će Note 4 koji vjerovatno izlazi nekad ove godine bit prava mjera za SGS 5 (tj. tek Note 4 će biti u svemu bolji od SGS 5). Ipak, meni je i Note 3 dovoljno ispred SGS 5 (po kriterijima koji su meni bitni) tako da bih uvijek uzeo Note 3 prije SGS 5.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#141 Samsung Galaxy S5

Post by Jazzy.ba »

Nermin_BH wrote:I kazes bolji note 3, pogledaj video

https://www.youtube.com/watch?v=1ENkOnN ... ata_player

A sigurno ce ovo moci ici do 40k u antutu sa custom romovima.
Cemu silni benchmarci kad ce stekat i lagat u svakodnevnim zadacima? Vec se na osnovu prvih klipova vidi lag od sekundu dvije na home dumetu.

A i ovaj fingerprint im nije baš neka sreća



2:30, no match, no match, no match.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#142 Re: Samsung Galaxy S5

Post by insomnia78 »

Ne shvataju ljudi majke mi
Eto benchmark mjerilo inije no cudo sto kasnije utusise sa karakteristikama
Jarane ovo, ono a kad zalaga od zemlju bi ga otreso


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#143 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Halftime »

Stvarno ne razumijem o kakvim lagovima pricate :S
http://www.youtube.com/watch?v=uBEaG6n0XDs najbolji dokaz, vrti animaciju dok lag krije. Znaci samo je pitanje koliko ko kvalitetno krije svoje nedostatke, na kraju, kao korisniku svede se na to da isto ceka. Konkretno nemam razloga da mijenjam sad sa S4 na S5, sa S4 na note 3 imam, generalno svaki telefon fino radi svoj posao. Okanite se pljuvanja po telefonima, na kraju krajeva ako nista od apple.a je krenula zajebancija 4s (s = the same) i ljudi to sasvim dobro upakuju kao i svi drugi. Samsung ima politiku da pravi telefone od plastike zar ste ocekivali nesta kvalitetnije od S5 :lol:. Nokiju necu ni da spominjem et ima kameru i jos nesta wow, iPhone fanovi zivite za taj dan da ima veci displej do tada se tjesite sa tim kako je preko 4" sve preveliko, kako nije funkcionalno, pa dobro nek bude tako HTC, samsung, LG i ostali pa i nokija makar nude izbor svojim kupcima, dok iPhone nikad nece biti nesta vise zbog kvalitete materijala, kad bi sad napravili kvalitetan telefon koji ima specifikacije galaxy S5 i kvalitet iPhona taj telefon vecina nas ne bi mogla sebi priustiti. Apple je uvijek znao upakovati slabije preformanse sa optimiziranim OS, staviti u alu kuciste i prodavati kao nesta wow, pogledajte samo njihove laptope i cijene, skidam kapu samo pro masinama.

Da se vratim na S5, telefon je dobar, kupovat ce ga oni koji nemaju S4 i vole samsung, ili oni koji imaju love i vole samsung :) cijena vidjet cemo, al ja mislim da nece biti bezobrazna kad se poredi LG, HTC, Nokija i iPhone :) sve u svemu svi su preskupi, ali vjerovatno moze im se i to je to :)
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#144 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Jazzy.ba »

Jebem mu misha, o kakvim lagovima kazes, pa kad god samsung izbaci novi telefon odmah na YT osvane brdo klipova kako ukloniti lag s ovog, kako ukloniti lag s onog.
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#145 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Halftime »

Budi realan, ukucaj isto to i za iPhone ili drugi telefon :) a evo ti moj S4 pa ako vidis lag ja cu ga razbiti odma. Nemojte mijesati lag i opterecenost procesima, Samsung je imao lag na S3 i ima ga jos kod imenika i to je to :) meni licno nije vele smetalo :)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#147 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Qler »

Zar ti half nisi do nedavno ukivao iphone u zvijezde?
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#148 Re: Odg: Samsung Galaxy S5

Post by Nermin_BH »

Jazzy.ba wrote:
Nermin_BH wrote:I kazes bolji note 3, pogledaj video

https://www.youtube.com/watch?v=1ENkOnN ... ata_player

A sigurno ce ovo moci ici do 40k u antutu sa custom romovima.
Cemu silni benchmarci kad ce stekat i lagat u svakodnevnim zadacima? Vec se na osnovu prvih klipova vidi lag od sekundu dvije na home dumetu.

A i ovaj fingerprint im nije baš neka sreća



2:30, no match, no match, no match.
Nije skenirao fino prst, pogledaj ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=LVplZ49 ... ata_player
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#149 Re: Samsung Galaxy S5

Post by andr0id »

Evo vam orginalni wallpaper s 5

Image


Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
NokMot
Posts: 261
Joined: 18/01/2014 16:02

#150 Re: Samsung Galaxy S5

Post by NokMot »

andr0id wrote:Evo vam orginalni wallpaper s 5

Image


Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
Šta je ovo? Samsung podržava i LGBT? :D
Post Reply