izbacuje mi nove tabove na mozili

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#1 izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by ajdin_nine »

odnedavno mi kad otvorim neku stranicu preko nje izbaci reklamu i u gorenjm desnom uglu ima opcija skip this ad. al ima par dana na mozili mi iz cista mira otvori se sama neka stranica u novom tabu i mene tamo prebaci. danas mi se pocela otvarati stranica da skinem neki ilivid. jel se moze nekako zaustaviti to otvaranje tabova bez razloga :S?
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#2 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by Praetorious »

Ušetao ti je neki adware. Imaš kamaru postova na tu temu, pa pregledaj forum i Google - pronaći ćeš rješenje :)
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#3 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by AmADin_gospo »

Promjeni browser :)
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#4 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by rovac13 »

Kod mene se desava isto to,ako pronadjes rjesenje javi da i ja rijesim.
Ima jos nesto.
Od nedavno u mozilli svaka npr deseta rijec je podvucena sa dvije crte i kad naidjem preko nje misem ona izbacuje nesto kao balon,a puno je tih rijeci na stranici pa kako god prelazim misem one sipaju izbacuju nesto.Zna li ko kako da ovo iskljucim.
Prelazak na druge browsere mi nije rjesenje imam druge ali mi ne pasu,ovaj koristim godinama i odgovara mi.
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#5 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by Qurajber »

ajdin_nine wrote:odnedavno mi kad otvorim neku stranicu preko nje izbaci reklamu i u gorenjm desnom uglu ima opcija skip this ad. al ima par dana na mozili mi iz cista mira otvori se sama neka stranica u novom tabu i mene tamo prebaci. danas mi se pocela otvarati stranica da skinem neki ilivid. jel se moze nekako zaustaviti to otvaranje tabova bez razloga :S?

Uđi u Contol Panel i deinstaliraj sve toolbarove koje vidiš. Takođe deinstaliraj PC Performer kao i Optimizer Pro ako ih imaš.
Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/downloa ... er/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere...Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#6 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by ajdin_nine »

Qurajber wrote:
ajdin_nine wrote:odnedavno mi kad otvorim neku stranicu preko nje izbaci reklamu i u gorenjm desnom uglu ima opcija skip this ad. al ima par dana na mozili mi iz cista mira otvori se sama neka stranica u novom tabu i mene tamo prebaci. danas mi se pocela otvarati stranica da skinem neki ilivid. jel se moze nekako zaustaviti to otvaranje tabova bez razloga :S?

Uđi u Contol Panel i deinstaliraj sve toolbarove koje vidiš. Takođe deinstaliraj PC Performer kao i Optimizer Pro ako ih imaš.
Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/downloa ... er/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere...Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...
e druze hvala na savjetu. mislim da sam se otarasio ovih reklama...
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#7 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by Qurajber »

ajdin_nine wrote:


e druze hvala na savjetu. mislim da sam se otarasio ovih reklama...
AdwCleaner možeš ako želiš zadržati za ubuduće stim da će ti prilikom narednog pokretanja ponuditi novu verziju programa. Možeš ga i deinstalirati. Pokreni ga ponovo ali kada se pokrene klikni na Uninstall.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#8 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by suza81 »

ajdin_nine wrote:
Qurajber wrote:
ajdin_nine wrote:odnedavno mi kad otvorim neku stranicu preko nje izbaci reklamu i u gorenjm desnom uglu ima opcija skip this ad. al ima par dana na mozili mi iz cista mira otvori se sama neka stranica u novom tabu i mene tamo prebaci. danas mi se pocela otvarati stranica da skinem neki ilivid. jel se moze nekako zaustaviti to otvaranje tabova bez razloga :S?

Uđi u Contol Panel i deinstaliraj sve toolbarove koje vidiš. Takođe deinstaliraj PC Performer kao i Optimizer Pro ako ih imaš.
Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/downloa ... er/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere...Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...
e druze hvala na savjetu. mislim da sam se otarasio ovih reklama...
a sto sad ovaj link ne radi??? koji adwcleaner sad da instaliram? imam isti problem!
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#9 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by shandrprcSA »

radi link
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#10 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by zLatk0 »

Ccleanerom obrises sve sto ti ne treba, popravis registry + pocistis addons u browseru. Kad sve to sredis instaliraj AdBlocker (Plus) i nece iskakati reklame, a i pripazi kuda klikces..
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#11 Re: izbacuje mi nove tabove na mozili

Post by suza81 »

sad za sad sam disable or remove all extensions koje sam imala and it works!!! :tooo:
:sretan: :sretan:
Post Reply