PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#1 PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

Notifikacije:

Kako dijeliti igre na PS4:

1. Na konzoli s kojom želite dijeliti igre prijavite se sa svojim PlayStation računom.
2. Odaberite "Podešavanja"/"Settings".
3. Odaberite "Upravljanje računom"/"Account Management".
Image
4. Odaberite "Aktiviraj kao primarni PS4"/"Activate as Your Primary PS4".
Image
5. Potvrdite ovaj izbor odabirom „Aktiviraj“/"Activate".
Image

To je to - sada, vaš prijatelj može preuzeti i igrati vaše igre kao i koristiti benefite vašeg PS+, ukoliko ga imate.

Napomene:

- Ukoliko vam je opcija za aktiviranje primarne konzole siva te je ne možete kliknuti potrebno je da se na glavnom računu sa kojeg želite dijeliti uradi deaktivacija iste postavke.
- Da biste bili u mogućnosti da skidate i igrate igre sa računa koji vam ih dijeli potrebno je da pokrenete skidanje igre/download sa tog računa. Bitno je samo pokrenuti download, nakon toga se odmah možete vratiti na drugi račun na koji dijelite te tu nastaviti skidanje te nakon završetka igrati.












Krajem mjeseca i kod nas stize Play Station 4, koliko Vas planira kupovinu istog, gdje i preko kojih kanala?

Obicna verzija se krece po radnjama u Sarajevu 980KM, navodno svi preorderi su rasprodati. Ono sto bi za ovu generaciju konzola moglo biti zanimljivo da ce se otvarati online store-ovi sto bi svelo cijenu igara koliko toliko na normalnu granicu.

Za online igranje ce biti potreban PS+ koji ce se po uzoru na Xbox 360 live placati oko nekih 80km ali ce se svaki mjesec dobijati besplatne igre.
User avatar
djeco rucak je gotov
Posts: 818
Joined: 10/11/2013 15:20
Location: Poleti vamo poleti tamo

#2 Re: PlayStation 4 - all about

Post by djeco rucak je gotov »

Treba vidjet koliko ce bit u Zagrebu,Bg-u pa tamo uzet ko hoce ovi nasi deru po obicaju...
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#3 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

djeco rucak je gotov wrote:Treba vidjet koliko ce bit u Zagrebu,Bg-u pa tamo uzet ko hoce ovi nasi deru po obicaju...
Navodno u zagrebu po radnjama tek iza nove godine.
User avatar
djeco rucak je gotov
Posts: 818
Joined: 10/11/2013 15:20
Location: Poleti vamo poleti tamo

#4 Re: PlayStation 4 - all about

Post by djeco rucak je gotov »

Code: Select all

http://www.njuskalo.hr/ps3-konzole/playstation-4-preorder-voucher-oglas-8443774
Kaze PlayStation 4 konzola u HR se očekuje do kraja 2013. godine
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2257
Joined: 14/02/2013 14:11

#5 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Hercegoviina »

dzeno123 wrote:Krajem mjeseca i kod nas stize Play Station 4, koliko Vas planira kupovinu istog, gdje i preko kojih kanala?

Obicna verzija se krece po radnjama u Sarajevu 980KM, navodno svi preorderi su rasprodati. Ono sto bi za ovu generaciju konzola moglo biti zanimljivo da ce se otvarati online store-ovi sto bi svelo cijenu igara koliko toliko na normalnu granicu.

Za online igranje ce biti potreban PS+ koji ce se po uzoru na Xbox 360 live placati oko nekih 80km ali ce se svaki mjesec dobijati besplatne igre.
ma sta kazes preorderu .
User avatar
djeco rucak je gotov
Posts: 818
Joined: 10/11/2013 15:20
Location: Poleti vamo poleti tamo

#6 Re: PlayStation 4 - all about

Post by djeco rucak je gotov »

Code: Select all

http://tehnopark.pik.ba/artikal/8549181/sony-playstation-4-500-gb-dualshock4/

Code: Select all

http://ps3games.pik.ba/artikal/9687062/ps4-playstation-4/
ovi su najjeftiniji za sad kod nas.u americi 3 stoje jeftiniji :-)
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#7 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

Ovo se opet koliko toliko isplati, 100 km vise nego u ostatku europe ali se dobija 24 mjeseca garancija.
User avatar
djeco rucak je gotov
Posts: 818
Joined: 10/11/2013 15:20
Location: Poleti vamo poleti tamo

#8 Re: PlayStation 4 - all about

Post by djeco rucak je gotov »

Jest al bez igre izgleda,skontaj da je igra 100km minimum.Sta ce ti plejka bez igre. :D
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#9 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

djeco rucak je gotov wrote:Jest al bez igre izgleda,skontaj da je igra 100km minimum.Sta ce ti plejka bez igre. :D
Jbg, bolje opet nego racunar od 1500km koji ce za pola godine postati srednja zalost. Na pocetku se mozda vise isplati kupiti ps+ pretplatu nego kupovati jednu igru. Uz ps+ se dobiju cini mi se prvog mjeseca 4 igre, bas sam gledao recenzije i nisu arcade igre nego super naslovi.
User avatar
del_boj
Posts: 165
Joined: 29/08/2011 18:13
Location: Peckham

#10 Re: PlayStation 4 - all about

Post by del_boj »

dzeno123 wrote:Ovo se opet koliko toliko isplati, 100 km vise nego u ostatku europe ali se dobija 24 mjeseca garancija.
U svim državama članicama EU garancija je 24 mjeseca.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#11 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

Da li je neko kupio PS4 u Sarajevu? Ovo je uzas, spreman covjek odvojiti 1000KM ali ni to nije moguce jer ga nigdje nema jednostavno... :-)
tranticicak
Posts: 34
Joined: 19/11/2013 04:26

#12 Re: PlayStation 4 - all about

Post by tranticicak »

dzeno123 wrote:Da li je neko kupio PS4 u Sarajevu? Ovo je uzas, spreman covjek odvojiti 1000KM ali ni to nije moguce jer ga nigdje nema jednostavno... :-)
Frka je u europi, nisu uopste mislili da ce ici ovako dobro prodaja,sad pred bozic tesko da ces naci u sarajevu.
User avatar
Helghan
Posts: 28
Joined: 16/05/2013 15:24
Location: 71210

#13 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Helghan »

PlayStation 4 zvanično dolazi u februaru kod nas. Cijena se još ne zna ali bit će preko 900KM. Dr. Techno i Tehno Mag će imati u prodaji (koliko sam ja do sad saznao).

Drug mi ima konzolu i igrao sam NBA 2K14, BF4, KZSF i Fifa 14 demo. Konzola je perverzna ima sve uvjete da postane najbolji PlayStation ikad :D
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#14 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

Ima li sta od PS4 kod nas, evo prosla je NG :D
Rob_Atl
Posts: 5306
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#15 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rob_Atl »

nema ih ni u americi kupiti , dodje neka kolicina i pukne za sekund sve pa onda opet cekanje nneko dok ne dodje nova tura :-) . Ne kontam zasto ih ne naprave, nece se bacit jebo ih plejka dostave ih oko 30-tak u radnju na milion ljudi
alleeeN
Posts: 16
Joined: 02/08/2013 14:47

#16 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alleeeN »

Playstation Store nema u Bih i koje imo stare acc vise nerade za nase podrucje,, da bi igro online ili multiplayer moras kupis PS+ , a iz nase drzave to nije moguce, jednino neki fake acc napravit, ali treba pun k.... podataka unijet.. Ja sam planiro uzet sebi ovaj mjesec PS4 u becu , da odem kod rodbine i kupim 399 eura. Ali sjebajem se oko ovog ps stora i svega u vezi BiH, kako uzet PS+ gdje napraviti acc itd. Jeb..s ga ako cu ga uzet i igrat offline, a tu su vec bf4,fifa14,cod ghost..
Meni je zezancije , nisam imo iskustva sa starijim konzolama , ovo ce mi biti prva abd :D
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#17 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

alleeeN wrote:Playstation Store nema u Bih i koje imo stare acc vise nerade za nase podrucje,, da bi igro online ili multiplayer moras kupis PS+ , a iz nase drzave to nije moguce, jednino neki fake acc napravit, ali treba pun k.... podataka unijet.. Ja sam planiro uzet sebi ovaj mjesec PS4 u becu , da odem kod rodbine i kupim 399 eura. Ali sjebajem se oko ovog ps stora i svega u vezi BiH, kako uzet PS+ gdje napraviti acc itd. Jeb..s ga ako cu ga uzet i igrat offline, a tu su vec bf4,fifa14,cod ghost..
Meni je zezancije , nisam imo iskustva sa starijim konzolama , ovo ce mi biti prva abd :D
Drug, to ti je najmanji problem, registrujes se na UK i zavrsena stvar, to svi rade iz ''nesvrstanih'' zemalja :)
alleeeN
Posts: 16
Joined: 02/08/2013 14:47

#18 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alleeeN »

EmiRem wrote:
alleeeN wrote:Playstation Store nema u Bih i koje imo stare acc vise nerade za nase podrucje,, da bi igro online ili multiplayer moras kupis PS+ , a iz nase drzave to nije moguce, jednino neki fake acc napravit, ali treba pun k.... podataka unijet.. Ja sam planiro uzet sebi ovaj mjesec PS4 u becu , da odem kod rodbine i kupim 399 eura. Ali sjebajem se oko ovog ps stora i svega u vezi BiH, kako uzet PS+ gdje napraviti acc itd. Jeb..s ga ako cu ga uzet i igrat offline, a tu su vec bf4,fifa14,cod ghost..
Meni je zezancije , nisam imo iskustva sa starijim konzolama , ovo ce mi biti prva abd :D
Drug, to ti je najmanji problem, registrujes se na UK i zavrsena stvar, to svi rade iz ''nesvrstanih'' zemalja :)

Znaci na account.sonyentertainmentnetwork.com odem da otvorim new acc kao da zivim u UK , fake podatke unesem i to je to??
I necu imat nikakvih problema koristeci se tim acc odavde..
A ako i moze ovako znaci na uk.ps storu mogu kupit ps+ i ps4 igrice ? , koje metode placanja mogu proci.?
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#19 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

alleeeN wrote:
EmiRem wrote:
alleeeN wrote:Playstation Store nema u Bih i koje imo stare acc vise nerade za nase podrucje,, da bi igro online ili multiplayer moras kupis PS+ , a iz nase drzave to nije moguce, jednino neki fake acc napravit, ali treba pun k.... podataka unijet.. Ja sam planiro uzet sebi ovaj mjesec PS4 u becu , da odem kod rodbine i kupim 399 eura. Ali sjebajem se oko ovog ps stora i svega u vezi BiH, kako uzet PS+ gdje napraviti acc itd. Jeb..s ga ako cu ga uzet i igrat offline, a tu su vec bf4,fifa14,cod ghost..
Meni je zezancije , nisam imo iskustva sa starijim konzolama , ovo ce mi biti prva abd :D
Drug, to ti je najmanji problem, registrujes se na UK i zavrsena stvar, to svi rade iz ''nesvrstanih'' zemalja :)

Znaci na account.sonyentertainmentnetwork.com odem da otvorim new acc kao da zivim u UK , fake podatke unesem i to je to??
I necu imat nikakvih problema koristeci se tim acc odavde..
A ako i moze ovako znaci na uk.ps storu mogu kupit ps+ i ps4 igrice ? , koje metode placanja mogu proci.?
Kartica, paypal, sve moze, i ne moras kucati fake podatke, nistta tu nije neregularno. Npr ni hrvati nemaju za hrvatsku a imaju zastupnistva play stationa pa se registruju na UK. Mozes se ti i registrovat na USA ali u tome slucaju ti je logicno losiji ping tako da ne preporucujem.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#20 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Sony na CES-u predstavio Virtual Reality headset vrlo slican Oculus Riftu ...
Ovo znaci da za Playstation 4 vec sljedece godine mozemo ocekivati VR Setove ...nova era gaminga (koju cekam 25 godina od kada sam prvi put vidio VR tehnologiju) napokon pocinje.
Trenutno je cijena paprena 999 USD ali ovo je prototip i za ocekivati je da ce padati ...sto se mene licno tice, 599 EUR mi je prihvatljivo za ovo, naravno uz adekvatnu podrsku naslova...drago mi je da se jedna ozbiljna kompnija ukljucuje u ovu pricu.
Glasine kazu da je dolazeci DriveClub za PS4 interno dizjniran i testiran sa ovim prototipom i da radi fantasticno i da je izlazak same igre pomjeren da bi je pustili na trziste u bundlu sa setom :


Na PC-u imamo Oculus Rift a suska se da VALVE i Microsoft razvijaju svoje tehnologije ...


Vise na :
http://www.playstationlifestyle.net/201 ... ss-sensor/
http://bgr.com/2014/01/09/sony-virtual- ... -headgear/
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#21 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Sonyijev uredjaj nosi naziv hmz-t3w. Ispod je kompracija sa Oculus RIFTOM

UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#22 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Sony predstavio na CES-u uslugu cloud gaminga Playstation Now ... navodno je dovoljno 5mb veza sa netom da bi stvar funkcionisla ali se preporucuje veca brzina (mada kontam tu je ping najvazniji) ...ovo je posljedica strateske kupovine servisa Gaikai
Ovo u praksi znaci streaming igara i sistem vec radi za PS3 i PS4 a najvljen je za VITA sisteme i za Sony BRAVIA TV setove ...to znaci da vam uopste nece trebati konzola za igranje nego samo TV (sad za sad samo Sony ali nema razloga da i ostali ne prorade)...recimo igrali ste kuci Last of US i krenuli na put sa VITA sistemom u dzepu...gdje god naletite na 5mbs internet, nastavljate igru tamo gdje ste stali sve sa savegamovima itd itd ...(malo me zbunbjuje kako su kontrole rijesili jer nisu iste na ps3 i viti)
Ovo takodjer znaci da cete sve PS3 igre moci igrati na ps4 konzoli.
Vise na :
http://us.playstation.com/playstationnow/
http://www.theverge.com/2014/1/7/528429 ... oud-gaming
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#23 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mali Ninja »

šta bi, ima li plejke u bosni za kupiti i koja je realna cijena?

btw cuo sam da se na ps4 mogu igrati sve igre bez "chipovanja", kopije, originali, igre od ps, ps2, ps3, ps4, zna li neko ista o tome?
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#24 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Kal El »

mali Ninja wrote:šta bi, ima li plejke u bosni za kupiti i koja je realna cijena?

btw cuo sam da se na ps4 mogu igrati sve igre bez "chipovanja", kopije, originali, igre od ps, ps2, ps3, ps4, zna li neko ista o tome?
Ne može,čitao sam da ni XO ne može, neko je rekao kako da se igraju igrice sa starije konzole, ali ako to uradi sjebat će tu next gen konzolu...sad ne znam jeli XO ili PS4, ali znam da ni na jednoj ne možeš igrati igrice predhodne konzole ;)

Sent from my LT26i using Tapatalk
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#25 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mali Ninja »

Kal El wrote:
mali Ninja wrote:šta bi, ima li plejke u bosni za kupiti i koja je realna cijena?

btw cuo sam da se na ps4 mogu igrati sve igre bez "chipovanja", kopije, originali, igre od ps, ps2, ps3, ps4, zna li neko ista o tome?
Ne može,čitao sam da ni XO ne može, neko je rekao kako da se igraju igrice sa starije konzole, ali ako to uradi sjebat će tu next gen konzolu...sad ne znam jeli XO ili PS4, ali znam da ni na jednoj ne možeš igrati igrice predhodne konzole ;)

Sent from my LT26i using Tapatalk
ako je tako onda vjerovatno neko vrijeme sretnici koji budu imali ps4 nece imati neki izbog igara :(.
Post Reply