PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#6751 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 11:49
Mene u RDR2 prilično ubija jahanje od destinacije do destinacije...ono, izgubi se dosta vremena u praznom hodu :oops:
Nek te je sram, to je najbolji dio igrice kad lagano galopiraš kroz šumu :D
Ne znam jesi li upoznat, malo kasnije možeš otključati fast travel, ali samo od svog kampa do neke destinacije.
[/quote]

Nisam upratio, moguće da nisam još do toga došao, treći chapter, na 20-ak % sam.
Hm, ma ono ok je kad lagano galopiraš, al obično se negdje žuri :D
[/quote]

idi vozom :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6752 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

r_faruk wrote: 07/01/2020 11:59
idi vozom :)
Deru i oni :roll:

Vozio sam se onim čudom što ti klackaš :lol:

Ono na šinama :oops:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6753 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ironman_88 »

@r_faruk dokle si dobacio sa Prey?
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#6754 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Ironman_88 wrote: 07/01/2020 12:03 @r_faruk dokle si dobacio sa Prey?
ma bice dobro ako ne pocnem na posao kasnit' zbog ovoga :) mogao bih igrati i dan i noc.
dogurao sam do "water treatment facility", igram sve i glavnu misiju i side misions. malo se zeznuo, podesavao dificulty u igri i stavim na nightmare :D igrao jednu misiju po tri dana dok nisam skontao. vidim ne mozes ubiti ni ono malo go*vno "mimic" a da ti ne odu 2/3 zdravlja haha.

glavna misija mi je sada alexov key i acces reactor control room... ovdje sam malo zaglaviJo
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#6755 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:00
r_faruk wrote: 07/01/2020 11:59
idi vozom :)
Deru i oni :roll:

Vozio sam se onim čudom što ti klackaš :lol:

Ono na šinama :oops:
haha, jel pokusavas postati good guy ili bad guy? ja sam srozao honor level do kraja...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6756 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

r_faruk wrote: 07/01/2020 12:15
Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:00
r_faruk wrote: 07/01/2020 11:59
idi vozom :)
Deru i oni :roll:

Vozio sam se onim čudom što ti klackaš :lol:

Ono na šinama :oops:
haha, jel pokusavas postati good guy ili bad guy?
Nekad jednostavno nemaš izbora.

Recimo, ovo pljačkanje banke ili ono kad smo hapili neko oružje, tu moraš biti bad guy.

Opet, kad je slobodan izbor, pomažem...neku sam ženu odveo kući (krepo joj konj :cry: ), nekog lika izvadio iz zamke...a opet sam ubio nekog što je vadio zlato na rijeci :oops:

Tako da...recimo da sam više bad guy, mada imam i dobrih djela 8-)
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6757 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ironman_88 »

r_faruk wrote: 07/01/2020 12:15
Ironman_88 wrote: 07/01/2020 12:03 @r_faruk dokle si dobacio sa Prey?
ma bice dobro ako ne pocnem na posao kasnit' zbog ovoga :) mogao bih igrati i dan i noc.
dogurao sam do "water treatment facility", igram sve i glavnu misiju i side misions. malo se zeznuo, podesavao dificulty u igri i stavim na nightmare :D igrao jednu misiju po tri dana dok nisam skontao. vidim ne mozes ubiti ni ono malo go*vno "mimic" a da ti ne odu 2/3 zdravlja haha.

glavna misija mi je sada alexov key i acces reactor control room... ovdje sam malo zaglaviJo
System Shock Remake je potvrđen za 2020, sličan stil i gameplay, ako bude na nivou Prey-a ja najsretniji. :D
aadam
Posts: 183
Joined: 25/11/2019 14:50

#6758 Re: PlayStation 4 - all about

Post by aadam »

Horizon Zero Dawn: Complete Edition i obična koja je razlika?
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#6759 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:18
Nekad jednostavno nemaš izbora.

Recimo, ovo pljačkanje banke ili ono kad smo hapili neko oružje, tu moraš biti bad guy.

Opet, kad je slobodan izbor, pomažem...neku sam ženu odveo kući (krepo joj konj :cry: ), nekog lika izvadio iz zamke...a opet sam ubio nekog što je vadio zlato na rijeci :oops:

Tako da...recimo da sam više bad guy, mada imam i dobrih djela 8-)
kod mene je bilo bukvalno ovako:

mislim da sam i tu zenu upucao :-) kontam idem totalno u bad mode :)
Last edited by r_faruk on 07/01/2020 12:22, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6760 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

aadam wrote: 07/01/2020 12:21 Horizon Zero Dawn: Complete Edition i obična koja je razlika?
CE sadrži i DLC Frozen Wilds.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6761 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:18
r_faruk wrote: 07/01/2020 12:15
Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:00

Deru i oni :roll:

Vozio sam se onim čudom što ti klackaš :lol:

Ono na šinama :oops:
haha, jel pokusavas postati good guy ili bad guy?
Nekad jednostavno nemaš izbora.

Recimo, ovo pljačkanje banke ili ono kad smo hapili neko oružje, tu moraš biti bad guy.

Opet, kad je slobodan izbor, pomažem...neku sam ženu odveo kući (krepo joj konj :cry: ), nekog lika izvadio iz zamke...a opet sam ubio nekog što je vadio zlato na rijeci :oops:

Tako da...recimo da sam više bad guy, mada imam i dobrih djela 8-)
It's boring biti dobrica. :oops: :evil:

U igri. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6762 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

alibaba_i_30_godina wrote: 07/01/2020 12:49
It's boring biti dobrica. :oops: :evil:

U igri. :mrgreen:
Po pitanju izbora najbolja mi je Detroit Became Human.

Tu bukvalno tvoje odluke utiču na to kako će se završiti.

Ja sam prvi put pustio da ide impulsivno, prvo što mi padne na pamet.

Završilo se atomskom :mrgreen:

Možeš i strogo biti dobrica, a možeš i zloćo od početka do kraja.
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#6763 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:57

Po pitanju izbora najbolja mi je Detroit Became Human.

Tu bukvalno tvoje odluke utiču na to kako će se završiti.

Ja sam prvi put pustio da ide impulsivno, prvo što mi padne na pamet.

Završilo se atomskom :mrgreen:

Možeš i strogo biti dobrica, a možeš i zloćo od početka do kraja.
eh, ta ce mi biti sljedeca, eno je na "tvrdom disku"
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6764 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:57
alibaba_i_30_godina wrote: 07/01/2020 12:49
It's boring biti dobrica. :oops: :evil:

U igri. :mrgreen:
Po pitanju izbora najbolja mi je Detroit Became Human.

Tu bukvalno tvoje odluke utiču na to kako će se završiti.

Ja sam prvi put pustio da ide impulsivno, prvo što mi padne na pamet.

Završilo se atomskom :mrgreen:

Možeš i strogo biti dobrica, a možeš i zloćo od početka do kraja.
Nisam to probao. Kad si ti završio atomskom, mogu misliti na sta bi ja spao... :lol: :lol:

Nakupovah svašta nesta prethodnih sedmica na sale, pola neću ni igrati ko da gledam. :roll:

RDR2 se kanim danima.... Nikako.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6765 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

r_faruk wrote: 07/01/2020 12:59
Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 12:57

Po pitanju izbora najbolja mi je Detroit Became Human.

Tu bukvalno tvoje odluke utiču na to kako će se završiti.

Ja sam prvi put pustio da ide impulsivno, prvo što mi padne na pamet.

Završilo se atomskom :mrgreen:

Možeš i strogo biti dobrica, a možeš i zloćo od početka do kraja.
eh, ta ce mi biti sljedeca, eno je na "tvrdom disku"
Odlična :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6766 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

alibaba_i_30_godina wrote: 07/01/2020 13:00
Nisam to probao. Kad si ti završio atomskom, mogu misliti na sta bi ja spao... :lol: :lol:

Nakupovah svašta nesta prethodnih sedmica na sale, pola neću ni igrati ko da gledam. :roll:

RDR2 se kanim danima.... Nikako.
Nekad ranije bio dostupan demo i ja probao...reko bezze i kontam haj vozdra.

Onda dobijemo PS+ Heavy Rain, odigram je i pravo mi se svidi koncept.

Dobili i ovaj DBH, to je isto radio Quantic Dream, sličan koncept igre, samo još naprednije.
Grafika je vrh, likovi su dotjerani do savršenstva.

Jednostavno se mora odigrati više puta zbog više različitih završetaka sa više različitih likova.

Da ne spojlam...uglavnom nešto što se mora odigrati, fakat da ne dobih uz PS+, vjerovatno je nikad ne bih odigrao.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6767 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ironman_88 »

Dobar je Detroit, ali treba priznati da u dosta situacija imaš samo privid odluke gdje samo brbljaš nešto drugo a ishod uvijek isti.
Npr. kad završiš kod onog Rusa (ili Balkanca?) u podrumu, imaš opciju da dopustiš da te priključi na onu mašinu ili da mu odbiješ vjerovati i pobjegneš. Šta god da izabereš ili uradiš, završiš priključen na stroj, samo dijalozi i način kako dođe do toga budu minimalno drugačiji. Takve stvari se vuku kroz čitavu igricu, doduše dobro upakovane da se ne primjeti kad igraš u cugu i ne razmišljaš aktivno o tome (ne tražiš dlaku u jajetu).

Kod mene je ustanak nasilno ugušen jer sam naivno vjerovao policiji da će se raditi na dijalogu, ženska i dijete su preživjele, tj. probudile se na otpadu androida ili slično i tu bio kraj.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6768 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Ironman_88 wrote: 07/01/2020 13:11 Dobar je Detroit, ali treba priznati da u dosta situacija imaš samo privid odluke gdje samo brbljaš nešto drugo a ishod uvijek isti.
Npr. kad završiš kod onog Rusa (ili Balkanca?) u podrumu, imaš opciju da dopustiš da te priključi na onu mašinu ili da mu odbiješ vjerovati i pobjegneš. Šta god da izabereš ili uradiš, završiš priključen na stroj, samo dijalozi i način kako dođe do toga budu minimalno drugačiji. Takve stvari se vuku kroz čitavu igricu, doduše dobro upakovane da se ne primjeti kad igraš u cugu i ne razmišljaš aktivno o tome (ne tražiš dlaku u jajetu).

Kod mene je ustanak nasilno ugušen jer sam naivno vjerovao policiji da će se raditi na dijalogu, ženska i dijete su preživjele, tj. probudile se na otpadu androida ili slično i tu bio kraj.
Al možeš stradati ili se izbaviti kod tog Rusa.

Ili možeš stradati puno prije da ne dođeš do Rusa.

Tačno je to da igra ima određenu kolotečinu, put, usmjerenje kojim treba proći, nije baš 100% free will.

Vidiš, to sa ženskom i djetetom može imati sasvim drugi put, tj. da ne budeš uopšte u situaciji da završiš na otpadu :)
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6769 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ironman_88 »

Stvarno je moguće da jedan od glavih aktera bude skroz rano u igrici neutraliziran? Podavno sam igrao, ali mislim da sam u situaciji sa Rusom isprobao sve opcije baš zbog toga da vidim jel priča može uzeti sasvim drugi pravac nakon što pobjegneš od njega, ali nisam uspio stradati.

Nisam znao za to, kontao sam da se to dešava tek pred kraj, kad krene pravi rasplet priče. To onda znači da sam sebi možeš drastično smanjiti vrijeme igranja i da ti izmakne pola igrice ako doneseš pogrešnu odluku?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6770 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Ironman_88 wrote: 07/01/2020 14:01 Stvarno je moguće da jedan od glavih aktera bude skroz rano u igrici neutraliziran? Podavno sam igrao, ali mislim da sam u situaciji sa Rusom isprobao sve opcije baš zbog toga da vidim jel priča može uzeti sasvim drugi pravac nakon što pobjegneš od njega, ali nisam uspio stradati.

Nisam znao za to, kontao sam da se to tek dešava tek pred kraj, kad krene pravi rasplet priče. To onda znači da sam sebi možeš drastično smanjiti vrijeme igranja i da ti izmakne pola igrice ako doneseš pogrešnu odluku?
Kara i mala? Da.

I prije Rusa, tokom bijega od starog od male.

Da, možeš izbaciti taj dio s njima, logično, stradaju i nema svega onog poslije što ide s njima.

S Markusom opet ne možeš do neke tačke, ali mogu neki drugi likovi završiti priču, tj. da ne bude njega na kraju...ili Connora.
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#6771 Re: PlayStation 4 - all about

Post by bruce lee »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 11:49
Ironman_88 wrote: 07/01/2020 11:48
Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 11:46 Mene u RDR2 prilično ubija jahanje od destinacije do destinacije...ono, izgubi se dosta vremena u praznom hodu :oops:
Nek te je sram, to je najbolji dio igrice kad lagano galopiraš kroz šumu :D
Ne znam jesi li upoznat, malo kasnije možeš otključati fast travel, ali samo od svog kampa do neke destinacije.
Nisam upratio, moguće da nisam još do toga došao, treći chapter, na 20-ak % sam.
Hm, ma ono ok je kad lagano galopiraš, al obično se negdje žuri :D
i meni je smetalo dugo jahanje u toj fazi igre. ali sto igra vise odmice, vise ti se i desava na putu. ako nisi na misiji ili u zurbi, obrati paznju ima li neki dim u blizini i svrati da vidis sta se desava. mozes usput i loviti, obaviti neki sporedni izazov itd. u medjuvremenu mi vise ne smeta jahanje

btw, imas opciju da stavis da sam odjase do oznacene destinacije, guglaj. ali mi je to jos dosadnije, uglavnom traje duze nego da jases manuelno, a i ne mozes obaviti ovid sporednih stvari koje sam spomenuo. igrica generalno postaje sve bolja kako odmice, ja sam htio odustati na nekih 15%, sad mi je drago sto nisam. na nekih sam 45% trenutno


sto se detroita tice, jako mi se svidio koncept. samo sto nisam mogao da podnesem kad mi je neki od karaktera poginuo dosta prije kraja, pa sam se vracao na tu liniju dok ih sve ne izguram zive :-D

od predjenih igrica mogu jos jako pohvaliti horizon zero down i last of us :thumbup: za pucacine mi je battlefield 1 odlican, samo steta sto nema vise misija za singleplayer. kad odes na multiplayer nemas sansi ako si prosjecan igrac, djeca razvaljuju :-D assassin creed ezio collection mi se isto svidio dok sam ga igrao, ali sam kasnije shvatio da je ustvari laka igrica u poredjenju s drugim

kad ovako procitam, ispade da igram nonstop, a stignem u prosjeku samo par sati sedmicno

imam jos tonu igrica, sto kupljenih sto besplatnih na ps+, samo da se ima malo vise vremena..
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6772 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

bruce lee wrote: 07/01/2020 14:37
Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 11:49
Ironman_88 wrote: 07/01/2020 11:48

Nek te je sram, to je najbolji dio igrice kad lagano galopiraš kroz šumu :D
Ne znam jesi li upoznat, malo kasnije možeš otključati fast travel, ali samo od svog kampa do neke destinacije.
Nisam upratio, moguće da nisam još do toga došao, treći chapter, na 20-ak % sam.
Hm, ma ono ok je kad lagano galopiraš, al obično se negdje žuri :D
i meni je smetalo dugo jahanje u toj fazi igre. ali sto igra vise odmice, vise ti se i desava na putu. ako nisi na misiji ili u zurbi, obrati paznju ima li neki dim u blizini i svrati da vidis sta se desava. mozes usput i loviti, obaviti neki sporedni izazov itd. u medjuvremenu mi vise ne smeta jahanje

btw, imas opciju da stavis da sam odjase do oznacene destinacije, guglaj. ali mi je to jos dosadnije, uglavnom traje duze nego da jases manuelno, a i ne mozes obaviti ovid sporednih stvari koje sam spomenuo. igrica generalno postaje sve bolja kako odmice, ja sam htio odustati na nekih 15%, sad mi je drago sto nisam. na nekih sam 45% trenutno


sto se detroita tice, jako mi se svidio koncept. samo sto nisam mogao da podnesem kad mi je neki od karaktera poginuo dosta prije kraja, pa sam se vracao na tu liniju dok ih sve ne izguram zive :-D

od predjenih igrica mogu jos jako pohvaliti horizon zero down i last of us :thumbup: za pucacine mi je battlefield 1 odlican, samo steta sto nema vise misija za singleplayer. kad odes na multiplayer nemas sansi ako si prosjecan igrac, djeca razvaljuju :-D assassin creed ezio collection mi se isto svidio dok sam ga igrao, ali sam kasnije shvatio da je ustvari laka igrica u poredjenju s drugim

kad ovako procitam, ispade da igram nonstop, a stignem u prosjeku samo par sati sedmicno

imam jos tonu igrica, sto kupljenih sto besplatnih na ps+, samo da se ima malo vise vremena..
Pa ovim boldiranim sto si radio si unistio bas taj koncept igre, jer i jest zanimljivo da vidis gdje bi te tvoje odluke odvele prvi put bez "varanja". Lahko je kasnije odigrati ponovo neke dijelove.

Meni su Kara i ona mala bile zive sve do pred sami kraj, nema odakle ih nisam izvlacio i pred kraj na onom otpadu krenem bjezati i preko ograde pogrijesim tipku i ubiju mi obe. Zato je revolucija androida uspjela, takodjer sa atomskom bombom i sa Connorom na nasoj strani :thumbup:
User avatar
TMovac
Posts: 1192
Joined: 07/03/2010 00:39

#6773 Re: PlayStation 4 - all about

Post by TMovac »

Tomahawk11 wrote: 07/01/2020 13:47
Ironman_88 wrote: 07/01/2020 13:11 Dobar je Detroit, ali treba priznati da u dosta situacija imaš samo privid odluke gdje samo brbljaš nešto drugo a ishod uvijek isti.
Npr. kad završiš kod onog Rusa (ili Balkanca?) u podrumu, imaš opciju da dopustiš da te priključi na onu mašinu ili da mu odbiješ vjerovati i pobjegneš. Šta god da izabereš ili uradiš, završiš priključen na stroj, samo dijalozi i način kako dođe do toga budu minimalno drugačiji. Takve stvari se vuku kroz čitavu igricu, doduše dobro upakovane da se ne primjeti kad igraš u cugu i ne razmišljaš aktivno o tome (ne tražiš dlaku u jajetu).

Kod mene je ustanak nasilno ugušen jer sam naivno vjerovao policiji da će se raditi na dijalogu, ženska i dijete su preživjele, tj. probudile se na otpadu androida ili slično i tu bio kraj.
Al možeš stradati ili se izbaviti kod tog Rusa.

Ili možeš stradati puno prije da ne dođeš do Rusa.

Tačno je to da igra ima određenu kolotečinu, put, usmjerenje kojim treba proći, nije baš 100% free will.

Vidiš, to sa ženskom i djetetom može imati sasvim drugi put, tj. da ne budeš uopšte u situaciji da završiš na otpadu :)
Ubo sam danas gift card od 75$ za 60.39$ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6774 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Ja sam neki dan imao ponudu gift card od 50€ za 50KM, samo je bio problem osoba koja je prodavala pa nisam htio uzeti ni da je djaba davao :oops:
User avatar
Carnival_Row
Posts: 366
Joined: 21/11/2019 18:43

#6775 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Carnival_Row »

The Last of Us 2 Special Edition PS4 Preorder

https://www.sancta-domenica.ba/the-last ... order.aspx
Post Reply