Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1351 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 18/05/2020 21:30 ma upaljen je stalno,nikakve obavijesti nema
Ček bolan evo klip pa prati upute
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#1352 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

imao sam nekad viber na laptopu,uvijek kad sam instalirao postavljeno mi je pitanje imam li viber na mobitelu,sad mi ne doje takva poruka
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#1353 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by jedna tamo »

Treba mi certifikat za poznavanje rada na računaru gdje nabaviti
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#1354 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by TheWatcher »

u zadnje vrijeme mi se Chrome cesto rusi,ne znam do cega je :? ponekad igram poker na fb i tada je najgore svako malo se zatvori sam od sebe :skoljka:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1355 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ljuspica »

Jos nisam kupila telefon, zeznula me korona, ali evo vec se polako sve vraca pa sad imam mogucnost da kupim telefon. No, u medjuvremenu su mnogi pojeftinili pa sad imam veci izbor. Da poovim: meni je potreban telefon na kojem cu snimati svoja putovanja i po mogucnosti montirati na istom. Nije mi potrebno da se igram igrica, da slusam muziku iako cu morat skidati i muziku u tel, ali eto potreban mi je za montazu videa najvise, da napravim za svoju dusu kratki dokumentary uz pomoc telefona.
Ovo je spusak telefona, pa ako se neko razumije da mi kaze sta je za mene najbolje, tj.ono sto trazim.Ako moze 3 da mi kaze koja su najbolja, ako ne bude na stanju jednog da vidim drugi.

1. LG K 4OS 13 on ima ROM 32GB RAM 26GM rezol.13 MP/5MP Android 9.0 Pie
2. HUAWEI P SMART PRO DS ROM 128 RAM 6GB REZOL. 48MP 8M +2M ANDROID P+EMUI 9.1.0.
3. SAMSUNG GALAKSY RAM 6GB 64 ROM REZ 25 M +5+8 PROCESOR OCTA CORE
4. SONY XPERIA L3 5,7 INCA HD RAM 36 13MP+2MP OREO
5.XIAOMI REDMI NOTE 8 PRO 6+64 GB REZ 64 MP+8+2+2MP DUAL 4G QUAD KAMERA HIGH PERFORMANCE HELIO
6.VIVAX POINT X2-13MP/8MP, ANDROID 8.1 OREO, QUAD PROCESOR CORE
7. HUAWEI Y6 2019 DS- RAM 2 GB ROM 32 GB REZ 13MP/8MP ANDROID 9.0
8. SAMSUNG GALAKSY A10 RAM 2GB/32GB ROM REZOL.5MP ANDROID OSMOJEZGRENI
9.HUAWEI P30 LITE DS 4GB+128ROM ANDROID 9.0 EMUI 9.0.1.
10. SONY XPERIA XA2 ULTRA- 4GB RAM 23 MP GOOGLE ANDROID PROCESOR QUALCOMM
11.SONY XPERIA XA2 5.2. 3GB/32GB ANDROID 8.0. OREO REZOLUCIJA FULL HD QUALCOMM

Zamolicu vas da mi pomognete. Hvala vam.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1356 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Kakva su ovo imena? Sta je ovo ? Sto neki ovako stari mobiteli? Do koliko para ti treba mobitel?

Ovako malo koliko mogu skontati sa ove liste je najbolji xiaomi redmi note 8 pro.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#1357 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by adsubzero »

Hajde reci koliko para max dajes za telefon i lakse ce biti nego ovako izmedju 12 prastarih telefona.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1358 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ljuspica »

diablobih wrote: 27/05/2020 14:22 Kakva su ovo imena? Sta je ovo ? Sto neki ovako stari mobiteli? Do koliko para ti treba mobitel?

Ovako malo koliko mogu skontati sa ove liste je najbolji xiaomi redmi note 8 pro.
e taj mi odgovor treba. samo imam ovaj izbor, tako da do koliko para mogu kupit mobitel, pada u vodu, samo mi je ovja izbor. jeste stari su mobiteli. ali ovaj ima dobru kameru jelte?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1359 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

ljuspica wrote: 27/05/2020 14:38
diablobih wrote: 27/05/2020 14:22 Kakva su ovo imena? Sta je ovo ? Sto neki ovako stari mobiteli? Do koliko para ti treba mobitel?

Ovako malo koliko mogu skontati sa ove liste je najbolji xiaomi redmi note 8 pro.
e taj mi odgovor treba. samo imam ovaj izbor, tako da do koliko para mogu kupit mobitel, pada u vodu, samo mi je ovja izbor. jeste stari su mobiteli. ali ovaj ima dobru kameru jelte?
Od ovih svih, vjerovatno najbolju.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#1360 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by adsubzero »

ljuspica wrote: 27/05/2020 14:38
diablobih wrote: 27/05/2020 14:22 Kakva su ovo imena? Sta je ovo ? Sto neki ovako stari mobiteli? Do koliko para ti treba mobitel?

Ovako malo koliko mogu skontati sa ove liste je najbolji xiaomi redmi note 8 pro.
e taj mi odgovor treba. samo imam ovaj izbor, tako da do koliko para mogu kupit mobitel, pada u vodu, samo mi je ovja izbor. jeste stari su mobiteli. ali ovaj ima dobru kameru jelte?
Kakav je to galaxy pod brojem 3?
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#1361 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

Pitanjce jedno. Imam salter za svjetlo sa jedne strane zida. Sada mi treba brzinsko rijesenje za jos jedan salter sa druge strane zida i jos jednu sijalicu. Mogu li se nakaciti na dovod struje postojeceg saltera i onda nastaviti prema novoj sijalici? Hvala

Ne moze mora iz razvodne ic..
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#1362 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by alibaba_i_30_godina »

Arslan_11 wrote: 04/06/2020 20:36 Pitanjce jedno. Imam salter za svjetlo sa jedne strane zida. Sada mi treba brzinsko rijesenje za jos jedan salter sa druge strane zida i jos jednu sijalicu. Mogu li se nakaciti na dovod struje postojeceg saltera i onda nastaviti prema novoj sijalici? Hvala

Ne moze mora iz razvodne ic..
Kupiš lampu lutko, ubaciš pametnu sijalicu i popiješ vopi. :oops: :mrgreen:
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#1363 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

alibaba_i_30_godina wrote: 05/06/2020 00:05
Arslan_11 wrote: 04/06/2020 20:36 Pitanjce jedno. Imam salter za svjetlo sa jedne strane zida. Sada mi treba brzinsko rijesenje za jos jedan salter sa druge strane zida i jos jednu sijalicu. Mogu li se nakaciti na dovod struje postojeceg saltera i onda nastaviti prema novoj sijalici? Hvala

Ne moze mora iz razvodne ic..
Kupiš lampu lutko, ubaciš pametnu sijalicu i popiješ vopi. :oops: :mrgreen:
Izveo iz uticnice :mrgreen: jos se nije nista zapalilo. Treba mi bas dobro svjetlo zato ne mere lampa.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#1364 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by alibaba_i_30_godina »

Arslan_11 wrote: 05/06/2020 09:01
alibaba_i_30_godina wrote: 05/06/2020 00:05
Arslan_11 wrote: 04/06/2020 20:36 Pitanjce jedno. Imam salter za svjetlo sa jedne strane zida. Sada mi treba brzinsko rijesenje za jos jedan salter sa druge strane zida i jos jednu sijalicu. Mogu li se nakaciti na dovod struje postojeceg saltera i onda nastaviti prema novoj sijalici? Hvala

Ne moze mora iz razvodne ic..
Kupiš lampu lutko, ubaciš pametnu sijalicu i popiješ vopi. :oops: :mrgreen:
Izveo iz uticnice :mrgreen: jos se nije nista zapalilo. Treba mi bas dobro svjetlo zato ne mere lampa.
Imaš onih modernih "lampi".
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#1365 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by dzeko1 »

Imam dva para zvucnika 2.1, spojena preko splittera na isti audio izlaz iz pc-a, i rade kao stereo. Zanima me, da li ih mogu na neki nacin postaviti da rade kao 4.2, ili mi je potrebno novo pojacalo, obzirom da imam samo ova dva woofera sa po dva izlaza?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#1366 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Averus »

....
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#1367 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Demonijak »

ne znam ima li tema, ali da ne trazim treba mi brzinski ako ima neko nesto da se radi online da se cvakne koji dinar i da je provjereno, ne mora biti milja maraka mjesecno ali da nije ni 30 centi dnevno :lol: radio sam nekad na CF ali sad ih je kupio neko drugi pa se bas i ne snalazim a i ne znam da li bi imao zivaca opet za to, a posto pored svog posla imam dosta slobodnog vremena koje provodim na kompu mogao bih nesto korisno uraditi sto se kaze :D mozete mi i porukom pisati pa da mozete poslati referal link rado cu i ja vama izaci u susret.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1368 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Demonijak wrote: 22/06/2020 20:16 ne znam ima li tema, ali da ne trazim treba mi brzinski ako ima neko nesto da se radi online da se cvakne koji dinar i da je provjereno, ne mora biti milja maraka mjesecno ali da nije ni 30 centi dnevno :lol: radio sam nekad na CF ali sad ih je kupio neko drugi pa se bas i ne snalazim a i ne znam da li bi imao zivaca opet za to, a posto pored svog posla imam dosta slobodnog vremena koje provodim na kompu mogao bih nesto korisno uraditi sto se kaze :D mozete mi i porukom pisati pa da mozete poslati referal link rado cu i ja vama izaci u susret.
Probaj honeygain. Ne moras nista raditi, minimalno je da pokupis 20 dolara doduse, a to dobijes nakon bas nekog vremena.
Ja5m1na
Posts: 35
Joined: 07/04/2017 19:57

#1369 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Ja5m1na »

Moze li preporuka za eksterni hard disk, da je stvarno kvalitetan i pouzdan a da nije previse skup?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#1370 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by shandrprcSA »

nema i jara i pare
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#1371 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Demonijak »

diablobih wrote: 23/06/2020 01:18
Demonijak wrote: 22/06/2020 20:16 ne znam ima li tema, ali da ne trazim treba mi brzinski ako ima neko nesto da se radi online da se cvakne koji dinar i da je provjereno, ne mora biti milja maraka mjesecno ali da nije ni 30 centi dnevno :lol: radio sam nekad na CF ali sad ih je kupio neko drugi pa se bas i ne snalazim a i ne znam da li bi imao zivaca opet za to, a posto pored svog posla imam dosta slobodnog vremena koje provodim na kompu mogao bih nesto korisno uraditi sto se kaze :D mozete mi i porukom pisati pa da mozete poslati referal link rado cu i ja vama izaci u susret.
Probaj honeygain. Ne moras nista raditi, minimalno je da pokupis 20 dolara doduse, a to dobijes nakon bas nekog vremena.
ma jok to pasivno nista, hem nista od njega hem opet nista ne radim, treba mi nesto tipa CF, al hvala u svakom slucaju
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1372 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sarajevo-x.com »

Da ne otvaram novu temu;
Situacija je sljedeca: office racunar koristen za word i mozilu nakon dva tri mjeseca pauze (nije uopste radio, iskljucen iz struje, ako je bitno) nakon nekog vremena (30 min, 1h, 1,5 h do max 3h rada) pocinje da se restartuje i ne moze da se ponovo upali dođe do onog log in screena i to je to resetuje se ponovo.

Svakim sljedecim restartovanjem sve prije i prije se gasi (npr dodje da ucita samo bios). Zanimljivo, nakon sto stoji pola sata ugasen (nasilno power tipkom) moze se opet ukljuciti i raditi neko vrijeme (u zavisnosti koliko je bio ugasen). Iskoristio sam to da provjerim apdejte za windows i drajvere posto se dugo nije palio, apdejtalo se sve i opet isto. Skenirano antivirusom i nije nnista prinaslo.

Provjerim temperature, ne prelazi 45 stepeni ni u trenutku kada se restartuje. Zamijenio sam CMOS betriju cisto onako jer se nije nikad mijenjala. Iskljucio i ukljucio sve komponente ponovo osim procesora i kulera isto sve. Testirao RAM na drugom racunaru sve okej radi normalno, na ovom pokusavao jedan po jedan i mijenjati mjesta opet isto. Reinstaliran windows ponovo isto. Pokusavao iskljuciti one autorestart, mijenjati kada da se iskljuci HDD itd, nista. Sumnjam na napojnu i HDD. Da je do napojne valjda bi se restartovao i kada sam u biosu (uđem u postavke biosa i mogu biti sat, dva, deset ne resetuju se uopste). Bilo da se nesto radi ili cisto onako stoji na desktopu resetuje se poslije odredjenog vremena. Nemam drugu napojnu trenutno da bih to mogao testirati.

Sto se HDD tice radio sam one testove za health itd i otkrio sam da ima neke bad sectore. Moje pitanje na kraju; da li se to moze desavati zbog tih bad sectora pa da kupimo novi HDD (ovi HDD sto imam sve neki stari nemaju sata prikljucak :lol: ) ili zbog napojne ili je nesto trece. Najvise mi je cudno zbog tog perioda rada, moze raditi pola sata i poceti sa rr ili 1.5h i nakon pauze ponovo se moze upaliti a ukoliko nema pauze ne moze.
Uff esej :-)

Otvoren za sve peijedloge i sugestije.
P.S. ne baca mi se racunar jer je sluzio svrsi :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1373 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Naj isplativije ti je nabavi drugi HDD...ako ništa posudi ga, bar to možeš.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1374 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by CPT »

sarajevo-x.com wrote: 29/06/2020 21:59 Da ne otvaram novu temu;
Situacija je sljedeca: office racunar koristen za word i mozilu nakon dva tri mjeseca pauze (nije uopste radio, iskljucen iz struje, ako je bitno) nakon nekog vremena (30 min, 1h, 1,5 h do max 3h rada) pocinje da se restartuje i ne moze da se ponovo upali dođe do onog log in screena i to je to resetuje se ponovo.

Svakim sljedecim restartovanjem sve prije i prije se gasi (npr dodje da ucita samo bios). Zanimljivo, nakon sto stoji pola sata ugasen (nasilno power tipkom) moze se opet ukljuciti i raditi neko vrijeme (u zavisnosti koliko je bio ugasen). Iskoristio sam to da provjerim apdejte za windows i drajvere posto se dugo nije palio, apdejtalo se sve i opet isto. Skenirano antivirusom i nije nnista prinaslo.

Provjerim temperature, ne prelazi 45 stepeni ni u trenutku kada se restartuje. Zamijenio sam CMOS betriju cisto onako jer se nije nikad mijenjala. Iskljucio i ukljucio sve komponente ponovo osim procesora i kulera isto sve. Testirao RAM na drugom racunaru sve okej radi normalno, na ovom pokusavao jedan po jedan i mijenjati mjesta opet isto. Reinstaliran windows ponovo isto. Pokusavao iskljuciti one autorestart, mijenjati kada da se iskljuci HDD itd, nista. Sumnjam na napojnu i HDD. Da je do napojne valjda bi se restartovao i kada sam u biosu (uđem u postavke biosa i mogu biti sat, dva, deset ne resetuju se uopste). Bilo da se nesto radi ili cisto onako stoji na desktopu resetuje se poslije odredjenog vremena. Nemam drugu napojnu trenutno da bih to mogao testirati.

Sto se HDD tice radio sam one testove za health itd i otkrio sam da ima neke bad sectore. Moje pitanje na kraju; da li se to moze desavati zbog tih bad sectora pa da kupimo novi HDD (ovi HDD sto imam sve neki stari nemaju sata prikljucak :lol: ) ili zbog napojne ili je nesto trece. Najvise mi je cudno zbog tog perioda rada, moze raditi pola sata i poceti sa rr ili 1.5h i nakon pauze ponovo se moze upaliti a ukoliko nema pauze ne moze.
Uff esej :-)

Otvoren za sve peijedloge i sugestije.
P.S. ne baca mi se racunar jer je sluzio svrsi :mrgreen:
skines neku live distribuciju i probas... ako je kriva napojna mrknut ce i live...

disk bi svakako trebao uzeti drugo, mali crucial bx je nekih 40-50KM
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1375 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sarajevo-x.com »

Eh samo da javim (nisam mogao prije) zamijenio napojnu i sve radi normala, pa eto ako neko ima isti ili sličan problem može pokušati :D
Post Reply