Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1576 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Pitanje, pa ako moze neko da odgovori? Sto mi na dzojstiku, desni stick gumb ide suprotno? Gore-dole je desno-lijevo, desno-lijevo je gore-dole.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#1577 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by milejovic1971 »

ima li iko i gdje da popravlja bežične sklusalice ??? 3 kom imam, sve malo radilo, a bgm nisu bas lose placene JBL i Tronsmart, samo prestale s punjenjem, niti su cupane niti padale, hvala
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1578 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Sanjarko wrote: 06/06/2021 06:52 Pitanje, pa ako moze neko da odgovori? Sto mi na dzojstiku, desni stick gumb ide suprotno? Gore-dole je desno-lijevo, desno-lijevo je gore-dole.
Bas uvijek suprotno? kucaj u search windowsa game controllers i nastimaj kako treba, nekad se desi kada diras kontrole tokom ukljucivanja da poludi gamepad.

I zadnja je opcija, samo je prasina usla, pa usrala, a to vec treba da se otvara, ocisti i slicno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1579 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 06/06/2021 14:25
Sanjarko wrote: 06/06/2021 06:52 Pitanje, pa ako moze neko da odgovori? Sto mi na dzojstiku, desni stick gumb ide suprotno? Gore-dole je desno-lijevo, desno-lijevo je gore-dole.
Bas uvijek suprotno? kucaj u search windowsa game controllers i nastimaj kako treba, nekad se desi kada diras kontrole tokom ukljucivanja da poludi gamepad.

I zadnja je opcija, samo je prasina usla, pa usrala, a to vec treba da se otvara, ocisti i slicno.
Nov je dzojstik. Sve tipke i lijevi ovaj stick gumb vec kako se to zove, sve radi, samo ovaj desni suprotno. Moguce da nisam nastimao dobro. Pokusam ovo sto si napisao, valjda skontam. Kad sam dohakao 4G MiFi ruteru i njega nastimao, ja totalni laik i duduk za informatiku, valjda skontam i za dzojstik. :mrgreen:

Hvala *Vraze*. +1
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1580 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Ovako. Probao sam sve, od *Vrazićevog* savjeta pa nadalje. Našao rješenje na Google-u. Navodno u registru Windows sistema su x, y, z itd., ose obrnute pa pogrešno rade smjerovi. Ja sam stvarno pokušao fix da uradim ali na mom 8.1 sistemu nema toga iz rješenja ovog problema što piše na netu.

Ljudi su s ovim imali problem čak prije desetljeće. Samo treba obrnut ose ali u regidig.exe na ovom svom Windows sistemu ja to nažalost ne znam.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#1581 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

Sanjarko wrote: 07/06/2021 04:53 Ovako. Probao sam sve, od *Vrazićevog* savjeta pa nadalje. Našao rješenje na Google-u. Navodno u registru Windows sistema su x, y, z itd., ose obrnute pa pogrešno rade smjerovi. Ja sam stvarno pokušao fix da uradim ali na mom 8.1 sistemu nema toga iz rješenja ovog problema što piše na netu.

Ljudi su s ovim imali problem čak prije desetljeće. Samo treba obrnut ose ali u regidig.exe na ovom svom Windows sistemu ja to nažalost ne znam.
trebalo bi da mozes uci u registry editor sa win dugmetom +r, upises regedit, ok...i dalje kako ti pise u uputstvu

ako doguras do prckanja po editoru, preporucujem da zapises sta si gdje mijenjao
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1582 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Filter wrote: 07/06/2021 09:10
Sanjarko wrote: 07/06/2021 04:53 Ovako. Probao sam sve, od *Vrazićevog* savjeta pa nadalje. Našao rješenje na Google-u. Navodno u registru Windows sistema su x, y, z itd., ose obrnute pa pogrešno rade smjerovi. Ja sam stvarno pokušao fix da uradim ali na mom 8.1 sistemu nema toga iz rješenja ovog problema što piše na netu.

Ljudi su s ovim imali problem čak prije desetljeće. Samo treba obrnut ose ali u regidig.exe na ovom svom Windows sistemu ja to nažalost ne znam.
trebalo bi da mozes uci u registry editor sa win dugmetom +r, upises regedit, ok...i dalje kako ti pise u uputstvu

ako doguras do prckanja po editoru, preporucujem da zapises sta si gdje mijenjao
Ma probao sam ali nije moglo, nema toga sta su kao rjesenje ovog problema napisali na netu. Dzojstik radi, samo ovaj desni gumb stick obrnuto radi. Obrisao sam sve sto sam dirao u registru. Probat cemo vratit dzojstik i zamjenit ga za punjac za sestru, ili mis meni, za nesto. Samo tesko cu ja baratat s misem, nije mi komotno na laptopu s njim baratat. A godinama baratam s touchpad-om. Unicom sam po tome.

Nek sam problem s ruterom rijesio, pa sad imam 4G umjesto 3G. :zoka:
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1583 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

To bukvalno i stimas na game controllers. Eh sad sto ti ne mozes to naci je druga stvar.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1584 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 07/06/2021 11:52 To bukvalno i stimas na game controllers. Eh sad sto ti ne mozes to naci je druga stvar.
Ma nadzem ja to ali ne znam nastimat. Obrnut. Pokusao, isao na one opcije, nece. Bas ovaj stimao desni gumb stick. Probam opet. +1
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1585 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Ovako dzojstik neradi ili je do njega ili do mog sistema ili drajvera i jednog i drugog. Provjerio dzojstik na nekom sajtu. Desni ovaj gumb stick pogresno radi i tipke 1, 2, 3, 4. U prodavnici gdje je ruter i on kupljeno oboje rekli da radi i nisu htjeli vratit ni zamjenit za nesto drugo. Jb ih u sta su skolovani za prodaju IT opreme. -1 za ovu prodavnicu sto se tice reklamacije proizvoda.

Rjesenje:

https://www.quora.com/I-bought-a-cheap- ... -to-fix-it



Valjda znadnem ovo popravit kako je u ovom svemu objasnjeno.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#1586 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MTV »

Izgleda da sam, da izvinete, sjebao externi hard disk. Nece da ga ocita kao Toshiba vec kao Local Disk D i ne otvara ga a razlog sto ne radi je sto se iz vertikalnog polozaja prevrnuo u horizontalni (napravljen je da moze stajati i vertikalno i horizontalno) i tada se cuo sasvim drugaciji zvuk nego inace.
U pitanju je Toshiba Canvio Desk
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... ernal.html
Zna li neko gdje bi se u Sarajevu mogao odnijeti da se vidi ima li mu spasa moze li se spasiti ono sta je u njemu ili je za baciti u kantu. Disk ko disk nije bitan bitnije je ono na njemu. Sadrzaj na njemu nije od neke zivotne vaznosti ali volio bih to spasiti.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#1587 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Laertes »

Ima li iko ideju šta bi ovdje mogao biti problem?
Imam HBO Premium paket BH Telekoma i do prekjuče HBO GO aplikacija radila normalno. Međutim, od tada izbacuje ovo:
Image
Ovo je na mobitelu, na TV-u slično nešto, a u browseru samo neki htttp error. Znači, aplikacija se pokrene, ali što god pustim, ovo izlazi.
Zvao naravno 1444, prijavio, nikakve koristi.
Probao sam reset modema, reinstalaciju aplikacija (genijalna ideja sa servisa BH telecoma), ništa ne pomaže. A paket sam uzeo (12 KM mjesečno) zbog HBO GO.
E, da, i NET je na mjerenju 17/2, tako da to ne bi trebao biti problem.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1588 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

MTV wrote: 10/06/2021 10:05 Izgleda da sam, da izvinete, sjebao externi hard disk. Nece da ga ocita kao Toshiba vec kao Local Disk D i ne otvara ga a razlog sto ne radi je sto se iz vertikalnog polozaja prevrnuo u horizontalni (napravljen je da moze stajati i vertikalno i horizontalno) i tada se cuo sasvim drugaciji zvuk nego inace.
U pitanju je Toshiba Canvio Desk
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... ernal.html
Zna li neko gdje bi se u Sarajevu mogao odnijeti da se vidi ima li mu spasa moze li se spasiti ono sta je u njemu ili je za baciti u kantu. Disk ko disk nije bitan bitnije je ono na njemu. Sadrzaj na njemu nije od neke zivotne vaznosti ali volio bih to spasiti.
Jesi li probao formatirati disk ? disk management i tu vidi sta je reci.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#1589 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MTV »

diablobih wrote: 10/06/2021 13:01
MTV wrote: 10/06/2021 10:05 Izgleda da sam, da izvinete, sjebao externi hard disk. Nece da ga ocita kao Toshiba vec kao Local Disk D i ne otvara ga a razlog sto ne radi je sto se iz vertikalnog polozaja prevrnuo u horizontalni (napravljen je da moze stajati i vertikalno i horizontalno) i tada se cuo sasvim drugaciji zvuk nego inace.
U pitanju je Toshiba Canvio Desk
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... ernal.html
Zna li neko gdje bi se u Sarajevu mogao odnijeti da se vidi ima li mu spasa moze li se spasiti ono sta je u njemu ili je za baciti u kantu. Disk ko disk nije bitan bitnije je ono na njemu. Sadrzaj na njemu nije od neke zivotne vaznosti ali volio bih to spasiti.
Jesi li probao formatirati disk ? disk management i tu vidi sta je reci.
Zar se formatiranjem ne brise sve sa diska? Na C je sistem na E je za ostale stvari (HDD na laptopu) a Tosiba je bio na D. I kad sam uzimao drugi screenshot tada je zabagovao laptop i trebalo mu je dosta da otkoci jer nece nista da otvori na D. Zato pitam ima li neko ko zna da vidi sta je s njim moze li se ista spasiti ili je sve propalo.

Image

Image
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1590 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Brise, ali tu ti ga uopste i nema iz nekog razloga. Cudno, ma najblizi servis i neka ti vide sta je reci.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1591 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Laertes wrote: 10/06/2021 12:05 Ima li iko ideju šta bi ovdje mogao biti problem?
Imam HBO Premium paket BH Telekoma i do prekjuče HBO GO aplikacija radila normalno. Međutim, od tada izbacuje ovo:
Image
Ovo je na mobitelu, na TV-u slično nešto, a u browseru samo neki htttp error. Znači, aplikacija se pokrene, ali što god pustim, ovo izlazi.
Zvao naravno 1444, prijavio, nikakve koristi.
Probao sam reset modema, reinstalaciju aplikacija (genijalna ideja sa servisa BH telecoma), ništa ne pomaže. A paket sam uzeo (12 KM mjesečno) zbog HBO GO.
E, da, i NET je na mjerenju 17/2, tako da to ne bi trebao biti problem.
Ja procitao na nekoj drugoj temi da BH telecom to blokira. U vezi dzojstika sve sam probao. Jednostavno nece.
robi99
Posts: 3
Joined: 24/12/2018 18:23

#1592 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by robi99 »

Sanjarko wrote: 10/06/2021 17:22
Laertes wrote: 10/06/2021 12:05 Ima li iko ideju šta bi ovdje mogao biti problem?
Imam HBO Premium paket BH Telekoma i do prekjuče HBO GO aplikacija radila normalno. Međutim, od tada izbacuje ovo:
Image
Ovo je na mobitelu, na TV-u slično nešto, a u browseru samo neki htttp error. Znači, aplikacija se pokrene, ali što god pustim, ovo izlazi.
Zvao naravno 1444, prijavio, nikakve koristi.
Probao sam reset modema, reinstalaciju aplikacija (genijalna ideja sa servisa BH telecoma), ništa ne pomaže. A paket sam uzeo (12 KM mjesečno) zbog HBO GO.
E, da, i NET je na mjerenju 17/2, tako da to ne bi trebao biti problem.
Ja procitao na nekoj drugoj temi da BH telecom to blokira. U vezi dzojstika sve sam probao. Jednostavno nece.
Isti slučaj, nije radilo zadnja 2-3 dana, nakon promjene DNS servera sa IP adrese rutera na google dns ( 8.8.8.8 ) radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1593 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Ovako, pitanje pa ako može neko da odgovori. Imam dva mobitela. GSmart Essence i All Call Atom. Ispuhale im baterije. Kineska mobitela oba. U servise ih nosili, kažu da im se baterije nemogu zamjeniti jer su im + i - pogrešno postavljeni. Niko nije ni otvorio ih. Ja jesam i govorio sam staroj da je nemoguće da im se baterije nemogu zamjeniti. + i - im je desno, u desnom čošku. Tačno kako ide + i -. Uložio bi u baterije 50-60 km. Kontam bolje i to nego kupovat meni i staroj polovne ili nove mobitele po 150 km minimalno jedan.

Nismo pri parama i još rahmetli starom moramo nišane postaviti ove godine.

Može li iko zamjeniti ove baterije na pijaci ovdje u Zenici ili neko od majstora u nekom servisu.

Ja kontam neće da se bakću s njima.

Ni otvorili ih nisu, odmah rekli nemože.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1594 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Mislim da je upravo to, ne moze nikako znati da je to dok ne otvori. Jednostavno takvi mobiteli imaju probleme raznorazne, pa ne zele da se peglaju ili nemaju bas te baterije i onda te odjebu... Ne preostaje ti nista drugo nego da provjeris u vise servisa, valjda ce neko uzeti jbg.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1595 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 14/06/2021 20:24 Mislim da je upravo to, ne moze nikako znati da je to dok ne otvori. Jednostavno takvi mobiteli imaju probleme raznorazne, pa ne zele da se peglaju ili nemaju bas te baterije i onda te odjebu... Ne preostaje ti nista drugo nego da provjeris u vise servisa, valjda ce neko uzeti jbg.
+1 Hvala još jednom *Vraže*. Popravio sam džojstik. Skidao kejmaper softvere za džojstik dok jedan nisam našao da radi. Obrnuo desni analog, ovaj desni gumb stik. Tipke isto tako kejmapirao. Definitivno džojstik ne radi, provjerio na nekoj stranici za testiranje džojstik na internetu. Ovo mu ne radi i tipke 1, 3, 4. Naštimao sve u Memu i Noks emulatoru. Samo teže igrat na njemu WoT Blitz. Trebao sam miš uzet.

Ako ne smaram šta je bolje kao render metodu stavit na Kodi-ju? Grafička kad sam dobio ovaj laptop na poklon je izgleda tad bila bolja. Intel neka, 6 Gb RAM memorije ima laptop, 1.7 Ghz procesor a internet je onako, 4G oko 30 Mbps. Radi televizija na njemu ali nekad malo zaglavljuje.

Eto krenulo izgleda i meni i staroj na bolje malo. Izgleda ču opet dobit neki laptop na poklon od jedne poznanice od stare.

Ovo za mobitele vidim na pijaci ili uzmem staroj polovni neki od nešto malo sklonjenih para što sam skupljao za kupovinu laptopa. Ja imam Leagoo KIIACA neki Power mobitel. Radi još nakon 4 godine i dalje iako mu je ispuhala baterija. 4.000 mA je pa zato i dalje radi. Imam od sestrinog nekog Leagoo mobitela bateriju za njega. Postavim je, zaglavim alu folijom, i zaljepim.

Hvala još jednom. 👍🙂
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#1596 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Ne znam za Kodi, to vec imas temu, irac je vidim tu najjaci.

Ne bih kombinovao baterije za mobitele, bolje da odneses nekome ko moze tacno za taj model naruciti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1597 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

diablobih wrote: 16/06/2021 10:54 Ne znam za Kodi, to vec imas temu, irac je vidim tu najjaci.

Ne bih kombinovao baterije za mobitele, bolje da odneses nekome ko moze tacno za taj model naruciti.
+1
User avatar
inspiron
Posts: 531
Joined: 29/07/2009 12:00

#1598 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by inspiron »

Pozdrav svima.

Ima li neko iskustva sa asus zenwifi ax (xt8) wifi 6 mesh sistemom - jedan router I jedan dodatni čvor istih sposobnosti. Brzi jesu, ali me brine probijanje kroz zidove i betonske ploče, koliko to osakati brzinu. Gledam testove na youtube i sve je Amerika, a tamo daščare kuće niđe betona.

Hvala
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#1599 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ivan-tz »

Pozdrav. Imam nekoristen obicni dzojstik za pc. I kada stavim na testiranje online gamepada, sva dugmad se prihvataju. Skinuo fifu 21, i nastimao kontrole, i imam problem da mi prihvata odredjene tipke. Npr strelice lijevo, desno, gore, dole mi u meniju prihvata, ali kada krene utakmica, ne prihvata uopšte. To nikad u zivotu nisam vidio.
Onda u meniju mi nikako ne prihvata desni(right) analog. Znaci instrukcije ne mogu uopste promijeniti jer koristi se taj right analog desno i lijevo za to.

Takodjer, kada sam usao u jos jednu drugu igru, tu nece uopste ni sekunde da prihvati dzojstik. Uopste ga ne prepoznaje. Ne znam do cega je. Jel do računara ili dzojstika? Posto mi na netu sve uredno prikazuje, a i na pc-u kad odem u postavke one gaming controllera, isto kad pomjeram apsolutno sve priznaje.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1600 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by hopi »

Ma ja sam isto na nekoj od prošlih fifa pokušao tako namjestiti neki no name kontroler. Ma nije to nikako išlo, nema boga. Na kraju rješenje je da kupiš ili Xbox ili ps kontroler i to je to.
Post Reply