Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3251 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

vukojebina wrote:Udjem malo na temu da vidim ima li sta novo, kad ono sve po starom, Qler i dalje laže kako viber zeza i na androidu, samo da bi opravdo dzuntu od 200 grama i os bez pocetka i kraja...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
E nekako uđem na temu u isto vrijeme kada i ti, a stvarno te ne pratim.

Ali ti si već rekao da nećeš biti na ovoj temi, da odlaziš sa nje... Daj budi od riječi... :D :-)

Ili ako imaš šta novo da kažeš bujrum, ali ovo što si napisao si već ponovio bar deset puta na ovoj temi... :shock:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3252 Re: Nokia Lumia

Post by Qler »

vukojebina wrote:Udjem malo na temu da vidim ima li sta novo, kad ono sve po starom, Qler i dalje laže kako viber zeza i na androidu, samo da bi opravdo dzuntu od 200 grama i os bez pocetka i kraja...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Neka ja lazem, ja sam skontao sta mi je bolje. Veceras sa jaranom sjedim htc sensation, prica kako je izbrisao viber jer ga nervira sto nikad nije siguran hoce li zvoniti, a ti fino u vukojebinu i tamo viberaj do sutra, meni skype nit jede bateriju nit gubi pozive i poruke...
Spacer
Posts: 128
Joined: 26/08/2013 22:43

#3253 Re: Nokia Lumia

Post by Spacer »

Zeza Viber i na androidu, manje nego na wp8, ali ne radi savršeno kako ga neki žele prikazati..
Još koji update, i biti će o.k. i na wp8.
Moja "dobitna kombinacija" je: WhatsUp + Skype, Viber je rezerva zbog nekih (meni manje bitnih) koji ne znaju za bolje..
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#3254 Re: Nokia Lumia

Post by PIMP-Meister-2000 »

Qler wrote:
vukojebina wrote:Udjem malo na temu da vidim ima li sta novo, kad ono sve po starom, Qler i dalje laže kako viber zeza i na androidu, samo da bi opravdo dzuntu od 200 grama i os bez pocetka i kraja...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Neka ja lazem, ja sam skontao sta mi je bolje. Veceras sa jaranom sjedim htc sensation, prica kako je izbrisao viber jer ga nervira sto nikad nije siguran hoce li zvoniti, a ti fino u vukojebinu i tamo viberaj do sutra, meni skype nit jede bateriju nit gubi pozive i poruke...
Hoće to kada si na (pra)staroj gingerbread verziji androida (ili ICS-u svejedno)! Reci to "jaranu"! :mrgreen:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#3255 Re: Nokia Lumia

Post by vukojebina »

PIMP-Meister-2000 wrote: Hoće to kada si na (pra)staroj gingerbread verziji androida (ili ICS-u svejedno)! Reci to "jaranu"! :mrgreen:
Jahhh, bas me interesuje kako radi Viber na nekoj nokiji iz 2011. godine, et recimo na N9, kasne li poruke, dobije li poziv? Cek, ima li mogucnost zvanja uopste? Cek, ima li viber uopste? Fakat me interesuje....

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3256 Re: Nokia Lumia

Post by Qler »

Ma ja, moras znaci imati nexus 5, eventualno 4, ili samsung s4, htc one, ili tako nesto da bi hebeni viber radio... sjajno! Andorid all the way! Samo da ga skopcam na ovih 12GB rama sa desktopa da radi kako treba... Daj vukojebina, ako vec daju aplikaciju za nesto neka je naprave da radi. Ili neka kazu, moras imati 4.3 da bi radilo kako treba, a 4.3 mozes imati ako ti je telefon mladji od 6 mjeseci, ko CIPS!

edit: vidim facebook aplikacija radi odlicno, tamo na andorid temi :)
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#3257 Re: Nokia Lumia

Post by vukojebina »

Hahaha, sad fino pročitah gore mu onaj post, cuj jaran mu nije siguran hoce li zvonit ili nece, pa ga je za svaki slučaj izbriso...hahah, pa nema tu nisi siguran, ili zvoni ili ne zvoni. Znate vi vec kako to ide na wp-u. A u svakom slucaju je bolje da radi viber na telefonima mladjim od 6 mjeseci (sto je naravno jedna od tvojih neviđenih nebuloza i gluposti, jer stara mi koristi trenutno galaxy nexus, nes vjerovat iz 2011 god tel, viber radi perfektno) nego kao sto je na nokijama slučaj, otidji uzmi zadnji model, neće radit sigurno...a zna se da neće ni na onim sto tek trebaju da izađu, jer je sam os karina i skoro sve iste greske se vuku sa wp 7.5 i kao sto je slucaj sa najnovijom ublehom black update, naravno da se nista nije ispravilo, nego naprotiv cak i pogorsalo...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Memory
Posts: 87
Joined: 12/01/2014 17:24

#3258 Re: Nokia Lumia

Post by Memory »

Nevjerovatno oko čega se prepirete :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3259 Re: Nokia Lumia

Post by febo_acm »

Ja ba... A ja fino pitam mišljenje o 1020 i samo jedan odgovor dobijem.
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#3260 Re: Nokia Lumia

Post by Malik Urcic »

Afi Konan wrote: Stajalo je i meni, uglavnom fercera, nista specijalno ali par stvari super, nokia kamera danas instalirana, double tap to wake up radi, sms ringtone moguce promijeniti, jos par sitnica ali ubrzo uzimam lumiu 1020 tako da na njoj ocekujem puno vise :D
Jel ovo fakat radi na L520, ja uradio update i ne moze.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#3261 Re: Nokia Lumia

Post by AmADin_gospo »

cjela frka oko ovog vibera je u tome da je djaba, pa se narod zanosi i laze sebe da je najbolji. ako lazu sebe, nemoraju nas. ko je koristio, zna o cemu se radi. skoro ko toki-voki.

volio bih da se viber hoce placati makar cenera godisnje, pa da vidim kako bi onda pricali o viberu, il bi trazili neku drugu aplikaciju koja je besplatna.

sto je djaba, i babi je drago.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#3262 Re: Nokia Lumia

Post by Ali_G »

Ako ce vam biti utjeha i na iOS nije sve bajno:-) ja sam jedno vrijeme telefonirao preko vibera i bilo je lutrija. Jednom je super, drugi put nece, treci veza puca svakih 30sec. Jednom mi se desilo da prekida kad pricam sa samsungom, a ne prekida sa iphone. Notifikacije poziva su isto znale da koce. Nakon svega toga meni viber sluzi da se porukam.
Al kad citam iskustva na lumii, strah me da je kupim:-)

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk
User avatar
Quaresma
Posts: 6659
Joined: 19/07/2010 16:37

#3263 Re: Nokia Lumia

Post by Quaresma »

nisam znao da je Viber presudna aplikacija za kupovinu novog uredjaja, vremena se bas mjenjaju
vise ni top hardware nije u modi
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3264 Re: Nokia Lumia

Post by lajkujMe »

Meni je npr glasovni razgovor preko skypa daleko bolje kvalitete, isto je besplatno, ima sve iste funkcije, al dzaba kad ljudi insistiraju na Viberu moras preko njega pricati jer eto to je Viber, in stvar
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#3265 Re: Nokia Lumia

Post by vukojebina »

Kako ne shvatate jednu jednostavnu stvar, viber koriste svi, skype samo ko mora...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3266 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

vukojebina wrote:Kako ne shvatate jednu jednostavnu stvar, viber koriste svi, skype samo ko mora...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ko o čemu-kurva o poštenju, a vukojebina o viberu...

Hajde ba jebo te viber, začatavaš nam temu viberom, a tema je Nokia Lumija. Na prethodnih 30-40 stranica si nam drobio o viberu i sada si opet počeo. A sve zbog Microsofta i WP 7 kada su te zajebali jer ti nisu dali nadogradnju na WP8. I onda je krenula ta patološka mržnja svega što ima veze sa MS-om. Nemoj da opet postavim linkove sa tvojim oduševljenjem vezanim za WP i pljuvanjem po androidu...

Daj budi dosljedan bar jednom u životu. Rekao si da ćeš zaobići ovu temu jer nisi imao ništa novo reći. I dalje ne govoriš ništa novo, a zatrpavaš nam temu...





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
User avatar
Quaresma
Posts: 6659
Joined: 19/07/2010 16:37

#3267 Re: Nokia Lumia

Post by Quaresma »

decko je bas uporan
to cijenim

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#3268 Re: Nokia Lumia

Post by vukojebina »

SA 071 wrote:
vukojebina wrote:Kako ne shvatate jednu jednostavnu stvar, viber koriste svi, skype samo ko mora...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ko o čemu-kurva o poštenju, a vukojebina o viberu...

Hajde ba jebo te viber, začatavaš nam temu viberom, a tema je Nokia Lumija. Na prethodnih 30-40 stranica si nam drobio o viberu i sada si opet počeo. A sve zbog Microsofta i WP 7 kada su te zajebali jer ti nisu dali nadogradnju na WP8. I onda je krenula ta patološka mržnja svega što ima veze sa MS-om. Nemoj da opet postavim linkove sa tvojim oduševljenjem vezanim za WP i pljuvanjem po androidu...

Daj budi dosljedan bar jednom u životu. Rekao si da ćeš zaobići ovu temu jer nisi imao ništa novo reći. I dalje ne govoriš ništa novo, a zatrpavaš nam temu...





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
Jes to pokuso opet bit pametan ubacivajuci neke seljačke fraze gdje bas nikakve logike nije bilo da ih ubacis??
Sta ba dosljedan, o cemu pricas ti? Da ja budem dosljedan a da trolovi tipa tebe, qlera i ostalih balavaca onanisu po android temama i lagu na s3-ci itd... i da, nema potrebe da se trudis da odgovaras, svakako si na ignore, jer previse si naporan sa odgovorima na svaki jebeni moj post. Da te samo jos jednom posjetim, tema je nokija lumia, a nokija lumija je karina teska, i zasto to ne ponovit i 17 hiljada puta, ako ti se ne cita, hoces da ti pokazem kako se uključuje ignore opcija??

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3269 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

Zhìxin wrote:Ja ba... A ja fino pitam mišljenje o 1020 i samo jedan odgovor dobijem.

Pa nema šta tu da se palamudi, kažeš da puno fotografišeš. Šta bolje možeš uzeti od L1020? Qler bi ti možda preporučio PV 808, ali to je u par deka savršenstvo :)





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
mrsamras
Posts: 262
Joined: 26/01/2013 00:44

#3270 Re: Nokia Lumia

Post by mrsamras »

vukojebina wrote:Kako ne shvatate jednu jednostavnu stvar, viber koriste svi, skype samo ko mora...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Imam par prijatelja u Njemackoj,koriste skype i whatsapp,za viber nisu uopste culi...
možeš ih nazvati kako hoćes ali ipak viber ne koriste svi.
Uopste nije do WP nego do vibera i njihovih servera,koji kako kad:u momentu sve savršeno,pozivi,poruke a onda u drugu krajnost pa ne radi nista.
Bodkin
Posts: 21515
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3271 Re: Nokia Lumia

Post by Bodkin »

viber ne koriste nesto previse vanka. whats app je popularnijij i duplo bolji za poruke. isto tako, smijesno je reci kako je viber los na androidu i iosu. koliko god da je los, 5 puta je bolji od ovog sranja na wp-u
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3272 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

vukojebina wrote:
Jes to pokuso opet bit pametan ubacivajuci neke seljačke fraze gdje bas nikakve logike nije bilo da ih ubacis??
Sta ba dosljedan, o cemu pricas ti? Da ja budem dosljedan a da trolovi tipa tebe, qlera i ostalih balavaca onanisu po android temama i lagu na s3-ci itd... i da, nema potrebe da se trudis da odgovaras, svakako si na ignore, jer previse si naporan sa odgovorima na svaki jebeni moj post. Da te samo jos jednom posjetim, tema je nokija lumia, a nokija lumija je karina teska, i zasto to ne ponovit i 17 hiljada puta, ako ti se ne cita, hoces da ti pokazem kako se uključuje ignore opcija??

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Seljačić ode u Graz da živi i učini mu se da živi u metropoli i da se emancipovao. E pa nije, nego papak ostaje papak i da ode u Pariz ili London. Samo što si u Grazu pokupio i austrijskog papanluka koji si iskombinovao sa balkanskim. Fuj...

Za to balavac bih ti najrađe rekao ono na "našem" da me dobro razumiješ (jer papci razumiju samo kada se spustiš na njihov nivo) ali ne želim probleme sa moderatorima.

Uglavnom, nerviraš većinu raje na temi upravo što fulaš temu i 17000 puta ponavljaš jednu te istu stvar. Ja sam na temi android bio par puta kada sam imao šta da kažem i da pitam. Ne javljam se tamo da navodim sto i jednu stvar koja mi smeta na androidu da ljudima ne začatavam temu. A ti nama upravo to radiš ovdje. Šta uraditi sa takvima? Zamoliti te? Pokušali, ali kod papaka to ne ide. Prijaviti te moderatoru, poslati u pm, ili nešto drugo? Niđe veze. Sjaši sam od sebe, što si već i obećao. I taman kada je tema odahnula, opet ti sa viberom i svojim nebulozama.

P.S. Ako imaš nekih problema sa balavcem lične prirode, slobodno na pp...



Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3273 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

Nefs-i Mulhima wrote:
vukojebina wrote:Vidovita Dzemilo, odkud tebi ideja da sam ja kupio wp7?
A eto osjetio sam potrebu da mi zivotna misija bude pljuvanje lumia telefona, i zamisli radim to na mjestu koje je za to i predvidjeno (ili cemo ovdje pisat kako je sve sjajno, bajno)... I uostalom, odakle si sad ti iskocio ko padobranac, pa bi ovdje da određuješ sta ce ko pisat...ako ti se ne svidja, ima opcija oznaci kao gnjavatora i Allahimanet...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4
Volim kada pogodim u sridu sto se kaze :lol: nazalost, ova vidovita Dzemila ima dobro pamcenje...
vukojebina wrote:danas dobih nokiu lumia 710 sa windows mobile, i tak sam danas vidio koliko je android los...
http://www.klix.ba/forum/android-os-p71 ... 9#p7174369

710 - wp7; da ne trazim temu koju si otvarao?

Kazem ti, nadi bolju zanimaciju ne lazi ljude po forumu, wp8 i nije los OS.
I da ponovimo gradivo. Jedom davno jedan pametan covjek na ovom forumu "prokazao" vukojebinu. :D

Tako je vukojebina govorio. Dok ga ne zajebase za update... :D :D :D
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3274 Re: Nokia Lumia

Post by SA 071 »

A kada ga upitaše da pojasni svoj stav:
vukojebina wrote:
BadBoy wrote:A šta je to tačno toliko loše?
android je super zamisljen..ali lose odradjen..bar ono sto je kod mene bilo...kao prvo da naglasim da nisam neki balavac koji je nabacio hiljadu aplikacija, ono nesto sto mi treba svaki dan...aplikacija za ziro racun, za mobilnog operatera, za pregled programa, alarm (da da, alarm, jer androidov alarm, nekad zvoni nekad ne zvoni, ne mozes se pouzdat u njeg)...eh, ono sta je bilo nemoguce izdrzat je forced close..znaci udjem na browser, otvorim sa-x, citam vijest, i tap, ugasi se browser...i hajd ponovo trazi sta si cito, jer kad ponovo startas nece da prikaze sta si zadnje gledo, nego otvara tvoj home page...dalje..pisanje poruke je bilo nemoguce..pritisnem razmak, otkuca slovo t...pritisnem send, on otkuca dvojku...uzas zivi...onda u zadnje vrijeme malte ne nisam se mogo javit na telefon...kad me neko zove, ono moras prstom da povuces dole da se javis...jednostavno ne reaguje..moras cekat da taj neko prestane, pa onda da ti njega nazoves...

to je ono najextremnije, i najcesce sta se desavala, a bilo je jos tona nekih sitnih gresaka i nedostataka...
eh da, kod mene je bio htc wildfire, a kod zene je htc legend, i 90% stvari je se i kod nje desavalo...cak ima jedna gora stvar, nekad joj treba po 10 minuta da otkljuca telefon..

bili smo stvarno nafurali se na htc i android, u pocetku bas extra nam se svidio..ali nakon evo 5-6 mjeseci, jednostavno ne mozes vise trpit...
Frajer nije stabilan... Što bi rekli, nestabilan je :D :D :D

I on ima obraza optuživati nekoga da se javlja na temi android i sere po androidu, a sve to je upravo on. Duševna hrana mu je da nervira druge ljude... :-)
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3275 Re: Nokia Lumia

Post by Qler »

Vukojebina je dosadan ko vaska. Sad ja onanisem po android temi, a on ovdje konstruktivan. Haj prebroj moje postove tamo, i tvoje ovdje pa da vidimo ko vise onanise. I android jeste sranje, i veceras sam se uvjerio. Zablokirao sony sa gingerbreadom sto pita. Sad ce prica to je stara verzija, i sranja o novim... Ali cinjenica je da je smece staro godinu, i zajebava. Znaci android ako je na top jw i star tri mjeseca je super. Tako da ocekujem za koju sedmicu price kako je 4.3 star i nije cudo kako stopa, jer ima kitkat koji je daleko bolji, dok ne izadje novi pa ce i kitkat biti smece i sve tako... A update najave u januaru, ozbave u aprilu, a flagship iz marta ga dobije u februaru naredne godine...

U glavnom, obecao si da neces dolaziti ovdje, molimo te odrzi rijec, i lagano u skokovima ili da bas pocnem da te trollam po android temi...

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Post Reply