Baza podataka

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#1 Baza podataka

Post by zvrcak »

Pozdrav.
Potreban mi je program u koji mogu unositi podatke o kupcima. npr. Ime, Prezime, Mail, koje artikle najcesce konzumira itd. a po mogucnosti da svaki gost ima svoj ID broj. Siguran sam da ih ima hejbet, samo ja nikad nisam imao dodira sa tim, pa mi treba! HVALA!
mali_balon
Posts: 11353
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: Baza podataka

Post by mali_balon »

zvrcak wrote:Pozdrav.
Potreban mi je program u koji mogu unositi podatke o kupcima. npr. Ime, Prezime, Mail, koje artikle najcesce konzumira itd. a po mogucnosti da svaki gost ima svoj ID broj. Siguran sam da ih ima hejbet, samo ja nikad nisam imao dodira sa tim, pa mi treba! HVALA!
Acces
User avatar
Beish
Posts: 51
Joined: 29/07/2008 20:48

#3 Re: Baza podataka

Post by Beish »

Gdje bi to unosio, lokalno, online?Treba li ti pristup sa više lokacija, više korisnika koji bi unosili?Više info.
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#4 Re: Baza podataka

Post by zvrcak »

Ma treba mi na racunar u radnji i to je to. Nikakav Online, nista, samo da imam pristup informacijama. U sustini treba da budu clanske karte. Gdje ce svaki kupac dobiti svoj broj, a ja cu u bazu podataka unositi, artikle koje su kupovali, mail adrese, brojeve telefona itd.
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#5 Re: Baza podataka

Post by Moenx »

Pozdrav temaje stara; ali usao sam u nju sasvim slucajno trazeci temu sa temom srodnom onoj o kojoj ja zelim nesto pitati :

Naime zelim da napravim bazu podataka na temu videoteke -- sistema videoteke u kojoj ce biti i podaci vezani za filmove . Sada me interesuje jedan dio er modela koji je vezan za sljedece podatke : filmovi imaju umjetnike izvodjace koji su asocirani sa tim filmom preko naravno zadatka kojeg u njemu izvrsavaju (gl uloga reziser scenarist sporedna uloga i slicno) . Takodjer imamo tu i informaciju o tome kako je taj umjetnik u tom filmu i za tu ulogu dobio nagradu tacnije dobio je mogao je dobiti vise nagrade.. Pitanje je kako dizajnirati ovaj dio er modela
Meni je na pameti cetveronarna veza (jedan stepen vise od ternarne) ili bi postojalo neko drugo rjesenje


Ima jos pitanja za druge dijelove i informaije ali o tom potom
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#6 Re: Baza podataka

Post by musicman80 »

Napravi sam ili plati nekome da ti napravi sql bazu. Moze I python 3.6 da odradi posao
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#7 Re: Baza podataka

Post by Moenx »

Napravicu sam .... samo me zanima misljenje .... dakle imamo tablice Film Umjetnik Uloga i Nagrada ,, Dakle da li tu da stavim cetveronarnu vezu ili nekako drugacije
Volio bih Vasa Misljenja
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#8 Re: Baza podataka

Post by Cortado »

Moenx wrote:Pozdrav temaje stara; ali usao sam u nju sasvim slucajno trazeci temu sa temom srodnom onoj o kojoj ja zelim nesto pitati :

Naime zelim da napravim bazu podataka na temu videoteke -- sistema videoteke u kojoj ce biti i podaci vezani za filmove . Sada me interesuje jedan dio er modela koji je vezan za sljedece podatke : filmovi imaju umjetnike izvodjace koji su asocirani sa tim filmom preko naravno zadatka kojeg u njemu izvrsavaju (gl uloga reziser scenarist sporedna uloga i slicno) . Takodjer imamo tu i informaciju o tome kako je taj umjetnik u tom filmu i za tu ulogu dobio nagradu tacnije dobio je mogao je dobiti vise nagrade.. Pitanje je kako dizajnirati ovaj dio er modela
Meni je na pameti cetveronarna veza (jedan stepen vise od ternarne) ili bi postojalo neko drugo rjesenje


Ima jos pitanja za druge dijelove i informaije ali o tom potom
Malo off-topic ali, citam post i ne mogu sebi doci. Hajde sto pored milion komercijalnih programa izmisljas toplu vodu, nego sto ne znas sastaviti dvije recenice, a izmisljas toplu vodu. E Bosno moja...
nijebioofsajd
Posts: 48
Joined: 15/03/2016 12:43

#9 Re: Baza podataka

Post by nijebioofsajd »

Moenx wrote:Napravicu sam .... samo me zanima misljenje .... dakle imamo tablice Film Umjetnik Uloga i Nagrada ,, Dakle da li tu da stavim cetveronarnu vezu ili nekako drugacije
Volio bih Vasa Misljenja
Ako pogledas tabele Film i Umjetnik vidis da le relacija izmedju njih many-to-many. Ja bih kreirao tabelu FilmUlogaUmjetnik sa kolonama FilmId, UlogaId i UmjetnikId i na taj nacin povezao film, umjetnika i ulogu.

Na isti nacin bih povezao film, umjetnika i nagradu. Ne zaboravi da jedan umjetnik moze dobiti vise nagrada za isti film, kao i da jednu nagradu moze dobiti vise umjetnika.
Post Reply