Web stranica i odrzavanje

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Truba »

User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#27 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by w0rld »

Radi backlinkova dizete temu staru 3 godine, toliko o kvaliteti ovih sto se nude u zadnja 3 posta.
Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#28 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Kruler »

w0rld wrote:Radi backlinkova dizete temu staru 3 godine, toliko o kvaliteti ovih sto se nude u zadnja 3 posta.
Uz to nofollow linkovi :)
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Truba »

uopce ne kontam sta ste naveli gospodo ali se nadam da meni ne podmecete neke necasne radnje :?
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#30 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by oridjidji »

Ako zelis da ti to bude uradjeno kroz cms koji je neko sam stvorio, onda imas simple.ba, pa im se obrati. Ako zelis da ti to neko radi koristeci postojece cms sisteme wordpress, joomla, drupal, onda ne trosi se mnogo, sve ti to moze neciji tetic zavrsiti, ako je malo bolje vican njima. Zakupi hosting za wordpress na bluehostu, imas i domenu u toj racunici i ozezi. Moze se svasta zgodno napraviti.

Nemoj ziv bio zakupljivati nista kod domacih, pogotovo kod Leftora, ima da te hakuju za sedmicu. :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#31 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by hakazvaka »

oridjidji wrote:Ako zelis da ti to bude uradjeno kroz cms koji je neko sam stvorio, onda imas simple.ba, pa im se obrati. Ako zelis da ti to neko radi koristeci postojece cms sisteme wordpress, joomla, drupal, onda ne trosi se mnogo, sve ti to moze neciji tetic zavrsiti, ako je malo bolje vican njima. Zakupi hosting za wordpress na bluehostu, imas i domenu u toj racunici i ozezi. Moze se svasta zgodno napraviti.

Nemoj ziv bio zakupljivati nista kod domacih, pogotovo kod Leftora, ima da te hakuju za sedmicu. :D
Ovaj simple.ba izgleda bas ko da ga je neko sam stvorio :D prije jedno 10-15 godina :D
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#32 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by oridjidji »

hakazvaka wrote:
oridjidji wrote:Ako zelis da ti to bude uradjeno kroz cms koji je neko sam stvorio, onda imas simple.ba, pa im se obrati. Ako zelis da ti to neko radi koristeci postojece cms sisteme wordpress, joomla, drupal, onda ne trosi se mnogo, sve ti to moze neciji tetic zavrsiti, ako je malo bolje vican njima. Zakupi hosting za wordpress na bluehostu, imas i domenu u toj racunici i ozezi. Moze se svasta zgodno napraviti.

Nemoj ziv bio zakupljivati nista kod domacih, pogotovo kod Leftora, ima da te hakuju za sedmicu. :D
Ovaj simple.ba izgleda bas ko da ga je neko sam stvorio :D prije jedno 10-15 godina :D
Bilo nekad tako i bazirana stranica na vlastitom cmsu CFX panel, solidan portfolio imaju, ma da ti oni to nisu azurirali odavno, udji na SBF sajt i pogledaj im stranicu sada i pogledaj nekada, a i danas im isti stranicu odrzavaju, pa ces vidjeti razliku. :D
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#33 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Ana Maria »

Prijedlog za osobu-firmu koja najjeftinije moze izraditi jednostavni web (hosting,domena) uz odrzavanje istog (za jedno udruzenje)?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#34 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Puf »

Ana Maria wrote:Prijedlog za osobu-firmu koja najjeftinije moze izraditi jednostavni web (hosting,domena) uz odrzavanje istog (za jedno udruzenje)?
Imate li dizajn, ako nemate imate li ideju kako bi to trebalo izgledati, kakva je stranica, da li samo prezentacijska, da li ce se sadrzaj mjenjati, da li ce sluziti za prodaju itd... Koliki vam je budzet za stranicu?

Dosta faktora igra ulogu u odredjivanju cijene za webstranicu.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#35 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Ana Maria »

Puf wrote:
Ana Maria wrote:Prijedlog za osobu-firmu koja najjeftinije moze izraditi jednostavni web (hosting,domena) uz odrzavanje istog (za jedno udruzenje)?
Imate li dizajn, ako nemate imate li ideju kako bi to trebalo izgledati, kakva je stranica, da li samo prezentacijska, da li ce se sadrzaj mjenjati, da li ce sluziti za prodaju itd... Koliki vam je budzet za stranicu?

Dosta faktora igra ulogu u odredjivanju cijene za webstranicu.
Sadrzaj: O udruzenju, misija, vizija, regulativa, clanstvo, kontakt, vijesti (do 10, 15 max objava mjesecno). Nikakva prodaja, uglavnom prezentacija i informisanje.
Nemamo dizajn ali od prilike na ovaj nacin http://www.new.biznistesanj.ba/index.php/bs/
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#36 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Puf »

Ana Maria wrote:
Puf wrote:
Ana Maria wrote:Prijedlog za osobu-firmu koja najjeftinije moze izraditi jednostavni web (hosting,domena) uz odrzavanje istog (za jedno udruzenje)?
Imate li dizajn, ako nemate imate li ideju kako bi to trebalo izgledati, kakva je stranica, da li samo prezentacijska, da li ce se sadrzaj mjenjati, da li ce sluziti za prodaju itd... Koliki vam je budzet za stranicu?

Dosta faktora igra ulogu u odredjivanju cijene za webstranicu.
Sadrzaj: O udruzenju, misija, vizija, regulativa, clanstvo, kontakt, vijesti (do 10, 15 max objava mjesecno). Nikakva prodaja, uglavnom prezentacija i informisanje.
Nemamo dizajn ali od prilike na ovaj nacin http://www.new.biznistesanj.ba/index.php/bs/
Hvala za info, jos samo ostala jedna stavka :

Budzet?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#37 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Puf »

Puf wrote:
Ana Maria wrote:
Puf wrote: Imate li dizajn, ako nemate imate li ideju kako bi to trebalo izgledati, kakva je stranica, da li samo prezentacijska, da li ce se sadrzaj mjenjati, da li ce sluziti za prodaju itd... Koliki vam je budzet za stranicu?

Dosta faktora igra ulogu u odredjivanju cijene za webstranicu.
Sadrzaj: O udruzenju, misija, vizija, regulativa, clanstvo, kontakt, vijesti (do 10, 15 max objava mjesecno). Nikakva prodaja, uglavnom prezentacija i informisanje.
Nemamo dizajn ali od prilike na ovaj nacin http://www.new.biznistesanj.ba/index.php/bs/
Hvala za info, jos samo ostala jedna stavka :

Budzet?
Ovo je klasika, cim se za pare upita, nastaje muk ahhaha
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#38 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by gentoo »

Pa sta ocekujes od nekog udruzenja koje vjerovatno zivi od 100-200KM mjesecno ? Neko ko ima budzet ne trazi po forumima izradu stranica
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#39 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Cookie85 »

Jebo te, ja imam bolju portfolio webstranicu za freelancing nego 95% ovih firmi ako ne i 100% bolju i jos je nisam dotakao od 2017, nema se vremena za portfolio.

I ja naplacujem na crno 2000€+, a shop se ne bih zajebavao ispod 5000€ (sa unosenjem artikala i prerada slika artikala), a sa racunom da ne pricam.

Ne znam kako neko moze naplatiti 500KM za development i design+ unosenje artikala i sl.

Skupa webstranica/shop je samo losa webstranica/shop, koliko god da platis, ako je losa, skupo ti je!
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#40 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Ana Maria »

Imamo ponudu 1000 KM izrada weba, domena i hosting 150 KM godisnje i odrzavanje 60 KM mjesecno.
Ako ko nudi neku povoljniju varijantu moze pisati u pp.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#41 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by TRANCE »

Ana Maria wrote:Imamo ponudu 1000 KM izrada weba, domena i hosting 150 KM godisnje i odrzavanje 60 KM mjesecno.
Ako ko nudi neku povoljniju varijantu moze pisati u pp.
Moj savjet je ako trebaš jednostavnu stranicu i imaš osnovno kompjutersko znanje, a imaš čim pišeš po forumu, napravi sam web stranicu preko specijalizovanih servisa kao što su Wix, Squarespace, Weebly, doći će te 10-20 puta jeftinije, a stranica će vjerovatno i ljepše i funkcionalnije izgledati nego da ti je neko pravi, jer ima tu svakakvih dunđera. Ne treba ti programersko znanje, samo redaš drag & drop elemente, a već imaš šablone stranica za razne namjene: od restorana i malih kompanija, do web shopova i sl.
A ako ti je mrsko zezati se sa time, onda imaš domaće web developere koji će ti uzeti par milja za svoje strašno znanje HTML-a i CSS-a :mrgreen:
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#42 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by gentoo »

Ma slusajte.. 1000KM za Wordpress stranicu je i vise nego dosta. Ana, poslao sam vam PP sa cak jeftinijom ponudom :D
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#43 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Ana Maria »

Hvala svima, izabrali smo najjeftiniju ponudu :-D
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#44 Re: Web stranica i odrzavanje

Post by Cookie85 »

Ana Maria wrote:Hvala svima, izabrali smo najjeftiniju ponudu :-D
Sretno! :-D :D

Posalji nam link kad bude gotovo da vidimo na sta lici :-D
Post Reply