TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#20826 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

[*]
Elubrylla wrote: 26/07/2022 18:16 Koliko sam citao da noviji OLEDI ne pate toliko od burn in tj nije cest slucaj a u ostalom ima 5 godina garancije.
Dobro provjeri da li garancija pokriva i burn in.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20827 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

typeOnegative wrote: 26/07/2022 18:15
Mr.Sojic wrote: 26/07/2022 12:16

E ovo je lijepo procitati da se neko i pozitivno iznenadi.

Ja sam dosao do toga da ga moram na zid zakovati :lol:

Uvio mi dasku na komodi :evil: , supruga kaze ili ga kuji na zid ili leti kroz pendzer :lol:

Negdje oko 18kg sa postoljem.

Narucio sam nosac 70€. Trazio dugo vremena, jer sam htio da nije puno udaljen od zida i nasao 1,5 cm :mrgreen:

Cekam da dodje pa kovanje :mrgreen: na zid.Valjda ga supruga ne rokne kroz prozor do tada :lol:
Hahah kad mlada kaze, nema druge nego tako :lol:
Ne znam koliko je ovaj c1, ali je tezak ko tuč,a i postolje ima bar 3kg, tako da nema da mrdne ni milimetra, za razliku od uh85 .LG-a sto se ljuljao stalno . Okacit cu i ja na zid, ali prvo moram prvo zbavit pismen nosač, ovaj sto imam onaj bezveze obični..
Ako trebas savjet za nosac javi na pm.

Meni danas stigao, nasao kutiju pred vratima, u putanju je amazon.

Ima ih stvarno koji su ok, ali ako platim tv papreno neka je i nosac papren :lol:

bujrum :thumbup:

P.s. evo pise mi jaran da i njemu narucim, a ne spominje pare🤣
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#20828 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

hopi wrote: 26/07/2022 18:10 Vazda zaboravim, je li taj oled pati od burn in? Ako da, meni lično ne bi dolazio u obzir. I to naravno ne mislim samo na Philips oled, nego na sve. Čak i i ne gledam neki statičan sadržaj, ali opet ne bi volio da Kontam hoće li se pojaviti ili ne.
Ja bi opet išao na xh90 ako bi se mogao naći oko 1500KM, nije x90j nešto bolji pa da vrijedi tu razliku u cijeni.
Ako nečeš čitav dan igrat igre i gledat statične programe, onda ne trebaš ništa, da brineš. Čitav dan mislim 12 sati ili više;-) Danas su OLED paneli več dosta bolji nego su bili u prošlim godinama, a pored toga svaki proizvođač ima ugrađenu neku svoju tehnologiju koji sprečava burn-in. Kod nas u prodavnici neki OLED prikazuju statičku sliku 12 sati dnevno i nema problema..! Možda se je desilo na kojem, da je imao pokojih problema ali to poslije kad je več odradio dosta radnih sati, tu pričam o par tisuča odrađenih sati. A ovogodišnji OLED televizori, koji, če imat EX panele če taj rizik smanjit stvarno na minimum. Jer, če imat več devterij.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20829 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

sasajev wrote: 26/07/2022 17:59
Elubrylla wrote: 26/07/2022 17:41 Nisam neki strucnjak za televizije ali ovdje se predstavlja Philips kao neka žnj marka koja je dno dna. Ja ne vidim bolje televizije za 1800KM od philips oled 706 ili se ja stvarno ne razumijem :D
I sam planiram kupiti tv iducih par mjeseci i na drugom sam forumu postavio anketu sony x90j ili philips oled i mnogo vise glasova je philips dobio. Sad ne znam, nisam pametan...
Da hoce LG C1 biti na nekoj akciji do 2000KM da se dalje ne mislim :)
Ma samo se glupiraju :mrgreen:
Da je Sony bolji, bolji je :mrgreen:
Onaj sto je napisao da je Ambilight kao disko iz 80ih, blage veze nema ili, sto je vise vjerovatno, nije to nikada ni imao pa mlati bezveze :mrgreen:
Jedino sto Philipsu ozbiljno zamjeram je softverska podrska i to me nerviralo u pm :mrgreen:
Poenta svega ovoga, nije Philips toliko crn :lol:
Sve ti već reče :pisnuo:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20830 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Mr.Sojic wrote: 26/07/2022 18:20
typeOnegative wrote: 26/07/2022 18:15

Hahah kad mlada kaze, nema druge nego tako :lol:
Ne znam koliko je ovaj c1, ali je tezak ko tuč,a i postolje ima bar 3kg, tako da nema da mrdne ni milimetra, za razliku od uh85 .LG-a sto se ljuljao stalno . Okacit cu i ja na zid, ali prvo moram prvo zbavit pismen nosač, ovaj sto imam onaj bezveze obični..
Ako trebas savjet za nosac javi na pm.

Meni danas stigao, nasao kutiju pred vratima, u putanju je amazon.

Ima ih stvarno koji su ok, ali ako platim tv papreno neka je i nosac papren :lol:

bujrum :thumbup:

P.s. evo pise mi jaran da i njemu narucim, a ne spominje pare🤣
TNX kolega , javim se svakako :thumbup:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20831 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

Došao danas nosač za tv pa ako kome treba info tuN sam.

U pitanju je fix nosac koji se ne moze podesavati, nagib, ugao, izvlacenje...

Prednost su kvalitet, udaljenost od zida, vodjica za kablove, app za centriranje na zid.

Nedostatak je cijena.

Moze se na amazonu naruciti.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#20832 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

bower wrote: 26/07/2022 18:20
hopi wrote: 26/07/2022 18:10 Vazda zaboravim, je li taj oled pati od burn in? Ako da, meni lično ne bi dolazio u obzir. I to naravno ne mislim samo na Philips oled, nego na sve. Čak i i ne gledam neki statičan sadržaj, ali opet ne bi volio da Kontam hoće li se pojaviti ili ne.
Ja bi opet išao na xh90 ako bi se mogao naći oko 1500KM, nije x90j nešto bolji pa da vrijedi tu razliku u cijeni.
Ako nečeš čitav dan igrat igre i gledat statične programe, onda ne trebaš ništa, da brineš. Čitav dan mislim 12 sati ili više;-) Danas su OLED paneli več dosta bolji nego su bili u prošlim godinama, a pored toga svaki proizvođač ima ugrađenu neku svoju tehnologiju koji sprečava burn-in. Kod nas u prodavnici neki OLED prikazuju statičku sliku 12 sati dnevno i nema problema..! Možda se je desilo na kojem, da je imao pokojih problema ali to poslije kad je več odradio dosta radnih sati, tu pričam o par tisuča odrađenih sati. A ovogodišnji OLED televizori, koji, če imat EX panele če taj rizik smanjit stvarno na minimum. Jer, če imat več devterij.
Znaci radiš za Philips i ovdje ih reklamiraš 😂
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#20833 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

REDDEVILS wrote: 27/07/2022 00:40
bower wrote: 26/07/2022 18:20

Ako nečeš čitav dan igrat igre i gledat statične programe, onda ne trebaš ništa, da brineš. Čitav dan mislim 12 sati ili više;-) Danas su OLED paneli več dosta bolji nego su bili u prošlim godinama, a pored toga svaki proizvođač ima ugrađenu neku svoju tehnologiju koji sprečava burn-in. Kod nas u prodavnici neki OLED prikazuju statičku sliku 12 sati dnevno i nema problema..! Možda se je desilo na kojem, da je imao pokojih problema ali to poslije kad je več odradio dosta radnih sati, tu pričam o par tisuča odrađenih sati. A ovogodišnji OLED televizori, koji, če imat EX panele če taj rizik smanjit stvarno na minimum. Jer, če imat več devterij.
Znaci radiš za Philips i ovdje ih reklamiraš 😂
Ne radim ja za Philips i zapamti to več jednom:P
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20834 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

U vezi TV stvarno treba imati sreće.

Moj stari gleda TV od Sony i mislim da mu je oznaka kdl32w655a.
Pa mislim da mu ima garant 10 godina i radi bez greške.

Punac ima od Grundig i jos je stariji i radi perfektno.

Ove nove varijante su moRebit radi, a moRebit i ne radi.

Možda panel rikne totalno, možda malo prošara, možda...

Istresemo bijesne pare za tv i samo što prođe garancija oprosti se sa njim i spremaj mu dženazu :lol:
Elubrylla
Posts: 293
Joined: 07/02/2010 15:12

#20835 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Elubrylla »

Nista onda, samo ganjat 5 godina garancije :D
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20836 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

Elubrylla wrote: 27/07/2022 09:40 Nista onda, samo ganjat 5 godina garancije :D
Dobra bi bila garancija Lebenslang :wink:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20837 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Ma jasta, garancija je majka.. Da na proslom nisam imao 5 g gare mogao bi se ebat.. Dva puta se kvario, i to poslije nekih dvije i pol godine koristenja, a bio je preko 2 milje tad.. Ovaj OLED sto sam sad uzeo iz nekog razloga ima samo dvije g, nisam sekunde razmisljao da li dokupiti jos 3 g. 50 markica za svaku dodatnu godinu 'mira' stvarno nije puno, barem meni..
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#20838 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Kod nas, a koliko mi je poznato i drugdje ne daju na oled vise od dvije godine garancije, barem ne oficijelnu bez dokupa. Time bi fakticki sami sebi pucali u nogu. Za oled se ta garancija svakako isplati i vrijedi za taj neki kako rece "mir".
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20839 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

mc-twin wrote: 27/07/2022 11:00 Kod nas, a koliko mi je poznato i drugdje ne daju na oled vise od dvije godine garancije, barem ne oficijelnu bez dokupa. Time bi fakticki sami sebi pucali u nogu. Za oled se ta garancija svakako isplati i vrijedi za taj neki kako rece "mir".
Ja sam dobio 3 godine, tv je kupljen u Austriji.

Prosli mi se pokvario u prvoj godini garancije- Clouding i zamijenjen panel.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20840 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

mc-twin wrote: 27/07/2022 11:00 Kod nas, a koliko mi je poznato i drugdje ne daju na oled vise od dvije godine garancije, barem ne oficijelnu bez dokupa. Time bi fakticki sami sebi pucali u nogu. Za oled se ta garancija svakako isplati i vrijedi za taj neki kako rece "mir".
Ne nužno, prijatelj kupio OLED pocetkom godine kod Stanica , dobio tri godine garancije..
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#20841 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Hmm... Ocito je ta godina vise "nova politika". :thumbup: Je li neko uopcije mijenjao oled panel kod nas, koliko kosta?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20842 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Haj' im znaj :-D pa realno tehnologija im je dosta uznapredovala, burn in sveden na minimum tako da mislim da mogu biti i oni sad fleksibilniji i "opušteniji" po tom pitanju.
Sto se cijene zamjene oled panela tice, ne znam, ali vjv kao i kod ostalih bar 80% cijene samog tv-a, cisto sumnjam da bi se neko odlučio na taj korak, osim ako se ne radi o zamjeni panela u garanciji :-D
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20843 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

mc-twin wrote: 27/07/2022 16:40 Hmm... Ocito je ta godina vise "nova politika". :thumbup: Je li neko uopcije mijenjao oled panel kod nas, koliko kosta?
Kako ono obično reKnu, skuplja pita nego tepsija :mrgreen:

Ako se pokvari zovi ove naše što skupljaju sekundarne sirovine, daj Him 100 euriĆa da te riješe belaja i raHat na spavanje :lol:

Nije vrijedno ulagati u reparaturu, ja ne, a vi :?

P.s. iz ovoga je Philips isključen, Ne Kvari se i ima doživotnu garanciju :pisnuo:
SadE će kolega @bower da to u Atom objasni😉
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#20844 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

typeOnegative wrote: 27/07/2022 10:25 Ma jasta, garancija je majka.. Da na proslom nisam imao 5 g gare mogao bi se ebat.. Dva puta se kvario, i to poslije nekih dvije i pol godine koristenja, a bio je preko 2 milje tad.. Ovaj OLED sto sam sad uzeo iz nekog razloga ima samo dvije g, nisam sekunde razmisljao da li dokupiti jos 3 g. 50 markica za svaku dodatnu godinu 'mira' stvarno nije puno, barem meni..
Gdje ima dokupiti garanciju ? Trazim 75 incha do 3500 KM, ali u Sarajevu svi sony i samsung te velicine i cijene imaju samo 2 godine.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#20845 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

Pa zar ne mozes dodatno pitati u radnji :? i ako nemaju dodatno trazi dalje :wink:

Nije 2000 eurica za bacanje.

Dooobro se raspitaj :thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20846 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

@mirsek
Na ekupi i to je isključivo za LG televizore... cijene su različite i kreću se od 35 do 200 km ,ovisno o tipu i cijeni televizora . Još vidim da ima i za hp i acer , za samsung i sony ti ne bih znao, zao mi je .

https://www.ekupi.ba/bs/search/?text=garancija+

edit ; ako niko ne nudi dokup , moj savjet ti je ako ti se previše ne žuri da sačekaš svjetsko ili iza malo (black friday i božićni i novogodišnji popusti ) , jer će sve vrijeme bit akcija i svi će više manje davati pet godina bez nadoplate . :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#20847 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

typeOnegative wrote: 27/07/2022 18:57 @mirsek
Na ekupi i to je isključivo za LG televizore... cijene su različite i kreću se od 35 do 200 km ,ovisno o tipu i cijeni televizora . Još vidim da ima i za hp i acer , za samsung i sony ti ne bih znao, zao mi je .

https://www.ekupi.ba/bs/search/?text=garancija+

edit ; ako niko ne nudi dokup , moj savjet ti je ako ti se previše ne žuri da sačekaš svjetsko ili iza malo (black friday i božićni i novogodišnji popusti ) , jer će sve vrijeme bit akcija i svi će više manje davati pet godina bez nadoplate . :thumbup:
Htio sam cekati svjetsko pa kad sam skontao da nije na ljeto sjebo sam se. Volio bih da ne moram cekati te akcije u novembru i decembru, ali sta je tu je. Provjeravat cu svako malo hoce li sta izletiti prije toga.. :thumbup:
Evo ima tehnomag ovu akciju sto smanjuju cijene zavisno od vanjske temperature, mozda ubace i tv po mojoj mjeri.. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#20848 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

Mr.Sojic wrote: 27/07/2022 18:51 Pa zar ne mozes dodatno pitati u radnji :? i ako nemaju dodatno trazi dalje :wink:

Nije 2000 eurica za bacanje.

Dooobro se raspitaj :thumbup:
Nasao sam al van Sarajeva.. Cekam u Sarajevu da bude.
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#20849 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sasajev »

mirsek wrote: 27/07/2022 18:45
typeOnegative wrote: 27/07/2022 10:25 Ma jasta, garancija je majka.. Da na proslom nisam imao 5 g gare mogao bi se ebat.. Dva puta se kvario, i to poslije nekih dvije i pol godine koristenja, a bio je preko 2 milje tad.. Ovaj OLED sto sam sad uzeo iz nekog razloga ima samo dvije g, nisam sekunde razmisljao da li dokupiti jos 3 g. 50 markica za svaku dodatnu godinu 'mira' stvarno nije puno, barem meni..
Gdje ima dokupiti garanciju ? Trazim 75 incha do 3500 KM, ali u Sarajevu svi sony i samsung te velicine i cijene imaju samo 2 godine.
https://www.ekupovina.ba/product/sony-7 ... ogle-tv-3/
Imaju dokup garancije, ja za 55” platio nekih 50KM za ukupno 5 godina garancije.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#20850 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

Evo ga OLED 65 inča sa 5 god garancije

https://www.ekupovina.ba/product/philip ... k-android/
Post Reply