TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#19001 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by madesa »

Jos su mi u servisu rekli da su mi iz Kamer Komeca trebali dati neki papir od Philipsa ,garancija na kojoj pisu podaci od tv. Nisam dobio ali ne mogu doakzati da mi nisu dali. Prevarantska firma
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#19002 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

ne znam koje su radnje u pitanju, ali moraju poslati po tv jer moraju osigurati siguran transport do servisa, kraj priče.
Dva puta sam imao kvar matične ploče, nazvao, ljudi poslali kurirsku službu i vratili tv dan kasnije o svom trošku ( lg servis stanic, ali tako rade i ostali, bar ovi iz Samsunga Sonya,jbg kod šon fo marki može biti svašta)
prosječan čovjek teško može odvući tv od 55 ili vise inča na servis ako nema kombi bez oštećenja, pogotovo ako se radi o drugom gradu. Tu se nema šta raspravljat, nije to pegla Ili laptop
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#19003 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by madesa »

typeOnegative wrote: 23/09/2021 11:13 ne znam koje su radnje u pitanju, ali moraju poslati po tv jer moraju osigurati siguran transport do servisa, kraj priče.
Dva puta sam imao kvar matične ploče, nazvao, ljudi poslali kurirsku službu i vratili tv dan kasnije o svom trošku ( lg servis stanic, ali tako rade i ostali, bar ovi iz Samsunga Sonya,jbg kod šon fo marki može biti svašta)
prosječan čovjek teško može odvući tv od 55 ili vise inča na servis ako nema kombi bez oštećenja, pogotovo ako se radi o drugom gradu. Tu se nema šta raspravljat, nije to pegla Ili laptop
bas tako su mi i rekli u servisu
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#19004 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Basancheros »

Hoću da kupim još jedan TV, kupio sam prije Toshibu to je smeće nikad više. Imam i jedan Sony on mi jeste odličan, sad gledam Sony stvarno praprene cijene. Znam da je pored Sony i Panasonic kvalitetan, našao sam jedan ovaj u Imtec sad nešto ne znam kakav je da nije kakva navlakuša, mada sumnjam da Panasonic ima fuš modela, zvao sam Imtec i pitao što je ovako dobra cijena, oni su mi rekli da imaju rasporodaju snižena cijena još samo par komada jer su ga dobili prije ovog poskupljenja koje se nedavno desilo. Dali se isplati uzeti ovaj još dok ga imaju?
to je ovaj TV
https://imtec.ba/televizori/49534-telev ... 98329.html
vojopd
Posts: 1796
Joined: 28/05/2018 18:14

#19005 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vojopd »

I meni je technoshop frizider nov LG zamijenio za dan, dosao nov iz kutije neispravan. Momak me nazvao, ja sam se iznervirao maksimalno. On kaze bez brige, kod nas se to sve rijesava veoma brzo, ozbiljna smo firma, itd. Ja kontam kao i ostali, zavlacice me, ali nije. Rekao sam mu svaka cast tebi i firmi, od sad sve sta zatreba uzimam kod vas (naravno ako bude cijena normalna). Ja sam se svega namijenjao, ganjao jeftinije, itd. Najbolje platiti u pravoj provjerenoj radnji i skuplje neku stvar do 10%, nego ganjati gdje je najjeftinije pa ih ne mozes poslije uhvatiti ako zagusti.
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#19006 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Basancheros »

vojopd wrote: 23/09/2021 14:40 I meni je technoshop frizider nov LG zamijenio za dan, dosao nov iz kutije neispravan. Momak me nazvao, ja sam se iznervirao maksimalno. On kaze bez brige, kod nas se to sve rijesava veoma brzo, ozbiljna smo firma, itd. Ja kontam kao i ostali, zavlacice me, ali nije. Rekao sam mu svaka cast tebi i firmi, od sad sve sta zatreba uzimam kod vas (naravno ako bude cijena normalna). Ja sam se svega namijenjao, bolje platiti u pravoj provjerenoj radnji skuplje neku stvar 10%, nego ganjati gdje je najjeftinije pa ih ne mozes poslije uhvatiti ako zagusti.
Stanić je stvarno odličan za kućanske aparate. Samo imaju onu neku smeće marku TV od toga bježati nsšto kao Axen.
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#19007 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Madrid »

Basancheros wrote: 23/09/2021 14:30 Hoću da kupim još jedan TV, kupio sam prije Toshibu to je smeće nikad više. Imam i jedan Sony on mi jeste odličan, sad gledam Sony stvarno praprene cijene. Znam da je pored Sony i Panasonic kvalitetan, našao sam jedan ovaj u Imtec sad nešto ne znam kakav je da nije kakva navlakuša, mada sumnjam da Panasonic ima fuš modela, zvao sam Imtec i pitao što je ovako dobra cijena, oni su mi rekli da imaju rasporodaju snižena cijena još samo par komada jer su ga dobili prije ovog poskupljenja koje se nedavno desilo. Dali se isplati uzeti ovaj još dok ga imaju?
to je ovaj TV
https://imtec.ba/televizori/49534-telev ... 98329.html
Ako se ne varam te jeftinije Panasonice pakuju u Turskoj i samo lijepe ime, prava stvar kod Panasonica pocinje tek od visih serija, plus je taj model iz 2019 izgleda...
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#19008 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

typeOnegative wrote: 23/09/2021 11:13 ne znam koje su radnje u pitanju, ali moraju poslati po tv jer moraju osigurati siguran transport do servisa, kraj priče.
Dva puta sam imao kvar matične ploče, nazvao, ljudi poslali kurirsku službu i vratili tv dan kasnije o svom trošku ( lg servis stanic, ali tako rade i ostali, bar ovi iz Samsunga Sonya,jbg kod šon fo marki može biti svašta)
prosječan čovjek teško može odvući tv od 55 ili vise inča na servis ako nema kombi bez oštećenja, pogotovo ako se radi o drugom gradu. Tu se nema šta raspravljat, nije to pegla Ili laptop
Samsung ja morao nositi u servis a oni poslali u kiseljak. Kad su zavrsili sa tv, zvali me da dodjem po tv.
Jes da mi je servis 500m od zgrade ali oni to nisu znali, rekli mi donesi tv.
User avatar
mc-twin
Posts: 3349
Joined: 18/04/2009 23:47

#19009 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

madesa wrote: 22/09/2021 23:51 Ima li kakva inspekcija za ovo. Kome da se obratim ? Ima li neki email ili broj ako neko zna

Edit: Bio sam danas u ovlastenom servisu i odnio TV i rekli su mi da je firma duzna da ode po uredaj i donese njima i da ga vrate poslije popravke.
Tako da raja izbjegavajte Kamer Komerce to je pravo ime a ne plus.ba. Danas ce biti i prijavljeni inspekciji jer njihov bezobazluk odavno nisam sreo kod nikoga. Kad treba da kupis tada moze sve a kad je reklamacija tada nista.
Haman je svugdje tako sto se tice toga.
Nisam siguran koliko sad ima fajde za inspekciju,al evo... http://www.mvteo.gov.ba/Content/Read/ek ... -potrosaca

vojopd wrote: 23/09/2021 14:40 I meni je technoshop frizider nov LG zamijenio za dan, dosao nov iz kutije neispravan. Momak me nazvao, ja sam se iznervirao maksimalno. On kaze bez brige, kod nas se to sve rijesava veoma brzo, ozbiljna smo firma, itd. Ja kontam kao i ostali, zavlacice me, ali nije. Rekao sam mu svaka cast tebi i firmi, od sad sve sta zatreba uzimam kod vas (naravno ako bude cijena normalna). Ja sam se svega namijenjao, ganjao jeftinije, itd. Najbolje platiti u pravoj provjerenoj radnji i skuplje neku stvar do 10%, nego ganjati gdje je najjeftinije pa ih ne mozes poslije uhvatiti ako zagusti. :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#19010 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

User avatar
Radar71
Posts: 7284
Joined: 21/07/2010 15:43

#19011 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Radar71 »

Cossack wrote: 23/09/2021 16:44 Odlična akcija 55" LG OLED-a:

https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Tel ... K000389216
bolje ovdje zbog 5 god garancije a skuplji 40 KM

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 3la-11464/
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#19012 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Radar71 wrote: 23/09/2021 18:20
Cossack wrote: 23/09/2021 16:44 Odlična akcija 55" LG OLED-a:

https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Tel ... K000389216
bolje ovdje zbog 5 god garancije a skuplji 40 KM

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 3la-11464/
:thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#19013 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

eh, samo da jos ovaj OLED nije 60 Hz
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19014 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

typeOnegative wrote: 23/09/2021 21:41 eh, samo da jos ovaj OLED nije 60 Hz
Zato i jeste najjeftiniji,ovdje u Austriji se taj isti moze kupiti za 880 evra tj. 1760 KM...:

https://www.mediamarkt.at/de/category/o ... A55.0-55.0
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#19015 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

Basancheros wrote: 23/09/2021 14:30 Hoću da kupim još jedan TV, kupio sam prije Toshibu to je smeće nikad više. Imam i jedan Sony on mi jeste odličan, sad gledam Sony stvarno praprene cijene. Znam da je pored Sony i Panasonic kvalitetan, našao sam jedan ovaj u Imtec sad nešto ne znam kakav je da nije kakva navlakuša, mada sumnjam da Panasonic ima fuš modela, zvao sam Imtec i pitao što je ovako dobra cijena, oni su mi rekli da imaju rasporodaju snižena cijena još samo par komada jer su ga dobili prije ovog poskupljenja koje se nedavno desilo. Dali se isplati uzeti ovaj još dok ga imaju?
to je ovaj TV
https://imtec.ba/televizori/49534-telev ... 98329.html
za te pare i tu veličinu bolje onda ovo https://imtec.ba/televizori/58040-telev ... i-uhd.html

imaš odličan Android, a mislim da se može izganjati i 5 god garancija
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#19016 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by madesa »

mc-twin wrote: 23/09/2021 16:40
madesa wrote: 22/09/2021 23:51 Ima li kakva inspekcija za ovo. Kome da se obratim ? Ima li neki email ili broj ako neko zna

Edit: Bio sam danas u ovlastenom servisu i odnio TV i rekli su mi da je firma duzna da ode po uredaj i donese njima i da ga vrate poslije popravke.
Tako da raja izbjegavajte Kamer Komerce to je pravo ime a ne plus.ba. Danas ce biti i prijavljeni inspekciji jer njihov bezobazluk odavno nisam sreo kod nikoga. Kad treba da kupis tada moze sve a kad je reklamacija tada nista.
Haman je svugdje tako sto se tice toga.
Nisam siguran koliko sad ima fajde za inspekciju,al evo... http://www.mvteo.gov.ba/Content/Read/ek ... -potrosaca

vojopd wrote: 23/09/2021 14:40 I meni je technoshop frizider nov LG zamijenio za dan, dosao nov iz kutije neispravan. Momak me nazvao, ja sam se iznervirao maksimalno. On kaze bez brige, kod nas se to sve rijesava veoma brzo, ozbiljna smo firma, itd. Ja kontam kao i ostali, zavlacice me, ali nije. Rekao sam mu svaka cast tebi i firmi, od sad sve sta zatreba uzimam kod vas (naravno ako bude cijena normalna). Ja sam se svega namijenjao, ganjao jeftinije, itd. Najbolje platiti u pravoj provjerenoj radnji i skuplje neku stvar do 10%, nego ganjati gdje je najjeftinije pa ih ne mozes poslije uhvatiti ako zagusti. :thumbup:
Prijavio sam jucer inspekciji pa cemo vidjeti sta ce se desiti . 7 dana je rok da inspektor me obavijesti sta je urađeno. Cisto sumnjam ista ali pohlepne firme treba prijavljivati
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#19017 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Basancheros »

problemnatravunu wrote: 24/09/2021 06:47
Basancheros wrote: 23/09/2021 14:30 Hoću da kupim još jedan TV, kupio sam prije Toshibu to je smeće nikad više. Imam i jedan Sony on mi jeste odličan, sad gledam Sony stvarno praprene cijene. Znam da je pored Sony i Panasonic kvalitetan, našao sam jedan ovaj u Imtec sad nešto ne znam kakav je da nije kakva navlakuša, mada sumnjam da Panasonic ima fuš modela, zvao sam Imtec i pitao što je ovako dobra cijena, oni su mi rekli da imaju rasporodaju snižena cijena još samo par komada jer su ga dobili prije ovog poskupljenja koje se nedavno desilo. Dali se isplati uzeti ovaj još dok ga imaju?
to je ovaj TV
https://imtec.ba/televizori/49534-telev ... 98329.html
za te pare i tu veličinu bolje onda ovo https://imtec.ba/televizori/58040-telev ... i-uhd.html

imaš odličan Android, a mislim da se može izganjati i 5 god garancija
Hvala na savjetu, ali Philips je realno kinesko smeće, imao sam jedan slika katastrofa, prodao ga na OLX i rekao nikad više Philipsa, jest im šminka ovaj Ambi Light ali što će mi to, bolje uzeti nešto kvalitetno
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#19018 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Basancheros »

Madrid wrote: 23/09/2021 15:06
Basancheros wrote: 23/09/2021 14:30 Hoću da kupim još jedan TV, kupio sam prije Toshibu to je smeće nikad više. Imam i jedan Sony on mi jeste odličan, sad gledam Sony stvarno praprene cijene. Znam da je pored Sony i Panasonic kvalitetan, našao sam jedan ovaj u Imtec sad nešto ne znam kakav je da nije kakva navlakuša, mada sumnjam da Panasonic ima fuš modela, zvao sam Imtec i pitao što je ovako dobra cijena, oni su mi rekli da imaju rasporodaju snižena cijena još samo par komada jer su ga dobili prije ovog poskupljenja koje se nedavno desilo. Dali se isplati uzeti ovaj još dok ga imaju?
to je ovaj TV
https://imtec.ba/televizori/49534-telev ... 98329.html
Ako se ne varam te jeftinije Panasonice pakuju u Turskoj i samo lijepe ime, prava stvar kod Panasonica pocinje tek od visih serija, plus je taj model iz 2019 izgleda...
koliko se sjećam bilo je i toga nešto se negdje pravio nije Japan, ali Panasonic i ne pravi TV-ove više (šteta) da, jeste možda izašao 2019, ali Smart 4k mislim da je ok za 8 joja baš dobar
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19019 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Basancheros wrote: 24/09/2021 12:25
Hvala na savjetu, ali Philips je realno kinesko smeće, imao sam jedan slika katastrofa, prodao ga na OLX i rekao nikad više Philipsa, jest im šminka ovaj Ambi Light ali što će mi to, bolje uzeti nešto kvalitetno
Realno,za 800 KM i nemas nekog izbora jer svi TV uredjaji u toj cijenovnoj ravni rade na principu,drzi vodu dok majstori ne odu.
Gledaj TV sa 5 godina garancije bez obzira na marku.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#19020 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Drug Clan »

Basancheros wrote: 23/09/2021 14:41
vojopd wrote: 23/09/2021 14:40 I meni je technoshop frizider nov LG zamijenio za dan, dosao nov iz kutije neispravan. Momak me nazvao, ja sam se iznervirao maksimalno. On kaze bez brige, kod nas se to sve rijesava veoma brzo, ozbiljna smo firma, itd. Ja kontam kao i ostali, zavlacice me, ali nije. Rekao sam mu svaka cast tebi i firmi, od sad sve sta zatreba uzimam kod vas (naravno ako bude cijena normalna). Ja sam se svega namijenjao, bolje platiti u pravoj provjerenoj radnji skuplje neku stvar 10%, nego ganjati gdje je najjeftinije pa ih ne mozes poslije uhvatiti ako zagusti.
Stanić je stvarno odličan za kućanske aparate. Samo imaju onu neku smeće marku TV od toga bježati nsšto kao Axen.
Imao sam ja taj njihov Axen i dva puta u toku godine su slali brzu postu po tv da ociste displej jer je ulazila prasina :-D
User avatar
mc-twin
Posts: 3349
Joined: 18/04/2009 23:47

#19021 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

madesa wrote: 24/09/2021 07:56
mc-twin wrote: 23/09/2021 16:40

Haman je svugdje tako sto se tice toga.
Nisam siguran koliko sad ima fajde za inspekciju,al evo... http://www.mvteo.gov.ba/Content/Read/ek ... -potrosaca


Prijavio sam jucer inspekciji pa cemo vidjeti sta ce se desiti . 7 dana je rok da inspektor me obavijesti sta je urađeno. Cisto sumnjam ista ali pohlepne firme treba prijavljivati
Svakako. Javi ishod sta ce biti?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#19022 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dr Kova »

Pratim :thumbup:
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#19023 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SuperSy »

Koliko košta otvaranje sparkssse fun shopping kartica?
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#19024 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

SuperSy wrote: 27/09/2021 10:08 Koliko košta otvaranje sparkssse fun shopping kartica?
Hah što pitaš? :-D
Ma eno na temi sparkasse sam postavio slično pitanje, pa vidi tamo
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#19025 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by madesa »

mc-twin wrote: 24/09/2021 16:54
madesa wrote: 24/09/2021 07:56

Prijavio sam jucer inspekciji pa cemo vidjeti sta ce se desiti . 7 dana je rok da inspektor me obavijesti sta je urađeno. Cisto sumnjam ista ali pohlepne firme treba prijavljivati
Svakako. Javi ishod sta ce biti?
naravno :thumbup:
Post Reply