TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
artur morgan
Posts: 2826
Joined: 30/04/2020 19:47

#21876 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by artur morgan »

Reklamirao i zamijenio LG tv za isti. Predlozili mi da probam isti. Kod njih u radnji nema sanse da ista vidis. Kad sam ga montirao kod sebe sve je opet isto ako ne i gore sa ovim. Backlight bleed izbija oko rubova.

U trgovini su bili korektni, prihvatili su reklamaciju na osnovu slika koje sam im pokazao i predlozili da probam isti pa da vidim i ako opet budem nezadovoljan da dokupim za skuplji.

Ostaje opcija zadrzati ovaj i pomirit se sa ovim ili vratiti i ovaj i doplatiti za skuplji ali ni to mi nije garancija da nece slicno biti i sa skupljim. To bi bas bio peh. Kakav je sa ovim bleedom samsung qled serije q60 ?
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#21877 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by dark side of the moon »

Pazarih XR55X93JAEP - 1380 KM preko NLB-a u imtecu. Bilo mi je vise udarilo u glavu pretrazivanje modela :)
Trebal sta stelovati postavke kad dodje?
player_
Posts: 1221
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#21878 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by player_ »

Prekopiraj sa rtingsa postavke pa probaj
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#21879 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

artur morgan wrote: 28/11/2022 21:41 Reklamirao i zamijenio LG tv za isti. Predlozili mi da probam isti. Kod njih u radnji nema sanse da ista vidis. Kad sam ga montirao kod sebe sve je opet isto ako ne i gore sa ovim. Backlight bleed izbija oko rubova.

U trgovini su bili korektni, prihvatili su reklamaciju na osnovu slika koje sam im pokazao i predlozili da probam isti pa da vidim i ako opet budem nezadovoljan da dokupim za skuplji.

Ostaje opcija zadrzati ovaj i pomirit se sa ovim ili vratiti i ovaj i doplatiti za skuplji ali ni to mi nije garancija da nece slicno biti i sa skupljim. To bi bas bio peh. Kakav je sa ovim bleedom samsung qled serije q60 ?
Sad sam opet pogledao onu sliku i nikako mi ne ide u glavu da je ono dobilo zeleno svjetlo. Nisu zar toliko srozali kvalitetu proizvodnje i testove...
Moze biti i da im je serija helac,il si ti bas peh, pa te potrefio oba puta los panel. :-) :thumbup: za radnju kako su postupili.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#21880 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by -Chesterfield- »

Ajdinn4 wrote: 28/11/2022 20:28 Koji je sajt za registraciju produžene garancije za TCL? Našao sam dva sajta pa ne znam na koji se prijaviti
Ja sam ovdje...
https://tcl-garancija.ba/
zippoo87
Posts: 15533
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21881 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

artur morgan wrote: 28/11/2022 21:41 Reklamirao i zamijenio LG tv za isti. Predlozili mi da probam isti. Kod njih u radnji nema sanse da ista vidis. Kad sam ga montirao kod sebe sve je opet isto ako ne i gore sa ovim. Backlight bleed izbija oko rubova.

U trgovini su bili korektni, prihvatili su reklamaciju na osnovu slika koje sam im pokazao i predlozili da probam isti pa da vidim i ako opet budem nezadovoljan da dokupim za skuplji.

Ostaje opcija zadrzati ovaj i pomirit se sa ovim ili vratiti i ovaj i doplatiti za skuplji ali ni to mi nije garancija da nece slicno biti i sa skupljim. To bi bas bio peh. Kakav je sa ovim bleedom samsung qled serije q60 ?
LG nije vise sto je nekada bio,skroz su losi postali u nizim serijama...OLED je druga prica.
Ja imam Lg iz 2010. godine,radio kod mene 10 godina i eno ga sada u drugoj kuci,radi normalno ali ovi noviji nisu vise takvi.

Sada je izbor izmedju Samsunga i Sony-ja u klasi do 1500 KM i pokoji model nekog drugog brenda da uletu tu...recimo TCL ili Philips.
QLED od Samsunga su generalno dobri i nema tu fule.
Ja imam isto Samsung ali nije qled,nego obicni led sa VA panelom i ono,prosjek slika ali nema probijanja ni nedostataka.
Imam i SONY...tu je slika jos bolja.
artur morgan
Posts: 2826
Joined: 30/04/2020 19:47

#21882 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by artur morgan »

mc-twin wrote: 28/11/2022 22:53
artur morgan wrote: 28/11/2022 21:41 Reklamirao i zamijenio LG tv za isti. Predlozili mi da probam isti. Kod njih u radnji nema sanse da ista vidis. Kad sam ga montirao kod sebe sve je opet isto ako ne i gore sa ovim. Backlight bleed izbija oko rubova.

U trgovini su bili korektni, prihvatili su reklamaciju na osnovu slika koje sam im pokazao i predlozili da probam isti pa da vidim i ako opet budem nezadovoljan da dokupim za skuplji.

Ostaje opcija zadrzati ovaj i pomirit se sa ovim ili vratiti i ovaj i doplatiti za skuplji ali ni to mi nije garancija da nece slicno biti i sa skupljim. To bi bas bio peh. Kakav je sa ovim bleedom samsung qled serije q60 ?
Sad sam opet pogledao onu sliku i nikako mi ne ide u glavu da je ono dobilo zeleno svjetlo. Nisu zar toliko srozali kvalitetu proizvodnje i testove...
Moze biti i da im je serija helac,il si ti bas peh, pa te potrefio oba puta los panel. :-) :thumbup: za radnju kako su postupili.
Ni meni nije jasno kako je ovo moguće pustiti od lg-a u prodaju. Imao sam lcd-ove stare po 10 godina, tv i monitore za pc, ali nikad ovo nisam ovako vidio. I sad u 2022. godini dobiješ ovako nešto.
Pogledam kad stignem neku utakmicu na prvenstvu, i imam osjećaj da mu je motion rate lošiji nego na specifikacijama ili je nešto do prenosa na BHT-u. Kad je teren u širem prikazu kad nije zumiran igrač i kada je brza tranzicija trka po terenu odnosno kada se kamera brže pomjera dok snima, vidiš neku zamućenost na tv-u i naprezanje očiju da to ispratiš. Iako je standardni 60 Hz što bi trebalo biti ok za kablovsku tv, ali primjetiš da nije fluidno na ekranu, i to nisam samo ja primjetio u kući. I oči se tako zamaraju. Postavke slike koje dolaze tvorničke su loše ili su blijede sa slabo izraženom bojom ( normal ) ili su presvjetle ( sport ), ali to se može regulisati u postavkama. Npr. svjetlina je tvornički podešena u postavkama na 100%. To ubi u oči, ali to se može promjeniti.

Nisam tolika pizajzla da od tv-a od 850 KM očekivam nešto što pruža tv od 1850 KM nije to u pitanju ali sam mislio da će ponuditi nešto više ili isto od ranijeg manjeg tv-a starog 7 godina, koji kad je tad bio nov, bio je u rangu današnje neke q60 ili 70 serije kod samsunga, znači dobar, ali ne nešto aman zaman.

@zippoo87 :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#21883 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

E svašta, ne znam do čega je to
Kažem ti ja sam koristio taj LG 7100 tako nešto ne sjećam se tačno modela, kupljen krajem 2018 i bio sam pravo zadovoljan njime (49 inča, oko 750KM je bio). Znači najjeftiniji entry level model sa ips. Nikakvih problema sa prikazom kao što je kod tebe. Tv je kod roditelja, i evo i dalje radi sasvim ok, slika ko prvog dana.
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#21884 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

artur morgan wrote: 29/11/2022 09:32
mc-twin wrote: 28/11/2022 22:53

Sad sam opet pogledao onu sliku i nikako mi ne ide u glavu da je ono dobilo zeleno svjetlo. Nisu zar toliko srozali kvalitetu proizvodnje i testove...
Moze biti i da im je serija helac,il si ti bas peh, pa te potrefio oba puta los panel. :-) :thumbup: za radnju kako su postupili.
Ni meni nije jasno kako je ovo moguće pustiti od lg-a u prodaju. Imao sam lcd-ove stare po 10 godina, tv i monitore za pc, ali nikad ovo nisam ovako vidio. I sad u 2022. godini dobiješ ovako nešto.
Pogledam kad stignem neku utakmicu na prvenstvu, i imam osjećaj da mu je motion rate lošiji nego na specifikacijama ili je nešto do prenosa na BHT-u. Kad je teren u širem prikazu kad nije zumiran igrač i kada je brza tranzicija trka po terenu odnosno kada se kamera brže pomjera dok snima, vidiš neku zamućenost na tv-u i naprezanje očiju da to ispratiš. Iako je standardni 60 Hz što bi trebalo biti ok za kablovsku tv, ali primjetiš da nije fluidno na ekranu, i to nisam samo ja primjetio u kući. I oči se tako zamaraju. Postavke slike koje dolaze tvorničke su loše ili su blijede sa slabo izraženom bojom ( normal ) ili su presvjetle ( sport ), ali to se može regulisati u postavkama. Npr. svjetlina je tvornički podešena u postavkama na 100%. To ubi u oči, ali to se može promjeniti.

Nisam tolika pizajzla da od tv-a od 850 KM očekivam nešto što pruža tv od 1850 KM nije to u pitanju ali sam mislio da će ponuditi nešto više ili isto od ranijeg manjeg tv-a starog 7 godina, koji kad je tad bio nov, bio je u rangu današnje neke q60 ili 70 serije kod samsunga, znači dobar, ali ne nešto aman zaman.

@zippoo87 :thumbup:
Umjesto da poboljsavaju kvalitetu oni (citaj svi) degradiraju iz godine u godinu istu. Nema to veze sa BHT. Ne znam koliko koristis taj tv, al najbolje bi ti bilo da ga zamjenis, za nekih 200KM doplate mozes dobiti zadovoljavajuci tv. Samim tim sto ti je radnja bez pogovora zamjenila i ponudila zamjenu tv-a ukazuje na to da ono nije normalno, jos kad uzmes u obzir kakvu plitiku poslovanja imaju...
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#21885 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Evo ni ja ne mogu sebi doći da su toliko srozali kvalitet i kontrolu kvalitete i da ovo prolazi pa čak i u entry klasi ??? :run: Mogu reći i usporediti jer sam imao/imam više njihovih LED modela iz više klasa , od ulaznog UM7450, do srednje klase LB671 pa do UH85 iz visoke srednje i nijedan nije imao / nema te probleme,ovi skuplji pogotovo. Izgleda, ostali su na nivou samo u baš visokim klasama LEDova i u OLED segmentu, na svu sreću jer imam C1 na koji nemam nikakvih zamjerki,dapače, oduševljen sam tv-om.

@ArthurMorgan
Mislim da nećeš ništa dobiti pa da ti ih i deset zamjene, očito je cijela serija u k, ja bih tražio neki drugi..
artur morgan
Posts: 2826
Joined: 30/04/2020 19:47

#21886 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by artur morgan »

Znam da je škakljivo pitanje kad vidiš sve ovo, ali šta bi mi preporučili ?

Neću imati prigovora šta god da bilo ako po vašoj preporuci zamijenim :-D

Sigurica bi bila da kupim još jedan oled, ali nije mi potrebno da toliko trošim. Više bi volio nešto " standardno " za današnje vrijeme po nekoj razumnoj cijeni.
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#21887 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luxferre »

Ja imam Philipsov neki 49 prije par god u telecomu. Malo ga jednom udario po ekranu ostala fleka. Radi sve, twich yt,etc...
Drugi slucaj, kod roditelja neki stariji Philips...ima mu 10 god i više, u podnožiju ekrana se pojavile fleke ali one što idu gore dole kao planine/dijagrami.

Zato me i zanima kakav je ovaj philips TV Philips 50” 50PUS8517 4K Android .
maskota
Posts: 37
Joined: 18/10/2012 14:22

#21888 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by maskota »

Pozdrav raja. Jel normalno da nov tv- zastopa, da mu zaledi ekran da se ne moze pokrenuti nista dok se ne iskljuci iz uticnice. Android os. Moze li se to reklamirati?
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#21889 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

luxferre wrote: 29/11/2022 12:15 Ja imam Philipsov neki 49 prije par god u telecomu. Malo ga jednom udario po ekranu ostala fleka. Radi sve, twich yt,etc...
Drugi slucaj, kod roditelja neki stariji Philips...ima mu 10 god i više, u podnožiju ekrana se pojavile fleke ali one što idu gore dole kao planine/dijagrami.

Zato me i zanima kakav je ovaj philips TV Philips 50” 50PUS8517 4K Android .
Ovogodišnji Philips 8517 ti je odličan..

https://ao.com/p/reviews/58pus8507-phil ... -93866-108

sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#21890 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sasajev »

maskota wrote: 29/11/2022 12:45 Pozdrav raja. Jel normalno da nov tv- zastopa, da mu zaledi ekran da se ne moze pokrenuti nista dok se ne iskljuci iz uticnice. Android os. Moze li se to reklamirati?
Pa nije normalno. Probaj ga resetovati ili pogledaj da ti ne radi neko azuriranje sistema. Ako nov stopa, sta ce biti za pola godine onda
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#21891 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

artur morgan wrote: 29/11/2022 12:00 Znam da je škakljivo pitanje kad vidiš sve ovo, ali šta bi mi preporučili ?

Neću imati prigovora šta god da bilo ako po vašoj preporuci zamijenim :-D

Sigurica bi bila da kupim još jedan oled, ali nije mi potrebno da toliko trošim. Više bi volio nešto " standardno " za današnje vrijeme po nekoj razumnoj cijeni.
Koliko sam skontao taj tv ti sluzi za gledanje kablovske? Glupo bi bilo se izlagati nekom vecem trosku kad vec main oled, a za tu potrebu ti realno i ne treba nesto aman. Bilo da uzmes Samsung, Sony, il sta vec svi su oni tu negdje u tom rangu oko 1K. Ja bih na tvom mjestu gledao s cijenom da se uklopim. Vidi kakvih modela imaju i zbjegavaj IPS.
maskota wrote: 29/11/2022 12:45 Pozdrav raja. Jel normalno da nov tv- zastopa, da mu zaledi ekran da se ne moze pokrenuti nista dok se ne iskljuci iz uticnice. Android os. Moze li se to reklamirati?
Naravno da nije. Jel ti se to desava pri gledanju odredjenog sadrzaja il?
sasajev wrote: 29/11/2022 13:14
maskota wrote: 29/11/2022 12:45 Pozdrav raja. Jel normalno da nov tv- zastopa, da mu zaledi ekran da se ne moze pokrenuti nista dok se ne iskljuci iz uticnice. Android os. Moze li se to reklamirati?
Pa nije normalno. Probaj ga resetovati ili pogledaj da ti ne radi neko azuriranje sistema. Ako nov stopa, sta ce biti za pola godine onda
Sto se nasmijah. :lol:
scarr
Posts: 489
Joined: 28/01/2019 23:34

#21892 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by scarr »

Raja mozda je malo off topic, naime treba mi informacija ako neka zna u Sarajevu ili Zenici gdje se moze odnijeti Tesla tv na servis. Haman je otisla maticna ploca. U sustini dobro bi mi dosla info da li se isplati popravljati, koliko je novaca otprilike..
Tv je plaćen prije 2 godine cca 800KM. Android tv, 55"
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#21893 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by tap3ah75 »

mirsek wrote: 28/11/2022 14:54 Ja sam svoj sony x90j namjestio po postavkama sa rtings stranice.
Kad se sjedi direktno pred televizorom slika je savrsena, pustio sam dr strange-a 4K HDR snimak, nevjerovatno detaljno, cak toliko da se vidi skoro svaka CGI obrada u filmu.
S druge strane kad se sjedi sa strane pocinje slika solidno da blijedi i to je povelika mana kad puno ljudi sjedi oko tv-a.
Odakle skidaš 4k
Ako nije tajna
Ja kad skinem ove po 20-30 giga .... ne bude slika nešto previše bolja od 1080 od 2-3 gige
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#21894 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pauza »

Valja li šta ovaj Coocaa LED TV 42" android, što se prodaje u Konzumu za ispod 400KM?

Je li ok za dječje sobe?
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#21895 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by P.Starck »

Je li iko uzeo Philips Oled 707/12?
maskota
Posts: 37
Joined: 18/10/2012 14:22

#21896 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by maskota »

mc-twin wrote: 29/11/2022 17:12
artur morgan wrote: 29/11/2022 12:00 Znam da je škakljivo pitanje kad vidiš sve ovo, ali šta bi mi preporučili ?

Neću imati prigovora šta god da bilo ako po vašoj preporuci zamijenim :-D

Sigurica bi bila da kupim još jedan oled, ali nije mi potrebno da toliko trošim. Više bi volio nešto " standardno " za današnje vrijeme po nekoj razumnoj cijeni.
Koliko sam skontao taj tv ti sluzi za gledanje kablovske? Glupo bi bilo se izlagati nekom vecem trosku kad vec main oled, a za tu potrebu ti realno i ne treba nesto aman. Bilo da uzmes Samsung, Sony, il sta vec svi su oni tu negdje u tom rangu oko 1K. Ja bih na tvom mjestu gledao s cijenom da se uklopim. Vidi kakvih modela imaju i zbjegavaj IPS.
maskota wrote: 29/11/2022 12:45 Pozdrav raja. Jel normalno da nov tv- zastopa, da mu zaledi ekran da se ne moze pokrenuti nista dok se ne iskljuci iz uticnice. Android os. Moze li se to reklamirati?
Naravno da nije. Jel ti se to desava pri gledanju odredjenog sadrzaja il?
sasajev wrote: 29/11/2022 13:14

Pa nije normalno. Probaj ga resetovati ili pogledaj da ti ne radi neko azuriranje sistema. Ako nov stopa, sta ce biti za pola godine onda
Sto se nasmijah. :lol:
Desilo se jednom samo, gledao neku seriju na netflixu, izasao i kliknuo na drugu i tu je zaledio ekran. Iskljucio iz uticnice, sada radi, android 9 je u pitanju, tcl-C825K
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#21897 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

scarr wrote: 29/11/2022 18:00 Raja mozda je malo off topic, naime treba mi informacija ako neka zna u Sarajevu ili Zenici gdje se moze odnijeti Tesla tv na servis. Haman je otisla maticna ploca. U sustini dobro bi mi dosla info da li se isplati popravljati, koliko je novaca otprilike..
Tv je plaćen prije 2 godine cca 800KM. Android tv, 55"
Comtrade Distribution d.o.o ( SERVIS )
Džemala Bijedića 156, Sarajevo
https://www.google.com/maps/place/Comtr ... 18.3584836
player_
Posts: 1221
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#21898 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by player_ »

maskota wrote: 29/11/2022 19:39
mc-twin wrote: 29/11/2022 17:12
Koliko sam skontao taj tv ti sluzi za gledanje kablovske? Glupo bi bilo se izlagati nekom vecem trosku kad vec main oled, a za tu potrebu ti realno i ne treba nesto aman. Bilo da uzmes Samsung, Sony, il sta vec svi su oni tu negdje u tom rangu oko 1K. Ja bih na tvom mjestu gledao s cijenom da se uklopim. Vidi kakvih modela imaju i zbjegavaj IPS.


Naravno da nije. Jel ti se to desava pri gledanju odredjenog sadrzaja il?


Sto se nasmijah. :lol:
Desilo se jednom samo, gledao neku seriju na netflixu, izasao i kliknuo na drugu i tu je zaledio ekran. Iskljucio iz uticnice, sada radi, android 9 je u pitanju, tcl-C825K
Update uradi rucno mislim da imas za taj tv android 11 google tv vjerovatno bolje i radi...
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#21899 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

tap3ah75 wrote: 29/11/2022 18:06
mirsek wrote: 28/11/2022 14:54 Ja sam svoj sony x90j namjestio po postavkama sa rtings stranice.
Kad se sjedi direktno pred televizorom slika je savrsena, pustio sam dr strange-a 4K HDR snimak, nevjerovatno detaljno, cak toliko da se vidi skoro svaka CGI obrada u filmu.
S druge strane kad se sjedi sa strane pocinje slika solidno da blijedi i to je povelika mana kad puno ljudi sjedi oko tv-a.
Odakle skidaš 4k
Ako nije tajna
Ja kad skinem ove po 20-30 giga .... ne bude slika nešto previše bolja od 1080 od 2-3 gige
Ne skidam, nadjem na stremio, pustim da se malo ucita i onda pustim play.
zippoo87
Posts: 15533
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21900 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

Pauza wrote: 29/11/2022 18:18 Valja li šta ovaj Coocaa LED TV 42" android, što se prodaje u Konzumu za ispod 400KM?

Je li ok za dječje sobe?
Koliko je garancije na taj tv?
To je najbitnije...obzirom na cijenu i kako se prodaju,to se pravi od skart LCD panela i onih koji nisu prosli testove kod jacih brendova.
Vjerovatno je slika ok za dijete da gleda crtice ali opet ako ce crknuti za 1-2 godine,cim izadje iz garancije,onda valja drugi kupovati pa ce ta dva izaci 1000+ :D
Post Reply