TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#22301 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by tap3ah75 »

Stigao SONY KD65X85JCEP
:ljulja: :zvijezda:

Imao sam Samsunga prije i na prvu moram reći da je slika na Soniju drastično bolja.
Još kad sam vidio PlayStore ... nema šta nema - a ne kao hebeni Tizen.

Smijem li ovdje pitati ..... kako vi ubacujete liste za gledanje u aplikacije na TV.
Mislim kako ih prekopirate u player? Na koji način?
Drug Clan
Posts: 735
Joined: 05/01/2020 20:32

#22302 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Drug Clan »

tap3ah75 wrote: 16/01/2023 21:48 Stigao SONY KD65X85JCEP
:ljulja: :zvijezda:

Imao sam Samsunga prije i na prvu moram reći da je slika na Soniju drastično bolja.
Još kad sam vidio PlayStore ... nema šta nema - a ne kao hebeni Tizen.

Smijem li ovdje pitati ..... kako vi ubacujete liste za gledanje u aplikacije na TV.
Mislim kako ih prekopirate u player? Na koji način?
Preko aplikacije Send files to TV prebacujem sve sa telefona na TV pa i liste i onda ucitam liste u player

https://play.google.com/store/apps/deta ... dfilestotv
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#22303 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

tap3ah75 wrote: 16/01/2023 21:48 Stigao SONY KD65X85JCEP
:ljulja: :zvijezda:

Imao sam Samsunga prije i na prvu moram reći da je slika na Soniju drastično bolja.
Još kad sam vidio PlayStore ... nema šta nema - a ne kao hebeni Tizen.

Smijem li ovdje pitati ..... kako vi ubacujete liste za gledanje u aplikacije na TV.
Mislim kako ih prekopirate u player? Na koji način?
Cestitke...vidis da se isplati cekati malo :lol:
Nadji kalibracijske postavke za svoj model pa ce biti jos bolja.
I pogasi kojekakve eco i power save dodatke...to zatamni sliku na tvu pa ne bude ono sto treba biti.
User avatar
mc-twin
Posts: 3303
Joined: 18/04/2009 23:47

#22304 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

dzeno123 wrote: 16/01/2023 16:48 Da i ovdje pitam :
Skinuo stremio na tlc 55 c635 ali mi skroz drugačiji interface nego na firesticku i nikako mi ne nudi 4k videa u pretrazivacu, najvise 1080p? STA mi je ciniti raja?
Registrujes se i preko mobitela il kompjutera skines torrentio addon. Kad se preko tv-a ulogujes sa podatcima izbacite ce ti opciju sync addons samo kliknes na to i imat ces sve.
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#22305 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

dzeno123 wrote: 16/01/2023 16:48 Da i ovdje pitam :
Skinuo stremio na tlc 55 c635 ali mi skroz drugačiji interface nego na firesticku i nikako mi ne nudi 4k videa u pretrazivacu, najvise 1080p? STA mi je ciniti raja?
Moras imati addons koji imaju 4k torrente. Torrentio ima: https://app.strem.io/shell-v4.4/#/addon ... ifest.json
photo&video
Posts: 831
Joined: 04/12/2007 17:26

#22306 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by photo&video »

Pozdrav, gledam neki tv iskljucivo za ps5 i eventualno neki film sa netflixa. Da li je ok ovaj model od samsunga SM65Q70BAT?
AnonymousBIH
Posts: 1449
Joined: 10/11/2014 14:20

#22307 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by AnonymousBIH »

photo&video wrote: 17/01/2023 19:00 Pozdrav, gledam neki tv iskljucivo za ps5 i eventualno neki film sa netflixa. Da li je ok ovaj model od samsunga SM65Q70BAT?
Kupi OLED, za to dvoje ne moze idealnije.Taj Samsung je srednja zalost, preporuka 55" u toj cijeni A83J OLED ili X93J.
User avatar
Quaresma
Posts: 6650
Joined: 19/07/2010 16:37

#22308 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Quaresma »

AnonymousBIH wrote: 17/01/2023 21:58
photo&video wrote: 17/01/2023 19:00 Pozdrav, gledam neki tv iskljucivo za ps5 i eventualno neki film sa netflixa. Da li je ok ovaj model od samsunga SM65Q70BAT?
Kupi OLED, za to dvoje ne moze idealnije.Taj Samsung je srednja zalost, preporuka 55" u toj cijeni A83J OLED ili X93J.
koji oled ima za te pare?
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#22309 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Marihuana007 »

Da li bi preporučio tcl c635? Htio sam ga kupiti najviše zbog cijene 630 km na ekupi. Kakve su tvoji utisci, da li je slika dobra. Da li si testirao 4k sa USB
photo&video
Posts: 831
Joined: 04/12/2007 17:26

#22310 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by photo&video »

Quaresma wrote: 17/01/2023 22:02
AnonymousBIH wrote: 17/01/2023 21:58

Kupi OLED, za to dvoje ne moze idealnije.Taj Samsung je srednja zalost, preporuka 55" u toj cijeni A83J OLED ili X93J.
koji oled ima za te pare?
Ima ovaj a83j ccca 2000 KM za 55icu. Problem je 2 god garancije i nema garancije na burn in. Kad igras neku igricu duze vremena ima dosta statickih elemenata i toga me strah.
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#22311 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

nike_tz wrote: 16/01/2023 09:33
zippoo87 wrote: 16/01/2023 09:22

Na ekupi je sve novo i nema vracene robe.
Narucivao vise stvari online,pa i televizore,sve novo novcato i nikakvih problema.
Ekupi.ba mi je broj 1 u BiH za online kupovinu tehnike i bijele te.hnike.
Prosle godine uzeo i ves masinu online,dosla fabricki zapakovana.
Podrska super i nikakvih problema a i cijene su im najbolje ako imas odredjenu karticu i akcije su svaki vikend.
Zvao ekupi kaze imaju 2 na stanju ali od dobavljaca sto znaci Stanic, pa sam rekao da dobro provjere da li je nov ili izlozbeni.

Znaci osim meni jos nekome su prodali jer je bilo 4 neki dan kad sam bio u Tehnoshopu.
Ja sam isao kod stanica da kupim tv, trazio da nije izlozen i da nije radio. Kazu pa svi su izlozeni, nema da nije radio. Teti ko smijesno bilo sto trazim nov tv. Tako da sumnjam da nije paljen
User avatar
P.Starck
Posts: 1138
Joined: 14/07/2010 22:46

#22312 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by P.Starck »

Otišao u Domod da pogledam in-situ jedan oled model, mislim da je Sony A80J bio. TV upaljen a na ekranu neka stranica iz settingsa. Reko gdje vam je daljinski da vidim sliku. Prodavačica kaže iz nekog razloga ne prepoznaje USB stick i ne možemo pustiti ništa za prikaz. Probao i ja, mijenjao portove i ništa. I stoji ta "slika" na TV-u, sa prikazom stranice iz "settingsa". :zid:

Nakon par dana navraćao ponovo, ne do Domoda ali vidim isti TV u prolazu jer je centralno postavljen, ista situacija. To traje danima jbt :D

Što se am pak Stanića tiče, oni su konkretno razlog zašto nisam kupio LG oled. Jedan od razloga zašto EU najviše priželjkujem je zbog stajanja u kraj takvim i sličnim famoznim "zastupništvima" i tapijama...
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22313 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

Joj što ja ne volim u domod ući, ali jbg znaju ponekada imati dobre cijene i akcije pa se šta god i kupi.
Tako gledao laptop jedan čisto uredski, pitam momka koliko je garancija, kaže ma nije to bitno to je garancija samo na hardver nije na softver a to je bitnije. I sta ja trebam na to reći, naravno odmah izađem iz radnje.
Gledao tv jedan, vidio na netu ovisno o veličini negdje je ips negdje va panel, pitao tamo momka možemo li provjeriti koji je panel, ne znam prema serijskom broju ili kako već, gleda ko da sam ga pitao kako izvesti lobotomiju.
Ne očekujem da budeš ekspert za tv ali daj jbmu neki minimum nauči.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#22314 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PaulTracy »

VOX ili FOX 😀?
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#22315 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Naslovnica »

PaulTracy wrote: 18/01/2023 09:49 VOX ili FOX 😀?
Tesla 8-)
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#22316 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

hopi wrote: 18/01/2023 09:46 Joj što ja ne volim u domod ući, ali jbg znaju ponekada imati dobre cijene i akcije pa se šta god i kupi.
Tako gledao laptop jedan čisto uredski, pitam momka koliko je garancija, kaže ma nije to bitno to je garancija samo na hardver nije na softver a to je bitnije. I sta ja trebam na to reći, naravno odmah izađem iz radnje.
Gledao tv jedan, vidio na netu ovisno o veličini negdje je ips negdje va panel, pitao tamo momka možemo li provjeriti koji je panel, ne znam prema serijskom broju ili kako već, gleda ko da sam ga pitao kako izvesti lobotomiju.
Ne očekujem da budeš ekspert za tv ali daj jbmu neki minimum nauči.
Nauci ti za 50 televizora koji ima koji panel, pa isto tako i za laptop...
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#22317 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by holowey »

HardCore wrote: 18/01/2023 10:59
hopi wrote: 18/01/2023 09:46 Joj što ja ne volim u domod ući, ali jbg znaju ponekada imati dobre cijene i akcije pa se šta god i kupi.
Tako gledao laptop jedan čisto uredski, pitam momka koliko je garancija, kaže ma nije to bitno to je garancija samo na hardver nije na softver a to je bitnije. I sta ja trebam na to reći, naravno odmah izađem iz radnje.
Gledao tv jedan, vidio na netu ovisno o veličini negdje je ips negdje va panel, pitao tamo momka možemo li provjeriti koji je panel, ne znam prema serijskom broju ili kako već, gleda ko da sam ga pitao kako izvesti lobotomiju.
Ne očekujem da budeš ekspert za tv ali daj jbmu neki minimum nauči.
Nauci ti za 50 televizora koji ima koji panel, pa isto tako i za laptop...
google is your friend... ne mogu da shvatim da radis u prodaji a da nemas pojma sta prodajes, da te ne interesuje sta prodajes, da ti nije stalo da prodas...
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#22318 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

holowey wrote: 18/01/2023 11:02
HardCore wrote: 18/01/2023 10:59

Nauci ti za 50 televizora koji ima koji panel, pa isto tako i za laptop...
google is your friend... ne mogu da shvatim da radis u prodaji a da nemas pojma sta prodajes, da te ne interesuje sta prodajes, da ti nije stalo da prodas...

Ja prvo sta radim kad mi se svidi neki model, pogledam na netu specifikacije i cijene, mozda negdje ima i bolje ili jeftinije, pa onda sljedi kupovina, a ne idem zajebavati radnike, nisu oni experti za tehnologiju, a svi znamo kakve su plate kod prodavaca :)
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#22319 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by holowey »

HardCore wrote: 18/01/2023 11:07
holowey wrote: 18/01/2023 11:02

google is your friend... ne mogu da shvatim da radis u prodaji a da nemas pojma sta prodajes, da te ne interesuje sta prodajes, da ti nije stalo da prodas...

Ja prvo sta radim kad mi se svidi neki model, pogledam na netu specifikacije i cijene, mozda negdje ima i bolje ili jeftinije, pa onda sljedi kupovina, a ne idem zajebavati radnike, nisu oni experti za tehnologiju, a svi znamo kakve su plate kod prodavaca :)
kakva je onda svrha prodavca? dovoljan je jedan na kasi da naplati... zaboravljas da prosjek nije informisan kao ti... a da masa kupaca nije uopste informisana... i ako prodavac ne pita pitanja da li primarno gledate filmove, igrate igre, gledate vijesti, da li vam je tv okrenut prema prozoru, koliko je udaljen od mjesta sjedenja, da li ste blizu ulice, kako da im ponudi adekvatan proizvod? a pogotovo ako nema pojma sta prodaje, kako da im ponudi adekvatan proizvod?
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#22320 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

holowey wrote: 18/01/2023 11:14
HardCore wrote: 18/01/2023 11:07


Ja prvo sta radim kad mi se svidi neki model, pogledam na netu specifikacije i cijene, mozda negdje ima i bolje ili jeftinije, pa onda sljedi kupovina, a ne idem zajebavati radnike, nisu oni experti za tehnologiju, a svi znamo kakve su plate kod prodavaca :)
kakva je onda svrha prodavca? dovoljan je jedan na kasi da naplati... zaboravljas da prosjek nije informisan kao ti... a da masa kupaca nije uopste informisana... i ako prodavac ne pita pitanja da li primarno gledate filmove, igrate igre, gledate vijesti, da li vam je tv okrenut prema prozoru, koliko je udaljen od mjesta sjedenja, da li ste blizu ulice, kako da im ponudi adekvatan proizvod? a pogotovo ako nema pojma sta prodaje, kako da im ponudi adekvatan proizvod?
Hahahah inace prodavač nosa te "proizvode" kuci, pa radi recenzije pa ti predlaze sta je bolje od čega, a ovi sto su neinformisani oni su najbolji kupci, njih ne interesuje svjetlina kontrast i ostale funkcije, a mi što i malo znamo o nečemu smo najgori, daj nam sve da ima 😂 malo nam jedan 2.1 hdmi izlaz, daj tv sto ima 5 takvih...
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22321 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

HardCore wrote: 18/01/2023 10:59
hopi wrote: 18/01/2023 09:46 Joj što ja ne volim u domod ući, ali jbg znaju ponekada imati dobre cijene i akcije pa se šta god i kupi.
Tako gledao laptop jedan čisto uredski, pitam momka koliko je garancija, kaže ma nije to bitno to je garancija samo na hardver nije na softver a to je bitnije. I sta ja trebam na to reći, naravno odmah izađem iz radnje.
Gledao tv jedan, vidio na netu ovisno o veličini negdje je ips negdje va panel, pitao tamo momka možemo li provjeriti koji je panel, ne znam prema serijskom broju ili kako već, gleda ko da sam ga pitao kako izvesti lobotomiju.
Ne očekujem da budeš ekspert za tv ali daj jbmu neki minimum nauči.
Nauci ti za 50 televizora koji ima koji panel, pa isto tako i za laptop...
Nisam ja očekivao da čovjek zna napamet koji je panel u kojem, nego sam htio da za konkretni model, koji imaju tu na stanju probamo provjeriti je li ips ili va panel. Razlog je jer za neke modele, ovisno o tržištu i veličini stavljaju ips a negdje va panel, a ja sam htio va, i da je bilo načina da se utvrdi da je va kupio bi ga. Ne znam kako ide provjera, možda preko serijskog broja ili neki drugi način, ali kada sam to pitao prodavača možemo li to izvesti čudno me pogledao i naravno nije ni pokušao da provjeri to. Mislim fakat da nisam puno tražio, da za nešto što košta 1500 KM provjerimo šta je stavrno unutra.
Onda za laptop očigledno nisi ni pročitao šta sam napisao. Pitao sam nekog dečka, koji radi tu na laptoima, je li garancija godinu ili dvije na taj model laptopa a on poče kako je to samo na hardver ali nije na softver sto meni treba. Ja ono stao u čudu :? Kakva crna garancija na softver, šta lupeta? I ja kao tu radnju i tog prodavača trebam shvatiti ozbiljno? Zdravo.

I btw kakvih crnih 50 panela, imaju Samsung, sony, Filips, nešto hisense, panasonic, pa vrti se uglavnom po 5 modela od svakog proizvođača.
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22322 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

HardCore wrote: 18/01/2023 11:07
holowey wrote: 18/01/2023 11:02

google is your friend... ne mogu da shvatim da radis u prodaji a da nemas pojma sta prodajes, da te ne interesuje sta prodajes, da ti nije stalo da prodas...

Ja prvo sta radim kad mi se svidi neki model, pogledam na netu specifikacije i cijene, mozda negdje ima i bolje ili jeftinije, pa onda sljedi kupovina, a ne idem zajebavati radnike, nisu oni experti za tehnologiju, a svi znamo kakve su plate kod prodavaca :)
E čuj ti odgovara. Ja sam išao zajebavati radnika jer sam htio provjeiti, za nešto što bi platio 1500KM je li ips ili va?
I na pitanje garancije laptopa dobio odgovor garancije za softver?
Zajebavas ti izgleda na ovoj temi, koja je stavrno korisna i evo koliko sam pratio jako konstruktivna i pomogla je ljudima u izboru tva. Ako si došao trolati nemoj.
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#22323 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

hopi wrote: 18/01/2023 11:29
HardCore wrote: 18/01/2023 10:59

Nauci ti za 50 televizora koji ima koji panel, pa isto tako i za laptop...
Nisam ja očekivao da čovjek zna napamet koji je panel u kojem, nego sam htio da za konkretni model, koji imaju tu na stanju probamo provjeriti je li ips ili va panel. Razlog je jer za neke modele, ovisno o tržištu i veličini stavljaju ips a negdje va panel, a ja sam htio va, i da je bilo načina da se utvrdi da je va kupio bi ga. Ne znam kako ide provjera, možda preko serijskog broja ili neki drugi način, ali kada sam to pitao prodavača možemo li to izvesti čudno me pogledao i naravno nije ni pokušao da provjeri to. Mislim fakat da nisam puno tražio, da za nešto što košta 1500 KM provjerimo šta je stavrno unutra.
Onda za laptop očigledno nisi ni pročitao šta sam napisao. Pitao sam nekog dečka, koji radi tu na laptoima, je li garancija godinu ili dvije na taj model laptopa a on poče kako je to samo na hardver ali nije na softver sto meni treba. Ja ono stao u čudu :? Kakva crna garancija na softver, šta lupeta? I ja kao tu radnju i tog prodavača trebam shvatiti ozbiljno? Zdravo.

I btw kakvih crnih 50 panela, imaju Samsung, sony, Filips, nešto hisense, panasonic, pa vrti se uglavnom po 5 modela od svakog proizvođača.
Vjerovatno si upoznat da jedan model tv-a, može imati 2 različita panela, 50ka ips a 65 va panel, tako da je jako teško znati koji tv ima koji panel..
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22324 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Ateista »

Sasvim je ocekivano i normalno da neko ko prodaje nesto zna bar osnovne stvari o proizvodima koje prodaje, te da je dovoljno upoznat o problematici da ako nesto ne zna, jer ne moze znati sve, da zna kako doci do te informacije.
Ja kad kupujuem nesto prvo detaljno provjerim sve na internetu jer znam kako je kod nas i ne zelim zavisiti od prodavaca hoce li mi dobro preporuciti ili ne, ali je sasvim normalno traziti savjet od prodavaca i sasvim normalno da isti moze dati odgovor.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#22325 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Naslovnica »

Sve te karakteristike bi trebalo i da stoje napisane na flajeru sa cijenom, pored svakog modela.
Bar to nije tesko uraditi.
Post Reply