TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#18301 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Haris.ba »

Koji servis trazi kutiju? Da nikada ne kupim tu tv.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#18302 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote: 09/06/2021 14:48 Koji servis trazi kutiju? Da nikada ne kupim tu tv.
Upravo tako.
Ako mi prodaješ robu za koju i ti očekuješ da će mi trebati kutija za povrat u servis, onda hvala.
Uzeću robu od nekoga ko vjeruje u svoj proizvod.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18303 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Ma ne pise nigdje, ko ce normalan to traziti. I slao sam i skuplje i osjetljivije stvari od TV-a bez kutije, ne vidim sto je to moj problem. Pogotovo ako je u garanciji i njihova je obaveza valjda da dodju po robu i ako ne mogu na licu mjesta napraviti, da je nose?
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#18304 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

Stanic rece dolaze samo po one teze stvari, ala frizider, ves masina i tako te stvari. Uglavnom nisu ni spomenuli kutiju za TV, samo eto da donesem tv kod njih na servis. Znam da su ovdje ljudi ludovali oko te kutije, da im je neki servis trazio, samo sad se ne mogu sjetiti tacno koji :D A nije tesko, spustis zadnja sjedista, stavis tv i eto ga, niti se mice niti ista.
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#18305 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

Meni su tražili kutiju. Pokvario mi se monitor, ja donio na servis i primili, kaže mi ćemo ga probati popraviti ako ne onda šalju u glavnu centralu na servis/provjeru šta već, i u tom slučaju ću im trebati dostaviti u kutiji monitor. Što je i na kraju bilo, nisu mogli popraviti. Srećom ja sam imao kutiju, čuvam i od tv ali imam mjesta u podrumu ne smeta mi. Jbg donekle mi je razumljivo da traže kutiju, eto ako trebaju poslati monitor ili tv za lupam njemačku, pa u čemu će ga slati? Ili možda imati spremne kutije različitih dimenzija za sve veličine i modele monitora/tv. Opet kažem, imam mjesta i čuvam kutije za te stvari, za svaki slučaj, a vjeotvatno se može i naći rješenje za nekoga ko je bacio kutiju ali eto meni problem nije čuvati kutiju. A možda i ovisi od servisa do servisa, neki možda šalju negdje dalje tv neki ne.
User avatar
mc-twin
Posts: 3304
Joined: 18/04/2009 23:47

#18306 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Za servis ne treba kutija. Tvoja je licna stvar kako ces nositi tv za servis. Svakako da je bolje u kutiji. Kada se vraca/reklamira tv onda treba imati kutiju.
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#18307 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

hopi wrote: 09/06/2021 16:41 Meni su tražili kutiju. Pokvario mi se monitor, ja donio na servis i primili, kaže mi ćemo ga probati popraviti ako ne onda šalju u glavnu centralu na servis/provjeru šta već, i u tom slučaju ću im trebati dostaviti u kutiji monitor. Što je i na kraju bilo, nisu mogli popraviti. Srećom ja sam imao kutiju, čuvam i od tv ali imam mjesta u podrumu ne smeta mi. Jbg donekle mi je razumljivo da traže kutiju, eto ako trebaju poslati monitor ili tv za lupam njemačku, pa u čemu će ga slati? Ili možda imati spremne kutije različitih dimenzija za sve veličine i modele monitora/tv. Opet kažem, imam mjesta i čuvam kutije za te stvari, za svaki slučaj, a vjeotvatno se može i naći rješenje za nekoga ko je bacio kutiju ali eto meni problem nije čuvati kutiju. A možda i ovisi od servisa do servisa, neki možda šalju negdje dalje tv neki ne.
Pa imaju kutije. Imas one bland kutije sto se naprave za minut, u tome neka salju gdje hoce. Ne mora na njoj pisati taj i taj tv :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#18308 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Upitno je koliko će Samsung ostati vjeran Tizenu. Već ove godine na smart satovima prelazi sa Tizena na rašireniji Wear OS.
In reality, we expect to see how Samsung will transition from its in-house Tizen OS to the more widespread system for wearables. Hopefully, the Korean manufacturer will also give us a sneak peek of the Galaxy Watch4 and Galaxy Watch Active4, although they are they’ll likely only be fully introduced alongside the Galaxy Z foldable smartphones.
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#18309 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hopi »

mc-twin wrote: 09/06/2021 16:50 Za servis ne treba kutija. Tvoja je licna stvar kako ces nositi tv za servis. Svakako da je bolje u kutiji. Kada se vraca/reklamira tv onda treba imati kutiju.
time hoćeš reći da ipak treba čuvati kutiju?
nisam se ovim do sada zanimao, nekakako sam po defaultu čuvao kutije jer mi nije problem.
Evo sada uzeo garanciju od omega shopa (to su ove beko radnje) i piše kod tv-a je obavezno čuvanje originalnog pakovanja uređaja za vrijeme garancije.(nisam tu kupio tv ali nebitno)
e kupi ne vidim da piše čuvanje kutije
ali evo recimo trebam poslati tv nazad, kako ga poslati bez kutije?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18310 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

drug_profi wrote: 09/06/2021 14:53
Haris.ba wrote: 09/06/2021 14:48 Koji servis trazi kutiju? Da nikada ne kupim tu tv.
Upravo tako.
Ako mi prodaješ robu za koju i ti očekuješ da će mi trebati kutija za povrat u servis, onda hvala.
Uzeću robu od nekoga ko vjeruje u svoj proizvod.
...
Last edited by typeOnegative on 09/06/2021 17:53, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18311 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Debilno je taj zahtjev čuvanja kutije, pa gdje ću od 65'' TV držati kutiju, jebo te nema svako kuću i podrume i šupe... Imam kutiju od mobitela, iako ne znam ni ona što mi stoji, od grafičke, matične, procesora, sve višestruko skuplje i ako ne više onda jednako osjetljivo, kutije pobacane...

Imam kutiju od kućišta :) iz 2011. godine, ali ona služi za čuvanje kablova i starog hw :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18312 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

drug_profi wrote: 09/06/2021 14:53
Haris.ba wrote: 09/06/2021 14:48 Koji servis trazi kutiju? Da nikada ne kupim tu tv.
Upravo tako.
Ako mi prodaješ robu za koju i ti očekuješ da će mi trebati kutija za povrat u servis, onda hvala.
Uzeću robu od nekoga ko vjeruje u svoj proizvod.
Ajde prosvjetli i nas koji brand nudi takvu vrstu garancije i toliko vjeruje u svoj proizvod i da se neće pokvariti ni pod koju cijenu?

@hopi...Pa o tom i govorim, ali pojedini ovdje su očito previše nonšalantni. Pa ih pitam evo ponovo, kako poslati tv na popravak ako se nema kutija, u deki?
Lako je pametovat dok je sve u redu, a u suprotnom plač i onda im svi krivi :-) . Ovim završavam diskusiju u vezi ovoga, nek radi svako kako misli da treba i mirna Bosna ha ja :)

Qler.. Nije tema, ali evo ja čuvam kutije od mobitela, matičnih ploča, grafičkih kartica i sl. Puno je lakše prodati takav artikl kad ima svu ambalažu, a i iskreno kad kupujem takve artikle polovne, uvijek ću kupiti od nekog takvog nego bez ičega, jer je i to jedan način odnosa prema stvarima.
Last edited by typeOnegative on 09/06/2021 17:57, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18313 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Nazoveš intime i kažeš treba i upakovati :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18314 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

I to se treba platiti, nema dz ništa :)
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#18315 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

U autu, pa odneses laganini. Ili opet u autu, ali u kutiji koju mozes kupiti u radnjama, bez oznaka koju sastavis za pola minute, pa stavis tv, sto je veca peglancija. Oni kada poprave trebaju imati istih tih milion kutija bez oznaka ili samo ti kazu dodji po tv, i ti odneses kako god zelis opet.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18316 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Ne živimo svi u Sarajevu kolega :)
Isključivo ga mogu poslati samo na taj način (brzom poštom), a i malo ko ima auto u koje može stati veći televizor na ispravan način ( tj da se ne polegne na pod)
Kako rekoh, neka svako radi kako misli da treba, ja ću čuvati kutiju dok je tv pod garancijom, puno mi je lakše to nego sve što ste nabrojali :thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#18317 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

typeOnegative wrote: 09/06/2021 18:02 ....stati veći televizor na ispravan način ( tj da se ne polegne na pod)
Ovo se preporučivalo i kada su standard bile manje dijagonale, a tek danas sa 65"+. Manji rizik od štete je transport uspravno.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18318 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

A tako se preporučuje i veoma dobro znam o čemu govorim kad se radi o transportu u `vlastitom aranžmanu `˙.. kad sam išao po TV u sarajevo jedva stao LG od 49 " u frendovog subaruovog terenca sa ogromnim gepekom uspravno , da je bio 55 ili veći ne bi ni stao .
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#18319 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by febo_acm »

X9096 55" stao u Citroen C4 najregularnije. Oborio zadnja sjedista i dovukao ga ja kuci. I prije toga LG BX 55" uredno stao. 65" nema sanse u manje auto.

Naravno, polozio ga. Uspravno nema sanse :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9438
Joined: 06/07/2017 07:35

#18320 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

hopi wrote: 09/06/2021 16:41 Meni su tražili kutiju. Pokvario mi se monitor, ja donio na servis i primili, kaže mi ćemo ga probati popraviti ako ne onda šalju u glavnu centralu na servis/provjeru šta već, i u tom slučaju ću im trebati dostaviti u kutiji monitor. Što je i na kraju bilo, nisu mogli popraviti. Srećom ja sam imao kutiju, čuvam i od tv ali imam mjesta u podrumu ne smeta mi. Jbg donekle mi je razumljivo da traže kutiju, eto ako trebaju poslati monitor ili tv za lupam njemačku, pa u čemu će ga slati? Ili možda imati spremne kutije različitih dimenzija za sve veličine i modele monitora/tv. Opet kažem, imam mjesta i čuvam kutije za te stvari, za svaki slučaj, a vjeotvatno se može i naći rješenje za nekoga ko je bacio kutiju ali eto meni problem nije čuvati kutiju. A možda i ovisi od servisa do servisa, neki možda šalju negdje dalje tv neki ne.
Pa imaju, bar u samsung servisu. Ja odnio tv bez kutije vratili ga u kutiji. Izvadili i ostavili sebi kutiju
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18321 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

@febo_acm Naravno da može stati položen . i to je ok , ali na kraće staze . Svako zna svoje , ali truckat položen tv od 2000km+ dva sata vožnje i razmišljat hoće li se nešto dogoditi ili ne , neka hvala :)
User avatar
nepass1
Posts: 9438
Joined: 06/07/2017 07:35

#18322 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

typeOnegative wrote: 09/06/2021 18:24 A tako se preporučuje i veoma dobro znam o čemu govorim kad se radi o transportu u `vlastitom aranžmanu `˙.. kad sam išao po TV u sarajevo jedva stao LG od 49 " u frendovog subaruovog terenca sa ogromnim gepekom uspravno , da je bio 55 ili veći ne bi ni stao .
55" u kutiji stane u fabiju
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#18323 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by febo_acm »

typeOnegative wrote: 09/06/2021 18:48 @febo_acm Naravno da može stati položen . i to je ok , ali na kraće staze . Svako zna svoje , ali truckat položen tv od 2000km+ dva sata vožnje i razmišljat hoće li se nešto dogoditi ili ne , neka hvala :)
Ma razumijem sve, ja sam vozio TV glavnom cestom u Sarajevu 6-7 KM. Da je bio negdje dalje, isporucio bi ga prodavac. A vjeruj da me strah bilo da me ne spuca ko nazad :lol:

Drugo te price o ambalazi nemaju nikakvo zakonsko uporiste, dovoljno je da se vrati uredjaj. Posao mi je takav da imam sedmicno teske reklamacije, a ambalaza nikad nije bila problem. Tim servisima samo treba reci da kazu na koji clan se pozivaju... Brza posta nikada nece preuzeti TV bez fabricke ambalaze i tu je problem, a ako neko licno odnese TV u servis tu padaju sve price u vodu.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18324 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Ma jasta , puno toga može poći po zlu :lol:
Sto se uporišta tiče , iskreno , ni ne zanima me sto kažu . Čuvam kutiju jer sebi želim uštediti vrijeme , novac i što je najvažnije živce .Ja druge opcije nemam i kutiju moram čuvati htio ne htio , jer kako rekoh ne živim u sarajevu , i ne pada mi na pamet da ga vozim u sarajevo na servis ako brza posta dolazi po pozivu i vraća TV na adresu besplatno :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#18325 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by febo_acm »

Ja imam kutije od svakog uredjaja u kuci, pun podrum 😂 Nego kazem cisto informativno za ambalazu.
Post Reply