TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#9976 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Pitanje jedno ako moze? :D Treba mi jedan manji tv za djecije sobe maximalno do 32" ( ne mogu zbog zida veci)  dosta sam cuo o brandu TCL da su dobri a i android su :D sony i philips su dosta skuplji a nemam potrebe za tako skupim tv.om u djecijoj sobi koji ce fakticki biti 3.i tv u kuci pa me zanima sta vi mislite o ovom modelu je li dobar ili imate li nesto preporuciti da 32".


TCL TV ANDROID 32" 32ES560 - 5 godina garancija (349 KM)
https://www.olx.ba/r/34846082/865177
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#9978 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

Pozdrav ljudi.

Vjerovatno ću trebati uzeti novi TV u skorije vrijeme i vidim da su cijene dosta pale, ili se bar meni čini. Uglavnom, zamolio bih za par savjeta/preporuka.

Dosadašnji tv mi je Samsung 55" UE55MU6172, s kojim sa zadovoljan. Vidim da imaju u samsunzi te veličine, modeli UE55NU7023, te UE55NU7172 i 55RU7172.

Koja je razlika u odnosu na ovaj moj, i šta biste preporučili? generalno, budžet mi je do 1.300KM, mada bih radije manje potrošio. Također, ne bih išao ispod 55", a može i veći ako ima dobra ponuda. naravno, da je 4K i da je neki vid smarta. nisam zaluđen Andoidom, tako da to ne mora.

Gledat ću uglavnom direktno, uz moguće povremeno gledanje sa strane.

Također, da li uzeti TV sada, ili sačekati koji mjesec, odnosno da li će pred novu godinu biti dobrih sniženja i dobrih ponuda?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#9979 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

Ne valja nijedan
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#9980 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

Ako ovdje budeš pitao i čitao odgovore nećeš nikad tv kupiti. nego najbolje pogledaj malo pročitaj po internetu odvaži koliko para imaš i kupi šta misliš da je za tebe najbolje.
Mislim da ti je ovaj TCL bolje riješenje od ta oba a malo skuplji
https://www.olx.ba/artikal/33748496/tv- ... us-poklon/
Pozdrav!!!
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#9981 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

cuj tlc iz univerzalnog, jesi nasao radnju i tv:-)

ova toshiba je sasvim pristojna i ima sve što treba tv imati, dobar za ovaj cjenovni rang, + nije no name marka + radnja je dobra, mene nisu izgubili ko kupca nakon onog s veš mašinama, to pokazuje kad nešto loše da idu u susret kupcu, a toga je malo u bih.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#9982 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

zlo zlo wrote:cuj tlc iz univerzalnog, jesi nasao radnju i tv:-)

ova toshiba je sasvim pristojna i ima sve što treba tv imati, dobar za ovaj cjenovni rang, + nije no name marka + radnja je dobra, mene nisu izgubili ko kupca nakon onog s veš mašinama, to pokazuje kad nešto loše da idu u susret kupcu, a toga je malo u bih.
Nije tlc nego TCL . Ovo je bilo slučajno nisam ni gledao radnju nego marku i cijenu ima i na drugim mjestima isti TCL po istoj cijeni i sigurno je bolji izbor od te tošibe
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9983 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

karabajaze wrote:Samo provjeri jel imaju na stanju i jesu li novi televizori(da nisu izlozbeni) posto je slicna cijena novih bila prethodnih mjeseci i razgrabljeni su pa ne znam otkud opet da se pojave po ovoj cijeni.

Nemaju na stanju ovaj gore predloženi model. što više gledam vuče me ka ovom modelu SoNY https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005, je li ovo bolji izbor od LG OLED https://domod.ba/shop/proizvod/oled-tv- ... /ST55C8PLA ili samsung https://www.ekupi.ba/SAMSUNG-QLED-telev ... 04322.aspx

Samo mi je garancija problem, OLEDu je samo 2 godine, sony i samsung 5 godina (akcija)
Jesi za*ebao ova citiranja postova, nije mi uopste dosla notifikacija da si odgovorio. Kakogod, sacekaj novembar jer od tada pa do januara naredne godine LG daje 5 godina garancije na televizore i imaces 5 godina garancije i na taj OLED. Ako ne mozes cekati onda idi na 55XF9005.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9984 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

bocaboca wrote:Jel ikako moguće instalirati Bluetooth dongle na Samsung N71002, da mogu koristiti Bluetooth slušalicu.
Nije moguce.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9985 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

brazzo19 wrote:Pitanje jedno ako moze? :D Treba mi jedan manji tv za djecije sobe maximalno do 32" ( ne mogu zbog zida veci)  dosta sam cuo o brandu TCL da su dobri a i android su :D sony i philips su dosta skuplji a nemam potrebe za tako skupim tv.om u djecijoj sobi koji ce fakticki biti 3.i tv u kuci pa me zanima sta vi mislite o ovom modelu je li dobar ili imate li nesto preporuciti da 32".


TCL TV ANDROID 32" 32ES560 - 5 godina garancija (349 KM)
https://www.olx.ba/r/34846082/865177
Za 350KM bolji TV sa duzom garancijom neces naci.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9986 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Vidim da ti je budzet oko 750KM i za te pare mozes uzeti 50NU7022 koji je bolji od oba ta televizora koje si naveo.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9987 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

majstor.yoda wrote:Pozdrav ljudi.

Vjerovatno ću trebati uzeti novi TV u skorije vrijeme i vidim da su cijene dosta pale, ili se bar meni čini. Uglavnom, zamolio bih za par savjeta/preporuka.

Dosadašnji tv mi je Samsung 55" UE55MU6172, s kojim sa zadovoljan. Vidim da imaju u samsunzi te veličine, modeli UE55NU7023, te UE55NU7172 i 55RU7172.

Koja je razlika u odnosu na ovaj moj, i šta biste preporučili? generalno, budžet mi je do 1.300KM, mada bih radije manje potrošio. Također, ne bih išao ispod 55", a može i veći ako ima dobra ponuda. naravno, da je 4K i da je neki vid smarta. nisam zaluđen Andoidom, tako da to ne mora.

Gledat ću uglavnom direktno, uz moguće povremeno gledanje sa strane.

Također, da li uzeti TV sada, ili sačekati koji mjesec, odnosno da li će pred novu godinu biti dobrih sniženja i dobrih ponuda?
Definitivno sacekaj novembar - decembar i praznicna snizenja. BTW zasto mijenjas taj 55MU6172 kada si napisao da si zadovoljan sa njim?
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#9988 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

CooK wrote:
majstor.yoda wrote:Pozdrav ljudi.

Vjerovatno ću trebati uzeti novi TV u skorije vrijeme i vidim da su cijene dosta pale, ili se bar meni čini. Uglavnom, zamolio bih za par savjeta/preporuka.

Dosadašnji tv mi je Samsung 55" UE55MU6172, s kojim sa zadovoljan. Vidim da imaju u samsunzi te veličine, modeli UE55NU7023, te UE55NU7172 i 55RU7172.

Koja je razlika u odnosu na ovaj moj, i šta biste preporučili? generalno, budžet mi je do 1.300KM, mada bih radije manje potrošio. Također, ne bih išao ispod 55", a može i veći ako ima dobra ponuda. naravno, da je 4K i da je neki vid smarta. nisam zaluđen Andoidom, tako da to ne mora.

Gledat ću uglavnom direktno, uz moguće povremeno gledanje sa strane.

Također, da li uzeti TV sada, ili sačekati koji mjesec, odnosno da li će pred novu godinu biti dobrih sniženja i dobrih ponuda?
Definitivno sacekaj novembar - decembar i praznicna snizenja. BTW zasto mijenjas taj 55MU6172 kada si napisao da si zadovoljan sa njim?
Hvala. Promjena životnih okolnosti. Prelazim u drugi stan, tv ostaje :D

Valja se strpiti. Ali brzo će to.

A generalno, kakav je recimo ovaj RU model u odnosu na MU? Ako sam dobro skontao, nema onaj smart daljinski i ima VA panel? Kakav mu je odziv OS-a? Reče mi lik u Domodu da je novi procesor. Ali kontam, bolje pitati ljude koji se bolje razumiju. Također, pošto nema podršku za smart BT daljinski, da li će BT slušalice raditi s ovakvim modelima?

Nadati se da samo neće cijene skočiti ko lude tokom praznične sezone :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#9989 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

majstor.yoda wrote:
CooK wrote:
majstor.yoda wrote:Pozdrav ljudi.

Vjerovatno ću trebati uzeti novi TV u skorije vrijeme i vidim da su cijene dosta pale, ili se bar meni čini. Uglavnom, zamolio bih za par savjeta/preporuka.

Dosadašnji tv mi je Samsung 55" UE55MU6172, s kojim sa zadovoljan. Vidim da imaju u samsunzi te veličine, modeli UE55NU7023, te UE55NU7172 i 55RU7172.

Koja je razlika u odnosu na ovaj moj, i šta biste preporučili? generalno, budžet mi je do 1.300KM, mada bih radije manje potrošio. Također, ne bih išao ispod 55", a može i veći ako ima dobra ponuda. naravno, da je 4K i da je neki vid smarta. nisam zaluđen Andoidom, tako da to ne mora.

Gledat ću uglavnom direktno, uz moguće povremeno gledanje sa strane.

Također, da li uzeti TV sada, ili sačekati koji mjesec, odnosno da li će pred novu godinu biti dobrih sniženja i dobrih ponuda?
Definitivno sacekaj novembar - decembar i praznicna snizenja. BTW zasto mijenjas taj 55MU6172 kada si napisao da si zadovoljan sa njim?
Hvala. Promjena životnih okolnosti. Prelazim u drugi stan, tv ostaje :D

Valja se strpiti. Ali brzo će to.

A generalno, kakav je recimo ovaj RU model u odnosu na MU? Ako sam dobro skontao, nema onaj smart daljinski i ima VA panel? Kakav mu je odziv OS-a? Reče mi lik u Domodu da je novi procesor. Ali kontam, bolje pitati ljude koji se bolje razumiju. Također, pošto nema podršku za smart BT daljinski, da li će BT slušalice raditi s ovakvim modelima?

Nadati se da samo neće cijene skočiti ko lude tokom praznične sezone :D
Prvo, tokom praznicne sezone cijene nikada nisu rasle nego uvijek opadaju. Cak je to period u godini kada se moze najvise ustediti, pogotovo na elektronici. Generalno je taj RU7172 malo losiji od MU6172. Razlika nije ogromna ali postoji. Procesor u RU modelima jeste novi ali je u MU modelima malo bolji(jaci) mada je to sve otprilike isto i odziv je slican. BT slusalice ce bez problema raditi na RU modelima i za to nema sta da brines a jedino na cemu nece raditi su NU7000 i NU7100 serije jer one nemaju nikako bluetooth za razliku od RU, MU, KU, itd modela koji ga imaju. Tako da, ako ti treba bluetooth prva dva modela koja si iznad naveo otpadaju.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8751
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9990 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SanskiBiser »

CooK wrote: Prvo, tokom praznicne sezone cijene nikada nisu rasle nego uvijek opadaju. Cak je to period u godini kada se moze najvise ustediti, pogotovo na elektronici. Generalno je taj RU7172 malo losiji od MU6172. Razlika nije ogromna ali postoji. Procesor u RU modelima jeste novi ali je u MU modelima malo bolji(jaci) mada je to sve otprilike isto i odziv je slican. BT slusalice ce bez problema raditi na RU modelima i za to nema sta da brines a jedino na cemu nece raditi su NU7000 i NU7100 serije jer one nemaju nikako bluetooth za razliku od RU, MU, KU, itd modela koji ga imaju. Tako da ako ti treba bluetooth onda prva dva modela koja si iznad naveo otpadaju.
Prijatelja sam nagovorio da uzme RU7172 50 incha, i poredio sam sa MU6172 kad sam mu radio kalibraciju slike, primjetno slabije mi onako na oko kontrast izgleda na RU ali na RU mi grey uniformity bolje izgleda i to znatno bolje, efekat prljavog ekrana je bas ono skoro pa neprimjetan dok kod MU bode oci. Inace HDR i 4k sadrzaj i gaming sa PC i konzola na oba mi podjednako "lose" izgleda ali na MU seriji HDR mi bolje izgleda barem dok sam cackao po Netflix i gledali smo Punishera zadnju sezonu 4k HDR a nisam mogao podesiti sliku da bude kao kod mene na MU6172. Inace u rukovanju neke razlike u brzini i odzivu nisam primjetio u odnosu na MU...
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#9991 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

Hvala CooK. Malo sam danas u radnji gledao, čini mi se da je čak bobu brže šaltanje kroz aplikacije. A skontao sam da mi je RU opcija bolja, iako nešto malo skuplja, od NU modela. Onaj MU mi je fino legao. Kontam, ne bih trebao da imam neki problem sa RU. Čak je i VA panel, pa bi trebalo da je bolji kontrast, odnosno bolji ugođaj u mraku.

Šteta što nema onaj smart daljinski, ali čega nema, bez toga se mora :)

Nemam puno iskustva sa novijim Sony televizorima.. Ima li nešto u tom cjenovnom rangu, da je bolja opcija?

Treba sad dočekati praznike i sniženja. Još ako bude kakvih dodatnih popusta, tipa za UniCredit ili RB kartice, da se još koja marka uštedi... :D

Da ne postavljam zaseban upit, televizori.ba su pouzdani? Vidio sam da su ovih dana imali ponudu po stotinjak maraka jeftiniju u odnosu na domod, mobilmediju i slično.

Hvala svima na pomoći
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#9992 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

CooK wrote:
brazzo19 wrote:Pitanje jedno ako moze? :D Treba mi jedan manji tv za djecije sobe maximalno do 32" ( ne mogu zbog zida veci)  dosta sam cuo o brandu TCL da su dobri a i android su :D sony i philips su dosta skuplji a nemam potrebe za tako skupim tv.om u djecijoj sobi koji ce fakticki biti 3.i tv u kuci pa me zanima sta vi mislite o ovom modelu je li dobar ili imate li nesto preporuciti da 32".


TCL TV ANDROID 32" 32ES560 - 5 godina garancija (349 KM)
https://www.olx.ba/r/34846082/865177
Za 350KM bolji TV sa duzom garancijom neces naci.
Hvala puno, cekao sam tvoj "amin" pa da kupim :D
P.S Inace ovaj TCL nije los tv vidim dosta ih raja hvale a dali su dosta i na reklamu :D ( Neymar ih reklamira, a isto vidim da su sponzori na SP u kosarci) koje je tvoje misljenje o njima? Kontam da su bolji od Tesle, VOX.a, Vivaxa, Grundinga, Beka, Telefunkena i ostalih brendova?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9993 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

@yoda, pouzdani su televizori.ba

@brazzo, TCL je respektabilan brand, samo tek pokusavaju uletiti ovdje na trziste.
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#9994 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sarayewo »

brazzo19 wrote:
CooK wrote:
brazzo19 wrote:Pitanje jedno ako moze? :D Treba mi jedan manji tv za djecije sobe maximalno do 32" ( ne mogu zbog zida veci)  dosta sam cuo o brandu TCL da su dobri a i android su :D sony i philips su dosta skuplji a nemam potrebe za tako skupim tv.om u djecijoj sobi koji ce fakticki biti 3.i tv u kuci pa me zanima sta vi mislite o ovom modelu je li dobar ili imate li nesto preporuciti da 32".


TCL TV ANDROID 32" 32ES560 - 5 godina garancija (349 KM)
https://www.olx.ba/r/34846082/865177
Za 350KM bolji TV sa duzom garancijom neces naci.
Hvala puno, cekao sam tvoj "amin" pa da kupim :D
P.S Inace ovaj TCL nije los tv vidim dosta ih raja hvale a dali su dosta i na reklamu :D ( Neymar ih reklamira, a isto vidim da su sponzori na SP u kosarci) koje je tvoje misljenje o njima? Kontam da su bolji od Tesle, VOX.a, Vivaxa, Grundinga, Beka, Telefunkena i ostalih brendova?
Imam TCL (55") vec dvije godine, dobar TV. Dodje sa instaliranim Roku sistemom tako da imas sve potrebne aplikacije na njemu, dobar Wifi i solidna slika... TV zvucnik je poslab, ali to je vec standardno kod TV-a danas. Super fora je sto na daljinskom ima 3.5mm dzek za slusalice tako da mozes ukljuciti sluje i gledati TV bez da remetis ostale.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#9995 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by °u° »

Još uvijek stoje na polici u prodavnici u Tuzli. Ovo je slikano prošle zime, krajem prošle godine. Ko ne vjeruje neka ode u bivšu rk Čelik, pojma nemam kako se sad zove ta prodavnica. Obratiti pažnju na cijene :mrgreen:

https://ibb.co/k21zNxq
https://ibb.co/RSjpjzG
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#9996 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by triton »

ok, hvala.

budzet je do 800 km, i ne zanima me je li smart, android itd,
tv ide roditeljima, upali, saltaj, ugasi :)

pricekat cu snizenja, cujemo se u novembru, decembru :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#9997 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

brazzo19 wrote:
CooK wrote:
brazzo19 wrote:Pitanje jedno ako moze? :D Treba mi jedan manji tv za djecije sobe maximalno do 32" ( ne mogu zbog zida veci)  dosta sam cuo o brandu TCL da su dobri a i android su :D sony i philips su dosta skuplji a nemam potrebe za tako skupim tv.om u djecijoj sobi koji ce fakticki biti 3.i tv u kuci pa me zanima sta vi mislite o ovom modelu je li dobar ili imate li nesto preporuciti da 32".


TCL TV ANDROID 32" 32ES560 - 5 godina garancija (349 KM)
https://www.olx.ba/r/34846082/865177
Za 350KM bolji TV sa duzom garancijom neces naci.
Hvala puno, cekao sam tvoj "amin" pa da kupim :D
P.S Inace ovaj TCL nije los tv vidim dosta ih raja hvale a dali su dosta i na reklamu :D ( Neymar ih reklamira, a isto vidim da su sponzori na SP u kosarci) koje je tvoje misljenje o njima? Kontam da su bolji od Tesle, VOX.a, Vivaxa, Grundinga, Beka, Telefunkena i ostalih brendova?
da se razumijemo, tcl nije ništa bolji od vivaxa, voxa itd. to su svi isti televizori, samo nalijepljena druga etiketa za trgovce, sve isti kinez :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9998 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

zlo zlo wrote: da se razumijemo, tcl nije ništa bolji od vivaxa, voxa itd. to su svi isti televizori, samo nalijepljena druga etiketa za trgovce, sve isti kinez :lol:
Nije tacno.
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#9999 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

@diablobih hvala ti. uzet cu ih u obzir.

vezano za TCL, koliko mi je poznato, oni su treći najveći proizvođač tv uređaja u svijetu, poklopili su Ameriku, čak su tamo čini mi se drugi. Pored toga, ta kompanija je uzela Alcatel, BlackBerry i slično, definitivno nisu Vivax, Elit, Bira... :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#10000 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

diablobih wrote:
zlo zlo wrote: da se razumijemo, tcl nije ništa bolji od vivaxa, voxa itd. to su svi isti televizori, samo nalijepljena druga etiketa za trgovce, sve isti kinez :lol:
Nije tacno.
nego da jeste, sve dijelove ono proizvode a onda recimo vivax sastave u hr, i kažu domaće :lol: :lol: moš misliti nema od smrti tita visoke tehnologije na ovim prostorima. Samo sastavljanje tuđeg.

A sve te marke proizvedu 3 najveća kineza :lol: :lol:
Post Reply