TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
djuzepee
Posts: 176
Joined: 20/10/2012 11:26

#8126 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by djuzepee »

pozdrav.. može li preporuka 50-ke do1000 KM, smart se podrazumijeva..
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#8127 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bdzs »

djuzepee wrote:pozdrav.. može li preporuka 50-ke do1000 KM, smart se podrazumijeva..
https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... SM49NU7172 .Super televizor. Korektna radnja, možeš upaliti TV i pregledati prije kupovine.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8128 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

Dosao tv, kao da su pitu na njemu jeli valja ovo sad obrisati :-)
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#8129 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

REDDEVILS wrote:Dosao tv, kao da su pitu na njemu jeli valja ovo sad obrisati :-)

Pa sta ces dalje?
Jesu li sta otvarali.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8130 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

PlusSA wrote:
REDDEVILS wrote:Dosao tv, kao da su pitu na njemu jeli valja ovo sad obrisati :-)

Pa sta ces dalje?
Jesu li sta otvarali.
Nisu nista uradili niti su otvarali,samo su ga izmazali i neke testove su radili a kazu da su i slike poslali sonyu,a u ponedjeljak zovem sony podrsku pa se nadam dace mi oni rijesiti ovaj problem :)
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8131 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

REDDEVILS wrote:
PlusSA wrote:
REDDEVILS wrote:Dosao tv, kao da su pitu na njemu jeli valja ovo sad obrisati :-)

Pa sta ces dalje?
Jesu li sta otvarali.
Nisu nista uradili niti su otvarali,samo su ga izmazali i neke testove su radili a kazu da su i slike poslali sonyu,a u ponedjeljak zovem sony podrsku pa se nadam dace mi oni rijesiti ovaj problem :)
Dobro je, neka je on sada kod tebe. Od sada sve rjesavaj sa Sony podrskom a nadam se da su ti likovi iz ASC-a makar fino fotografisali problem kada su slali slike Sony-u.

I de, Bgt, ispostuj ovo sto si jucer kolegi @amar1994 obecao pa da i mi vidimo kako to u stvari izgleda kada se gleda TV:
REDDEVILS wrote:
amar1994 wrote: De nam okaci ako imas sliku tva iz daljine :thumbup:
Nemam slike iz daljine ali ako mi vrate ovaj TV s pikselom slikacu pa ću okaciti na forum
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8132 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

@ArminCo
Potvrdjujem ovo sto je kolega cook napisao od rijeci do rijeci . Pored brzine i poslovnosti naglasio bi i ljudski odnos prema kupcu . Prilikom popravke TV-a ustanovili su da su malo pocele curit baterije u daljinskom , nisam vidio to jer je daljinac radio normalno , a ne otvaram ga bez potrebe .
bez ikakve price su ga zamjenili novim i naprednijim besplatno ,a ne radi se o jeftinom daljinskom .
sto se kvara tice ako ga bude ne bi trebalo dugo da ti zavrse , jer najvjerovatnije ce imati dio na stanju odmah . Kad su imali za moj iz 2016 , morali bi imati i za ovogodisnji model .
Preporucujem da zoves servis direktno , tako stvar najbrze ide . Objasni ljudima problem , daj podatke i ujutru su na vratima :thumbup:
User avatar
M416
Posts: 2329
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#8133 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by M416 »

bdzs wrote:
djuzepee wrote:pozdrav.. može li preporuka 50-ke do1000 KM, smart se podrazumijeva..
https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... SM49NU7172 .Super televizor. Korektna radnja, možeš upaliti TV i pregledati prije kupovine.
Taj tv je samo danas na akciji 777km :

https://www.facebook.com/Robne.kuce.Dom ... =3&theater
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8134 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

Evo slika piksela, jeste to jedan piksel ali meni smeta posebno kad sam za kompijuterom :evil:
I jos nesto u garantnom listu ne pise koji je to broj dozvoljenih mrtvih piksela, tako da necu nasjesti na pricu da je jedan piksel tolerancija :)
I ako moze savjet posto ima puno masnih otisaka smijemli ja malo vise nakvasiti magicnu krpu s ovom tecnoscu koju sam uzeo za TV
Image
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8135 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

haman se ne vidi :D

samo je na losem mjestu,da je u cosku kao sto je meni bilo pa hajd,ja nisam uspio dobit novi samsung monitor koji je placen 660KM(zvijer od monitora tada)..ne znam salji im mejlove,jebaraj,radi sve sto mozes da barem izvuces nov panel :wink:
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8136 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

REDDEVILS wrote:Evo slika piksela, jeste to jedan piksel ali meni smeta posebno kad sam za kompijuterom :evil:
I jos nesto u garantnom listu ne pise koji je to broj dozvoljenih mrtvih piksela, tako da necu nasjesti na pricu da je jedan piksel tolerancija :)
I ako moze savjet posto ima puno masnih otisaka smijemli ja malo vise nakvasiti magicnu krpu s ovom tecnoscu koju sam uzeo za TV
Image
Image
Drug ne znam kako da ti ovo napisem a da ti ne pokvarim raspolozenje. Mislim, mogu ja pisati i ono sto ti zelis cuti ali to ne bi bilo ni istinito a ni korektno. Nazalost ni u jednoj drzavi i ni od jednog proizvodjaca televizora neces dobiti zamjenu TV-a ili panela za ovakav problem. Za neke monitore da ali za TV nijedan. Na zapadu oni izganjaju zamjenu direktno od radnji ali i to mogu nekih 10-15 dana od kupovine a nigdje im niko nece odobriti zamjenu za ovakav problem kada prodje duzi period, ni radnje a pogotovo nece proizvodjaci. Kad je kod njih tako ne mozes ocekivati da kod nas bude drugacije a pogotovo bolje.
Ni meni nije drago sto je tako i iskreno me ljuti cijela ta situacija sa LCD-ima i proizvodjacevim prihvatanjem nekih njihovih sitnih mana i deformacija pod normalno ili kako oni kazu "u okviru specifikacija" i mislim da bi svaki nov TV trebao biti perfektan i bez ikakvih mana i deformacija ali nazalost nije tako.
Ujedno je ovo i meni lekcija da ne dajem nikakvo misljenje dok ne vidim stvarnu dimenziju problema jer je na onoj tvojoj prvoj fotki licilo da se radi o malo ozbiljnijem odnosno malo vecem problemu. Nadam se da ce u tvom slucaju sve ovo sto sam iznad napisao biti netacno i da ce mozda ovi u Sony-ju pod uticajem praznicnog raspolozenja odobriti zamjenu panela ili TV-a ali moje iskustvo mi govori da su sanse skoro pa nikakve.
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#8137 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Dobar TV na kraju :mrgreen:

Mozda se više primjeti na bijeloj i crnoj podlozi.

Al poenta je placen vise od 2000km i imaju sitnice koje paraju oku.
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#8138 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by perfekcionista1 »

uzeo sam ovaj tv i na svakom kanalu mi pokazuje 1920×1080 sto nije 4k. ne razumijem sta to znaci, jel se moze to podesiti negdje da bude kvalitetnija slika?

https://www.mobilmedia.ba/televizori/tv ... 3kxxh.html[/quote]
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8139 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

perfekcionista1 wrote:uzeo sam ovaj tv i na svakom kanalu mi pokazuje 1920×1080 sto nije 4k. ne razumijem sta to znaci, jel se moze to podesiti negdje da bude kvalitetnija slika?

https://www.mobilmedia.ba/televizori/tv ... 3kxxh.html
[/quote]
Pa kad nijedan kanal nije 4K, vec fullhd, kakvo je to pitanje. Probaj na sportklub 4K prebaciti.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8140 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

Hvala @CooK na odgovoru svjestan sam ja da mi nece zamjeniti tv ali se na greskama uci i ovo ce mi biti dobra lekcija da od sonya nista vise necu uzeti od sad samo LG i Samsung, ovaj tv cu vjerovatno dati bratu posto njemu ovaj piksel ne smeta a ja cu vec poceti ostavljati pare sa strane i pred novu godinu 2020 uzeti sebi LG OLED ili Samsung.
Samsung 2019 izbacuje 2019 godine novu liniju televizora
Image
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#8141 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by perfekcionista1 »

diablobih wrote: Pa kad nijedan kanal nije 4K, vec fullhd, kakvo je to pitanje. Probaj na sportklub 4K prebaciti.
pa to me cudi imam preko 600 kanala niti jedan ne prelazi hd kvalitetu. Kontao sam da ce barem neki kanali biti malo bolji.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8142 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

REDDEVILS wrote:Hvala @CooK na odgovoru svjestan sam ja da mi nece zamjeniti tv ali se na greskama uci i ovo ce mi biti dobra lekcija da od sonya nista vise necu uzeti od sad samo LG i Samsung, ovaj tv cu vjerovatno dati bratu posto njemu ovaj piksel ne smeta a ja cu vec poceti ostavljati pare sa strane i pred novu godinu 2020 uzeti sebi LG OLED ili Samsung.
Samsung 2019 izbacuje 2019 godine novu liniju televizora
Image
Mogao si vala i bolje uslikati :). Malo se udaljiti pa.uslikati gdje je skroz crna slika ili siva. Mozda da.odes na yt i nađeš black i Grey uniformity, možda se bolje vidi, ali iz daljine, a ne ovako blizu.
Drugo, ma.ne.sekiraj se.bezveze, tv je bombona :thumbup: I ako je.ko na ovim gore slikama, to se brate ništa ne vidi. Znaci no sikiriki, to ti je najbitnije.
Treće, neko reče da ima oleda u Austriji i Germany po milju eura i iza nove godine u auto i gas po Oled. Još usput i vratiš porez i na konju si :)

Usput da pitam, valja li tv držati u malo hladnijoj prostoriji, 5-12 stepeni (u kutiji je)?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8143 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

perfekcionista1 wrote:
diablobih wrote: Pa kad nijedan kanal nije 4K, vec fullhd, kakvo je to pitanje. Probaj na sportklub 4K prebaciti.
pa to me cudi imam preko 600 kanala niti jedan ne prelazi hd kvalitetu. Kontao sam da ce barem neki kanali biti malo bolji.
Pa nemamo 4K kanale, eto ima sportklub 4K, ima na logosoftu nasa i jos neki, to je to.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8144 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Pokušaj na yt naći 4k video, pa vidi sta onda piše.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#8145 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

4K kanale moze gledati samo na Telemachu (SportKlub 4K) i Logosoftu (NASA TV UHD i 4K1 UHD) i to ako imas na Telemachu EON BOX ili na Logsoftu MAG 351/352.
Svi ostali kanali su full HD ili SD. Ne mozes od SD ili Full HD kanala ocekivati da na TV idu u 4K samo zato sto ti je TV 4K. :-)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8146 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

REDDEVILS wrote:Hvala @CooK na odgovoru svjestan sam ja da mi nece zamjeniti tv ali se na greskama uci i ovo ce mi biti dobra lekcija da od sonya nista vise necu uzeti od sad samo LG i Samsung, ovaj tv cu vjerovatno dati bratu posto njemu ovaj piksel ne smeta a ja cu vec poceti ostavljati pare sa strane i pred novu godinu 2020 uzeti sebi LG OLED ili Samsung.
Samsung 2019 izbacuje 2019 godine novu liniju televizora
Mislis da kod njihA nejma probijanja piksela?
Mislis da bi kod njihA bila drugacija politika, odnosno odma bi ti zamjenili panel ako vec ne bi dali drugi tv?
Daj Boze da je to bas tako.
Jedno je sigurno, sigurno ne bi, barem mislim tako, konzumirali burek od Nagiba dok bi ti radili na tveu :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#8147 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Ali zato sigurno nebi privatno naplatili prijevoz 30 KM u jednom i 30 KM u drugom pravcu poslije radnog vremena. :)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#8148 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

semirsar wrote:
REDDEVILS wrote:Hvala @CooK na odgovoru svjestan sam ja da mi nece zamjeniti tv ali se na greskama uci i ovo ce mi biti dobra lekcija da od sonya nista vise necu uzeti od sad samo LG i Samsung, ovaj tv cu vjerovatno dati bratu posto njemu ovaj piksel ne smeta a ja cu vec poceti ostavljati pare sa strane i pred novu godinu 2020 uzeti sebi LG OLED ili Samsung.
Samsung 2019 izbacuje 2019 godine novu liniju televizora
Mislis da kod njihA nejma probijanja piksela?
Mislis da bi kod njihA bila drugacija politika, odnosno odma bi ti zamjenili panel ako vec ne bi dali drugi tv?
Daj Boze da je to bas tako.
Jedno je sigurno, sigurno ne bi, barem mislim tako, konzumirali burek od Nagiba dok bi ti radili na tveu :mrgreen:
Bogami isto kao da su burek jeli na panelu još neznam s čim ću panel očistiti. Hajd nekako ću i prežaliti taj jedan piksel pod uslovom da se dalje ne širi jer izgleda garancija ne vazi ako su pikseli u pitanju. Sutra uglavnom zovem Sony podršku samo zbog servisa i njihovog bahatog ponašanja prema meni kao korisniku Sony AV uređaja
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8149 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

perfekcionista1 wrote:uzeo sam ovaj tv i na svakom kanalu mi pokazuje 1920×1080 sto nije 4k. ne razumijem sta to znaci, jel se moze to podesiti negdje da bude kvalitetnija slika?

https://www.mobilmedia.ba/televizori/tv ... 3kxxh.html
Jel trolas ili si ozbiljan?
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8150 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
REDDEVILS wrote:Hvala @CooK na odgovoru svjestan sam ja da mi nece zamjeniti tv ali se na greskama uci i ovo ce mi biti dobra lekcija da od sonya nista vise necu uzeti od sad samo LG i Samsung, ovaj tv cu vjerovatno dati bratu posto njemu ovaj piksel ne smeta a ja cu vec poceti ostavljati pare sa strane i pred novu godinu 2020 uzeti sebi LG OLED ili Samsung.
Samsung 2019 izbacuje 2019 godine novu liniju televizora
Mislis da kod njihA nejma probijanja piksela?
Mislis da bi kod njihA bila drugacija politika, odnosno odma bi ti zamjenili panel ako vec ne bi dali drugi tv?
Daj Boze da je to bas tako.
Jedno je sigurno, sigurno ne bi, barem mislim tako, konzumirali burek od Nagiba dok bi ti radili na tveu :mrgreen:
U pravu si, kod svakog proizvodjaca televizora se moze desiti ovaj problem i nijedan proizvodjac nece zamijeniti TV ili panel radi jednog piksela. Ono sto je sigurno je da su kod ostalih proizvodjaca puno posteniji i azurniji ovlasteni servisi u BiH.
Post Reply