TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#576 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

na avforums najvećem forumu posvećenom ovoj tematici skoro ni spomena. jedino što sam našao je ovo:

"-Philips 55pfk6549
I got a good offer for this one, but I can't seem to find any tests or reviews about this unit. I'm worried about input lag and black levels. Both are near impossible to check in a shop.
"

od domaćih testera ne može se vjerovati nijednom. "preporucamo.com" u principu hvali sve za šta se plati :)
u toj konkurenciji možda najbolji je ovaj hdtelevizija s tim da su kod njih recenzije LGja obojene u ružičasto u poređenju sa ostalim stranim portalima.
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#577 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

Pa ne mogu svi modeli biti popularni i imati recenzije. Neko mora platiti te recenzije, a to rade proizvodjaci, oni odluce koji ce tv gurati, neko odabere skoro cijelu gamu, neko najbolje modele, neko se fokusira na srednju klasu, neko na visoku... i na taj nacin zavrse na forumima, ljudi kupuju ono o cemu citaju.
Ostatak prodaje ide na 'nevidjeno', i ti ljudi se ne zamaraju recenzijama.

I naravno da je vecina recenzija placenih, bio sam ukljucen u portal koji se bavio time i znam kako to ide. Ako nesto bas ne valja, mozes spomenuti, ali moras ublaziti a nesto drugo bas nahvaliti.
Poenta je da se ne treba uopste toliko opterecavati, bitno je da covjek na bude potpuni laik, dobro skonta za sta ce da koristi tv i informise se o onsovnim pojmovima koje matrice idu u koji model, sta koja matrica ima za prednosti i mane i sl.

Najbolje je otici u radnju, snimiti na stick slike za testiranje, pregledati uniformnost za pocetak, a ostatak po svojim potrebama - da li uglovi gledanja u vjernost boja (IPS panel) ili bolja crna, veci kontrast (VA panel).. itd
Kako god, oled je buducnost i stvarno nas ceka poslastica od slike u skorijoj buducnosti.
Za nase kanale, ne tako stara plazma je neprevazidjena :D
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#578 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

Naziv teme je LED TV, KOJI UZETI ?
Ja znam da zelim kupiti dva TV i to jedan od 50" i jedan od 32" i da su brend Sony...
Veci TV je iskljucivo za gledanje kablovske TV sa naglaskom filmovi i sport. Manji TV bi se koristio za gledanje kablovke TV sa naglaskom na filmove i edukacione programe.
Kada istrazujem sta se nudi i gdje mogu realizirati svoj naum...ostanem, blago receno, neprijatno iznenadjen svojim neznanjem i tehnologijom koja je iz godine u godinu sve naprednija...a, i cijene je prate. A ja sam porodicni covjek koji bi zelio kupiti TV da gleda ono sto mu nudi kablovski operater...i da je slika i ton na visokom nivou.
I...naravno...ne mogu da se snadjem u silnim ponudama i strucnim podacima koje ne znam niti razjasniti. Dosao sam do zakljucka da bi trebao bespotrebno platiti masu "necega" sto meni ne treba. A... meni treba TV da gledam program kablovke TV sa dobrom slikom i zvukom i nista vise.
Vidim, ovde ima znalaca ... pa sam pomislio...da li ima neko strpljena i vremena da me posavjetuje sta da kupim i gdje...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#579 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by JoseMujica »

A ja sam porodicni covjek koji bi zelio kupiti TV da gleda ono sto mu nudi kablovski operater
s naglaskom na ovo što si napisao moreš kupiti bilo šta i biće odlično...štaviše što gori TV kupiš slika će ti biti bolja, a što bolji TV uzmeš više će ti ići na živce svi nedostatci koje ćeš skontati u emitovanju slike i tona naših indijanskih televizija
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#580 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

JoseMujica wrote:
A ja sam porodicni covjek koji bi zelio kupiti TV da gleda ono sto mu nudi kablovski operater
s naglaskom na ovo što si napisao moreš kupiti bilo šta i biće odlično...štaviše što gori TV kupiš slika će ti biti bolja, a što bolji TV uzmeš više će ti ići na živce svi nedostatci koje ćeš skontati u emitovanju slike i tona naših indijanskih televizija
Puno hvala kolega...
I moje je razmisljanje u tom pravcu. Svi, ama bas svi...koji su pokusali da mi daju savjet...na prvu su tvrdili da ja hocu da ustedim...sto nije tacno.
E, sada me zanima neki primjer takvih TV. Imas li neki link, ili neko drugi...cisto da se pripremim kakve televizore da trazim...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#581 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

Hvala kolega Iza Horizonta...

Malo gledajuci pronadjoh ove televizore. Da li bi moj izbor neko prokomentarisao...cisto da znam da sam na dobrom putu:

1. - http://shop.imtec.ba/led-televizori/115 ... h4003.html#
privuklo me slika u slici...to mi je pravo interesantno.
2. - http://shop.imtec.ba/led-televizori/228 ... cbaep.html
3. - https://www.technoshop.ba/proizvod/1795 ... bbaep.html

4. - https://www.technoshop.ba/proizvod/1683 ... b560b.html

Ili ima jos prijedloga...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#582 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

Iza Horizonta wrote:uzmeš ono što tebi odgovara, tehnički finansijski i sl.
U pravu si...to si tacno napisao...izabrao sam upravo ono za sta mislim da meni odgovara. Pitanje na koje nemam odgovor je da li je LG dobra marka, te da li vrijedi kupiti ovu plazmu. Nemam ta iskustva i znanja. Zato sam izasao na forum da me neko posavjetuje. Kolega @JoseMujica mi je potvrdio ono sto sam kao laik i mislio i njegov savjet je zlata vrijedan (za mene) i jako sam mu zahvalan. Jos samo da saznam kvalitetu LG i savjet oko plazme i mogu ici u kupovinu...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#583 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by JoseMujica »

nedims wrote:
JoseMujica wrote:
A ja sam porodicni covjek koji bi zelio kupiti TV da gleda ono sto mu nudi kablovski operater
s naglaskom na ovo što si napisao moreš kupiti bilo šta i biće odlično...štaviše što gori TV kupiš slika će ti biti bolja, a što bolji TV uzmeš više će ti ići na živce svi nedostatci koje ćeš skontati u emitovanju slike i tona naših indijanskih televizija
Puno hvala kolega...
I moje je razmisljanje u tom pravcu. Svi, ama bas svi...koji su pokusali da mi daju savjet...na prvu su tvrdili da ja hocu da ustedim...sto nije tacno.
E, sada me zanima neki primjer takvih TV. Imas li neki link, ili neko drugi...cisto da se pripremim kakve televizore da trazim...

iz mog iskustva imaš sjajnih Toshiba od 32 i 40 i nešto inča po dobrim cijenama, full hd bez smarta i dobrim playerom koji sa usb-a guta sve formate. Ako ti je do smarta ja rađe prepručujem uzimanje kake kineske mini pc android điđe od cca 30-tak usd
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#584 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

nedims wrote:Pitanje na koje nemam odgovor je da li je LG dobra marka, te da li vrijedi kupiti ovu plazmu.
Imao lg plazmu od 2010.g. mislim......sad je kod roditelja......ulazni model je i nije full hd.......slika je bila dobra......odlicno radi posao gledanja kablovske ......ako su programi sd onda ne treba nista bolje od toga......za hd kanale puno je bolja slika na mom sony w805..........ako ti znaci potrosnja struje ....njihova plazma trosi 3-4 puta vise struje od mog led tv iste velicine.

Sto se tice kvarova lg plazma se pokvarila u garantnom roku........nestalo je digitalnih kanala mislim........dosli serviseri kuci i zamijenili plocu......izgleda da su znali vec sve o tome.....nije im strano bilo :-).......dalje se nije kvario vec 5 godina je kod nas.

Moje misljenje je da je LG brand ok kao i ostali (samsung ,sony,philips itd) .........nije toliko bitno izabrat koji brand.......nego koji model (jeftina izvedba.....standardna....ili skuplja izvedba).

I mislim da su plazme dobra kupovina......nisu skupe (valjda se vise nece proizvodit....prevazidjeno)....za gledanje programa super zavrsavaju posao.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#585 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

rovac13 wrote:
nedims wrote:Pitanje na koje nemam odgovor je da li je LG dobra marka, te da li vrijedi kupiti ovu plazmu.
Imao lg plazmu od 2010.g. mislim......sad je kod roditelja......ulazni model je i nije full hd.......slika je bila dobra......odlicno radi posao gledanja kablovske ......ako su programi sd onda ne treba nista bolje od toga......za hd kanale puno je bolja slika na mom sony w805..........ako ti znaci potrosnja struje ....njihova plazma trosi 3-4 puta vise struje od mog led tv iste velicine.

Sto se tice kvarova lg plazma se pokvarila u garantnom roku........nestalo je digitalnih kanala mislim........dosli serviseri kuci i zamijenili plocu......izgleda da su znali vec sve o tome.....nije im strano bilo :-).......dalje se nije kvario vec 5 godina je kod nas.

Moje misljenje je da je LG brand ok kao i ostali (samsung ,sony,philips itd) .........nije toliko bitno izabrat koji brand.......nego koji model (jeftina izvedba.....standardna....ili skuplja izvedba).

I mislim da su plazme dobra kupovina......nisu skupe (valjda se vise nece proizvodit....prevazidjeno)....za gledanje programa super zavrsavaju posao.
Kolega, kako cu prepoznati jeftinu izvedbu, jer bi je preskocio...a kako da prepoznam standardnu izvedbu, jer mi se cini da je to izvedba koja bi mi pasala...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#586 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

JoseMujica wrote:
iz mog iskustva imaš sjajnih Toshiba od 32 i 40 i nešto inča po dobrim cijenama, full hd bez smarta i dobrim playerom koji sa usb-a guta sve formate. Ako ti je do smarta ja rađe prepručujem uzimanje kake kineske mini pc android điđe od cca 30-tak usd
[/quote][/quote]

Strasno mnogo vremena trosim trazeci TV sa dobrim full HD a bez smarta i da je dobar brend. Ili sam ja nesposoban da to pronadjem ili je stvarno problem doci do takvih TV. Ja jednostavno ne zelim da placam ono sto necu koristiti a najveci problem je sto se covjek (kao ja) izgubi u silno mnogo djidja i mogucnosti a kada ne znas sta radis (a ja to ne znam) na TV-u (istrazujuci ga) ... na kraju ga pokvaris i imas problem i psihicki i finansijski. Ja sam spreman platiti i puno vise za TV sa dobrim full HD bez smarta (cjenovno moze biti medju najskupljim)... ali da je jednostavan za upotrebu i da mi da dobru sliku.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#587 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

nedims wrote:Kolega, kako cu prepoznati jeftinu izvedbu, jer bi je preskocio...a kako da prepoznam standardnu izvedbu, jer mi se cini da je to izvedba koja bi mi pasala...
Lako.....koliko para toliko muzike :lol:

Npr ako lg kosta u velicini 42" kosta od 700KM do nekoliko hiljada KM.Onaj najjeftiniji je najslabiji,najjeftinije komponente ugradjene.......znaci stedilo se na njemu.

Vecinom su kod svih serije oznacene nekakvim brojevima........koje krecu od npr serija 3000 ....pa na vise sve do top serije 8000 npr.

Ako ti neko prodaje seriju 3000 to je najjeftinija i najlosija varijanta.......a i cijena sve govori.
Danas se cesto kupuju serije 6.........to je srednja klasa......ali cesto su judi zadovoljni tim uredjajima........(samsung 6400.....sony w605 i slicno)
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#588 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

nedims wrote:Strasno mnogo vremena trosim trazeci TV sa dobrim full HD a bez smarta i da je dobar brend. Ili sam ja nesposoban da to pronadjem ili je stvarno problem doci do takvih TV. Ja jednostavno ne zelim da placam ono sto necu koristiti
Ja mislim da uzalud trazis.
Zamisli to kao da si dobio gratis :-D

Evo npr:

Najjeftiniji tv sony u velicini 40-42" kosta mozda 700KM.......u njemu su ugradjene najjeftinije komponente.

A za 850 KM (doplata samo 150KM).......kupis sony w605 koji ima puno bolje komponente......bolju matricu.....sve mu bolje......i plus si dobio smart wifi dlna te ovo te ono........znaci te dzidze si dobio gratis.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#589 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

rovac13 wrote:
nedims wrote:Strasno mnogo vremena trosim trazeci TV sa dobrim full HD a bez smarta i da je dobar brend. Ili sam ja nesposoban da to pronadjem ili je stvarno problem doci do takvih TV. Ja jednostavno ne zelim da placam ono sto necu koristiti
Ja mislim da uzalud trazis.
Zamisli to kao da si dobio gratis :-D

Evo npr:

Najjeftiniji tv sony u velicini 40-42" kosta mozda 700KM.......u njemu su ugradjene najjeftinije komponente.

A za 850 KM (doplata samo 150KM).......kupis sony w605 koji ima puno bolje komponente......bolju matricu.....sve mu bolje......i plus si dobio smart wifi dlna te ovo te ono........znaci te dzidze si dobio gratis.
Sony W605 je ubjedljivo ali ubjedljivo best buy! Ponosni sam vlasnik 40" modela i TV je vrh. Ima na netu more recenzija koje ovo i potvrdjuju.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#590 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

Cossack wrote:Sony W605 je ubjedljivo ali ubjedljivo best buy!
To uvijek zavisi gdje kupujes kako ima li kakvih shema :-D

Ja sam npr prije brazila 2014 trazio da kupim samsung 6400.......ali onda ispadne shema za sony w805 u velicini 42 po cijeni 1000KM ili nesto sitno manje ne sjecam se u marku.........sto naravno nisam propustio :lol:

Meni je to bio best buy :D
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#591 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

Kolega @ rovac13
Puno ti hvala na trudu ... definitivno sam nesto naucio.
Sada moram, u skladu s tvojim savjetima, krenuti u novu pretragu, s tim sto sada znam puno vise sta treba da gledam...
Hvala i kolegi @Cossack...komentar potvrdjuje ono o cemu pise kolega rovac13.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#592 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

Kolega @rovac13

Da li je ovo ta razlika:
https://www.technoshop.ba/proizvod/1795 ... bbaep.html
https://www.technoshop.ba/proizvod/946/ ... 2w600.html

Ja vidim da je razlika u tome sto je TV sa drugog linka smart i ima te opcije komunikacije sa pametnim telefonom i i ma Skype. Meni te opcije ne trebaju pa mi se cini da je TV sa prvog linka meni blizi za moj nacin upotrebe. Da li ja gresim...
Ja nisam u stanju da uocim drugu vrstu kvalitete koja bi opravdala razliku u novcu. Da li ja gresim... ili ... treba da drugacije gledam i usporedjujem serije i brendove...
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#593 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

rovac13 wrote:
Cossack wrote:Sony W605 je ubjedljivo ali ubjedljivo best buy!
To uvijek zavisi gdje kupujes kako ima li kakvih shema :-D

Ja sam npr prije brazila 2014 trazio da kupim samsung 6400.......ali onda ispadne shema za sony w805 u velicini 42 po cijeni 1000KM ili nesto sitno manje ne sjecam se u marku.........sto naravno nisam propustio :lol:

Meni je to bio best buy :D
Tu se slažem! Ja sam svoj uzeo u Dr. Technu. Dugo sam ga pratio i cjena je bila konstantna, mislim 1099 KM. Ja sam ga uzeo kad je bio 899 KM na nekoj akciji + dobio DVD player kojeg sam za par dana utopio na PIK-u. Za mene je to bio best buy :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#594 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Ima li igdje vise kupiti taj W605 od Sonija i po kojoj cijeni za velicine 42 ili 48 incha?
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#595 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

channel10 wrote:Ima li igdje vise kupiti taj W605 od Sonija i po kojoj cijeni za velicine 42 ili 48 incha?
http://www.promedia.ba/product/sony-48- ... wifi-smart
http://www.promedia.ba/product/sony-40- ... -200hzwifi
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#596 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Našao sam na ekupi.ba za 1126, ako ga imaju na stanju. Ovi nisu normalni jer se za 1350 može kupiti h6400 i čini mi se w705 od 48 inča za slične pare..
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#597 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

channel10 wrote:Ima li igdje vise kupiti taj W605 od Sonija i po kojoj cijeni za velicine 42 ili 48 incha?
Nema velicine 42 koliko se sjecam.....taj model ide 40"

https://www.shop.imel.ba/artikal/tv-son ... mart-wi-fi
https://domod.ba/shop/proizvod/kdl40w60 ... fi/CT40605
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#598 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by TheWatcher »

trebam pomoc pa ako ima koji znalac bujrum :D
imam namjeru kupit ovaj tv :

Samsung Smart Full HD LED TV 32'' UE32J5502AKXXH

zanima me vase misljenje.mozda ima neko isti :) jos me zanima dali se mozze povezaati sa laptopom direktno bez kablova jer pise da ima integrisani wi-fi :D
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#599 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

TheWatcher wrote:trebam pomoc pa ako ima koji znalac bujrum :D
imam namjeru kupit ovaj tv :

Samsung Smart Full HD LED TV 32'' UE32J5502AKXXH

zanima me vase misljenje.mozda ima neko isti :) jos me zanima dali se mozze povezaati sa laptopom direktno bez kablova jer pise da ima integrisani wi-fi :D
Nisam znalac, ali, trazeci za sebe dva TV mnogo toga sam procitao.
Samsung sa oznakom J je ovogodisnji i u BiH samo nekoliko trgovina ga imaju u prodaji. Mislim da ces tesko dobiti ikakvu informaciju o ovoj tipi od direktnih i sretnih korisnika. A Samsung je Samsung...drze visoke cijene ...
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#600 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by marketleader »

Zdravo, zanima me mišljenje poznavaoca televizora.
Planiram kupovinu LCD televizora i zapali su mi za oko ovi android televizori.
Mislim, znam da postoje android tv box-ovi ili drugi gadgeti (google chromecast i sl.), ali eto nek se nadje kad već postoji sve u jednom.

Šta mislite o ovom modelu: veličina mi odgovara
PHILIPS LED Smart Android TV 40PFT5500/12
Veličina ekrana: 40" (101cm); Tip ekrana: Slim D-LED TV Ravni; Smart TV: Da (Android); Rezolucija: Full HD 1920 x 1080; Slika: 200 Hz; HDMI: x4; USB: x3; DLNA: Da; Mrežne opcije: Wifi, LAN; Garancija: 60 mjeseci; PN: 40PFT5500/12;

1,050KM (može se čak naći i jeftinije uz popuste-vouchere)

Hvala.
Post Reply