Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#826 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Cao raja

Evo ja imam jedan problem

Meni, kao liku ranije sto je pisao, nestaje novac sa racuna

Ja sam u uni credit banci i fazon je sto sam trebao da primim 100e(zaokruzivacu), pise na adsensu koliko tacno treba da dodje nakon svih dedukcija i pise mi 100.56e
ja sad odem u banku da dignem i znam da oni uzimaju oko 5e sto je ok.
Ali na OPISU prometa mi pise da sam ja ustvari dobio 82e

Gdje je meni sad nestalo onih 18e ?

Meni banka uvjek prvo naplati 5e, ona takozvana "GPP naknada" koja se naplacuje prva, pa tek onda se pare ubace na racun i uvjek mi u opisu prometa pise koliko je tacno doslo.
Znaci
5 eura vec imam na racunu od ranije
-5 GPP nanknada ( sad sam na nuli)
+100 eura uplata

stanje racuna : 82 eura ???

Ovo je pocelo od Decembra 2018te,prije toga nije bilo nikakvih problema, dolazilo mi je uredno sve, koliko Adsense pise toliko i dobijem tacno.
(inace nisam primao novac od adsensa cesto u ovoj godinni pa sam zato tek sad primjetio ovo)

Jel ima neko informacije ?
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#827 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Evo danas sam bio u banci i izvadila mi je zena potvrdu o primanju kroz taj SWIFT sta vec (..."trough S.W.I.F.T. incoming payment order.")
I pise u detaljima placanja da je Adsense tj Google ustvari poslao tacan iznos i da je skinuto 12 eura.

"Detail of Payment : FBCH EUR 12, GOOGLE ADVERTISING PAYM ENT EUR 100,56 LESS CHGS"


Sta sad ovo znaci i ko je to uzeo pitam ja vas, oni u banci to ne uzimaju, Google je dobro poslao, a ko je naplatio ovo 12 eura ?
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#828 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Isti problem imam i stvarno mi nije jasno ko i gdje uzima
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#829 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Za sad ja koliko znam moja banka meni naplacuje samo 5 eura i to je tako vec godinama i oni su mi rekli da oni ne uzimaju tih dodatnih 12 eura.
Provjerio sam sa Google Adsense i oni kazu da oni ne naplacuju i to mi je vise ljudi reklo a postoji i video i ispod njega link koji vodi na oficijalnu stranicu Google-a i tamo isto tako pise, ne vjerujem da bi oni lagali ili dozvolili da je pogresna informacija objavljena
Evo ovde https://www.youtube.com/watch?v=IKyxYzzTYEg

Imas ispod link, otvoris i nadjes "What are the fees I have to pay to receive wire transfers?" i procitas.

Tako da je najvjerovatnije u pitanju neka posrednicka banka, znaci neka banka u sredini.

Moram otici do svoje banke da pitam koja je to posrednicka banka koja procesuira i naplacuje ove uplate.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#830 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

Ja kucao "FBCH" na googleu i izbaci mi "Fort Belvoir Community Hospital", kao da 12€ ide za donaciju za tu bolnicu, ali opet ne znam kako je to moguće...
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#831 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Joj malo mi sve ovo ide na povuci potegni al ajd
Inace nije brate nikakva donacija u pitanju, neko naplacuje svoje usluge i to ide preko moje grbace al ajd cucemo se

Uglavnom, danas sam bio u banci, pricao sa jednom gospodjom i ona mi je rekla da taj ko salje mora preko neke banke to da posalje i da ta banka preko koje salju naplacuje to.
I kad god sam pitao da li oni, tj Unicredit ima neku posrednu banku koja vrsi, procesuira te uplate rekla je ostrim "Ne".

Isto sam primjetio da je rekla ne na svako pitanje koje bi eventualno vodilo do komplikacija u razgovoru, znaci sta mi preostaje nego da ja glumim detektiva, najbolje da iznajmim auto i crnca pa da ja i CJ ganjamo taj voz koji dovozi kesh u banku i da ga zaustavim i pitam odakle vozis

Nista javim vam se kad saznam nesto posto sam vidio da ima jos par ljudi koje ovo interesuje
Pitao sam bracu iz Googla i kazu jasno "You should ask your bank what the intermediate bank is since your bank would receive the earnings from that intermediary."
Znaci pitaj banku, sto ima smisla jer Google kad salje svima po svjetu ne mogu oni uvjek istu banku koristiti, da kazem primjer - kad posaljes pismo ne biras ti koje ce poste to da prime i prosljede dalje jel...
ivantre
Posts: 1
Joined: 26/11/2019 12:47

#832 Re: Google AdSense

Post by ivantre »

Isti problem, duze nisam radio sa google oglasima i sada sam ponovo počeo. Prikupljeni iznos je 73Eura, a na moju banku (Sberbank) stiglo je 55 eura, nakon skidanja provizije od 5 Eura, dobio sam 50 Eura. Dakle, razlika izmedju onoga sto je google uplatio i onoga sto je doslo na moju banku je 18 Eura. Kao kod jednog korisnika koji se ranije javio na forumu. Radio sam ranije na ovaj način i uvijek je isti iznos bio koji google uplati i onaj koji dodje na moju banku (prije skidanja provizije moje banke). Nisam mijenjao intermidiate banku ni SWIFT (Dojče bank preko koje ide moja matična banka). Da li je neko možda uspio saznati gdje nestaje novac u transakciji.
Evo šta su meni juče odgovorili na google community
https://support.google.com/adsense/thre ... 0094?hl=en
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#833 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

E drug evo ja sam uspio i nadam se da ce ova informacija nekom pomoci
Ukratko, posrednicka banka (to ti je ta intermediary bank sto it je lik rekao u tom linku)skida tj uzima sebi taj novac, ja posto sam u UniCredit navodno posrednicka mi je Banka Austrija i oni uzimaju te pare.(Ja koliko znam ta Dojce banka ustvari uzma sebi novac, vjerovatno su ti oni ti koji naplacuju 18 eura)
Sto nema smisla, ta banka je isto Unicredit al dobro odraili sebi likovi shemu da uzmu pare.

Meni u poslovnici nista nisu mogli reci naravno,(skontajte sami zasto) ali sam se javio na email podrsci,zahtjevao te informacije i dobio sam izvod te transakcije na kom se vidjelo ko je posrednicka banka.
Poslali su mi neku poruku u nekim kodovima, {2: tu se vidjelo koja je banka isto pod :32A i :71A:SHA i :71F:EUR18
(oni meni te kodove posalali, ja se izbezumio sta sad ovo, rekao im dobro ajd mi sad recite koja je ovde posrednicka banka u pitanju u ovoj transakciji i oni mi rekli)

ovo sto sam podebljao su ti kodovi neki bankovni kodovi/bankovna doznaka, ako proguglas malo vidjeces ima stranica koje objasnjavaju sta koji kod znaci/predstavlja.

Ovo SHA znaci da su troskovi podjeljeni.
ü SHA – podrazumijeva podijeljene troškove – pošiljatelj snosi troškove banke pošiljatelja/primatelj snosi troškove banke primatelja i eventualne troškove posredničke banke

ü OUR – podrazumijeva da sve troškove snosi pošiljatelj (sve troškove banke pošiljatelja/eventualne troškove posredničkih banaka/troškove banke primatelja)

ü BEN – podrazumijeva da sve troškove snosi primatelj uplate (banke pošiljatelja/eventualne troškove posredničkih banaka/troškove banke primatelja

Uglavnom, eto, ako neko isto ovako "gubi" novac, javite se banci i trazite taj izvod za tu transakciju na kojoj su vam uzete pare i ako dobijete ove kodove ili sta god da su, vidjecete koja to posrednicka banka uzima novac.

Znaci i dalje Google ne uzima sebi pare, salju oni iznos ispravan i snose troskove sa svoje strane al kad vama dolazi novac posrednicka banka to uzima sebi.
Znaci Google nista nije mjenjao.

Ja cu ukratko obici banke i raspitati se da li je ovako u svim bankama, posto sam cuo da u nekim nema ove naplate tj gluposti.
Takodje jedna opcija je zadrzati taj novac na Adsensu pa nek onda posalju vise kad se nakupi i platiti samo jednom te troskove posrednicke banke.
Ali opet treba se javiti banci svojoj i traziti da vam daju informacije koliko ta posrednicka banka naplacuje jer ipak oni posluju sa njima, ocigledno.
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#834 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Ja cu samo jos jednom da se nakacim, izgleda da su kod nas te 2 banke kao posrednicke najvise u igri, ta Deutche bank vjerovatno broj 1

Ako neko uspije na internetu da nadje koliko koja naplacuje svoje usluge neka javi.
User avatar
l1101100
Posts: 44
Joined: 28/05/2008 00:26

#835 Re: Google AdSense

Post by l1101100 »

pinkpanter7593 wrote: 29/11/2019 18:01 E drug evo ja sam uspio i nadam se da ce ova informacija nekom pomoci
Ukratko, posrednicka banka (to ti je ta intermediary bank sto it je lik rekao u tom linku)skida tj uzima sebi taj novac, ja posto sam u UniCredit navodno posrednicka mi je Banka Austrija i oni uzimaju te pare.(Ja koliko znam ta Dojce banka ustvari uzma sebi novac, vjerovatno su ti oni ti koji naplacuju 18 eura)
Sto nema smisla, ta banka je isto Unicredit al dobro odraili sebi likovi shemu da uzmu pare.

Meni u poslovnici nista nisu mogli reci naravno,(skontajte sami zasto) ali sam se javio na email podrsci,zahtjevao te informacije i dobio sam izvod te transakcije na kom se vidjelo ko je posrednicka banka.
Poslali su mi neku poruku u nekim kodovima, {2: tu se vidjelo koja je banka isto pod :32A i :71A:SHA i :71F:EUR18
(oni meni te kodove posalali, ja se izbezumio sta sad ovo, rekao im dobro ajd mi sad recite koja je ovde posrednicka banka u pitanju u ovoj transakciji i oni mi rekli)

ovo sto sam podebljao su ti kodovi neki bankovni kodovi/bankovna doznaka, ako proguglas malo vidjeces ima stranica koje objasnjavaju sta koji kod znaci/predstavlja.

Ovo SHA znaci da su troskovi podjeljeni.
ü SHA – podrazumijeva podijeljene troškove – pošiljatelj snosi troškove banke pošiljatelja/primatelj snosi troškove banke primatelja i eventualne troškove posredničke banke

ü OUR – podrazumijeva da sve troškove snosi pošiljatelj (sve troškove banke pošiljatelja/eventualne troškove posredničkih banaka/troškove banke primatelja)

ü BEN – podrazumijeva da sve troškove snosi primatelj uplate (banke pošiljatelja/eventualne troškove posredničkih banaka/troškove banke primatelja

Uglavnom, eto, ako neko isto ovako "gubi" novac, javite se banci i trazite taj izvod za tu transakciju na kojoj su vam uzete pare i ako dobijete ove kodove ili sta god da su, vidjecete koja to posrednicka banka uzima novac.

Znaci i dalje Google ne uzima sebi pare, salju oni iznos ispravan i snose troskove sa svoje strane al kad vama dolazi novac posrednicka banka to uzima sebi.
Znaci Google nista nije mjenjao.

Ja cu ukratko obici banke i raspitati se da li je ovako u svim bankama, posto sam cuo da u nekim nema ove naplate tj gluposti.
Takodje jedna opcija je zadrzati taj novac na Adsensu pa nek onda posalju vise kad se nakupi i platiti samo jednom te troskove posrednicke banke.
Ali opet treba se javiti banci svojoj i traziti da vam daju informacije koliko ta posrednicka banka naplacuje jer ipak oni posluju sa njima, ocigledno.
To sto ti je poslala banka je SWIFT poruka.
Kvaka je u polju 71A. Kada AdSense daje nalog za plaćenje u polje F1A unosi SHA -> Shared charges. Nekad davno, AdSense je prilikom slanja unosio OUR u F1A, u tom slučaju tvojoj banci je dolazio kompletan iznos a tebi bi banka uzimala svoju naknadu za obradu transakcije (koja nema veze sa instrukcijama u SWIFT-u), u slučaju Unicredit Banke to je ona GPP naknada.

Field 71A -> https://wiki.xmldation.com/Support/Swif ... /Field_71A
Field 71F -> https://wiki.xmldation.com/Support/Swif ... /Field_71F
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#836 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

E to :) Hvala sto pojasni jbg ne razumijem se u ove kodove i to
Ovo je meni pocelo od Decembra 2018, ovo naplacivanje od strane posrednicke banke.
Za sada koliko znam, oni tvrde da oni nista nisu promjenili, a ne znam tacno na koju godinu mislis kad kazes nekad davno.

Najednostavnije da se javim banci i trazicu Swift poruku od neke uplate prije Decembra 2018 pa da vidim jel to slucaj, da je Adsense stvarno prije pisao OUR u polje 71A.
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#837 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Google nista nije mjenjao, naplate su pocele od 2018-e, mjesec Decembar.
Dobio sam od banke swift poruku iz 2018te, iz Oktobra.
Pise
:71A:SHA

Znaci, Google nista nije mjenjao, i dalje isto posluju, i dalje salju pun iznos po svom trosku(tako da kolega iznad, nisi u pravu,nekad davno jos uvjek traje), a vi samo imate trosak koje vasa banka uzima.
Ova posrednicka banka je kriminal al dobro, za sad mi odbijaju dati informacije i ne odgovaraju na emailove.
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#838 Re: Google AdSense

Post by tusk »

Jesu li i ostale banke pocele klepati te iznose?

Kakvi su raiffeisen i sparkasse?
pinkpanter7593
Posts: 9
Joined: 26/07/2016 21:19

#839 Re: Google AdSense

Post by pinkpanter7593 »

Evo da se opet javim, ne znam za druge banke a i kod nas su ljudi priglupi za te stvari da razumiju sta ih pitas, pogotovo oni na salteru
Sa UniCredit sam zavrsio pa cu sad gledati da probam drugu banku, na zalost sve je to sad probaj na svoju ruku pa sta bude al dobro
Ako u slucaju neko ima da zna nek napise ma da sumnjam al eto javim vam kad ja saznam vise
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#840 Re: Google AdSense

Post by ILVIIR »

pozdrav.

da li je CPC za bosnu i hercegovinu i kod vas 1 cent?

kod drzava iz zapadne evrope dobijem oko 20 centi.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#841 Re: Google AdSense

Post by diablobih »

Da, bosanski i opcenito balkanski klik je smece.
nery_
Posts: 1
Joined: 31/05/2020 22:05

#842 Re: Google AdSense

Post by nery_ »

Pozdrav svima...
Adsens sam imao prije dvije godine i kad sam počeo zarađivati banovali su mi račun za stalno tak da sam prestao s tim...
Obzirom da nemam nikakvog posla napravio sam ponovo (odnsono kupio informatvini portal) gdje bih opet pokusao da nađem kakve sreće u tome, međutim sve je ok ali nikako ne mogu do dobijem odobrenje od adsensa uvjek su stvari koje trebam ispravit i nikad me još nisu primili u adsens... odbili su me tri puta... Da li neko na forumu ima iskustva i da li neko zna šta treba, platio bih za tu uslugu, samo da mi odobre adsens nalog..
Hvalča Vam unaprijed.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#843 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

Pozdrav,

ima li negdje jasno objašnjenje kako Ad sense računa zaradu jer nikako da shvatim. Negdje pronalazim da se zarada računa po kliku na oglas a negdje da se računa na 1000 posjeta portalu...

Pokrenuo sam portal prije mjesec dana i već prvi mjesec imam 100 000 posjeta (pregleda stranica) Kažu da je to pristojna brojka i dodatni plus što su ti korisnici uglavnom iz dijaspore a tamo se bolje plaća. Međutim.

Uključio sam prije par dana Ad sense i kontam da ovim tempom i na ovoliko posjeta mogu zaraditi 1 evro mjesečno :D Ako dobacim do 200 hiljada možda i dva.. ... Dakle google je ubacio dosta oglasa na moj stajt ali na 4-5 hiljada pregleda dnevno , od toga 3-4 hiljade impresija , na oglas klikne 2-3 korisnika i to je to...Prikazuje mi da sam zaradio 0,02 eura dnevno. Dakle dal nešto nije uredu il da odustanem odmah.

Dal postoji mogunost da nešto nisam dobro podesio odnosno da postoje dvije varijente plaćanja po pregledu stranice i plaćanja po kliku jer na netu nalazim milion kontradiktornih tekstova na ovu temu....
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#844 Re: Google AdSense

Post by sarajevo-x.com »

Kakav je to portal da za prvi mjesec ima 100k da nije ono tipa ; .. necete vjerovati...a evo i kada, kako itd :mrgreen:

Ja prije nekad kad sam radio bilo je po kliku a prosjek se racunao na osnovu impresija po kliku ali vjerujem da ce to znati ko trenutno radi s tim.

Mene samo interesuje tip portala :lol:
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#845 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

sarajevo-x.com wrote: 27/06/2020 13:43 Kakav je to portal da za prvi mjesec ima 100k da nije ono tipa ; .. necete vjerovati...a evo i kada, kako itd :mrgreen:

Ja prije nekad kad sam radio bilo je po kliku a prosjek se racunao na osnovu impresija po kliku ali vjerujem da ce to znati ko trenutno radi s tim.

Mene samo interesuje tip portala :lol:
Nije to što misliš :)
Regionalni portal. Imali smo dobru polaznu osnovu. Socijalne mreže smo pokrenuli prošle godine i objavljivali samo sadržaje u video formatu, inforgrafike itd , testirali na njemu fore i fazone digitalnog marketinga Prikupili dovoljan broj folowera i sad testirali portal. Nismo se neštro trudili oko ovih 100K prilično lako smo dostigli ovu cifru jeri imamo dobre platforme, uglavnom smo prenosili vijesti sa drugih portala i nesto malo svojih sadržaja. Moze to puno bolje i ozbiljnije ako se to bude moglo prodati... Ovo sa ad sensa je porazavajuce 😂 al tek nam je prihvaćen prije nekoliko dana pa vidjecemo ... Tjesim se da je neka greska.
Last edited by dragan53 on 27/06/2020 15:05, edited 3 times in total.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#846 Re: Google AdSense

Post by sarajevo-x.com »

Onda mora biti jaka društvena mreža :D
Ja kad sam radio tako, moglo se fino zaradaiti od samog dijeljenja na fb stranici, iako nisu bile neke velike 20k ali sve organski i svaki pratilac vidi to. Kad je fb promijenio način rada i da se moralo plaćati za reach odustao sam, pošto mi je to bilo više onako usput dodatno :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#847 Re: Google AdSense

Post by mirsek »

dragan53 wrote: 27/06/2020 13:11 Pozdrav,

ima li negdje jasno objašnjenje kako Ad sense računa zaradu jer nikako da shvatim. Negdje pronalazim da se zarada računa po kliku na oglas a negdje da se računa na 1000 posjeta portalu...

Pokrenuo sam portal prije mjesec dana i već prvi mjesec imam 100 000 posjeta (pregleda stranica) Kažu da je to pristojna brojka i dodatni plus što su ti korisnici uglavnom iz dijaspore a tamo se bolje plaća. Međutim.

Uključio sam prije par dana Ad sense i kontam da ovim tempom i na ovoliko posjeta mogu zaraditi 1 evro mjesečno :D Ako dobacim do 200 hiljada možda i dva.. ... Dakle google je ubacio dosta oglasa na moj stajt ali na 4-5 hiljada pregleda dnevno , od toga 3-4 hiljade impresija , na oglas klikne 2-3 korisnika i to je to...Prikazuje mi da sam zaradio 0,02 eura dnevno. Dakle dal nešto nije uredu il da odustanem odmah.

Dal postoji mogunost da nešto nisam dobro podesio odnosno da postoje dvije varijente plaćanja po pregledu stranice i plaćanja po kliku jer na netu nalazim milion kontradiktornih tekstova na ovu temu....
You tube ima vise vrsta reklama, one koje ti odbrojavaju(video reklame), one sto se pojave pored videa, u dnu videa. Sve one razlicito kostaju. Posebno se placa ako neko klikne na reklamu i ode na reklamiranu stranicu.
Mislim da je slican princip i kod web sajtova.
Racunaj da 1000 balkan pregleda i 1000 americkih pregleda nije isto.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#848 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

mirsek wrote: 27/06/2020 18:10
dragan53 wrote: 27/06/2020 13:11 Pozdrav,

ima li negdje jasno objašnjenje kako Ad sense računa zaradu jer nikako da shvatim. Negdje pronalazim da se zarada računa po kliku na oglas a negdje da se računa na 1000 posjeta portalu...

Pokrenuo sam portal prije mjesec dana i već prvi mjesec imam 100 000 posjeta (pregleda stranica) Kažu da je to pristojna brojka i dodatni plus što su ti korisnici uglavnom iz dijaspore a tamo se bolje plaća. Međutim.

Uključio sam prije par dana Ad sense i kontam da ovim tempom i na ovoliko posjeta mogu zaraditi 1 evro mjesečno :D Ako dobacim do 200 hiljada možda i dva.. ... Dakle google je ubacio dosta oglasa na moj stajt ali na 4-5 hiljada pregleda dnevno , od toga 3-4 hiljade impresija , na oglas klikne 2-3 korisnika i to je to...Prikazuje mi da sam zaradio 0,02 eura dnevno. Dakle dal nešto nije uredu il da odustanem odmah.

Dal postoji mogunost da nešto nisam dobro podesio odnosno da postoje dvije varijente plaćanja po pregledu stranice i plaćanja po kliku jer na netu nalazim milion kontradiktornih tekstova na ovu temu....
You tube ima vise vrsta reklama, one koje ti odbrojavaju(video reklame), one sto se pojave pored videa, u dnu videa. Sve one razlicito kostaju. Posebno se placa ako neko klikne na reklamu i ode na reklamiranu stranicu.
Mislim da je slican princip i kod web sajtova.
Racunaj da 1000 balkan pregleda i 1000 americkih pregleda nije isto.
Nisam siguran da sam vas baš najbolje shvatio. Uglavnom stvari stoje ovako. Na mojih 100 000 pregleda mjesečno Bosna je samo 35%... Amerika 12%, Njemačka 10% i tako dalje... U tom omjeru danas sam recimo imao oko 5 000 posjeta (4 000 impresija) i zaradio 0,07 evra jer sam imao samo tri klika na reklame 1 klik iz Njemačke i dva iz BIH (vjerovatno moja :D) .. Čuo sam da ljudi na manje pregleda zarađuju puno više... i dalje kontam da nešto nisam uradio dobro. auto ads je uključen sajt je pun oglasa al nema klikova...
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#849 Re: Google AdSense

Post by mirsek »

dragan53 wrote: 27/06/2020 22:27

Nisam siguran da sam vas baš najbolje shvatio. Uglavnom stvari stoje ovako. Na mojih 100 000 pregleda mjesečno Bosna je samo 35%... Amerika 12%, Njemačka 10% i tako dalje... U tom omjeru danas sam recimo imao oko 5 000 posjeta (4 000 impresija) i zaradio 0,07 evra jer sam imao samo tri klika na reklame 1 klik iz Njemačke i dva iz BIH (vjerovatno moja :D) .. Čuo sam da ljudi na manje pregleda zarađuju puno više... i dalje kontam da nešto nisam uradio dobro. auto ads je uključen sajt je pun oglasa al nema klikova...
Ukratko, da postoje 2 vrste placanja, po kliku i po pregledu stranice, i to koliko se sjecam neko mora biti bar 30 sekundi na stranici da bi se to prihvatilo kao 1 impresija.
Kad neko iz amerike ode na vasu stranicu ili klikne na reklamu visestruko vise zaradjujete nego kad to radi neko iz balkanskih zemalja ili npr. indije.
Vi zaradjujete i kad neko ne klikne na vasu reklamu, cim je vidi tj. ima impresiju vi zaradjujete neke sitne novce, najvise zaradjujete kad neko klikne na vasu reklamu, mnogo vise nego da je samo imao impresiju.
Takodjer zarada zavisi i od oblasti kojom se stranica bavi na na osnovu cega google prilagodjava koje ce se reklame pojavljivati.
Reklame za osiguranja, hipoteke, kredite imaju ogromnu zaradu, mislim da im je preko 20 $ po kliku ako je klik iz amerike ali je mali broj posjeta takvim stranicama pa morate pazljivo da birare hocete li oblast koja je vise popularna ali mala cijena po kliku ili mala popularnost ali veca zarada po kliku.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#850 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

mirsek wrote: 27/06/2020 22:53
dragan53 wrote: 27/06/2020 22:27

Nisam siguran da sam vas baš najbolje shvatio. Uglavnom stvari stoje ovako. Na mojih 100 000 pregleda mjesečno Bosna je samo 35%... Amerika 12%, Njemačka 10% i tako dalje... U tom omjeru danas sam recimo imao oko 5 000 posjeta (4 000 impresija) i zaradio 0,07 evra jer sam imao samo tri klika na reklame 1 klik iz Njemačke i dva iz BIH (vjerovatno moja :D) .. Čuo sam da ljudi na manje pregleda zarađuju puno više... i dalje kontam da nešto nisam uradio dobro. auto ads je uključen sajt je pun oglasa al nema klikova...
Ukratko, da postoje 2 vrste placanja, po kliku i po pregledu stranice, i to koliko se sjecam neko mora biti bar 30 sekundi na stranici da bi se to prihvatilo kao 1 impresija.
Kad neko iz amerike ode na vasu stranicu ili klikne na reklamu visestruko vise zaradjujete nego kad to radi neko iz balkanskih zemalja ili npr. indije.
Vi zaradjujete i kad neko ne klikne na vasu reklamu, cim je vidi tj. ima impresiju vi zaradjujete neke sitne novce, najvise zaradjujete kad neko klikne na vasu reklamu, mnogo vise nego da je samo imao impresiju.
Takodjer zarada zavisi i od oblasti kojom se stranica bavi na na osnovu cega google prilagodjava koje ce se reklame pojavljivati.
Reklame za osiguranja, hipoteke, kredite imaju ogromnu zaradu, mislim da im je preko 20 $ po kliku ako je klik iz amerike ali je mali broj posjeta takvim stranicama pa morate pazljivo da birare hocete li oblast koja je vise popularna ali mala cijena po kliku ili mala popularnost ali veca zarada po kliku.
Hvala na odogvoru. Šta vaše iskustvo kaže jel realno da na 100 000 posjeta zaradite par eura...?
Uglavnom ad sense sam aktivirao prije neki dan i koliko vidim iz izvještaja nikakvu zaradu nemam od impresija iako samo od ovih par klikova. ako neko ima nekakvu šemu računanja zarade klikova i impresija neka postavi.
Post Reply