Koji laptop kupiti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#176 Re: Koji laptop kupiti

Post by kr0 0ss »

Pošto se kod tebe svodi samo na klasičnu upotrebu tu nema previše razmišljanja :)
Ta te pare možeš da kupiš Asus ili Acer !!! Ja imam Acer već 6 g i služi me tako dobro ko da sam ga juče kupio.
Na ono što ti trebaš da obratiš pažnju je ekran!!!! RAM i HDD ...ostalo je nebitno!!! Asus jedan od mojih favorita.
Last edited by kr0 0ss on 08/08/2016 05:22, edited 2 times in total.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#177 Re: Koji laptop kupiti

Post by SmoLe »

jel neko zna otprilike cijenu macbook pro kraj 2008, dosadio mi je vise taj mogao bi se uzeti malo noviji
c2d 2,50
3gb rama,
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#178 Re: RE: Re: Koji laptop kupiti

Post by kr0 0ss »

SmoLe wrote:jel neko zna otprilike cijenu macbook pro kraj 2008, dosadio mi je vise taj mogao bi se uzeti malo noviji
c2d 2,50
3gb rama,
Cijena ti se kreće od 400 KM pa do 500 KM za bolje očuvane i bez ogrebotina i sl.
lajkujMe
Posts: 12228
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#179 Re: Koji laptop kupiti

Post by lajkujMe »

Pozdrav raja, treba mala pomoc treba da kupim neki nov laptop iskljucivo u Sarajevu da mogu da ga vidim od oka prvo :D

Budzet je do 1000 km trazim neki laptop za normalno koristenja tipa kucanje u wordu i pravljenje prezentacija i slicno, za gledanje filmova i serija, muziku i standardno saranje po internetu znaci basic user.

Sta mi je izuzetno vazno je da i za 5 godina fecera bez sporosti (ako odrzavan naravno), ekran ne smije ispod 15 inch, garancija da bude minimalno 2 godine. Kvalitet izrade da je tu, susreo sam se s previse onih laptopa gdje ako dovoljno pritisnes slovo ode prst kroz njega.

Ne mora imati instaliran OS niti programe to cu ja rijesiti samo mi je vazan kvalitet, brzina i da nema nekih velikih mana.

Razmisljao sam o ovome po meni ima dobar omjer cijene i dobivenog:

http://www.plus.ba/proizvod/not_acer_as ... rancija_3g

ili ovaj

https://domod.ba/shop/proizvod/dell-ins ... /MEG5558I3
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#180 Re: Koji laptop kupiti

Post by kolegione »

lajkujMe wrote:Pozdrav raja, treba mala pomoc treba da kupim neki nov laptop iskljucivo u Sarajevu da mogu da ga vidim od oka prvo :D

Budzet je do 1000 km trazim neki laptop za normalno koristenja tipa kucanje u wordu i pravljenje prezentacija i slicno, za gledanje filmova i serija, muziku i standardno saranje po internetu znaci basic user.

Sta mi je izuzetno vazno je da i za 5 godina fecera bez sporosti (ako odrzavan naravno), ekran ne smije ispod 15 inch, garancija da bude minimalno 2 godine. Kvalitet izrade da je tu, susreo sam se s previse onih laptopa gdje ako dovoljno pritisnes slovo ode prst kroz njega.

Ne mora imati instaliran OS niti programe to cu ja rijesiti samo mi je vazan kvalitet, brzina i da nema nekih velikih mana.

Razmisljao sam o ovome po meni ima dobar omjer cijene i dobivenog:

http://www.plus.ba/proizvod/not_acer_as ... rancija_3g

ili ovaj

https://domod.ba/shop/proizvod/dell-ins ... /MEG5558I3
Dell inspirion je bolji objektivno i ako ti je budzet 1000km ja bih isao na ovaj iz Domoda :)
E sad pet godina to je već upitno :)
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#181 Re: Koji laptop kupiti

Post by benjen »

EliteBook 8440p
intel core tm i5 m520 2,4 gHz
64-bit operating system
win 7
RAM 4GB
Ako je neko koristio vrijedil kupit i koliko para dat polovan naravno ?
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#182 Re: Koji laptop kupiti

Post by maida95 »

mišljenja o Asusu x552E? Vidim baš solidnu konfiguraciju za kućnu upotrebu :?
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#184 Re: Koji laptop kupiti

Post by kakaljin »

lajkujMe wrote:Pozdrav raja, treba mala pomoc treba da kupim neki nov laptop iskljucivo u Sarajevu da mogu da ga vidim od oka prvo :D

Budzet je do 1000 km trazim neki laptop za normalno koristenja tipa kucanje u wordu i pravljenje prezentacija i slicno, za gledanje filmova i serija, muziku i standardno saranje po internetu znaci basic user.

Sta mi je izuzetno vazno je da i za 5 godina fecera bez sporosti (ako odrzavan naravno), ekran ne smije ispod 15 inch, garancija da bude minimalno 2 godine. Kvalitet izrade da je tu, susreo sam se s previse onih laptopa gdje ako dovoljno pritisnes slovo ode prst kroz njega.

Ne mora imati instaliran OS niti programe to cu ja rijesiti samo mi je vazan kvalitet, brzina i da nema nekih velikih mana.

Razmisljao sam o ovome po meni ima dobar omjer cijene i dobivenog:

http://www.plus.ba/proizvod/not_acer_as ... rancija_3g

ili ovaj

https://domod.ba/shop/proizvod/dell-ins ... /MEG5558I3
Pogledaj ovaj

http://imtec.ba/laptopi/32005-hp-250-g5-x0q01es-.html

OS: FreeDOS. Display: 15.6", LED, Full HD, SVA anti-glare, rezolucija: 1920 x 1080. CPU: Intel Core i3-5005U sa Intel HD Graphics 5500, (2 GHz, 3 MB cache, 2 cores). RAM: 8 GB, DDR3L, 1600 MHz. SSD: 256 GB M.2. Grafička: 2GB, AMD Radeon R5 M430 DDR3. Optika: DVD+/-RW SuperMulti DL. Mreža: WiFi 802.11ac (1x1), LAN i Bluetooth 4.2 Combo sa Wi-Di. Priključci: USB 3.0, 2x USB 2.0, VGA, HDMI i Čitač memorijsikih kartica. Garancija: 12 mjeseci.
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#185 Re: Koji laptop kupiti

Post by diablobih »

Ne radi ti link, ali sam nasao taj na netu, slicni su dosta, ali Dellov, zbog boljeg procesora je bolji izbor.
lexington1
Posts: 90
Joined: 03/08/2013 18:03

#186 Re: Koji laptop kupiti

Post by lexington1 »

diablobih wrote: Ne radi ti link, ali sam nasao taj na netu, slicni su dosta, ali Dellov, zbog boljeg procesora je bolji izbor.
da, imaju slicne specifikacije jedino što je dellov i7 procesor, a asus i5. jedino nisam siguran kakve su kvalitete dellovi laptopi opcenito, navodno su asusovi puno bolji, pa se zbog toga dvoumim
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#187 Re: Koji laptop kupiti

Post by diablobih »

lexington1 wrote:
diablobih wrote: Ne radi ti link, ali sam nasao taj na netu, slicni su dosta, ali Dellov, zbog boljeg procesora je bolji izbor.
da, imaju slicne specifikacije jedino što je dellov i7 procesor, a asus i5. jedino nisam siguran kakve su kvalitete dellovi laptopi opcenito, navodno su asusovi puno bolji, pa se zbog toga dvoumim
Ne, upravo su Dellovi najbolji uz Sony. Asusovi su nakon toga.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#188 Re: Koji laptop kupiti

Post by avaks »

Najbolji su oni koji daju najviše garancije :mrgreen:
Jebo Dell ako dobiješ 12 mjeseci garancije da je zlatan :run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#189 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Ja kada sam kupovao laptop, Dell je davao najvise garancije . 3 godine...a na neke modele cak i 5 .
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#190 Re: Koji laptop kupiti

Post by avaks »

To se traži :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#191 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

kakvi su to ironicni smajlici ? :lol:

I sad mozda daju 3 godine, a 5 ne vjerujem . Tu su se zaebali ... :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#192 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

diablobih wrote:
lexington1 wrote:
diablobih wrote: Ne radi ti link, ali sam nasao taj na netu, slicni su dosta, ali Dellov, zbog boljeg procesora je bolji izbor.
da, imaju slicne specifikacije jedino što je dellov i7 procesor, a asus i5. jedino nisam siguran kakve su kvalitete dellovi laptopi opcenito, navodno su asusovi puno bolji, pa se zbog toga dvoumim
Ne, upravo su Dellovi najbolji uz Sony. Asusovi su nakon toga.
i Lenovo 8)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#193 Re: Koji laptop kupiti

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima li kakav Acer za 600-700 KM?
Znam da ima sve na netu ali nisam dobar baš sa laptopima, pogotovo u zadnje vrijeme ne pratim baš razvoj tehnologije...
Treba mi naravno za internet ( fb, youtube, i sl), malo corela, office i tako to. Mozda pokoja igrica ponekad.
Bio bi zahvalan ako neko ima vremena da me uputi...
Ili ako ništa da mi kaže koliko rama, diska i procesor mi treba za sve ovo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#194 Re: Koji laptop kupiti

Post by Sanjarko »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li kakav Acer za 600-700 KM?
Znam da ima sve na netu ali nisam dobar baš sa laptopima, pogotovo u zadnje vrijeme ne pratim baš razvoj tehnologije...
Treba mi naravno za internet ( fb, youtube, i sl), malo corela, office i tako to. Mozda pokoja igrica ponekad.
Bio bi zahvalan ako neko ima vremena da me uputi...
Ili ako ništa da mi kaže koliko rama, diska i procesor mi treba za sve ovo.
Bilo ih je ovdje u Zenici prije par godina za 5 stoja. Brzi od mog, istina slabije grafike i manje Ram memorije od mog, ali brzi.

Ima li ko da nam preporuci do 4 stoje kakav laptop onako da nije los, ne neki ekstra ili kakav tablet sa tipkovnicom do 2,5 stoje i ima li ko kakvo iskustvo sa Krom knjigama [Chromebook]. Citao sam da nisu losi a da su jeftiniji od ovih ostalih.

Ovo u slucaju da mi rikne ovaj sadasnji.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#195 Re: Koji laptop kupiti

Post by Mega Man X »

Vizionar 1985 wrote:i ima li ko kakvo iskustvo sa Krom knjigama [Chromebook]. Citao sam da nisu losi a da su jeftiniji od ovih ostalih.
Chromebook nije loš u neku ruku. Sada je samo pitanje koliko imaš živaca za činjenicu da Chromebook se najviše svodi na to da uvijek imaš Wi-Fi uz sebe. Doduše neke aplikacije rade u offline modu, tj. ako nemaš Wi-Fi jer ChromeOS je haman 100% cloud sistem.

A druga stvar kod uzimanja Chromebook-a je da provjeriš koji je model i da provjeriš je li kompatibilan sa Play Store-om. Pošto Google je počeo da ubacuje Play Store u neke Chromebook-ove, ali ne baš svaki model. A u drugu ruku, neki modeli još nisu dobili tu podršku i ostavljeni su na milost Google-a.
Ovo za Play Store navodim kao primjer mada bilo bi od pomoći jer onda možeš skidati normalno sve Android aplikacije sa Play Store-a.

I Chromebook-ovi ti postaju malo poskupi. Ovi najnoviji modeli su oko 800-1000KM. A po pitanju baterije, neki modeli imaju čak i po 10 sati baterije, jer Chromebook-ovi nisu "gladni" po tom pitanju.

Imaš i na Google-u sve o Chromebook-ovima, tutorijala kako šta itd. I ako ti ono baš dosadi Chrome OS, uvijek možeš zveknut Linux na Chromebook, samo malo je možda komplikovan proces ali imaju tutorijali.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#196 Re: Koji laptop kupiti

Post by Sanjarko »

Mega Man X wrote:
Vizionar 1985 wrote:i ima li ko kakvo iskustvo sa Krom knjigama [Chromebook]. Citao sam da nisu losi a da su jeftiniji od ovih ostalih.
Chromebook nije loš u neku ruku. Sada je samo pitanje koliko imaš živaca za činjenicu da Chromebook se najviše svodi na to da uvijek imaš Wi-Fi uz sebe. Doduše neke aplikacije rade u offline modu, tj. ako nemaš Wi-Fi jer ChromeOS je haman 100% cloud sistem.

A druga stvar kod uzimanja Chromebook-a je da provjeriš koji je model i da provjeriš je li kompatibilan sa Play Store-om. Pošto Google je počeo da ubacuje Play Store u neke Chromebook-ove, ali ne baš svaki model. A u drugu ruku, neki modeli još nisu dobili tu podršku i ostavljeni su na milost Google-a.
Ovo za Play Store navodim kao primjer mada bilo bi od pomoći jer onda možeš skidati normalno sve Android aplikacije sa Play Store-a.

I Chromebook-ovi ti postaju malo poskupi. Ovi najnoviji modeli su oko 800-1000KM. A po pitanju baterije, neki modeli imaju čak i po 10 sati baterije, jer Chromebook-ovi nisu "gladni" po tom pitanju.

Imaš i na Google-u sve o Chromebook-ovima, tutorijala kako šta itd. I ako ti ono baš dosadi Chrome OS, uvijek možeš zveknut Linux na Chromebook, samo malo je možda komplikovan proces ali imaju tutorijali.
Onda bolje zveknut dual sistem na uredzaj. Ili windows i linux ili windows i android. :mrgreen:

Mislio sam da krom moze radit bez interneta bezicnog. Meni ne bi odgovarao po ovome jer kod mene je net sa stika. Ne znam bilmogo i pokrenut se net sa stika uopste. Kako znam ako se ne varam samo moze windows i nisam siguran mislim linux.

Za post i odgovor. :thumbup:
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#197 Re: Koji laptop kupiti

Post by Piklic »

User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#198 Re: Koji laptop kupiti

Post by diablobih »

Najbolji je ovaj ASUSov od 1450, zbog procesora i graficke, dok drugi asus ima malo slabiji procesor. Taj Dellov je skuplji od drugog zbog graficke i to je to. A preporucio bih ti da uzmes bilo koji od ta 2 ASUSa, jer imaju Nvidia grafe.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#199 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Ja bih preporucio da ne uzimas u imtecu ahahahah. Skupi su , a usluga odron.
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#200 Re: Koji laptop kupiti

Post by Piklic »

Hvala na odgovorima i preporuci
Post Reply