Koji laptop kupiti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#151 Re: Koji laptop kupiti

Post by bordo gandalf »

Treba mi laptop za gledanje filmova online, youtube i ms office. Valja li cemu lenovo x200, hoce li moci pogurati filmove u hd-u???
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#152 Re: Koji laptop kupiti

Post by bordo gandalf »

Neko?
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#153 Re: Koji laptop kupiti

Post by artime »

Ima li ovdje da neko prodaje lagan laptop sa web-kamerom-- samo da nije mini.
Soda035
Posts: 29
Joined: 28/12/2015 09:44

#154 Re: Koji laptop kupiti

Post by Soda035 »

bordo gandalf wrote:Treba mi laptop za gledanje filmova online, youtube i ms office. Valja li cemu lenovo x200, hoce li moci pogurati filmove u hd-u???
šta god od ovog da uzmeš koristiće ti za gore navedeno a neće te zabolit džep. Super su ljudi imaju besplatnu dostavu, odlične garancije, i nisu internet trgovina nego pravu radnju imaju negdje u Tuzli.

https://www.shop.imel.ba/laptopi-i-tabl ... ice:na-636;
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#155 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Soda035 wrote:
bordo gandalf wrote:Treba mi laptop za gledanje filmova online, youtube i ms office. Valja li cemu lenovo x200, hoce li moci pogurati filmove u hd-u???
šta god od ovog da uzmeš koristiće ti za gore navedeno a neće te zabolit džep. Super su ljudi imaju besplatnu dostavu, odlične garancije, i nisu internet trgovina nego pravu radnju imaju negdje u Tuzli.

https://www.shop.imel.ba/laptopi-i-tabl ... ice:na-636;
Potpis :) ja 3 laptopa kod njih uzimao :)
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#156 Re: Koji laptop kupiti

Post by Goldenhand »

Linix, Windows ili FreeDOS?
HP, Toshiba, Lenovo ili nešto četvrto?
:mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#157 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Goldenhand wrote:Linix, Windows ili FreeDOS?
HP, Toshiba, Lenovo ili nešto četvrto?
:mrgreen:
Za sta ti treba ?

Ako je kucna upotreba , svakako freedos pa sam stavis windows kasnije. Bolje za razliku para bolji lap uzeti.

Od to troje.... Definitivno Lenovo...ako ne nadjes Lenovo da ti odgovara, onda Dell.
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#158 Re: Koji laptop kupiti

Post by Goldenhand »

skafiskafsnjak wrote:
Goldenhand wrote:Linix, Windows ili FreeDOS?
HP, Toshiba, Lenovo ili nešto četvrto?
:mrgreen:
Za sta ti treba ?

Ako je kucna upotreba , svakako freedos pa sam stavis windows kasnije. Bolje za razliku para bolji lap uzeti.

Od to troje.... Definitivno Lenovo...ako ne nadjes Lenovo da ti odgovara, onda Dell.
Ma kućna upotreba. Malo fax, neke paradox interactive strategije i NBA streamanje.

Jel yebeno piratski windows instalirat?

I kad smo već kod streamanja može na ove integrisane grafičke?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#159 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Goldenhand wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Goldenhand wrote:Linix, Windows ili FreeDOS?
HP, Toshiba, Lenovo ili nešto četvrto?
:mrgreen:
Za sta ti treba ?

Ako je kucna upotreba , svakako freedos pa sam stavis windows kasnije. Bolje za razliku para bolji lap uzeti.

Od to troje.... Definitivno Lenovo...ako ne nadjes Lenovo da ti odgovara, onda Dell.
Ma kućna upotreba. Malo fax, neke paradox interactive strategije i NBA streamanje.

Jel yebeno piratski windows instalirat?

I kad smo već kod streamanja može na ove integrisane grafičke?
Ma nije , normalnu originalnu verziju skines... i onda "aktiviras" ahahh . Streamanje ? mislis na stream, gledanje online? Ako na to mislis, ne bi trebao problem biti .

Ali ako hoces ikakve igrice, preporucujem 2 dvije graficke :P

koliki je budzet ? :D
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#160 Re: Koji laptop kupiti

Post by Goldenhand »

skafiskafsnjak wrote: Ma nije , normalnu originalnu verziju skines... i onda "aktiviras" ahahh . Streamanje ? mislis na stream, gledanje online? Ako na to mislis, ne bi trebao problem biti .

Ali ako hoces ikakve igrice, preporucujem 2 dvije graficke :P

koliki je budzet ? :D
Fino je to. Ide Win 10 odmah. :mrgreen:

Ma nisu zahtjevne igre koje ja igram. Evo pročitao sam malo o tome, ok je i integrisana, ali vjerovatno ću uzeti jaču.

Ma do milje maraka valjda. Tražio sam za nekih 600, ali nisam zadovoljan. Fakat nam je preskupa tehnologija.
Ovo je trenutni favorit.
http://shop.imtec.ba/consumer-laptopi/2 ... 76792.html#
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#161 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Goldenhand wrote:
skafiskafsnjak wrote: Ma nije , normalnu originalnu verziju skines... i onda "aktiviras" ahahh . Streamanje ? mislis na stream, gledanje online? Ako na to mislis, ne bi trebao problem biti .

Ali ako hoces ikakve igrice, preporucujem 2 dvije graficke :P

koliki je budzet ? :D
Fino je to. Ide Win 10 odmah. :mrgreen:

Ma nisu zahtjevne igre koje ja igram. Evo pročitao sam malo o tome, ok je i integrisana, ali vjerovatno ću uzeti jaču.

Ma do milje maraka valjda. Tražio sam za nekih 600, ali nisam zadovoljan. Fakat nam je preskupa tehnologija.
Ovo je trenutni favorit.
http://shop.imtec.ba/consumer-laptopi/2 ... 76792.html#
Prodji se Imteca, skupi su.

Bolje ti je oovo, za 60km vise , dobijes zasebnu grafiku...dok na ovom prvom nemas
https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop ... 4-1tb-2gb9
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#162 Re: Koji laptop kupiti

Post by Goldenhand »

skafiskafsnjak wrote:
Goldenhand wrote:
skafiskafsnjak wrote: Ma nije , normalnu originalnu verziju skines... i onda "aktiviras" ahahh . Streamanje ? mislis na stream, gledanje online? Ako na to mislis, ne bi trebao problem biti .

Ali ako hoces ikakve igrice, preporucujem 2 dvije graficke :P

koliki je budzet ? :D
Fino je to. Ide Win 10 odmah. :mrgreen:

Ma nisu zahtjevne igre koje ja igram. Evo pročitao sam malo o tome, ok je i integrisana, ali vjerovatno ću uzeti jaču.

Ma do milje maraka valjda. Tražio sam za nekih 600, ali nisam zadovoljan. Fakat nam je preskupa tehnologija.
Ovo je trenutni favorit.
http://shop.imtec.ba/consumer-laptopi/2 ... 76792.html#
Prodji se Imteca, skupi su.

Bolje ti je oovo, za 60km vise , dobijes zasebnu grafiku...dok na ovom prvom nemas
https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop ... 4-1tb-2gb9
Je li ovi samo preko interneta prodaju? Ne mogu da im nađem nikakve poslovnice. :mrgreen:

Skonto sam da će mi najjebenije biti riješiti za ovaj windows. :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#163 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Naravno, brza dostava ima. Danas narucis, sutra dobijes. Ako i garancija zatreba, isto tako brza posta :)

Ma pocastis nekoga da ti instalira win, sat-dva posla :)
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#164 Re: Koji laptop kupiti

Post by Goldenhand »

skafiskafsnjak wrote:Naravno, brza dostava ima. Danas narucis, sutra dobijes. Ako i garancija zatreba, isto tako brza posta :)

Ma pocastis nekoga da ti instalira win, sat-dva posla :)
Hvala ti na pomoći. Više te i smaram pomalo. :lol:

Samo mi još reci jel im ista cijena ako preko kreditne kartice plaćaš? I može li se prvo provjeriti šta si dobio pa onda platiti? Tako se inače radi s ovim internet kupovanjem. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#165 Re: Koji laptop kupiti

Post by skafiskafsnjak »

Na kredit je ja mislim onda ta skuplja cijena, gotovinom je ta manja.

Ja sam kupio u Imelu 4 laptopa. 2 sebo, jedan tetki drugi rodjaku :D sve ok vazda.... Samo novo prodaju.

Ali mislim da mozes provjeriti sve, sto da ne
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#166 Re: Koji laptop kupiti

Post by maida95 »

Kojeg proizvođača preporučujete? Toshiba, Acer, HP ili neki četvrti? S kojim ću da imam najmanje problema? :mrgreen:
Soda035
Posts: 29
Joined: 28/12/2015 09:44

#167 Re: Koji laptop kupiti

Post by Soda035 »

maida95 wrote:Kojeg proizvođača preporučujete? Toshiba, Acer, HP ili neki četvrti? S kojim ću da imam najmanje problema? :mrgreen:
hp zaobiđi opušteno 1godina garancije 1 na bateriju i punjač.
toshiba dvije godine garancije, 1 godina na bateriju i punjač - ovo je odlično jer je u 99% slučajeva garancija na bateriju i punjač 6 mjeseci.
acer najbolji omjer cijene dobijenoga preporučujem prije nego hp garancija 1 godina, 6 mjeseci na bateriju i punjač.
Lenovo 2 godine garancije 6 mjeseci na bateriju i punjač.
moj favorit dell, tri godine garancije na uređaj i ubjedljivo najkvalitetniji laptopi što i garancija govori.
ovo sa garancijama se odnosi na ovlaštene distributere i ovlaštene servise, ne na neke pik shopove i kisoke :)

ako imaš para ganjaj dell, ako nemaš ganjaj acer.

hvala lijepo ugodan dan
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#168 Re: Koji laptop kupiti

Post by maida95 »

Hvala :thumbup:
Gorem
Posts: 27
Joined: 21/04/2011 15:32

#169 Re: Koji laptop kupiti

Post by Gorem »

Soda035 wrote:
maida95 wrote:Kojeg proizvođača preporučujete? Toshiba, Acer, HP ili neki četvrti? S kojim ću da imam najmanje problema? :mrgreen:
hp zaobiđi opušteno 1godina garancije 1 na bateriju i punjač.
toshiba dvije godine garancije, 1 godina na bateriju i punjač - ovo je odlično jer je u 99% slučajeva garancija na bateriju i punjač 6 mjeseci.
acer najbolji omjer cijene dobijenoga preporučujem prije nego hp garancija 1 godina, 6 mjeseci na bateriju i punjač.
Lenovo 2 godine garancije 6 mjeseci na bateriju i punjač.
moj favorit dell, tri godine garancije na uređaj i ubjedljivo najkvalitetniji laptopi što i garancija govori.
ovo sa garancijama se odnosi na ovlaštene distributere i ovlaštene servise, ne na neke pik shopove i kisoke :)

ako imaš para ganjaj dell, ako nemaš ganjaj acer.

hvala lijepo ugodan dan
Ma kakav Acer crni, to ni pod razno. Acer laptop koji koriste nana i dedo za kontakt sa inostranstvom se zagrijava u video pozivima, a ljeti se gasi ako se ne ocisti prasina unutra. Jeftiniji Acer je u pitanju ali opet nesto osnovno kao Skype koristenje ne bi trebalo biti problem.

Inace Acer je ozloglašen po losoj kvaliteti, a to se moze provjeriti ako se pogleda okolo. Ovo sto ima najmanju duzinu garancije na Imel shopu mozes racunati da ce manje trajati bez kvarova.
taricco
Posts: 28
Joined: 25/07/2011 11:37

#170 Re: Koji laptop kupiti

Post by taricco »

Pozdrav.
Zelim da kupim polovan lap top do nekih 500-600 km. Uglavnom, izbor mi je spao na dell ili lenovo, mislim da sa njima nema fule, ali ono sto me interesuje je da li ima neko iskustva od vas sa radnjama poput bnc-a na ciglanama ili intelcoma? Vidio sam da ima u istocnom sarajevu neki tehno min, oni su cini mi se i najpovoljniji ali nisam nikad cuo za njih, pa ne znam da li mi je pametno tamo uzeti? Hvala. :-D
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#171 Re: Koji laptop kupiti

Post by R9.. »

Gorem wrote:
Soda035 wrote:
maida95 wrote:Kojeg proizvođača preporučujete? Toshiba, Acer, HP ili neki četvrti? S kojim ću da imam najmanje problema? :mrgreen:
hp zaobiđi opušteno 1godina garancije 1 na bateriju i punjač.
toshiba dvije godine garancije, 1 godina na bateriju i punjač - ovo je odlično jer je u 99% slučajeva garancija na bateriju i punjač 6 mjeseci.
acer najbolji omjer cijene dobijenoga preporučujem prije nego hp garancija 1 godina, 6 mjeseci na bateriju i punjač.
Lenovo 2 godine garancije 6 mjeseci na bateriju i punjač.
moj favorit dell, tri godine garancije na uređaj i ubjedljivo najkvalitetniji laptopi što i garancija govori.
ovo sa garancijama se odnosi na ovlaštene distributere i ovlaštene servise, ne na neke pik shopove i kisoke :)

ako imaš para ganjaj dell, ako nemaš ganjaj acer.

hvala lijepo ugodan dan
Ma kakav Acer crni, to ni pod razno. Acer laptop koji koriste nana i dedo za kontakt sa inostranstvom se zagrijava u video pozivima, a ljeti se gasi ako se ne ocisti prasina unutra. Jeftiniji Acer je u pitanju ali opet nesto osnovno kao Skype koristenje ne bi trebalo biti problem.

Inace Acer je ozloglašen po losoj kvaliteti, a to se moze provjeriti ako se pogleda okolo. Ovo sto ima najmanju duzinu garancije na Imel shopu mozes racunati da ce manje trajati bez kvarova.
Takav sam ja dell imo 10 min video poziva i shutdown...
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#172 Re: Koji laptop kupiti

Post by Proposition Joe »

Planiram uzeti laptop za nekih 500injak KMova, moze i do 600 ako je bas dobra prilika i isplati se. Posto sam poprilican laik, guglao sam par dana na ovu tematiku i donekle stekao osnovu za postavljanje pitanja i raspravu, ali i uvid u stanje i situaciju sta mogu dobiti za te pare. Laptop mi treba za klasicnu kucnu upotrebu, internet surfanje, forumanje, rad u office-u i gledanje stream-ova (torrentstream), igrice me apsolutno nikako ne zanimaju.

Kao prvo, uvijek je osnovno pitanje da li polovno ili novo. Ne bjezim niti od jedne opcije, ali mi je blize polovno jer za te pare novo mogu dobiti sa nekim amd ili celeron procesorom i skroz losom (jeftinom) hardverskm obradom. Garancija tesko gdje vise od godine, pokoji i 2 godine.
Polovne ganjam po piku, ima dosta ovi "prodavnica" koje daju garanciju po 6 mjeseci ili godinu, mada ne obracam puno na to paznju jer sam svjestan postojanja rizika u kupovini polovnog i, hajmo reci, pristajem na njega.

Znam da je glupo pitanje "koji je proizvodjac najbolji", jer svi imaju zasebne klase laptopa za razlicite ciljane namjene i grupe korisnika. Medjutim, to se pitanje namece. Dell se namece ugledom da pravi kvalitetne i dobre laptope. Medjutim, Dell-ovi laptopi u konkurenciji ovog cjenovnog ranga su obicno malo stariji, za razliku od Asusa, Acera ili Lenova. HP obicno svi kude i obilaze, pa hajd i ja cu, ali nemam neki razlog osim toga sto svi kazu tako.

Npr. mene najvise zbunjuju procesori i njihova medjusobna usporedba kod pojedinih laptopa. Koristim stranicu cpuboss i uporedjujem, medjutim osim njihove ukupne konacne ocjene i datuma proizvodnje, meni nista vise nije jasno. Evo primjer : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3 ... e-i5-2520M

Uporedjujem dva procesora, ukupna ocjena ista, ali su dole pojedinacne performanse (inace meni nejasne) drukcije u korist prvog ili drugog. Ovaj 2520M je u Dell-ovom Latitude E6520 modelu dok je drugi u Acerovom Aspire modelu. Prvi stariji drugi noviji. Generalno u ovakvim i slicnim situacijama cemu davati prednost?

Onako usput, sta mislite o ovome http://www.olx.ba/artikal/22114073/leno ... b-usb-3-0/ ?

Sve druge preporuke, sugestije i slicno su dobrodosle. Sto vise rasprave na ovu temu i ja cu vise saznati i shvatiti i bice mi lakse naci odgovarajuci laptop.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#173 Re: Koji laptop kupiti

Post by zlo zlo »

nemam blage sto svi kude hp, 10 god svakodnevno ga bila koristila i nije bilo problema s njim, nikakvih. I i sad je ispravan na ormaru,samo treba bateriju obnovit :D
A nekidan uzeh polovan hp probook b6450 s godinu dana garancije, jer mi trenutno lap samo treba za povremeno koristenje. Uzeh u Jurcomm Computers, ali u radnji direkt, jer mi blizu, i zamjetih imaju u radnji i nove laptope napucane, povoljnije nego u drugim radnjama s 2god garancije.
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#174 Re: Koji laptop kupiti

Post by Proposition Joe »

hvala na preporuci ali sve ovo sto ta prodavnica nudi je ispod nivoa koji meni treba...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#175 Re: Koji laptop kupiti

Post by zlo zlo »

vjerujem da jest jer nemaju neku da valja stranicu, tj na piku nema izbor, u radnji ima :D to je ova radnja, ili je bar do nedavno bila zajednicka :)
http://rb-computer.com/index.php?route= ... ry&path=61


Ono što htjela rec, ne vjeruj pričama o hp-u :)
Post Reply