Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#13351 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dog_killer »

van helsing wrote:Grand "pocinje" sa emitivanjom 16-og,pa eto od silnog uzbudjenja krizam i datume na kalendaru. Sa nestrpljenjem ocekujem vrhunski i veoma kvalitetni kanal u ponudi naseg Telemacha.
@mali_balon
Koje pinkove da ukinu,kad Telemach nema pink kanale u ponudi??
Jedini koji ima sve pink kanale je bhtelecom.
A u Srbiji je sam Zeljko Mitrovic podnio zahtjev za ukidanjem dozvola za emitovanje istih,jer ce te kanale emitovat iz BiH,tacnije iz Sarajeva.
kako nema:

pink music
pink bh
pink plus
pink kids
pink extra
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#13352 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Evo malo o tom ultra/mega popularnom Grand kanalu :
"Image


"Grand" televizija je napravljena direktno da vodi računa o estradi i o pjevačima. Pjevači sada imaju svoju televiziju 24 časa dnevno gdje će se promovisati.

Na današnjoj konferenciji za štampu u Avala filmu na Košutnjaku, direktor Grand produkcije Saša Popović, otkrio je planove vezane za budućnost televizije “Grand” ali i demantovao priče da su direktor televizije “Pink” Željko Mitrović i on u svađi.

Ove emisije moći ćete da gledate na Grand kanalu: ”Grand diskoteka”, “Grand koktel”, “Iz profila”, “Halo halo”, “Grand magazin”, “Džipsi end frends”, “Doktori za nesanicu”, “U korak sa…”, “U poseti”, “Grand njuz”, šou u trajanju od 2 sata, gde će se pevači predstavljati svojoj publici, “Vip kuvar” i “Nedeljno popodne”.

Ovom prilikom Saša Popović je rekao da je u “Grand” televiziju uloženo skoro dva miliona evra kao i da neće ovde stati, jer će pored Grand produkcije koja je u principu folk, osnovati i Pop Grand, novu produkciju.


Image


Saša je ispričao kako će izgledati programska šema i kako glaoci mogu da prate ovu televiziju.

- Imaćemo svakog dana 9 sati živog programa. Ovo će biti muzički, zabavno-humoristički program, ali imaćemo i sportskih tema i vesti. Kanal će se videti u nekoliko opcija, ne samo na SBB-u već i na drugim kablovskim operaterima, koji budu zainteresovani, zatim putem satelita i putem striminga, odnosno interneta, koji je otvoren za ceo svet. Dogovorili smo se sa vlasnicima, jedino će “Grand” kanal biti dostupan i u regionu i u dijaspori, Americi, Australiji i Kanadi – objašnjava Saša i dodaje:

- Pink negde vide, negde ne vide, a “Grand” kanal je otvoren kako bi naši pevači mogli da promovišu svoje pesme svuda u svetu.

- U sredu 16. aprila u 18 časova, biće svečana večera povodom otvaranja i početka emitovanja “Grand” televizije gde će se cela estrada naći na jednom mestu. Svoj dolazak najavilo je oko 500 zvanica – najavio je direktor Granda.

Saša Popović je ovom prilikom objasnio kako je došlo do toga da proda 51 posto kablovskom sistemu SBB i zašto se “odvojio” od Željka.

- Dva dana pre nego što je trebalo da potpišemo ugovor za Pinkov paket, SBB nam je dao ponudu koju nismo mogli da odbijemo, ovo je takav projekat koji finansijski Željko Mitrović ne bi mogao da isprati. I to je jedini razlog zbog koga smo prešli ovamo, oni su kupili 51 odsto Granda i dali nam mogućnost da se razvijamo maksimalno u svim smerovima- objašnjava Popović.


Image


- Željko Mitrović i ja nismo u svadji, to je bila medijska propaganda. Naš odnos je potpuno korektan i mi se čujemo svaki drugi dan. Sve te priče koje su kružile da smo u svađi, samo su zainteresovale ljude za ovaj naš projekat. To je bila velika reklama za ovo što sada radimo. Ono što mogu da kažem, jeste da mi nećemo otimati pevače jedni drugima – naglašava Saša.

- Ovo što smo mi pokenuli, samo je iniciralo Željka da napravi velike i lepe emisije. Gledaoci će biti na dobitku jer, Pink će podići kvalitet svojih emisija, a na osnovu toga što oni dižu, mi dižemo još jače i veće emisije! Sve što vidimo na Pinku, mi ćemo dići na još bolji nivo. Ovo će biti zdrava konkurencija, ali neće nam biti lako da imamo jedan drugog za protivnika – kroz smeh je ispričao Popović.

Izvor :telegraf "
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#13353 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

A evo i o Pink-u :
"Image

Kao što smo ranije pisali, Savjet Republičke radiodifuzne agencije Srbije donio je 86 odluka o oduzimanju dozvola za emitovanje programa prije isteka vremena na koji je dozvola izdata. Među 86 oduzetih dozvola nalazi se i više od 60 kanala Pink International Company.Savjet RRA je oduzeo dozvole Pink kanalima nakon što je ovo tijelo zaprimilo obavještenje medijskog carstva Željka Mitrovića u kojem je navedeno da Pink više ne namjerava da emituje svojih 68 kanala na kablovskim mrežama u Srbiji.Međutim, kako saznaje list Danas, TV Pink je podnio zahtjev za dozvole za emitovanje svojih kanala u BiH gdje su naknade za distribuciju programa jeftinije. Mitrovićev plan je da se Pink kanali nakon toga ponovo nađu i u ponudi kablovskih operatora u Srbiji kao kanali iz regiona kojem nije neophodna dozvola srbijanskog regulatora.U Regulatornoj agenciji za komunikacije BiH potvrđeno je za Danas da je TV Pink podnio zahtjev za dozvole i da su one već dodijeljene.Vlasnik i direktor TV Pink Željko Mitrović kao ni osoba zadužena za odnose sa javnošću nisu se oglašavali po ovom pitanju.

Izvor : Teve.ba "
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#13354 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

avaks wrote: P.s.
Ako je istina da je SK izgubio prava na EPL to bi Telemach i samu UG grupaciju koštalo dosta korisnika pa i ne daju nikakve informacije povodom toga, ograđuju se... Moje neko nagađanje :run:
O tome se i radi. Svjesni su da ce izgubiti veliki broj korisnika ako kazu da je SK izgubio pravo na PL i onda im je bolje da sute. Zato ja i necu nasjest na ovu "GRANDE" akciju i vezat se jos 2 godine radi par nebitnih kanala.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#13355 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by spinel_ »

pa vi mislite da je to grande tek tako doslo.. varate se.. grande u smislu grand kanala, uvest ce nam 20-ak kanala iz grand produkcije... jer ste VI to trazili..
sta ste ocekivali ?

cekajte samo obavijestenje ovdje kad dodje da su u ponudu uveli grand kanale, jebali im oni mater.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#13356 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

mumi80 wrote:
avaks wrote: P.s.
Ako je istina da je SK izgubio prava na EPL to bi Telemach i samu UG grupaciju koštalo dosta korisnika pa i ne daju nikakve informacije povodom toga, ograđuju se... Moje neko nagađanje :run:
O tome se i radi. Svjesni su da ce izgubiti veliki broj korisnika ako kazu da je SK izgubio pravo na PL i onda im je bolje da sute. Zato ja i necu nasjest na ovu "GRANDE" akciju i vezat se jos 2 godine radi par nebitnih kanala.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Ako nam telemach ne odgovori tokom slijedece sedmice u vezi sport kluba, onda je jedina opcija to da je sport klub izgubio pravo na englesku ligu i sada telemach sa ovim grand paketima pokusava zadrzati korisnike jos dvije godine, a da korisnici nebudu vise imali englesku ligu.

Cisti pokusaj nepostenog zadrzavanja korisnika i nepostovanja svojih korisnika.
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#13357 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dog_killer »

teški smo mi primitivci kada gledamo te smećarske kanale kao sto je pink.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#13358 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Također ne mislim produžiti ugovor sa Telemachom dok ne vidim šta je sa Sportklubovima i Engleskom ligom. Supermix S+ mi ističe u julu.
Nakon Supermixa koji je bio aktuelan u 2012. i koji je bio bom na tržištu mislim da je ova grande ponuda karna i ne donosi ništa novo da bi me vezali od 2014-2016 novim ugovorom.
Pored Telemacha u mogućnosti sam da priključim MojuTv i HS.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#13359 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by General_Jackson »

Ma neću s njima produžiti ugovor čak i kad bi bilo PL-a, nakon ovakve bezobrazne podvale sa ovim "Turbo-Grande" paketima.
Umjesto da nama dugogodišnjim korisnicima ponude neke povoljnije uslove, oni nude samo povećanje cijena.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#13360 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mali_balon »

A mogli bi vala i ovo smece od hajata ukinuti i sve njihove kanale, pa one posavine, zenice, valentino, visoko, i ostel gluposti.

Pored telemaha mogu s uzeti logosoft, hs, moja tv, ali sve je to u 5deka sto bi narod reko tako da mi se ne da zahmetiti sa majstorima zivkanjem i cekanjem. Tako da ....
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#13361 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by febo_acm »

Da li se meni čini i snioć u programu nije bio najavljen Liverpool na SK, a sada ima? :shock: Ili sam bio mahmuran možda :D
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#13362 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

Vi koji dramite oko premijer lige bi trebali ocigledno malo da se informisete ba, znate li da se u UK vec 2-3 godine termini u 3 sata ne mogu gledati direktno na TV-u??? Sve zbog kampanje da se privuku gledaoci na stadione, pa su pub owneri poceli nabavljati recivere iz drugih drzava da bi gledali prenose...pa je premier liga pocela da se bori i protiv toga, znalo se unaprijed da ovo ceka i ostale zemlje samo je pitanje bilo pitanje kada i nema nikakve veze sa Telemach-om, SportKlubom vec sa Premijer Ligom koja diktira ugovor oko prenosa. Bosnjama uvijek treba crtati, nedo bog da se malo pro-googl-a i istrazi nesto...
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#13363 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Thug... wrote:Vi koji dramite oko premijer lige bi trebali ocigledno malo da se informisete ba, znate li da se u UK vec 2-3 godine termini u 3 sata ne mogu gledati direktno na TV-u??? Sve zbog kampanje da se privuku gledaoci na stadione, pa su pub owneri poceli nabavljati recivere iz drugih drzava da bi gledali prenose...pa je premier liga pocela da se bori i protiv toga, znalo se unaprijed da ovo ceka i ostale zemlje samo je pitanje bilo pitanje kada i nema nikakve veze sa Telemach-om, SportKlubom vec sa Premijer Ligom koja diktira ugovor oko prenosa. Bosnjama uvijek treba crtati, nedo bog da se malo pro-googl-a i istrazi nesto...

Kakave veze ima prisustvo gledalaca na utakmicama engleske lige sa Bosnom i Hercegovinom.

Vjerovatno se smanjio broj Bosanaca i Hercegovaca koji su prisutni na utakmicama engleske lige pa su zato ukinuti prenosi na teritoriji BiH :shock: :shock: :shock: :!: :mrgreen:
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#13364 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Ma nije tacno,Sky kanali prenose utakmice u tom terminu. A za pubove je tacno,Sky i EPL su ih dobili na sudu.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#13365 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

kakaljin wrote:
Thug... wrote:Vi koji dramite oko premijer lige bi trebali ocigledno malo da se informisete ba, znate li da se u UK vec 2-3 godine termini u 3 sata ne mogu gledati direktno na TV-u??? Sve zbog kampanje da se privuku gledaoci na stadione, pa su pub owneri poceli nabavljati recivere iz drugih drzava da bi gledali prenose...pa je premier liga pocela da se bori i protiv toga, znalo se unaprijed da ovo ceka i ostale zemlje samo je pitanje bilo pitanje kada i nema nikakve veze sa Telemach-om, SportKlubom vec sa Premijer Ligom koja diktira ugovor oko prenosa. Bosnjama uvijek treba crtati, nedo bog da se malo pro-googl-a i istrazi nesto...

Kakave veze ima prisustvo gledalaca na utakmicama engleske lige sa Bosnom i Hercegovinom.

Vjerovatno se smanjio broj Bosanaca i Hercegovaca koji su prisutni na utakmicama engleske lige pa su zato ukinuti prenosi na teritoriji BiH :shock: :shock: :shock: :!: :mrgreen:
Iskreno ni meni nije JASNO :? ali vjerovatno je misliJo na resivere :roll: :?: valjda :?: ...T-machovi resiveri nemaju ama bas nikakve veze sa ovim :roll: ali eto ;-)
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#13366 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Thug... wrote:Vi koji dramite oko premijer lige bi trebali ocigledno malo da se informisete ba, znate li da se u UK vec 2-3 godine termini u 3 sata ne mogu gledati direktno na TV-u??? Sve zbog kampanje da se privuku gledaoci na stadione, pa su pub owneri poceli nabavljati recivere iz drugih drzava da bi gledali prenose...pa je premier liga pocela da se bori i protiv toga, znalo se unaprijed da ovo ceka i ostale zemlje samo je pitanje bilo pitanje kada i nema nikakve veze sa Telemach-om, SportKlubom vec sa Premijer Ligom koja diktira ugovor oko prenosa. Bosnjama uvijek treba crtati, nedo bog da se malo pro-googl-a i istrazi nesto...
Proguglaj i ti malo drug pa vidi ko sve prenosi a istina je da u UK nemaju prenose i to svi manje više znamo a fakat kakve to veze ima sa Bošnjama. Da im mi možda ne posjećujemo stadione i pravimo atmosferu?

Evo pročitaj još jednom ovo a pogotovo onaj dio "in the UK":
http://www.premierleague.com/en-gb/fans ... vised.html

A onda proguglaj malo prije nego pođeš da prozivaš i pametuješ ili možda i mi spadamo u UK?
Ja odgovorno tvrdim da ima live prenosa u 16h.
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#13367 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Sto bi mi vjerovali svojim ocima a ne njemu :roll:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
PIMP-Meister-2000
Posts: 669
Joined: 26/06/2013 20:27

#13368 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PIMP-Meister-2000 »

mumi80 wrote:Sto bi mi vjerovali svojim ocima a ne njemu :roll:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Ma ja, a oni pusti strimovi tekmi u 16h su samo fatamorgana. :shock:
User avatar
Warashii
Posts: 4263
Joined: 13/09/2011 12:55

#13369 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Warashii »

Thug... wrote:Vi koji dramite oko premijer lige bi trebali ocigledno malo da se informisete ba, znate li da se u UK vec 2-3 godine termini u 3 sata ne mogu gledati direktno na TV-u??? Sve zbog kampanje da se privuku gledaoci na stadione, pa su pub owneri poceli nabavljati recivere iz drugih drzava da bi gledali prenose...pa je premier liga pocela da se bori i protiv toga, znalo se unaprijed da ovo ceka i ostale zemlje samo je pitanje bilo pitanje kada i nema nikakve veze sa Telemach-om, SportKlubom vec sa Premijer Ligom koja diktira ugovor oko prenosa. Bosnjama uvijek treba crtati, nedo bog da se malo pro-googl-a i istrazi nesto...
Ba, Demba Ba .
Objasnise ti vec ljudi da niko od nas nije voljan da se uputi iz BiH do Liverpool-a na utakmicu, a i ja redovno gledam utakmice u 16 sati, ali putem stream-a .Joj kad se ovako podju pravit pametni, narocito sa google-a i wikipedie .
A ako nista drugo vjerujem da je Telemach do sada dobio x y puta upit vezano za te termine na SK, pa cak i da im nije vlasnik isti trebali su se udostojiti i oni pitati SK sta je i kako je pa da nas informisu kao svoje "cijenjene" korisnike a ne ko ovcama nabace jos sijena i mi sutimo i pomalo blejimo .
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#13370 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by legenda reala »

Tring Sport je imo prava na EPL išo preko satelita engleski PUB-ovi kupovali njihove resivere jeftino i koristili ih, oduzeli im prava prenosa, kad su ukinuli TRING bile su priče kako se masovno kupuju TOTAL resiveri za engleske PUB-ove i da će slična sudbina zadesiti i Sport Kluba ubrzo

ali opet treba pričekati kraj sezone biće sigurno neko objašnjenje
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#13371 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

Zasto ne mogu otvoriti http://192.168.0.1/ da stavim sifru na wifi ? Resetovao sam modem,drzao ono dugme iza 5 sekundi,nisam mogao otvoriti ni prije restarta.
User avatar
Reglan
Posts: 4840
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#13372 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Telemach,ako se prijavim za ovaj Trio Grande od 49,90 a sad imam ovaj trio od isto 49,90 Km da li ce vasi ljudi doci na adresu da potpisem taj ugovor na jos dvije godine ili moram doci u vas centar da potpisem?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#13373 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Da ne lutate puno trazeci frekvencije :mrgreen:

http://www.telemach.ba/Obavijesti/2210/ ... A%21.shtml

P.S. Ako je vec bilo tuJ, halalite, sVatite kao refresh :skoljka: :run:
P.P.S. Vidim tuJ je i cjeloukupni cjenovnik T-mach rezidencijalne ponude :mrgreen:
http://www.telemach.ba/upload/document/ ... 4_2014.pdf
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#13374 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

prema kojim zemljama vazi ovih 100 besplatnih minuta??
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#13375 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

BaDa wrote:prema kojim zemljama vazi ovih 100 besplatnih minuta??
Andora, Argentina, Australija, Austrija, Belgija, Brazil, Bugarska, Češka,
Čile, Danska, Estonija, Francuska, Grčka, Holandija, Hrvatska, Island, Italija,
Izrael, Japan, Kanada, Kipar, Luksemburg, Mađarska, Malezija, Meksiko,
Njemačka, Norveška, Novi Zeland, Peru, Poljska, Portugal, Rumunija,
Rusija, San Marino, Slovačka, Slovenija, Španija, Švajcarska, Švedska,
Tajvan, Turska, Velika Britanija, Hong Kong, Kina, SAD, Singapur, i Tajland.

Pa pise ti u ovom gori cjenovniku :mrgreen:
Locked