Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8376 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Vidjecete da ce linje kod Telemacha poceti da pucaju a oni ce da salju racune, povecavaju cijene
i izmisljaju razno razne fore i fazone kako da otmu od naroda sto vise para.
A jadnu raju su vezali raznim ugovorima od 24 mjeseca minimum pa ko se zali i zeli vani slijedi kazna.
Zivi bili pa vidjeli.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8377 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

sumasumarum77 wrote:Vidjecete da ce linje kod Telemacha poceti da pucaju a oni ce da salju racune, povecavaju cijene
i izmisljaju razno razne fore i fazone kako da otmu od naroda sto vise para.
A jadnu raju su vezali raznim ugovorima od 24 mjeseca minimum pa ko se zali i zeli vani slijedi kazna.
Zivi bili pa vidjeli.
Ukoliko si vezan ugovorom a postoji problem kod isporučioca usluga, dakle korisnik ne dobiva uslugu kakva je definisana ugovorom, onda korisnik ima pravo na prijevremeni raskid ugovora bez ikakve kazne. Zato postoji zakon o zaštiti potrošača, samo što potrošači toga nisu svjesni.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#8378 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GoodTaste »

sumasumarum77 wrote:Vidjecete da ce linje kod Telemacha poceti da pucaju a oni ce da salju racune, povecavaju cijene
i izmisljaju razno razne fore i fazone kako da otmu od naroda sto vise para.
A jadnu raju su vezali raznim ugovorima od 24 mjeseca minimum pa ko se zali i zeli vani slijedi kazna.
Zivi bili pa vidjeli.
Pa da ti nije Telemacha jos bi ti internet "skup" bio, ne laprdaj ... Nekad se internet placao 45km za 1mb brzinu, a sad za 22km imas i vise nego odlicnu brzinu. Treba to jos jeftinije, djabe da se da, jelde ?

Sveznajuci napaceni bosnjo :-)
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8379 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

A zasto Telemach masovno salje pisma ljudima koji su se odspojili sa interneta kod provajdera koje su oni kupili ?
Hoce da im na silu uspostave uslugu, kao ne mozete biti vise u mirovanju nego morate opet koristitit nasu uslugu.
Pocece da vrse obracun od 01.09.2013.
Ni ugovora ni potpisa a ljudi ne koriste ni internet ni kablovsku vec vise od 5 godina.
Ima cak slucajeva da u tim stanovima nema ni tv-a ni kompjutera.
Volio bih da mi neko odgovori jel to lopovluk ili nije ?
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8380 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

sumasumarum77 wrote:A zasto Telemach masovno salje pisma ljudima koji su se odspojili sa interneta kod provajdera koje su oni kupili ?
Hoce da im na silu uspostave uslugu, kao ne mozete biti vise u mirovanju nego morate opet koristitit nasu uslugu.
Pocece da vrse obracun od 01.09.2013.
Ni ugovora ni potpisa a ljudi ne koriste ni internet ni kablovsku vec vise od 5 godina.
Ima cak slucajeva da u tim stanovima nema ni tv-a ni kompjutera.
Volio bih da mi neko odgovori jel to lopovluk ili nije ?

Ja za ovo nisam čuo, čak se ni jedan korisnik ovdje nije javio sa tim problemom a ti pričaš o masovnosti. Drugo, ako nemaš potpisan ugovor sa bilo kojim operaterom znači da ne koristiš njihove usluge a onda nemaš šta ni plačati. Ne može te tužit, ne može ti naplatit. Nemojte izmišljati nelogične priče!

Vidim da si zalazio po stanovima, čak si upoznat i ko ima a ko nema tv i komp. Baš ti je priča niđe veze
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8381 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Ma ja upitah za sliku tog pisma..lik ocigledno laprda :)
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8382 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Imas pismo koje sam ja prepisao stranicu prije. Znaci salju takva pisma.
O masovnosti mozda mozemo raspravljati ali da su se poceli koristiti nefer potezima istina je.
Mozda bi te ubijedilo da ti na posaljem skenirano pismo.
Ja ne zelim da omalovazim rad Telemacha koji je do sada davao najbolju uslugu u gradu.
Ja sam bio kod njih vise godina i ima li smo dobru saradnju.
Oni meni uslugu a ja njima pare.
Znaci ja nisam tu da njih rusim ali sam osjetljiv na lopovluke
ovdasnjih kompanija za koje nikad ne znas kad ce poceti sa time (npr. cijene vode, plina...).
Ja sam jednostavno osjetio da su poceli sa lovom u mutnom i to postavio na ovaj forum.
Izvinite ako sam nekog uvrijedio, pogotovo one kojima Telemach daje hljeb.
Ja zeli samo da obavjestim druge i pomognem prijatelju kojem su rekli da ga ukljucuju od 01.09.2013
a on kuci nema ni tv ni kompjuter.
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#8383 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by UltrasNaBaterije »

fortaleza wrote:Naš način rješavanja konkurencije. Ali mislim da je ovo čisti senzacionalizam, a možda ih i EP ucjenjuje zbog bolje naknade.

Doduše, mislim da jedino Sarajevo ima problema s tim, recimo u Mostaru je sva kabelska infrastruktura pod zemljom, svojevremeno Monet uložio.

Sjećam se, i eronet se nešto žalio kad je Telemach preuzeo Monet, kao, postavljali su kablove pored njihovih, bla bla truć ser :lol:
nisi upravu... u pitanju su Kiseljak, Busovača, Vitez, Travnik i slični gradovi, a između ostalog i Sarajevo. Ovo pitanje se poteglo nakon što su kupili art.net iz Kiseljaka, dosad je ART.net podmazivao EP, Telemach će morati isto... Još da dodam morat ce podmazivat i EP HZHB :)))

a što se tiče postavljanja kablova, ako imaju dozvolu mogu se postaviti pored, pod uslovom da ih ne presjeku ili oštete. Eronet je propo ko žeton, nebi me čudilo da ga Telemach kupi od države
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8384 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Pa de postavi sliku tog pisma. Ja mislim da ce avaz jedva docekati nesto takvo...sta je problem da stavis sliku s telemach logoom i pecatom ?
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8385 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Da opet ponovim, ukoliko ima papir o raskidu ugovora, Telemach mu ne može ništa. Obično kod nas ljudi ne čitaju šta potpisuju pa su im onda svi krivi osim sami sebi
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8386 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Praetorious »

sumasumarum77 wrote:A zasto Telemach masovno salje pisma ljudima koji su se odspojili sa interneta kod provajdera koje su oni kupili ?
Hoce da im na silu uspostave uslugu, kao ne mozete biti vise u mirovanju nego morate opet koristitit nasu uslugu.
Pocece da vrse obracun od 01.09.2013.
Ni ugovora ni potpisa a ljudi ne koriste ni internet ni kablovsku vec vise od 5 godina.
Ima cak slucajeva da u tim stanovima nema ni tv-a ni kompjutera.
Volio bih da mi neko odgovori jel to lopovluk ili nije ?
Ček' sekundu, nešto ne razumijem. Ugovor se smatra raskinutim ako je korisnik predao zahtjev za raskid ugovora, koji je procesuiran i na osnovu koga je stavljen van snage raniji "Ugovor o korištenju usluga". Nakon raskida nema nikakvog osnova za "ganjanje" ranjih korisnika. E sad, ako je korisnik jednostavno prekinuo plaćanje ili zahtjevom tražio mirovanje ugovora - to je druga stvar. U tom slučaju osoba je i dalje korisnik usluga i podliježe plaćanju, odnosno, ima status u skladu s Pravilima forme.
Dakle, pitanje je: da li je u konkretnom slučaju Ugovor stavljen van snage ili ne?
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8387 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Kao sto sam vec napisao na drugoj temi nevjerujem da se radi o tom broju pretplatnika. Sa druge strane nekod od ove svojice ocigledno laze. A da ima nelegalno postavljenih kablova na stubove elektrodiatribucije itekako ima. Nije ovo prvi put da ep poteze ovo pitanje. Potezali su jos dok sam ja radio u bhcn ali nikada nisu isli do kraja. Tada je bhcn prestao da koristi njihove stubove i poceo postavljati svoje. Radila se uglavnom podzemna mreza, pa prikljucci sa stubova. Govorim o privatnim kucama. Ovo je bilo neprihvatljivo medju zgradama. Nije mi jasno da ne mogu naci obostrani interes. Mozda i jedni i drugi traze samo sto povoljnije uslove za dogovor, pri cemu ep ipak drzi telemach za ..... I jos nesto: nije tacno da su ti mali operateri imali ugovore sa elektrodistribucijom. Bhcn je imao za jedan mali dio svoje mreze. Za ostale operatere ne znam.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8388 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Prijatelj nije raskinuo ugovor nego je kod Europroneta stavljen na mirovanje prije 5-6 godina.
Tada u ugovoru nije postojao nijedan clan vezan za mirovanje.
Znaci ugovor je bio sa europronetom i nije raskinut nego je stavljen na mirovanje.
Da li na osnovu toga Telemach ima pravo pokrenuti uslugu bilo kome sa takvim statusom
nakon sto su kupili europronet.
Uzmimo da prijatelj sada nije ovdje i da ne moze otici do centrale Telemacha i raskinuti ugovor.
Znaci njemu sleduje slanje racuna i gomilanje duga.
Meni je to lov u mutnom.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8389 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Vidiš, nisi napisao ključnu stvar a to da ugovor nikada nije raskinut. Druga nelogičnost je da ti je prijatelj stavljen na mirovanje a da nije postojao nikakav član? Pa po kojem članu je stavljen na mirovanje, znači da je ipak postojalo nešto.

Jednostavno neka ode i raskine ugovor i neće imati problema, to mu ne mogu zabraniti ha ya
sumasumarum77
Posts: 142
Joined: 07/11/2005 23:04

#8390 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sumasumarum77 »

Hvala na odgovru .
Necu vas vise zamarati mojom pricom i stavovima.
Vjerovatno grijesim pa cu to ispraviti.
Nek nam je svima sa srecom.
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#8391 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

Ja bih samo da dodam da Telemach nije kupio Europronet, mozda je kupio nekog kablovskog operatera koji je imao deal sa EPN-om za interent...Tako da je ocigledno neka nebuloza kod tog tvog jarana
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#8392 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Thug... wrote:Ja bih samo da dodam da Telemach nije kupio Europronet, mozda je kupio nekog kablovskog operatera koji je imao deal sa EPN-om za interent...Tako da je ocigledno neka nebuloza kod tog tvog jarana
Ugovor sa EPN-om je imao Elob, koji su raskinuli ulaskom Telemacha na trziste.
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#8393 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

dječak sa šibicama wrote:
Thug... wrote:Ja bih samo da dodam da Telemach nije kupio Europronet, mozda je kupio nekog kablovskog operatera koji je imao deal sa EPN-om za interent...Tako da je ocigledno neka nebuloza kod tog tvog jarana
Ugovor sa EPN-om je imao Elob, koji su raskinuli ulaskom Telemacha na trziste.
Znam ja to, vec sam samo htio da skrenem paznju jer covjek spominje internet i da je EPN kupio Telemach sto nije...Kontam mogu ga peglati nesto za kablovsku ako su kupili nekog kablovskog operatera ali za internet ako je bio na EPN-u ne mogu pa ocigledno treba tu provjeriti sta je tacno u pitanju... Iskreno ne kontam nikad to "stavljanje prikljucka u mirovanje" narocito na 5-6 godina :-) odjavis uslugu i vozdra nece nestati prikljucaka
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8394 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Iceman, ako si radio u bhcn, i još ako si bio "terenac", vjerujem da si se nagledao kutija od HS na stubovima EP, a ne samo kablova.
Kamo sreće da je Grabovica tj EP ovo pitanje pokrenuo/la za dobrobit firme,po meni je ovo zarad punjenja vlastitih džepova,a ko će ih puniti....dal konkurencija,dal Telemach....


Tapatalk 2
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8395 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Ide li kod vas zvuk brze od slike na novoj tv? Dobar film za pogledati, ali eto problem neuskladjenosti zvuka i slike :-)
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#8396 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ide .. BIlo je problema nocas oko 8-9 mozda sa slikom na mnogim programima .. Od kad je doslo sebi na novoj nije uskladjeno
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8397 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

van helsing wrote:Iceman, ako si radio u bhcn, i još ako si bio "terenac", vjerujem da si se nagledao kutija od HS na stubovima EP, a ne samo kablova.
Kamo sreće da je Grabovica tj EP ovo pitanje pokrenuo/la za dobrobit firme,po meni je ovo zarad punjenja vlastitih džepova,a ko će ih puniti....dal konkurencija,dal Telemach....


Tapatalk 2
Pa bio sam projektant, a to je iziskivalo i dosta terenskog rada. Naravno da su svi to u pocetku radili. U pocetku su svi i kopali gdje su stigli. Vremenom, malo, po malo se i tu zaveo red pa ne mozes bas kako hoces i kada ti se cefne. Jedino jos uvijek izgleda mozes i na 30-40 cm, ali nije to tema. Ne znam sta je na relaciji HS - EP. Ovo za Telemach je Avaz objavio pa je postalo javno. Naravno, nisam naivan i znam da su kod nas uvijek sve opcije moguce mada koliko znam EP i HS nisu bas pod istim politickim patronatom. Mozda i grijesim. Mada, gdje se vrti lova, sve se granice brisu. Ja za ovu problematiku znam vec jako dugo. Jednom su nas bas prepali. Poceli smo postavljati nove stubove, a onda skontali da necemo za 100 godina to zavrsiti, a ko zna i koliko bi sredstava to u kratkom roku iziskivalo. Onda se smirilo, nisu vise potencirali skidanje kablova. Moguce da je nesto dogovoreno na "najvisem nivou" :D ali nikakav papir nije potpisan. Imao sam uvid u svu dokumentaciju i sigurno bih je koristio sa svojom projektnom da je takav papir postojao. Bio je neki papir za rasvjetu i neki sa EP ali za nesto malo mreze (lupam, recimo Svrakino selo). Od tada se vise nisu koristili stubovi EP. Samo drveni stubovi koje je bhcn kupovao, a mreza se vodila podzemno gdje god je to bilo moguce. Tamo gdje je ranije postavljeno je i ostalo.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#8398 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

sta je ovo sa internetom,imam osjecaj ko da sam na dial upu,stranice otvara po 20 sekundi...

Image

:-) :-) :-)

Do sada imao 15 mbps,sad 0.73 ! Bas sam poletemahnitao :zid:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8399 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by febo_acm »

Malo SDA I HS potplatili EP da sjebu Telemach...


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8400 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Jesu li stubovi električne rasvjete po mahalama vlasništvo Elektroprivrede?
Locked