Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#726 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Frtalj_Duše »

bmw740i wrote:
drug profi wrote:Hocu FOX Crime nazad na analognu!
Heblo vas vase unapredjenje usluge i kvaliteta.
kakav je ovo nacin reklamirati novi kanal i onda izbiti onaj na kojem je reklamiran?
Bezobraznije firme od ovog Telemaha nisam vidio. Pretpostavlajao sam da ce se arogantno odnostiti prema klijentima, ali nisam ocekivao ovoliki bezobrazluk da se sheme mijenjaju bez ikakvih anketa, a pretplata podize bez razloga.

Fuj, fuj, fuj... sad bi vam svima familiju poredao, i nije mi mrsko ni ban dobiti, samo mi mrsko sto ce onda obrisati post... a hocu da ovo stoji ovdje. Koji ste vi banditi.
Pokušavaju na sve načine digitalizirati pretplatnike a da pri tom ušićare. Za koju godinu će morati isključiti analogni signal i emitirati samo digitalno. Pa se onda ljude vrbuje besplatnom digitalizacijom ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca a oni ti dadnu smeće od receivera koji ne da ne radi nego mi kvari sliku na analognim kanalima. Sad su počeli gasiti analogne kanale. Mogli su ugasiti fishing chanell ili pro 7 ali ne oni ugase fox crime. Da te natjeraju na prelazak.
Kako kome buraz, meni taj pro7 npr. više znači od svih ovih fox-ova zajedno, pošto serije koje se vrte na istima mogu skinuti (i skidao sam) sa net-a, u HD-u naravno, dok za pro7 to nije slučaj! Zato kažem, što je tebi višak kanal, meni je život i veza sa Deutschland-om koja mi ne dozvoljava da zaboravim taj jezik! ;-)
bob sap
Posts: 332
Joined: 16/08/2011 13:05

#727 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bob sap »

Frtalj_Duše wrote:Kako kome buraz, meni taj pro7 npr. više znači od svih ovih fox-ova zajedno, pošto serije koje se vrte na istima mogu skinuti (i skidao sam) sa net-a, u HD-u naravno, dok za pro7 to nije slučaj! Zato kažem, što je tebi višak kanal, meni je život i veza sa Deutschland-om koja mi ne dozvoljava da zaboravim taj jezik! ;-)
to je to :thumbup: :thumbup: :thumbup: trebamo im se svi javiti i reci da nam ubace jos njemackih kanala :)
bmw740i
Posts: 60
Joined: 12/10/2012 12:02

#728 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bmw740i »

Za to vam ne treba telemach nego tanjur od 60cm i digitalni receiver. Svi su na astri i slobodni su. Poenta nije bila u tome dali da ukinu ili da ne ukinu pro7 nego da smanjuju broj kvalitetnih kanala u analognoj ponudi. Ne kažem da njemački kanali to nisu ali su za specifično govorno područje i imaju reklama da se use...š. Cjena emitiranja FTA. Mislim da smo i otišli malo sa teme, jer svi smo ovdje da kritiziramo telemach a ne jedni druge.
drug profi
Posts: 556
Joined: 27/08/2012 22:09

#729 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug profi »

Ma ne dam im sad u inat. Zvali me dva puta nakon poskupljenja da mi ko biva daju riciver i par mjeseci besplatno, a poslije da me muzu za televiziju ko da je racun za struju...

Ne dam, radije cu na MojaTV ili Logosoft preci.
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#730 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Frtalj_Duše »

bmw740i wrote:Za to vam ne treba telemach nego tanjur od 60cm i digitalni receiver. Svi su na astri i slobodni su. Poenta nije bila u tome dali da ukinu ili da ne ukinu pro7 nego da smanjuju broj kvalitetnih kanala u analognoj ponudi. Ne kažem da njemački kanali to nisu ali su za specifično govorno područje i imaju reklama da se use...š. Cjena emitiranja FTA. Mislim da smo i otišli malo sa teme, jer svi smo ovdje da kritiziramo telemach a ne jedni druge.
E problem je što meni taj resiver crkao ima mjesec-dva, pa dok se ne nakanim da isti popravim, dobro mi dođe što imam tih dojč kanala i na svojoj kablovskoj, a da ne spominjem rahatluk što mi ne treba još jedan daljinac! :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#731 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

bmw740i wrote: Pokušavaju na sve načine digitalizirati pretplatnike a da pri tom ušićare. Za koju godinu će morati isključiti analogni signal i emitirati samo digitalno. Pa se onda ljude vrbuje besplatnom digitalizacijom ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca a oni ti dadnu smeće od receivera koji ne da ne radi nego mi kvari sliku na analognim kanalima. Sad su počeli gasiti analogne kanale. Mogli su ugasiti fishing chanell ili pro 7 ali ne oni ugase fox crime. Da te natjeraju na prelazak.
U pravu si za to da pokusavaju na sve moguce nacine sto vise pretplatnika prebaciti na digitalu, ali ne zato sto ce to morati. Telemach moze analogni signal da pusta u svom sistemu i nakon sto se zavrsi digitalizacija TERESTRIJALNOG signala u BiH. Oni imaju dva druga razloga zasto to rade i zasto ne povecavaju broj kanala u analognoj.

1. Imaju jako puno ilegalnih korisnika i to nemogu niti imaju kad kontrolisati. Ako Telemach ima 100.000 pretplatnika sigurno ima barem 20.000 ilegalnih prikljucaka. To je jednostavno, skoro pa nemoguce kontrolisati kada je analogni signal u pitanju.

2. Analogni signal zauzima jako znacajne frekventne (bandwidth) resurse koji se mogu iskoristi za druge potrebe.

Nece oni ugasiti analogni signal dok god budu imali znacajan broj korisnika koji ne koristi digitalu.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#732 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by leeloo »

Telemach moze analogni signal da pusta u svom sistemu i nakon sto se zavrsi digitalizacija TERESTRIJALNOG signala u BiH.
Upravo tako... digitalizacija terestrijalnog signala nema ama bas nikakve veze sa analognim prenosom u kablovskom sistemu. Moju mamu su zvali jos prosle godine i rekli joj da nakon digitalizacije i gasenja analognog signala nece moci gledati TV. Love u mutnom jer ljudi ne znaju - pa ako prodje, prođe.
drug profi
Posts: 556
Joined: 27/08/2012 22:09

#733 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug profi »

iceman2010 wrote:
bmw740i wrote: Pokušavaju na sve načine digitalizirati pretplatnike a da pri tom ušićare. Za koju godinu će morati isključiti analogni signal i emitirati samo digitalno. Pa se onda ljude vrbuje besplatnom digitalizacijom ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca a oni ti dadnu smeće od receivera koji ne da ne radi nego mi kvari sliku na analognim kanalima. Sad su počeli gasiti analogne kanale. Mogli su ugasiti fishing chanell ili pro 7 ali ne oni ugase fox crime. Da te natjeraju na prelazak.
U pravu si za to da pokusavaju na sve moguce nacine sto vise pretplatnika prebaciti na digitalu, ali ne zato sto ce to morati. Telemach moze analogni signal da pusta u svom sistemu i nakon sto se zavrsi digitalizacija TERESTRIJALNOG signala u BiH. Oni imaju dva druga razloga zasto to rade i zasto ne povecavaju broj kanala u analognoj.

1. Imaju jako puno ilegalnih korisnika i to nemogu niti imaju kad kontrolisati. Ako Telemach ima 100.000 pretplatnika sigurno ima barem 20.000 ilegalnih prikljucaka. To je jednostavno, skoro pa nemoguce kontrolisati kada je analogni signal u pitanju.

2. Analogni signal zauzima jako znacajne frekventne (bandwidth) resurse koji se mogu iskoristi za druge potrebe.

Nece oni ugasiti analogni signal dok god budu imali znacajan broj korisnika koji ne koristi digitalu.
Nije ilegala problem. Ne kosta ih nista sto neko gleda TV besplatno. A ako hoce da ih se rijese i da i od takvih uzimaju pilav, to je lako rjesiti. Po istoj cijeni das digitalu svima i kraj price, a ne ovi folovi tri marke skuplja pretplata za digitalu sa istim brojem kanala. Prije toga su mi digli pretplatu na analognoj tri marke. Hoces da se rijesis ilegale, eto ti rjesenje. Za pola godine ponudi razne osnovne pakete. Neka ponude paket sa 30 kanala koje ces sam odbarati, i reci cijenu za to. Ne moze biti ista vec samo manja. Ostale mi ukini. Evo ja ne vrtim vise od 10-15 kanala, a u 30 bih strpao sve sto mi moze biti interesantno. Ali ne, oni ti uvale i robu koju neces, pa ti je naplate i kazu hej, imas 120 kanala! Ma koji ce mi klinac?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#734 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Štovane :D kolege vi ašČare niste procitali intervju ovog "novog" dr.mr.Željko Batistić-a direktora TelemaHa :?:
Citat dr.mr Željko Batistić-a... i na djelu je realizacija vec najavljenog:

"Cijene TV sadržaja će rasti te ćemo i mi morati korigovati cijene. Kada će to biti teško je reći, ali ja se nadam da će se to desiti paralelno s rastom standarda ove zemlje što bi bilo idealno ali je moguće i da neće i onda će se tome pristupati dvojako - ili će se cijena tih osnovnih usluga morati dizati, što će biti djelomično pokriveno padom cijena drugih usluga (telefonije recimo) ili će se na tržištu smišljati neki socijalni TV paketi koji će biti jeftiniji, ali koji realno neće imati nikakvih značajnijih sadržaja (kanala) u sebi."

a cijeli inervJu imate voĐe http://teve.ba/article/11097/zeljko-bat ... ike-stvari

Naravno oni su vec krenuli sa provedbom plana NE cekajuci "rast standarda" ...jer da gledaju na isti mislim standard :D u BiH,cijena kablovske bi bila 2KM a NE 17KM :dance:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#735 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drndalo »

MenScini da cu poceti razmisljati o ukidanju svega ovoga... Malo li je sto internet i analogni placam 37 KM svaki mjesec, nekad prije malo manje, ali uglavnom vec dugi niz godina... Nije to malo para sabrano... Malo-malo pa mijenjaju kanale, naravno obicno na losije, pa im mijenjaju frekvencije, trebam 1 sedmicno preskenirati cijeli dijapazoon frekvencija, sta li, pa onda jos i slagati kanale ponovo po grupama... Nemam nista drugo da radim... Neki dan sam se uhvatio kako razmisljam u pravcu ukidanja fixnog telefona BH telekomu, i ukljucenja i toga kod njih, ali ove zajebancije me ponovo vracaju na razmisljanje o komplet ukidanju Telemaha...

Digitala ? Za sad je ne zelim, ni besplatno, imam stari katodni TV koji ne mislim mijenjati jos, a ovo sto sam vidio od risivera kod raje je skalamerija nabavljena u Kini po 3 KM/kom...

Sve u svemu do sada sam bio zadovoljan sa uslugom na nivou 4-, ali mi se ne svidja tendencija pada...
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#736 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

drug profi wrote:
Nije ilegala problem. Ne kosta ih nista sto neko gleda TV besplatno. A ako hoce da ih se rijese i da i od takvih uzimaju pilav, to je lako rjesiti. Po istoj cijeni das digitalu svima i kraj price, a ne ovi folovi tri marke skuplja pretplata za digitalu sa istim brojem kanala. Prije toga su mi digli pretplatu na analognoj tri marke. Hoces da se rijesis ilegale, eto ti rjesenje. Za pola godine ponudi razne osnovne pakete. Neka ponude paket sa 30 kanala koje ces sam odbarati, i reci cijenu za to. Ne moze biti ista vec samo manja. Ostale mi ukini. Evo ja ne vrtim vise od 10-15 kanala, a u 30 bih strpao sve sto mi moze biti interesantno. Ali ne, oni ti uvale i robu koju neces, pa ti je naplate i kazu hej, imas 120 kanala! Ma koji ce mi klinac?
Ukoliko bi ovog trenutka nasli nacin da kontrolisu ilegalne prikljucke (govorim "figurativno" sto bi rekao drug djuro) dobar dio ilegalaca bi se prikljucio i placao 15 km, amozda onda uzeo i jos neku uslugu. Recimo od mog pretpostavljenog broja od 20.000 (samo lupio. ko ce znati koliki je stvaran broj) 5.000 placa po 15 KM mjesecno = 75.000 KM mjesecno. 75.000 x 12 = 900.000 KM godisnje. A broj je sasvim sigurno veci. Znaci govorimo o milionskim gubitcima godisnje tako da su ilegalci itekako bitni. Ne znam tacno to oko digitale i da se placa 3 KM vise. Znam da su nudili besplatnu digitalizaciju i mislim da ne bi imali nikakav problem da ama bas svim korisnicima daju besplatan reciver (njih ne kosta pno jer ih nabavljaju na veliko i to ne samo za Telemach BiH vec i za ostale operatere u regionu). Isplati se itekako.

Sto se tice programa: Vecina tih programa su besplatni. Mislim da su svi domaci, a vjerovatno i dobar broj regionalnih. Tako da i kada bi ti izabrao 30 oni ostali (u analognoj ponudi) su vjerovatno svakako besplatni. Tu je par ekstra skupih programa i par skupih. Ima nesto onih koji se placaju po nekoj normalnoj cijeni. Sve ostalo je besplatno. Ovi ekstra skupi su obicno u posebnom paketu (HBO) ili su iz iste kuce (SK) kojima je cijena vjerovatno nemoralno podignuta da bi se otjerala konkurencija i zadrzao eksluzivitet za Telemach.

U svakom slucaju ce Telemach ici dalje u zelji da iskljuci analogni signal skroz, samo ce ici oprezno korak po korak. Ugasili bi ga oni odmah, ali je prevelik broj korisnika jos uvijek na analogiji, a vjerovatno ni kupovina po BiH jos nije zavrsena (lakse je preko analogije uvesti novog "kolacica" u jedinstven sistem nego istog koji je bio na analognom signalu prebaciti na digitalu).
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#737 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Da priupitam ove koji koriste uslugu D3GO, kako se pokazala, kakva su iskustva? Kakav je kvalitet slike na laptopu, telefonu, tabletu? Je li radi samo sa Telemachove IP adrese ili prijavljeni uređaj može pristupiti sa bilo koje tačke/konekcije?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#738 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Haris033 »

Eborg wrote:Da priupitam ove koji koriste uslugu D3GO, kako se pokazala, kakva su iskustva? Kakav je kvalitet slike na laptopu, telefonu, tabletu? Je li radi samo sa Telemachove IP adrese ili prijavljeni uređaj može pristupiti sa bilo koje tačke/konekcije?
Odličan!!! :thumbup: Registrovao ga na iPad-u i laptopu. Kvalitet slike, skoro, kao preko recivera. Radi preko HS konekcije. Probao u Austriji, al'..... :(
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#739 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Haris033 wrote:
Eborg wrote:Da priupitam ove koji koriste uslugu D3GO, kako se pokazala, kakva su iskustva? Kakav je kvalitet slike na laptopu, telefonu, tabletu? Je li radi samo sa Telemachove IP adrese ili prijavljeni uređaj može pristupiti sa bilo koje tačke/konekcije?
Odličan!!! :thumbup: Registrovao ga na iPad-u i laptopu. Kvalitet slike, skoro, kao preko recivera. Radi preko HS konekcije. Probao u Austriji, al'..... :(

Radi li na 3G nekog od mobilnih operatera? :D
drug profi
Posts: 556
Joined: 27/08/2012 22:09

#740 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug profi »

iceman2010 wrote:...Recimo od mog pretpostavljenog broja od 20.000 (samo lupio. ko ce znati koliki je stvaran broj) 5.000 placa po 15 KM mjesecno = 75.000 KM mjesecno. 75.000 x 12 = 900.000 KM godisnje. A broj je sasvim sigurno veci. Znaci govorimo o milionskim gubitcima godisnje tako da su ilegalci itekako bitni. ...

Nisi me shvatio. Taj gubitak je samo pretpostavljen. Oni realno nemaju nikakav trosak za prikljucene ilegalce, jer ne isporucuju struju ili vodu na te prikljucke. Rijec je o potencijalnoj dobiti koja nije realizovana zbog ilegalnih prikljucaka, a ne znaci da bi se realizovala pod uslovom da se sprijece ti priključci.
Svih njih se mogu rjesiti na nacin da svakom besplatno daju reciever bez promjene cijene pretplate. Ne vejurujem da bi im znacajan broj pretplatnika stigao, jer 15 maraka je u ovoj zemlji postala razlika izmedju sit i gladan. Kome nije bilo skupo 8-9 maraka pa 11-12, sad 15, taj je i uzimao ugovor i uzece i sad. Onaj kome je puno, nece ni tad, nego ce kupiti riblju kost i staviti na krov/balkon.

Druga stvar. Analogija za 15 KM mjesecno, nudi grupu fox/NGC, grupu SK, grupu discovery/AP, grupu Viasat.
Uzecu ove grupe i 3-4 domaca zemaljska i meni ne treba vise. Realno mozda je cijena ovoga 15KM po prikljucku, ali ja cu je platiti, a zamolio bih ih za uslugu da me rijese ostalog smeca i kanala koje ne gledam. Sto kaze prethodnik, svako malo mijenjaju frekvencije i moras skenirati, praviti grupe, itd. bas kao da mi je gledanje tv programa kucni posao, a ne povremena razonoda.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#741 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

@drug profi

Uglavnom se slazem sa svim sto si napisao osim sa ovim u vezi ilegalaca. Slazem se da je situacija kod dosta raje losa i da im je 15 KM puno, medjutim ima i onih koji se vode parolom: "sto platiti kad moze dzaba" i koji bi platili kad ne bi imali izbora. Vjeruj mi da ih nije mali broj i da se, kao sto si naglasio, potencijalna dobit od tih ilegalaca krece barem oko miliona na godisnjem nivou.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#742 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

bmw740i wrote:Pokušavaju na sve načine digitalizirati pretplatnike a da pri tom ušićare. Za koju godinu će morati isključiti analogni signal i emitirati samo digitalno. Pa se onda ljude vrbuje besplatnom digitalizacijom ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca a oni ti dadnu smeće od receivera koji ne da ne radi nego mi kvari sliku na analognim kanalima. Sad su počeli gasiti analogne kanale. Mogli su ugasiti fishing chanell ili pro 7 ali ne oni ugase fox crime. Da te natjeraju na prelazak.
Nije to nikakvo opravdanje, ne moraju prelaziti na isključivo digitalni signal i gasiti analogiju ako ne žele. Vjerojatno si mislio na digitalno zemaljsko emitiranje (DVB-T) koje će se nadam se, kad tad uvesti u BiH, ali Telemach s tim nema nikakve veze, tj. kablovski sustav emitiranja (DVB-C). Jedan od primjera je i B.net koji je i nakon digitalizacije u Hrvatskoj prije dvije godine ostavio aktivan analogni paket.

Ovo im može jedino postati opravdanje za gašenje analognog signala i primoravanje korisnika da uzimaju dodatne receivere za više televizora, a time i veću zaradu i rješavanjem problema s ilegalnim korisnicima.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#743 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Haris033 wrote:
Eborg wrote:Da priupitam ove koji koriste uslugu D3GO, kako se pokazala, kakva su iskustva? Kakav je kvalitet slike na laptopu, telefonu, tabletu? Je li radi samo sa Telemachove IP adrese ili prijavljeni uređaj može pristupiti sa bilo koje tačke/konekcije?
Odličan!!! :thumbup: Registrovao ga na iPad-u i laptopu. Kvalitet slike, skoro, kao preko recivera. Radi preko HS konekcije. Probao u Austriji, al'..... :(
Znači ako se uvede kablovska i net zajedno onda je usluga D3GO besplatna i ide čini mi se na 3 uređaja, zar ne? :)

Samo se nešto kontam kakva konekcija je potrebna za to, tj. da li se treba ciljati na veće pakete ili su i oni najmanji dovoljni.

Ako radi i sa HS konekcije odlično! :thumbup:
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#744 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ek »

Eborg wrote:
Haris033 wrote:
Eborg wrote:Da priupitam ove koji koriste uslugu D3GO, kako se pokazala, kakva su iskustva? Kakav je kvalitet slike na laptopu, telefonu, tabletu? Je li radi samo sa Telemachove IP adrese ili prijavljeni uređaj može pristupiti sa bilo koje tačke/konekcije?
Odličan!!! :thumbup: Registrovao ga na iPad-u i laptopu. Kvalitet slike, skoro, kao preko recivera. Radi preko HS konekcije. Probao u Austriji, al'..... :(
Znači ako se uvede kablovska i net zajedno onda je usluga D3GO besplatna i ide čini mi se na 3 uređaja, zar ne? :)

Samo se nešto kontam kakva konekcija je potrebna za to, tj. da li se treba ciljati na veće pakete ili su i oni najmanji dovoljni.

Ako radi i sa HS konekcije odlično! :thumbup:
Mislim da ne radi sa HS konekcije, jer sam ja maloprije pitao da li radi sa BHTelecom konekcije i rekoše mi da ne može.
Takođe evo prijavih im se za ovaj duo net tv paket. Najviše zbog poboljšanog interneta i rekoše mi da će mi doći tehničari da promjene paket za 4 do 7 radnih dana. Ne mogu vjerovati da im toliko treba. U svakom slučaju htio sam da pitam da li odmah puste brzinu 10 MB ili kao i prošli put prvo puste neku minimalnu brzinu, a tek nakon 24 sata pravu brzinu. Da li je neko već promjenio paket?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#745 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Pa sad reče čovjek da radi preko HS.
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#746 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ek »

Eborg wrote:Pa sad reče čovjek da radi preko HS.
Meni preko telefona rekoše da radi samo preko njihove konekcije. Ja nisam probao već samo prenosim što su meni rekli.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#747 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Pa dobro, njima je u interesu da ne radi ni na jednoj drugoj konekciji već samo na njihovoj. :mrgreen: Jedino ako je to prije moglo a sada ne može ili šta već.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#748 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by novi.dan.nova.nafaka »

.
User avatar
Esso_i_Ajla
Posts: 123
Joined: 28/08/2012 15:26
Location: Sarajevo

#749 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Esso_i_Ajla »

@ TELEMACH

IMAM PRIJEDLOG:

DAJTE NAM DOPLATU TELEFONA OD 20 KM MJESECNO I UVEDITE FLAT I PREMA MOBILNIM MREZAMA!

Evo gledam za 20 KM dajete flat prema bih hr i slo a zasto ne bi ste ostavili mogucnost da korisnici koji to zele mogu izabrati umjesto flat hr i slo, flat prema mobilnim mrezama. Toroskovi su vam isti a bogatija ponuda i mi zadovoljni :) :)
bmw740i
Posts: 60
Joined: 12/10/2012 12:02

#750 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bmw740i »

iceman2010 wrote:
bmw740i wrote: Pokušavaju na sve načine digitalizirati pretplatnike a da pri tom ušićare. Za koju godinu će morati isključiti analogni signal i emitirati samo digitalno. Pa se onda ljude vrbuje besplatnom digitalizacijom ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca a oni ti dadnu smeće od receivera koji ne da ne radi nego mi kvari sliku na analognim kanalima. Sad su počeli gasiti analogne kanale. Mogli su ugasiti fishing chanell ili pro 7 ali ne oni ugase fox crime. Da te natjeraju na prelazak.
U pravu si za to da pokusavaju na sve moguce nacine sto vise pretplatnika prebaciti na digitalu, ali ne zato sto ce to morati. Telemach moze analogni signal da pusta u svom sistemu i nakon sto se zavrsi digitalizacija TERESTRIJALNOG signala u BiH. Oni imaju dva druga razloga zasto to rade i zasto ne povecavaju broj kanala u analognoj.

1. Imaju jako puno ilegalnih korisnika i to nemogu niti imaju kad kontrolisati. Ako Telemach ima 100.000 pretplatnika sigurno ima barem 20.000 ilegalnih prikljucaka. To je jednostavno, skoro pa nemoguce kontrolisati kada je analogni signal u pitanju.

2. Analogni signal zauzima jako znacajne frekventne (bandwidth) resurse koji se mogu iskoristi za druge potrebe.

Nece oni ugasiti analogni signal dok god budu imali znacajan broj korisnika koji ne koristi digitalu.
Sory nisam se ispravno izrazio i nisam imao vremena dublje elaborirati. Mislio sam na bandwith koji koriste analogni kanali. Već ne mogu pratiti broj analognih kanala a kad budu išli sa više HD kanala morati će polagano gasiti analogne.
Takođe moraju ispoštovati određene obaveze preuzete od kabel operatera koje su kupili. Lagano će uklanjati interesantne kanale sa analogije da bi one koji ilegalno koriste kablovsku natjeraju da pređu na digitalnu naravno za marku uz ugovor na 24 mjeseca. 3 muhe jednim udarcem u idealnim uvjetima. Ne ide se bez neke sa sloganom svi kanali iz analogne ponude u start paketu. Kad kritična masa prevagne debelo u korist digitalnih korisnika dati će rok od mjesec dva za gašenje analognog signala.
Locked