Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#109926 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

sencobih wrote: 13/01/2021 21:01 Narod je postao čudan, meni mesar pokušao da mazne 200g na vagi, ja mu rekao, narod me napade i navija za mesara. Tako i ovdje, Telemah nas guti godinama , a ljudi navijaju za telemah
Misliš kao što vas nekolicina brani telecom životom i nakon što smo mnogi iznosili ČINJENICE na drugoj temi (davnih dana) kako smo pokradeni svi redom kada je bio ADSL 3G/5G/9G gdje su provjereno krali od mnogih korisnika prikazujući "prekoračenje limita" iako isto po mjeračima na PC-u nije postojalo (a tada nije bilo ni wifi-a ni ništa pa je PC bio jedini "potrošać" tog limita). Ne valja biti dvoličan, smeta ti što brane kriminalnog mesara a ti isto radiš kada se spomene "zakidanje na vagi" od strane bht-a?! :roll:

I da, ne branim ove monopolce ni sekunde samo kažem da ni konkurencija nije nešto bolja...pogotovu ne ako je svoje kriminalno lice već pokazala dok je imala monopol dugogodišnji. :P

Jedina šteta ovdje je što mi ovisimo o prekodrinskoj politici i kako se njima tamo digne, umjesto da su naši "prvaci" iskoristili stotine miliona koje je "zlatna koka" uzimala od naroda i to uložili u poboljšanje usluga/kreiranje domaćih sportskih kanala => kupovinu prava za prijenose itd. pa bi nam ga svi ostalo mogli pofamflati, ne bi ni bilo potrebe za konkurencijom niti bi ista imala šanse ovdje...ali eto pohlepa je čudo.
Last edited by Maharadza on 13/01/2021 21:23, edited 1 time in total.
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#109927 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sencobih »

Maharadza wrote: 13/01/2021 21:17
sencobih wrote: 13/01/2021 21:01 Narod je postao čudan, meni mesar pokušao da mazne 200g na vagi, ja mu rekao, narod me napade i navija za mesara. Tako i ovdje, Telemah nas guti godinama , a ljudi navijaju za telemah
Misliš kao što vas nekolicina brani telecom životom i nakon što smo mnogi iznosili ČINJENICE na drugoj temi (davnih dana) kako smo pokradeni svi redom kada je bio ADSL 3G/5G/9G gdje su provjereno krali od mnogih korisnika prikazujući "prekoračenje limita" iako isto po mjeračima na PC-u nije postojalo (a tada nije bilo ni wifi-a ni ništa pa je PC bio jedini "potrošać" tog limita). Ne valja biti dvoličan, smeta ti što brane kriminalnog mesara a ti isto radiš kada se spomene "zakidanje na vagi" od strane bht-a?! :roll:

I da, ne branim ove monopolce ni sekunde samo kaže da ni konkurencija nije bolja sekunde...pogotovu ne ako je svoje kriminalno lice već pokazala dok je imala monopol dugogodišnji. :P
Opet bacaš bombe kao i svaki put kad pišeš ,ali takav si kakav si , nema ti pomoći. Nije tema ali lako je provjerljivo, telekom je imao flat i prije telemaha. Imas li svoj mjerač za struju, plin i vodu, vjerojatno manje trošiš ali oni te kradu.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#109928 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

sencobih wrote: 13/01/2021 21:23
Maharadza wrote: 13/01/2021 21:17
sencobih wrote: 13/01/2021 21:01 Narod je postao čudan, meni mesar pokušao da mazne 200g na vagi, ja mu rekao, narod me napade i navija za mesara. Tako i ovdje, Telemah nas guti godinama , a ljudi navijaju za telemah
Misliš kao što vas nekolicina brani telecom životom i nakon što smo mnogi iznosili ČINJENICE na drugoj temi (davnih dana) kako smo pokradeni svi redom kada je bio ADSL 3G/5G/9G gdje su provjereno krali od mnogih korisnika prikazujući "prekoračenje limita" iako isto po mjeračima na PC-u nije postojalo (a tada nije bilo ni wifi-a ni ništa pa je PC bio jedini "potrošać" tog limita). Ne valja biti dvoličan, smeta ti što brane kriminalnog mesara a ti isto radiš kada se spomene "zakidanje na vagi" od strane bht-a?! :roll:

I da, ne branim ove monopolce ni sekunde samo kaže da ni konkurencija nije bolja sekunde...pogotovu ne ako je svoje kriminalno lice već pokazala dok je imala monopol dugogodišnji. :P
Opet bacaš bombe kao i svaki put kad pišeš ,ali takav si kakav si , nema ti pomoći. Nije tema ali lako je provjerljivo, telekom je imao flat i prije telemaha. Imas li svoj mjerač za struju, plin i vodu, vjerojatno manje trošiš ali oni te kradu.
Ma ko spominje FLAT i ko ga je prvi imao, Allah ti dao pamet i razum da pročitaš još jednom napisano, iskreno shvatiš i priznaš "jesu krali, zakidali raju, ne valja im to..." itd....ali to vam je prvo pravilo, nemaš argumenata - okreni priču, spominji šta drugo, provociraj itd.

A to što baš mnogi korisnici mogu posvjedočiti kako su im dolazili računi da su navodno potrošili 4GB ADSL-a a njihovi mjerači prometa (programi kao networX) na PC-u pokazuju daleko manje, čak ispod onog limita od 3GB, to će te naravno negirati i prozivati raju "pa što ih niste tužili" i sl. gluposti za koje svi znamo kako bi završili na "njihovom" sudu. :roll:

I svaki dodatni "prekoračeni" GB koji su tako "dopisivali" raji je iznosio dodatnih 10KM na onaj ionako visoki račun od haman 50KM!

Ali da ne idem dalje u off, odoh gledat Barcu, možda i Pjanić uđe! :oops:
Last edited by Maharadza on 13/01/2021 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#109929 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

sagosen wrote: 13/01/2021 21:03 @Telemach ovaj HRT što je otključan na satelitu (Total TV usluga) da li je to za stalno ili?
Zdravo @sagosen,
Kanal nije sastavni dio Total TV ponude. Isti možete pratiti kao slobodni putem određenog satelita.
Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja.
Last edited by Telemach on 13/01/2021 21:46, edited 1 time in total.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#109930 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Pa vole doci ovi bht-ovi radnici da bace kosku na temu. Nadam se da su makar placeni za to, jer ako nisu placeni onda je to vec neka cudna dijagnoza. Isto vazi i za one koji brane telemach svom snagom. Nejasni ljudi i jedni i drugi, ne znam sta imaju od toga
TexW99
Posts: 9
Joined: 04/01/2021 17:18

#109931 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by TexW99 »

Maharadza wrote: 13/01/2021 21:17
sencobih wrote: 13/01/2021 21:01 Narod je postao čudan, meni mesar pokušao da mazne 200g na vagi, ja mu rekao, narod me napade i navija za mesara. Tako i ovdje, Telemah nas guti godinama , a ljudi navijaju za telemah
Misliš kao što vas nekolicina brani telecom životom i nakon što smo mnogi iznosili ČINJENICE na drugoj temi (davnih dana) kako smo pokradeni svi redom kada je bio ADSL 3G/5G/9G gdje su provjereno krali od mnogih korisnika prikazujući "prekoračenje limita" iako isto po mjeračima na PC-u nije postojalo (a tada nije bilo ni wifi-a ni ništa pa je PC bio jedini "potrošać" tog limita). Ne valja biti dvoličan, smeta ti što brane kriminalnog mesara a ti isto radiš kada se spomene "zakidanje na vagi" od strane bht-a?! :roll:

I da, ne branim ove monopolce ni sekunde samo kažem da ni konkurencija nije nešto bolja...pogotovu ne ako je svoje kriminalno lice već pokazala dok je imala monopol dugogodišnji. :P

Jedina šteta ovdje je što mi ovisimo o prekodrinskoj politici i kako se njima tamo digne, umjesto da su naši "prvaci" iskoristili stotine miliona koje je "zlatna koka" uzimala od naroda i to uložili u poboljšanje usluga/kreiranje domaćih sportskih kanala => kupovinu prava za prijenose itd. pa bi nam ga svi ostalo mogli pofamflati, ne bi ni bilo potrebe za konkurencijom niti bi ista imala šanse ovdje...ali eto pohlepa je čudo.
+1

Svi mi ovdje na ovu temu sto pisemo smo korisnici telemacha sto znaci da ipak mislimo da su bolji izbor od bh telecoma. Bh telecom je zadnja opcija iz vise razloga ali to ne znaci da trebamo biti ovce i pustiti da telemach radi sta hoce. Ovo sa arenama moraju kompenzirati nekako i ovo sto opet uslovljavaju da moras produziti ugovor 24 mjeseca da bi dobio neku kompenzaciju je dno dna.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#109932 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Ma def. radije pustiti da ugovor istekne nego opet na 24 mjeseca potpisati uz smiješnu "kompenzaciju" i "benefite". :P
bubiba
Posts: 36
Joined: 26/08/2010 20:09

#109933 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bubiba »

Telemach wrote: 13/01/2021 20:16
Fauja Singh wrote: 13/01/2021 19:30 Razocaran sam i ja sto je Telemach izgubio Arene, ali ne bi se vratio na BH Telekom nema tih para, jedino da su jedini operater u BiH pa mozda onda, ali i tad bi prvo vidio kakav Box i neku IPTV listu.
Na BH Telekomu sam bio jos od Dial up-a kad bi se morao glasno nakasljavati da mi roditelji ne cuju da se kacim na internet pa sve do dolaska Telemacha kad sam presao kod njih. Mislim da tada Telemach nije dosao u BiH da bi mi na BH Telekomu jos uvijek imali limit na download/upoload.
Tehnicka podrska ta dva operatera se ne moze porediti, znaci kad god sam imao neki problem na BH Telekomu prvo sam imao muku da ih dobijem. Ne znam jel jos uvijek pustaju onu instrumentalu od Nothing else matters ali tad je dominirala, po citav dan slusam tu pjesmu dok se neko neudostoji da se javi, a i kad se javi u vecini slucajeva ne rijese problem nego su upute bile "resetuj modem, resetuj racunar" pa ako pomogne, pomogne, ako ne pomogne onda kao negdje fol zavedu da ja imam problem ali nit mi se ko javi nit ista.
Na Telemachu ljudi sve telefonski rijese, podrska im je top, ovdje sam pisao da imam neki problem sa slikom gdje mi se pojavljuju kockice i isti dan me ljudi zvali, poslali tehnicara i otvore nalog da se citava u zgradi citava instalacija promjeni, za par dana stoji obavijest da ce se tog i tog dana vrsiti zamjena instalacija i tako i bi, sve uradjeno po ps-u, od onih kutijaca kod ulaznih vrata, kablova kako su provedeni...
Da ne govorim kako pri svakom obnovljenom ugovoru imam neke benefite, npr. godinu dana HBO ili godinu dana da placam pola iznosa... Onda sigurno sam 5-6 puta dobio od njih poziv gdje me pitaju kako sam zadovoljan njihovim uslugama, pitaju me imam li neki prijedlog...
Evo vecina nas ovdje je imala posla sa BH Telekomom pa evo recite jeste li ikada dobili jedan takav poziv, jeste li ikakav benefit dobili, hemijsku bar. Ja evo i dan danas koristim njihovu mobilnu pretplatu, a pretplatio sam se kod njih kad sam prvi posao dobio, znaci prije vise od 15 godina i nikad nisam dobio poziv da me neko upita jesam li zadovoljan, pa sunce ti jebem morao sam veze povlaciti kad sam htio telefon da KUPIM preko njih jer ga kao nikada nema, naruce samo za odabranu elitu a obican narod neka se jebe. Ovdje mi je jedan forumas (nesto mu je nick bio moustapasha) zavrsio da kupim telefon kod njih, pa jebo te zivot ko da mi ga poklanjaju.
Ova jedna kolegica mi se prije mjesec dana hvalila kako je kupila iPhone 12 pro max u BH Telekomu i ja je majke mi danas vidim, pitam jel to taj iPhone, kaze nije, jos cekam, ganjam veze, nemaju na stanju a i kad dodje odmah se razgrabi. Pa jebo majku jesmo li mi normalni kad s takvima imamo posla i prihvacamo kao da je to normalno, a ovdje drvlje i kamenje jer je Telemach izgubio Arene, gledam na FB neke "prijatelje", to se neki ultimatumi postavljaju, to ce se oprema baciti ako Telemach ne uradi to i to...
Zao mi nekad bude kad vidim kako se korisnik @Telemach trudi da zadrzi korisnike, gleda da im izadje u susret, ok to mu je sigurno posao i za to je placen, ali imam osjecaj da su pojedini jos gori kad vide kako se on bori za korisnike a ja bi im najradije pozelio neka idu na Moju tv, neka se vrate u kameno doba i mole Boga da ce im sve fercerati, a ako ne bude ferceralo onda im slijedi
Zdravo @Fauja Singh,
Zahvaljujemo se na iscrpnom osvrtu :)
Mnogo nam je drago da ste zadovoljni našim uslugama i našim načinom poslovanja.
Ne možemo govoriti o ponudi drugih kablovskih operatera, ali iz priloženog vidimo da jedino imaju kvalitetan izbor muzike :).
Hvala Vam što ste uz nas, a mi ćemo se potruditi da opravdamo ukazano povjerenje. Tu smo za Vas.
@Telemach
Ne branim telekom, niti imam namjeru, ali je odvratno tvoje naslađivanje tuđim poluinformacijama i blaćenjima konkurencije. Odvratno.
Pametnije je da se pozabaviš žalbama svojih korisnika, da se pozabaviš istinom o lažima u ugovorima o akciji arena sport kanala, o ukidanju SK 4K na paketima sa CI modulima koji plaćamo, žalbama za RTS i discovery, o smicanju javnog servisa na zadnju poziciju i slično, a ne da na jedan odvratan i neprofesionalan način ismijavaš konkurente pa makar oni bili i tako jadni kako ih želiš predstaviti.

I da...još čekam poziv koji mi je obećan o rješavaju prevare sa arena sport kanalima
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#109934 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by laik1981 »

Ja cu ga izgleda najvise popusiti :lol: Ostao na telemahu, a izgleda da cu postati i korisnik moje web tv :D Oba zla sastavio :lol:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#109935 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sagosen »

Boban0726 wrote: 13/01/2021 21:10 Naravno da nije za stalno.Vjeravatno do 15-tog,tada će HRT opet kodirati.
@Telemach dogovorite se. Evo sad trenutno na HRT 1 ide "Mijenjamo svijet: Libanon - Zemlja talac, dokumentarni film (12) (T)* ". Na https://raspored.hrt.hr/ stoji da je to "kodirano za satelitski program", ali ovamo ipak nije. Da li će ostati i u buduće tako ili ne? Ko odlučuje o tome HRT ili vi?
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#109936 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sencobih »

Ja kad sam ovdje govorio da se ovdje ne pitaju ništa nego sve dolazi iz Beograda, maharadza postavi sliku cia generala. I sad kuka na prekodrinsku politiku. I opet mu telekom kriv sto nema arena .Kaze krao mu nekad telekom gigu, jer je njegov brojač cetificiran, a telekomov nije. Ma hajte molim vas. Telemah jeste donio dosta dobra, aki sve smo to mi platili svako to dobro. Placao sam kablovsku 11.5 KM , a onda svako novo dobro sam svake godine plaćao tri marke više, sad.21.5 KM. Ne bih se cudio da opet zaokruže na 25 da namire manjak za ove što su raskinuli ugovor
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#109937 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

sagosen wrote: 13/01/2021 21:39
Boban0726 wrote: 13/01/2021 21:10 Naravno da nije za stalno.Vjeravatno do 15-tog,tada će HRT opet kodirati.
@Telemach dogovorite se. Evo sad trenutno na HRT 1 ide "Mijenjamo svijet: Libanon - Zemlja talac, dokumentarni film (12) (T)* ". Na https://raspored.hrt.hr/ stoji da je to "kodirano za satelitski program", ali ovamo ipak nije. Da li će ostati i u buduće tako ili ne? Ko odlučuje o tome HRT ili vi?
Zdravo @sagosen,
Zahtjev da se zatamne/kodiraju pojedini kanali ili programski sadržaj podnosi emiter.
Međutim, HRT kanal nije u našoj ponudi trenutno. Možete ga pratiti kao slobodni kanal putem određenog satelita, stoga ne možemo pružiti pouzdane informacije. Generalno, o svim izmjenama unutar programske sheme odlučuje TV kuća.
Last edited by Telemach on 13/01/2021 22:25, edited 1 time in total.
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#109938 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Ambula »

Da su ozbiljna kompanija svima kojima je u ugovoru naznacena Arena Sport bi nazvali i ponudili neku vrstu kompenzacije. Ne da mi se peglat sa njima jer su teski na tim stvarima, a Arene nisam nesto ni gledao ali cu svakako ovo zapamtiti kada mi istekne ugovor tj. krajem godine.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#109939 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Telemach wrote: 13/01/2021 21:53

Zdravo @sagosen,
Zahtjev da se zatamne/kodiraju pojedini kanali ili programski sadržaj podnosi emiter. Zahtjev smo u obavezi ispoštovati.
Također, neprecizne programske šeme koje dobijemo od TV kuće, uzrok su što se na pojedinim kanalima sadržaj ne podaudara s onim koji se trenutno emituje. Međutim, HRT kanal nije u našoj ponudi trenutno. Možete ga pratiti kao slobodni kanal putem određenog satelita, stoga ne možemo pružiti pouzdane informacije. Generalno, o svim izmjenama unutar programske sheme odlučuje TV kuća.
Pa haj svijuti kazi sto niste produzili ugovor sa arenama ako oni kazu da je cijena ostala ista.Budi covjek pa reci istinu da znamo.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#109940 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

bubiba wrote: 13/01/2021 21:37
Telemach wrote: 13/01/2021 20:16
Fauja Singh wrote: 13/01/2021 19:30 Razocaran sam i ja sto je Telemach izgubio Arene, ali ne bi se vratio na BH Telekom nema tih para, jedino da su jedini operater u BiH pa mozda onda, ali i tad bi prvo vidio kakav Box i neku IPTV listu.
Na BH Telekomu sam bio jos od Dial up-a kad bi se morao glasno nakasljavati da mi roditelji ne cuju da se kacim na internet pa sve do dolaska Telemacha kad sam presao kod njih. Mislim da tada Telemach nije dosao u BiH da bi mi na BH Telekomu jos uvijek imali limit na download/upoload.
Tehnicka podrska ta dva operatera se ne moze porediti, znaci kad god sam imao neki problem na BH Telekomu prvo sam imao muku da ih dobijem. Ne znam jel jos uvijek pustaju onu instrumentalu od Nothing else matters ali tad je dominirala, po citav dan slusam tu pjesmu dok se neko neudostoji da se javi, a i kad se javi u vecini slucajeva ne rijese problem nego su upute bile "resetuj modem, resetuj racunar" pa ako pomogne, pomogne, ako ne pomogne onda kao negdje fol zavedu da ja imam problem ali nit mi se ko javi nit ista.
Na Telemachu ljudi sve telefonski rijese, podrska im je top, ovdje sam pisao da imam neki problem sa slikom gdje mi se pojavljuju kockice i isti dan me ljudi zvali, poslali tehnicara i otvore nalog da se citava u zgradi citava instalacija promjeni, za par dana stoji obavijest da ce se tog i tog dana vrsiti zamjena instalacija i tako i bi, sve uradjeno po ps-u, od onih kutijaca kod ulaznih vrata, kablova kako su provedeni...
Da ne govorim kako pri svakom obnovljenom ugovoru imam neke benefite, npr. godinu dana HBO ili godinu dana da placam pola iznosa... Onda sigurno sam 5-6 puta dobio od njih poziv gdje me pitaju kako sam zadovoljan njihovim uslugama, pitaju me imam li neki prijedlog...
Evo vecina nas ovdje je imala posla sa BH Telekomom pa evo recite jeste li ikada dobili jedan takav poziv, jeste li ikakav benefit dobili, hemijsku bar. Ja evo i dan danas koristim njihovu mobilnu pretplatu, a pretplatio sam se kod njih kad sam prvi posao dobio, znaci prije vise od 15 godina i nikad nisam dobio poziv da me neko upita jesam li zadovoljan, pa sunce ti jebem morao sam veze povlaciti kad sam htio telefon da KUPIM preko njih jer ga kao nikada nema, naruce samo za odabranu elitu a obican narod neka se jebe. Ovdje mi je jedan forumas (nesto mu je nick bio moustapasha) zavrsio da kupim telefon kod njih, pa jebo te zivot ko da mi ga poklanjaju.
Ova jedna kolegica mi se prije mjesec dana hvalila kako je kupila iPhone 12 pro max u BH Telekomu i ja je majke mi danas vidim, pitam jel to taj iPhone, kaze nije, jos cekam, ganjam veze, nemaju na stanju a i kad dodje odmah se razgrabi. Pa jebo majku jesmo li mi normalni kad s takvima imamo posla i prihvacamo kao da je to normalno, a ovdje drvlje i kamenje jer je Telemach izgubio Arene, gledam na FB neke "prijatelje", to se neki ultimatumi postavljaju, to ce se oprema baciti ako Telemach ne uradi to i to...
Zao mi nekad bude kad vidim kako se korisnik @Telemach trudi da zadrzi korisnike, gleda da im izadje u susret, ok to mu je sigurno posao i za to je placen, ali imam osjecaj da su pojedini jos gori kad vide kako se on bori za korisnike a ja bi im najradije pozelio neka idu na Moju tv, neka se vrate u kameno doba i mole Boga da ce im sve fercerati, a ako ne bude ferceralo onda im slijedi
Zdravo @Fauja Singh,
Zahvaljujemo se na iscrpnom osvrtu :)
Mnogo nam je drago da ste zadovoljni našim uslugama i našim načinom poslovanja.
Ne možemo govoriti o ponudi drugih kablovskih operatera, ali iz priloženog vidimo da imaju kvalitetan izbor muzike.
Hvala Vam što ste uz nas, a mi ćemo se potruditi da opravdamo ukazano povjerenje. Tu smo za Vas.
@Telemach
Ne branim telekom, niti imam namjeru, ali je odvratno tvoje naslađivanje tuđim poluinformacijama i blaćenjima konkurencije. Odvratno.
Pametnije je da se pozabaviš žalbama svojih korisnika, da se pozabaviš istinom o lažima u ugovorima o akciji arena sport kanala, o ukidanju SK 4K na paketima sa CI modulima koji plaćamo, žalbama za RTS i discovery, o smicanju javnog servisa na zadnju poziciju i slično, a ne da na jedan odvratan i neprofesionalan način ismijavaš konkurente pa makar oni bili i tako jadni kako ih želiš predstaviti.

I da...još čekam poziv koji mi je obećan o rješavaju prevare sa arena sport kanalima
Zdravo @bubiba,
Hvala Vam na javljanju i saradnji na ovaj način.
Svakako da se brinemo o našim korisnicima i vrlo rado proslijeđujemo sve Vaše upite i trudimo se da pronađemo rješenje, naravno u skladu sa mogućnostima. Kolege će Vas sigurno pozvati, a kako bismo izvršili provjeru i što hitnije Vas pozvali, možete nam podatke dostaviti u pp.
Last edited by Telemach on 13/01/2021 22:22, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#109941 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ambula wrote: 13/01/2021 21:57 Da su ozbiljna kompanija svima kojima je u ugovoru naznacena Arena Sport bi nazvali i ponudili neku vrstu kompenzacije. Ne da mi se peglat sa njima jer su teski na tim stvarima, a Arene nisam nesto ni gledao ali cu svakako ovo zapamtiti kada mi istekne ugovor tj. krajem godine.
tačno,a ne ovako ko im se ovdje javi ili na b stranici ponude mu 10 % manju cijenu pola godine ili nesto slicno,pijaca klasicna
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#109942 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Ambula »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/01/2021 22:04
Ambula wrote: 13/01/2021 21:57 Da su ozbiljna kompanija svima kojima je u ugovoru naznacena Arena Sport bi nazvali i ponudili neku vrstu kompenzacije. Ne da mi se peglat sa njima jer su teski na tim stvarima, a Arene nisam nesto ni gledao ali cu svakako ovo zapamtiti kada mi istekne ugovor tj. krajem godine.
tačno,a ne ovako ko im se ovdje javi ili na b stranici ponude mu 10 % manju cijenu pola godine ili nesto slicno,pijaca klasicna
Nadam se samo da ne misle da mi koji ne zovemo da smo budale sa kojima mogu raditi sta hoce. Kao ovi sto se bore mogu i nesto dobiti a ovi levati sto ne zovu oni su zadovoljni sa njima cemo lako.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#109943 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ambula wrote: 13/01/2021 22:07
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/01/2021 22:04
Ambula wrote: 13/01/2021 21:57 Da su ozbiljna kompanija svima kojima je u ugovoru naznacena Arena Sport bi nazvali i ponudili neku vrstu kompenzacije. Ne da mi se peglat sa njima jer su teski na tim stvarima, a Arene nisam nesto ni gledao ali cu svakako ovo zapamtiti kada mi istekne ugovor tj. krajem godine.
tačno,a ne ovako ko im se ovdje javi ili na b stranici ponude mu 10 % manju cijenu pola godine ili nesto slicno,pijaca klasicna
Nadam se samo da ne misle da mi koji ne zovemo da smo budale sa kojima mogu raditi sta hoce. Kao ovi sto se bore mogu i nesto dobiti a ovi levati sto ne zovu oni su zadovoljni sa njima cemo lako.
@Telemach je obećao da će zvati sve korisnike pa ja čekam da zovnu i mene i moju mamu,dva razlilita pretplatnika
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#109944 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by spree »

Nigdje poziva, a kao 08.01. je proslijedjeno kolegama koji to rade.
123bih123
Posts: 565
Joined: 19/10/2018 01:38

#109945 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by 123bih123 »

spree wrote: 13/01/2021 22:13 Nigdje poziva, a kao 08.01. je proslijedjeno kolegama koji to rade.
Ma i kad te nazovu neces nista specijalno dobiti. Najvise sto nude manja cijena 20% sljedecih godinu dana uz novi ugovor 24 mjeseca.
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#109946 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kormax »

spree wrote: 13/01/2021 22:13 Nigdje poziva, a kao 08.01. je proslijedjeno kolegama koji to rade.
Isti slučaj, nigdje nikog. Možda je kolektivni godišnji odmor, dok prođe frka sa arenama :-)
aimamovic3
Posts: 57
Joined: 27/09/2018 13:14

#109947 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aimamovic3 »

Promijenite nam na srpske komentatore na Sportklubovima na EON smart tv aplikaciji ili popravite kvalitet slike na eon boxu!
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#109948 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Fauja Singh »

zippoo87 wrote: 13/01/2021 20:29
Fauja Singh wrote: 13/01/2021 19:30 Razocaran sam i ja sto je Telemach izgubio Arene, ali ne bi se vratio na BH Telekom nema tih para, jedino da su jedini operater u BiH pa mozda onda, ali i tad bi prvo vidio kakav Box i neku IPTV listu.
Na BH Telekomu sam bio jos od Dial up-a kad bi se morao glasno nakasljavati da mi roditelji ne cuju da se kacim na internet pa sve do dolaska Telemacha kad sam presao kod njih. Mislim da tada Telemach nije dosao u BiH da bi mi na BH Telekomu jos uvijek imali limit na download/upoload.
Tehnicka podrska ta dva operatera se ne moze porediti, znaci kad god sam imao neki problem na BH Telekomu prvo sam imao muku da ih dobijem. Ne znam jel jos uvijek pustaju onu instrumentalu od Nothing else matters ali tad je dominirala, po citav dan slusam tu pjesmu dok se neko neudostoji da se javi, a i kad se javi u vecini slucajeva ne rijese problem nego su upute bile "resetuj modem, resetuj racunar" pa ako pomogne, pomogne, ako ne pomogne onda kao negdje fol zavedu da ja imam problem ali nit mi se ko javi nit ista.
Na Telemachu ljudi sve telefonski rijese, podrska im je top, ovdje sam pisao da imam neki problem sa slikom gdje mi se pojavljuju kockice i isti dan me ljudi zvali, poslali tehnicara i otvore nalog da se citava u zgradi citava instalacija promjeni, za par dana stoji obavijest da ce se tog i tog dana vrsiti zamjena instalacija i tako i bi, sve uradjeno po ps-u, od onih kutijaca kod ulaznih vrata, kablova kako su provedeni...
Da ne govorim kako pri svakom obnovljenom ugovoru imam neke benefite, npr. godinu dana HBO ili godinu dana da placam pola iznosa... Onda sigurno sam 5-6 puta dobio od njih poziv gdje me pitaju kako sam zadovoljan njihovim uslugama, pitaju me imam li neki prijedlog...
Evo vecina nas ovdje je imala posla sa BH Telekomom pa evo recite jeste li ikada dobili jedan takav poziv, jeste li ikakav benefit dobili, hemijsku bar. Ja evo i dan danas koristim njihovu mobilnu pretplatu, a pretplatio sam se kod njih kad sam prvi posao dobio, znaci prije vise od 15 godina i nikad nisam dobio poziv da me neko upita jesam li zadovoljan, pa sunce ti jebem morao sam veze povlaciti kad sam htio telefon da KUPIM preko njih jer ga kao nikada nema, naruce samo za odabranu elitu a obican narod neka se jebe. Ovdje mi je jedan forumas (nesto mu je nick bio moustapasha) zavrsio da kupim telefon kod njih, pa jebo te zivot ko da mi ga poklanjaju.
Ova jedna kolegica mi se prije mjesec dana hvalila kako je kupila iPhone 12 pro max u BH Telekomu i ja je majke mi danas vidim, pitam jel to taj iPhone, kaze nije, jos cekam, ganjam veze, nemaju na stanju a i kad dodje odmah se razgrabi. Pa jebo majku jesmo li mi normalni kad s takvima imamo posla i prihvacamo kao da je to normalno, a ovdje drvlje i kamenje jer je Telemach izgubio Arene, gledam na FB neke "prijatelje", to se neki ultimatumi postavljaju, to ce se oprema baciti ako Telemach ne uradi to i to...
Zao mi nekad bude kad vidim kako se korisnik @Telemach trudi da zadrzi korisnike, gleda da im izadje u susret, ok to mu je sigurno posao i za to je placen, ali imam osjecaj da su pojedini jos gori kad vide kako se on bori za korisnike a ja bi im najradije pozelio neka idu na Moju tv, neka se vrate u kameno doba i mole Boga da ce im sve fercerati, a ako ne bude ferceralo onda im slijedi
Sve sto si napisao stoji a neke stvari su i "stojale"...
Recimo tebi je bitno da ti se poklanja paznja kao korisniku,meni to nije bitno uopste...meni je bitno da dobijem uslugu koju placam.
Sto se tice korisnicke podrske...jesu puno brzi od ovih iz Telekoma ali ne znaci i da su nuzno brzi u otklanjanju problema...jer dodju na adresu,resetuju router i odu...pa opet dodju,urade isto i odu...pa se opet zalis i traze dalje gdje je problem i nekada nadju i rijese a imas korisnika kojima ne rijese,jer ne mogu ili ne zele da ulazu u nove kablove i opremu.
Sto se mene licno tice...sve tehnicke probleme su rijesili...nekada brzo a nekada dolaskom 3-4 puta ali su rijesili i to je za pohvalu.

E sada dolazimo do onih stvari koje nisu za pohvalu...a to je da im je recimo praksa da POTURAJU ugovore na potpis ljudima u neznanju...i to obicno rade kada korisnik ima tehnicke probleme i kada dodju tehnicari da nesto poprave,onda uz te papire oko zamjene opreme,poture i papire za novi OBAVEZUJUCI ugovor...sto su meni pokusali uraditi prije neka 2-3 mjeseca.
Kada sam ih uhvatio crno na bijelo u pokusaju,zvali su me i izvinjavali se ...

E sada dolazimo do druge prevare u mom licnom slucaju
Nakon ove neugodne situacije sa poturanjem ugovora ,ponudili su mi da potpisem novi ugovor uz benefite od 15% popusta na 12 mjeseci i PROMO ARENA SPORT SD kanale...i ja kontam,nije losa ponuda i potpisem ponovo ugovor na 2 godine...ne racunajuci da ce nam uraditi sada ovo sa arenama.

Dalje...nakon sto sam se putem maila zalio i pisao reklamaciju,da se dogovorimo i da mi ponude neko obestecenje zbog izbacivanja arena ,da ne prekidam ugovor ...tek tu se vidi prava "briga za korisnike",gdje mi na moju zalbu na mailu,dva puta odgovaraju istim generickim mailom,dakle i ne citajuci sta sam napisao .

I da se razumijemo,nisam ja jedini...skoro pa svima ovako rade i "Pisaju se po nama"...naravno ne mislim ovdje na pijune od radnika,koji moraju raditi sta se naredi...nego na upravu Telemacha.

I da pitam i tebe sada licno...da li je uredu sve ovo sto nam rade i sto sam ja napisao iz licnog iskustva ?
Sta ja sada treba da trpim ponizenja i sve ostalo,ukidanje programa sa njihove strane i ovo bahacenje,samo zato sto imam vecu brzinu interneta od konkurencije ?
Ja sam isto bio dugogodisnji korisnik BHTa i svih njihovih usluga ali na mojoj lokaciji su adsl i moja tv bili "rock solid" sto bi rekli ameri...i nisam nikada imao probleme po tom pitanju...drugo je sto je usluga bila slabija i internet sporiji ali ja sam dobijao one brzine koje sam placao.
Shvatam da mnogi ne dobijaju i da se sa pravom zale...ali nije niti jedan operater kod nas bez mana i niko ne nudi 100% stabilnost na svim lokacijama gdje imaju pretplatnike.
Ne moras druze trpiti, negdje sam citao da svi kojima se ovo ne svidja sa Arenama mogu raskinuti ugovor pa vjerujem da i ti imas osnova da ga raskines.
Kazem opet da se ni meni ne svidja sto nema Arena, ali isto tako vjerujem (mozda i naivno) da ih nisu ni oni u Telemachu htjeli izgubiti jer su znali da ce to mnogima zasmetati, ali iz njima poznatog razloga su ih izgubili, a sto se mene tice mogu bez njih, meni je bitnija stabilnost usluge, tehnicka podrska ako mi zatreba i briga o korisnicima nego Arena, naci cu ba sebi utakmicu na netu ako mi bas zapne da gledam neku koja ima samo na Areni.
BH Telekom je bio u najboljoj poziciji, drzali su monopol, pa evo ti svaka drzavna firma u federaciji ima njihov fiksni telefon, prije nego je Telemach dosao mislim da nema stana u federaciji da nije imao njihov fiksni telefon, koliko se sjecam da sam placao oko 17 KM mjesno i da nikoga ne nazovem sa fiksnog i s tim parama od korisnika su se mogli razvijati kako su htjeli, tek kada je Telemach dosao oni su se trznuli malo ali sto se mene tice prekasno i nedovoljno, ne bi se njima vratio da ne znam kakve Arene imaju.
Evo npr. sto se njihove mobilne tice, ako imas njihovu pretplatu pokusaj ko fol kupiti neki njihov top model telefona, evo iPhone 12 pro max, vidjet ces da ga neces moci kupiti a uredno stoji na stranici, da ne govorim o politici firme da ja koji imam preko 15 godina pretplatu kod njih sa svojim paketom Extra S ne mogu kupiti ni jedan flagship koji iole valja, nego me uslovljava da moram biti na vecem paketu, koji mi realno ne treba jer imam i sluzbeni telefon, a i da nemam ne pricam toliko ali recimo volim imati dobar uredjaj... Mislim ja taj telefon hocu kupiti, ne trazim da mi ga se pokloni, evo recimo da hocu kupiti telefon koji je izasao prije vise od 2 godine, iPhone XS ili recimo Galaxy S20, ja ne mogu na svom paketu da ga kupim, pa kakva je to politika, ok neka bude 5 KM skuplji nego na nekom vecem paketu ali daj mi tu opciju a ne da ja moram uzeti pretplatu od 33 KM mjesecno koja mi ne treba da bi mogao uopste kupiti telefon. Pa necu nikako, kad mi istekne ugovor koji sam potpisao kad sam mijenjao karticu za ovu 4G i to cu odjaviti.
A ovo sto kazes da su ti dva puta odgovorili istim generickim mailom, ne znam, ja sam se javio korisniku Telemach, dao svoje podatke, ljudi me cini mi se odmah sutradan nazvali, prvo se izvinuli zbog situacije sa Arenama, ponudili mi kompenzaciju (nije bitno sta) koju sam ja prihvatio, na kraju razgovora mi rekli da i nakon isteka ove kompenzacije ako budem nezadovoljan da se kao dugogodisnji korisnik javim pa kao opet mogu nesto uraditi za mene... meni je to sasvim fer i korektno, dovoljno da me zadrze kao korisnika.
Takav odnos radnika BH Telekoma prema meni kao korisniku nikad nisam dozivio.
Last edited by Fauja Singh on 13/01/2021 23:42, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15650
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#109949 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

U principu se slazem sa svim sto si napisao,jer sve stoji i ja ne branim nikoga i vidis i sam da mijenjam i jedne i druge,kada pocnu raditi protiv korisnika.To za mobitele sve stoji ali ti za isto ili manje para mozes kupiti mobitel na rade u svakoj radnji i nije to sada neki prioritet niti bitna stvar...i svugdje to tako funkcionse,da ne mozes bas sa najnizom pretplatom kupovati najjace modele,nisu to oni izmislili,to je kopirano od drugih.

Telemach je i mene zvao ...ponudili mi 3 mjeseca Cinestar kao kompenzaciju ,sto naravno da nisam prihvatio,jer je ovo uvreda a ne ponuda.
Meni nista jace nisu nudili,jer sam tek potpisao novi ugovor,prije 2 mjeseca a onima kojima su skoro istekli ugovori,njima nude 20-25% popusta za novi ugovor.

I ovo je dakle problem i ovo je takodjer krsenje zakona,jer ne smiju korisnike tretirati nejednako i selektivno,pa jednim nuditi ovo ,drugim ono.
Klasicna pijacarska firma...svakoga su zahebali,samo neke vise a neke manje i neko trpi a neko ne trpi.

Sto se mene tice,ja imam osnova za raskid ugovora i zbog svog ovog odnosa prema meni i svih ovih negativnih situacija a i nezainteresovanosti Telemacha da ostanem korisnik,najvjerovatnije raskinuti ugovor .U mjestu gdje zivim ima konkurencije i mogu jos na najmanje 2 mjesta dobiti brzi internet i sve programe koji me zanimaju.
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#109950 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avetinja »

Problem je što ne postoji zdrava konkurencija u smislu odnosa među konkurentima i u smislu ponude korisnicima, nego se prepucavaju na vrlo hinjav način i korisnici moraju birati između interneta i kanala.
Locked