Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#108226 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena

da se ne zaboravi
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#108227 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PlusSA »

MTV wrote: 04/01/2021 22:45 Facebook grupa presla 4000 clanova.
Ako 50 raskine top :mrgreen:
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#108228 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by probook »

MTV wrote: 04/01/2021 22:45 Facebook grupa presla 4000 clanova.
Ne treba to nista znaciti i sam sam clan grupe, a nemam na sta preci sve i da hocu. Ne zna se ko je gori moja tv ili home tv. Treca alternativa je bežični internet, a to je boze ti sacuvaj.
Da iima 4G flat za normalnu cijenu odmah bi uzeo. TV slabo i gledam, dovoljna bi bila neka iptv lista da nije gluho u kuci :run:
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#108229 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Almir_ »

avetinja wrote: 04/01/2021 22:23 Kada smo već kod brzine, koja je najveća brzina na našem tržištu? Vidim ljudi postavljaju slike od 400mb/s, dok je meni plafon bilo 80 mb/s. :D
Kod mene 90/10 na lanu.
Od 150/10.
Mozda nije pustena maks ali arene su prioritet.
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#108230 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zdruzdjo »

Decorator wrote: 04/01/2021 22:57 Kada pričam na Whatsapp ili Viber obavezno nestane wifi. Kada sam u drugoj sobi i gledam youtube opet nestane wifi. Što se tiče signala preko kabla sve je u redu. A ruter je bukvalno na istom mjestu gdje je bio i prošli sa kojim nisam imao problema
Jel nestane wifi na rooteru ili na uredjaju. Ako je vise uredjaja preko wifi spojeno jel se ugasi na svim uredjajima wifi ili samo na tom koji "vuce" promet.
Decorator
Posts: 28
Joined: 17/01/2020 12:30

#108231 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decorator »

Jel nestane wifi na rooteru ili na uredjaju. Ako je vise uredjaja preko wifi spojeno jel se ugasi na svim uredjajima wifi ili samo na tom koji "vuce" promet.
[/quote]

Gasi se na uređaju koji vuče promet. Kada isključim 5ghz puno je bolje što se tice pucanja iako je signal isto slab. Ali glupo mi da gasim 5ghz.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#108232 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Almir_ wrote: 04/01/2021 22:10
Telemach wrote: 02/01/2021 10:21
Almir_ wrote: 01/01/2021 23:44 Image


Nasao sam na internetu ovaj ugovor,
Da li se ovo moze protumacit da nisu arene iako se odnosi na njih.
Sa telemachom sve je moguce.
Zdravo Almir_
Zabilježili smo već Vaše podatke. Molimo Vas za malo strpljenja, kolege će Vas ubrzo pozvati i ponuditi najbolje moguće rješenje za Vas.
Kao i uvijek do sada potrudit ćemo se da budete zadovoljni saradnjom s kompanijom Telemach.
Jos mene niko nije zvao.
Sta vi mislite forumasi da li se moze ovakav ugovor(aneks) raskinuti bez penala jer se ovo 24 mjeseca Sd odnosi na arene.
Iako nije direktno moj ugovor isto pise.
Može.
VinBenzin
Posts: 23
Joined: 22/06/2017 12:57

#108233 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by VinBenzin »

VinBenzin wrote: 04/01/2021 22:37 Poslao mail prije dva dana, haman tri. Javio se korisniku @Telemach na PP i rekao mi je da ce me neko kontaktirati od 16:00 do 21:00. Razocaran sam iskreno ponasanjem prema korisnicima. Nadam se da ce me neko uskoro kontaktirati.
....
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#108234 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

VinBenzin wrote: 04/01/2021 23:26
VinBenzin wrote: 04/01/2021 22:37 Poslao mail prije dva dana, haman tri. Javio se korisniku @Telemach na PP i rekao mi je da ce me neko kontaktirati od 16:00 do 21:00. Razocaran sam iskreno ponasanjem prema korisnicima. Nadam se da ce me neko uskoro kontaktirati.
....
ne mogu od supljiranja po forumu i ponavljanja jednog te istog e sad cu ja ponavljat jedno te isto,kad mogu oni

Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#108235 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Po meni nije dovoljno konsultovati jedno "pravno lice". Konkretno evo dijela koji je neko već objavio na temi:

Image

Ovdje se konkretno govori o Cjenovniku, Ugovoru, njihovim sastavnim dijelovima, te Uslovima poslovanja.

Međutim, nigdje se ne spominje promjena programske šeme.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#108236 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bingov buraz »

Leverage wrote: 04/01/2021 22:29
zdruzdjo wrote: 04/01/2021 21:50
Amomiman wrote: 04/01/2021 20:19 Koji je razlog što ganjaš tolike brzine?
Zena preko wifi fura stream neke svoje serije.
Kcerki je YT stalno upaljen. a i potreba je za online skolom. Muzicka i obicna.
Sin fura neke stream-ove na racunaru, online igre na PS4 i ima sa fax-a neka live predavanja online.
Ja na racunaru se ponekad online igram wot-a, a uz to i torrente derem "big time".
Tu je jos i mama na prizemlju kuce koja je sama i u ovom periodu nigdje ne ide, pa sa svima prica na viber.

Tako kada se svi "natakarimo" na svoje potrebe za net-om, nema nikome da fali ili stuca.
Ja rokerske familije :lol:
Sreća pa nema kućnih ljubimaca :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#108237 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

PlusSA wrote: 04/01/2021 23:08
MTV wrote: 04/01/2021 22:45 Facebook grupa presla 4000 clanova.
Ako 50 raskine top :mrgreen:
Da odjavi 4 milje ljudi uslugu, možda bi ovi i platili pussylips vučiću za arene a ovako...ostaju nam arenacloud/stream-ovi i sl.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#108238 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by azurna_obala »

Da li se plaća pretplata ako imaš dva tv uređaja u domaćinstvu?

Muz je pratio arene, pa sad razmatramo sta je najbolja opcija?
Ne raskida nam se ugovor, ali neku uslugu moraju ponuditi.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#108239 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by megaribi1 »

stachu wrote: 04/01/2021 22:29 ZAHTJEVAM da se Izvorna TV pusti u HD. :oops:
To da bikovi na BiH koridi izgledaju moćnije :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#108240 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

agent_zero wrote: 04/01/2021 23:34
Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Po meni nije dovoljno konsultovati jedno "pravno lice". Konkretno evo dijela koji je neko već objavio na temi:

Image

Ovdje se konkretno govori o Cjenovniku, Ugovoru, njihovim sastavnim dijelovima, te Uslovima poslovanja.

Međutim, nigdje se ne spominje promjena programske šeme.
Član 3.
Pretplatnik može jednostrano da raskine Ugovor sa promotivnim uslovima prije isteka minimalno ugovorenog perioda, u tom slučaju je dužan da plati novčani iznos koji je jednak broju preostalih mjeseci do isteka minimalnog ugovorenog perioda pomnožen s visinom mjesečne pretplate. Odredbe o plaćanju novčanog iznosa primjenjuju se i u slučaju da Telemach jednostrano raskine pretplatnički ugovor ukoliko Pretplatnik ne izmiri sve svoje dospjele obaveze u roku od 30 dana od dana privremenog isključenja usluge zbog neplaćanja.
Član 5.
Telemach zadržava pravo izmjene Uslova poslovanja i Cjenovnika. U slučaju promjene Uslova poslovanja ili Cjenovnika, Telemach će obavijestiti Pretplatnika 30 dana unaprijed, i to slanjem pisane obavijesti uz ispostavljeni račun ili na ispostavljenom računu, preko web stranice www.telemach.ba, te putem jednih dnevnih novina koje se distribuiraju na području BiH. U periodu od navedenog obavještenja, pa do stupanja na snagu izmjena koje bitno mijenjaju uslove pod kojima je Ugovor zaključen na način koji nije na korist Pretplatnika, Pretplatnik ima pravo da raskine Ugovor, uz izmirenje svih dospelih obaveza, osim u slučajevima definiranim Uslovima poslovanja. Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa.
To su bitni dijelovi iz općeg ugovora. A Anex se veže na opći ugovor.
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#108241 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

agent_zero wrote: 04/01/2021 23:34
Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Po meni nije dovoljno konsultovati jedno "pravno lice". Konkretno evo dijela koji je neko već objavio na temi:

Image

Ovdje se konkretno govori o Cjenovniku, Ugovoru, njihovim sastavnim dijelovima, te Uslovima poslovanja.

Međutim, nigdje se ne spominje promjena programske šeme.
Ovo nije proomjena programske seme nego izbacivanje jednog citavog paketa programa koji su imali svoju posebnu cijenu a na osnovu kojeg se forimirala cijena EON paketa. Dakle EON Premium koji je 81 KM je imao jedini od ova tri paketa Arenu SD....tj. 6 Arena. Znaci ljude su lobirali na najskuplji paket zahvaljujci ovim Arenama i to je sasvim druga prica od one kada se zamjeni jedan ilil dva kanala pa dobijes neka druga dva. Neka evo i oni Arene zamjene kanalima koji imaju NBA, BH ligu, Seriju A, Hravtsku ligu, Ligu prvaka i nema problema.
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#108242 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

agent_zero wrote: 04/01/2021 23:44
agent_zero wrote: 04/01/2021 23:34
Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Po meni nije dovoljno konsultovati jedno "pravno lice". Konkretno evo dijela koji je neko već objavio na temi:

Image

Ovdje se konkretno govori o Cjenovniku, Ugovoru, njihovim sastavnim dijelovima, te Uslovima poslovanja.

Međutim, nigdje se ne spominje promjena programske šeme.
Član 3.
Pretplatnik može jednostrano da raskine Ugovor sa promotivnim uslovima prije isteka minimalno ugovorenog perioda, u tom slučaju je dužan da plati novčani iznos koji je jednak broju preostalih mjeseci do isteka minimalnog ugovorenog perioda pomnožen s visinom mjesečne pretplate. Odredbe o plaćanju novčanog iznosa primjenjuju se i u slučaju da Telemach jednostrano raskine pretplatnički ugovor ukoliko Pretplatnik ne izmiri sve svoje dospjele obaveze u roku od 30 dana od dana privremenog isključenja usluge zbog neplaćanja.
Član 5.
Telemach zadržava pravo izmjene Uslova poslovanja i Cjenovnika. U slučaju promjene Uslova poslovanja ili Cjenovnika, Telemach će obavijestiti Pretplatnika 30 dana unaprijed, i to slanjem pisane obavijesti uz ispostavljeni račun ili na ispostavljenom računu, preko web stranice www.telemach.ba, te putem jednih dnevnih novina koje se distribuiraju na području BiH. U periodu od navedenog obavještenja, pa do stupanja na snagu izmjena koje bitno mijenjaju uslove pod kojima je Ugovor zaključen na način koji nije na korist Pretplatnika, Pretplatnik ima pravo da raskine Ugovor, uz izmirenje svih dospelih obaveza, osim u slučajevima definiranim Uslovima poslovanja. Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa.
To su bitni dijelovi iz općeg ugovora. A Anex se veže na opći ugovor.
Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa. Pravo izmjene ali ne i gasenja.
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#108243 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by stachu »

megaribi1 wrote: 04/01/2021 23:42
stachu wrote: 04/01/2021 22:29 ZAHTJEVAM da se Izvorna TV pusti u HD. :oops:
To da bikovi na BiH koridi izgledaju moćnije :lol:
Logicno :lol:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#108244 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

hrasno38 wrote: 04/01/2021 23:47 Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa. Pravo izmjene ali ne i gasenja.
Definisi onda razliku izmedju izmjene i gasenja kanala na kablovskoj.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#108245 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Billy The Pljuc »

Pandakonda wrote: 04/01/2021 22:33 Gledajući sa strane Telemacha ne postoji logicko objasnjenje zasto se ugovor sa AS ne bi produžio. Dobili su ogroman broj korisnika upravo zbog te akvizicije i ne vjerujem da su toliko naivni da sami sebi pucaju u nogu ako je cijena ostala ista. Sumnjivo je da ovo dolazi nakon agresivnijeg sirenja Telemacha na RS i nekako mi se to cini kao logicnije objasnjenje nego neke teorije sa Vucicem. Moje subjektivno misljenje je da cak i uz ovu glupost koju su uradili sa ugovorima Telemach je opet lider na trzistu i vjerujem da će se pronaci neki model preko kojeg će se kompenzirati ljudi koji po ugovoru imaju Arene. Sad je pitanja samo po kojoj osnovi se može ganjati tužba jer u ugovoru stoji da Telemach zadržava pravo da mjenja programsku šemu i pravno gledano zašto bi Arena bila bitnija od Pinka ? Subjektivna važnost je nešto skroz drugo. Do sada sam stvarno imao ugodno iskustvo sa Telemachom i ne vjerujem da će ići na tu kartu da se samo ograde time da mogu mjenjati semu a naplaćivati iste pare ili da ne ponude nešto zauzvrat. Možda će neke osobe i ostati do kraja ugovora da ispostuju ali ako ne ponude nista zauzvrat ili ne smanje racun opet ce ih hiljade i hiljade ljudi napustiti zbog "nesportskog" ponasanja.

Na drugoj strani vjerujem da će također dobiti ogroman broj ljudi iz ostalih provajdera jer kao što neki ovdje vrednuju Arene, isto tako ima povelik broj ljudi koji vrednuje SK istom mjerom. Ja licno bi razmislio da li bi bio u Telemachu da nema SK jer se sa Arenama mogu "krpiti" preko clouda dok ne znam da li postoji alternativa za SK.
Ma radi se o tržišnoj utakmici United grupe i Arena grupe u prenosu najatraktivnijih sportskih događaja i u kojoj ova prva gubi trenutno sa "30 koševa razlike". Kao što smo i mogli saznati iz priopštenja ove druge, isti su uložili ozbiljan novac u pravo prenosa zaista najatraktivnijih sportskih događaja koje interesuju većinu ljudi na našim prostorima i trenutna ponuda Telemacha koji je kao i SK u vlasništvu United grupe ne može ozbiljno parirati ovim drugim. Naravno Arena grupa očekuje i povećan prinos sredstava jer zaista imaju bolju ponudu nego SK, vjerujem da će ogroman broj ljudi upravo iz tog razloga birati opciju koja mu omogućava praćenje Arena Sport kanala, naravno svako ponaosob u svojim mogućnostima.

Eh sad, svjesni da gube utakmicu, ovi iz United grupe i po cijenu sopstvenog gubitka nastoje iz zlobe da smanje eventualni "rast" Arena grupe i prihode istih kroz odbijanje saradnje sa njima. Ja zaista ne znam koliko pretplatnika ima Telemach na području BiH a i šire, vjerujem da je cifra povelika i kad se uzme u obzir da je prihod koji je Arena grupa imala kroz Telemach mrežu na kraju dobijamo vrtoglave i isuviše ozbiljne pare bez kojih naravno sad i ostaju. Po meni je to privremeni gubitak Arena grupe i vjerujem da će isti opstati i pronaći način da svoja velika ulaganja i opravdaju pronalazeći put kroz operatere koji još nisu zvanično pod kontrolom United grupe.

Ako vratimo film unazad i želimo zaista da sagledamo situaciju onda je lako uvidjeti da su ovi iz United grupe vrlo prljavi igrači i da isti imaju nesposoban menadžment od najvišeg do najnižeg nivoa. Umjesto da vlasnici/menadžment pokušaju zaista obogatiti svoju ponudu oni biraju opciju minimalnih ulaganja uz očekivanje maksimalnog profita uz konstantne pritiske i ucjene. Iskreno slijedeće što očekujem jeste da i korisnicima drugih operatera uskrate prenos SK kanala i na taj ih način eventualno primoraju da otkazuju saradnju sa Arena Sportom, već su to radili u prošlosti i vjerujem da će isto raditi i u budućnosti a pokazatelj da je to zaista tako jesu uslovi pod kojima su Mtel natjerali na prekid saradnje. Ja vjerujem da United grupi novac nije problem pa stoga pišem da imaju nesposoban menadžment jer isti ne uspijeva već godinama da izbori pravo na prenos zaista atraktivnih sportskih događaja. Kad pogledaš listu onoga što nudi Arena grupa ne trebaš biti sportski zaljubljenik da vidiš da United grupa ima zaista smiješnu ponudu. Oplakah juče kolegi forumašu sa komentarom o indijskoj ligi i eventualnom omogućavanju gledanja filipinske i singapurske lige :lol: :lol: :lol:. O širenju Telemach mreže ne bih ovom prilikom, svi znamo čije resurse i kako su se širili i kolika su im na kraju bila ulaganja barem na području KS.

Eh sad (evo me opet :-D), sve što se dešava prelama se preko leđa nas krajnjih korisnika a isti i opstaju upravo zahvaljujući nama jer mi smo ti koji na kraju uredno plaćamo račune koji njima svima pune kase. Mene lično ovakvo ponašanje kompanije kojoj plaćam za ovu vrstu usluge ne iznenađuje niti me uspijevaju izbaciti iz kolosijeka svojom nadasve prljavom politikom poslovanja. Njima sam "pobjegao u zagrljaj" jer opcija koju sam imao prije njihovog pojavljivanja na tržištu nije uopšte bila moralnija i bolja u bilo kojem smislu. Evo deceniju poslije ti isti nisu uspjeli napraviti značajniji pomak iz prostog razloga što su leglo uhljeba i nesposobnjakovića kojima je stranačka i familijarna povezanost "dala hljeb u ruke" i omogućila sasvim lagodan opstanak. Sad sam iskreno zbog ovih poteza i generalno tretmana Telemacha prinuđen da se vratim u okrilje opcije koju sam koristio prije njih. U životu zaista vrijedi ono nikad ne reci nikad ali što se mene lično tiče ova Telemach priča je gotova stvar i ja im se zaista nemam namjeru vraćati u budućnosti jer je evidentno da su oni u ratu sa Arena grupom i da se pobjednik neće znati još dugo vremena a "ranjenih" će biti na sve strane. Ako sam već primoran da biram između Arena i SK ja biram ovo prvo s nadom da će moj novi/stari operater odoliti pritiscima i zadržati saradnju sa Arena grupom.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#108246 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

hrasno38 wrote: 04/01/2021 23:47
agent_zero wrote: 04/01/2021 23:44
agent_zero wrote: 04/01/2021 23:34

Po meni nije dovoljno konsultovati jedno "pravno lice". Konkretno evo dijela koji je neko već objavio na temi:

Image

Ovdje se konkretno govori o Cjenovniku, Ugovoru, njihovim sastavnim dijelovima, te Uslovima poslovanja.

Međutim, nigdje se ne spominje promjena programske šeme.
Član 3.
Pretplatnik može jednostrano da raskine Ugovor sa promotivnim uslovima prije isteka minimalno ugovorenog perioda, u tom slučaju je dužan da plati novčani iznos koji je jednak broju preostalih mjeseci do isteka minimalnog ugovorenog perioda pomnožen s visinom mjesečne pretplate. Odredbe o plaćanju novčanog iznosa primjenjuju se i u slučaju da Telemach jednostrano raskine pretplatnički ugovor ukoliko Pretplatnik ne izmiri sve svoje dospjele obaveze u roku od 30 dana od dana privremenog isključenja usluge zbog neplaćanja.
Član 5.
Telemach zadržava pravo izmjene Uslova poslovanja i Cjenovnika. U slučaju promjene Uslova poslovanja ili Cjenovnika, Telemach će obavijestiti Pretplatnika 30 dana unaprijed, i to slanjem pisane obavijesti uz ispostavljeni račun ili na ispostavljenom računu, preko web stranice www.telemach.ba, te putem jednih dnevnih novina koje se distribuiraju na području BiH. U periodu od navedenog obavještenja, pa do stupanja na snagu izmjena koje bitno mijenjaju uslove pod kojima je Ugovor zaključen na način koji nije na korist Pretplatnika, Pretplatnik ima pravo da raskine Ugovor, uz izmirenje svih dospelih obaveza, osim u slučajevima definiranim Uslovima poslovanja. Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa.
To su bitni dijelovi iz općeg ugovora. A Anex se veže na opći ugovor.
Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa. Pravo izmjene ali ne i gasenja.
To je tačno što kažeš i slažem se (pogotovo jer nisu ponudili zvaničnu nadoknadu), ali opet mislim da svaki pravnik (pa i Telemachov) može drugačije tumačiti ove članove ugovora.

Potrebno je više mišljenja, odnosno jačih mišljenja. Ima li advokata ovdje na temi kojima su obligacije uža specijalnost? I koliko je forumaša do večeras raskinulo ugovor?
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#108247 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

fusion_ba wrote: 04/01/2021 23:49
hrasno38 wrote: 04/01/2021 23:47 Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa. Pravo izmjene ali ne i gasenja.
Definisi onda razliku izmedju izmjene i gasenja kanala na kablovskoj.
Pa kad ti neko nesto mijenja onda za nesto sto ti uzima daje ti nesto drugo adekvatno tome a kad ti ugasi ili otme ti nemas vise nista (uprosteno receno).
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#108248 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

ZAKON O OBLIGACIONIM ODNOSIMA
https://www.paragraf.ba/propisi/fbih/za ... osima.html

III - RASKIDANJE UGOVORA ZBOG NEISPUNJENJA

Prava jedne strane kad druga strana ne ispuni svoju obavezu

Član 124

U dvostranim ugovorima, kad jedna strana ne ispuni svoju obavezu, druga strana može, ako nije što drugo određeno, zahtijevati ispunjenje obaveza ili, pod uslovima predviđenim u idućim članovima, raskinuti ugovor prostom izjavom, ako raskid ugovora ne nastupa po samom zakonu, a u svakom slučaju ima pravo na naknadu štete.

Raskidanje ugovora prije isteka roka

Član 128

Kad je prije isteka roka za ispunjenje obaveze očigledno da jedna strana neće ispuniti svoju obavezu iz ugovora, druga strana može raskinuti ugovor i zahtijevati naknadu štete.

V - NEMOGUĆNOST ISPUNJENJA

Nemogućnost ispunjenja za koju ne odgovara ni jedna strana

Član 137

(1) Kad je ispunjenje obaveze jedne strane u dvostranom ugovoru postalo nemoguće zbog događaja za koji nije odgovorna ni jedna ni druga strana, gasi se i obaveza druge strane, a ako je ova nešto ispunila od svoje obaveze, može zahtijevati vraćanje po pravilima o vraćanju stečenog bez osnova.

(2) U slučaju djelimične nemogućnosti ispunjenja, zbog događaja za koji nije odgovorna ni jedna ni druga strana, druga strana može raskinuti ugovor, ako djelimično ispunjenjene ne odgovara njenim potrebama, inače, ugovor ostaje na snazi, a druga strana ima pravo da zahtijeva srazmjerno smanjenje svoje obaveze.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#108249 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

hrasno38 wrote: 04/01/2021 23:54
fusion_ba wrote: 04/01/2021 23:49
hrasno38 wrote: 04/01/2021 23:47 Telemach zadržava pravo izmjene programa i programskih paketa. Pravo izmjene ali ne i gasenja.
Definisi onda razliku izmedju izmjene i gasenja kanala na kablovskoj.
Pa kad ti neko nesto mijenja onda za nesto sto ti uzima daje ti nesto drugo adekvatno tome a kad ti ugasi ili otme ti nemas vise nista (uprosteno receno).
posto ovde nema nicega adekvatnog arenama znaci ovo je drugo u pitanju
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#108250 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Magarece_godine »

Pa sad gledam moja tv ima i sk i arene...ako se bude mogao ugovor raskinuti, ja sam rijesio problem...ima neki paket 63 marke...jeftiniji nego eon full koji sad placam...
Locked