Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

StihNaAsfaltu

#108151 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StihNaAsfaltu »

@Telemach

Poslao sam vam mail, niste mi jos odgovorili, pa molim odgovor.
Lp
Telemach

#108152 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rida1976 wrote: 04/01/2021 18:43 Jel se vraca i ovaj telefon njima sa ostalom opremom? Ne treba mi, samo pitam
Zdravo @rida1976,
Fiksni telefon niste u obavezi vratiti. Međutim, vjerujemo da neće doći do prekida saradnje i da ćete nastaviti koristiti naše usluge.
Rado ćemo Vas pozvati i pronaći rješenje.
bogoljub

#108153 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bogoljub »

Dakle, svjesno žele da riješe slučaj po slučaj!
Prvi ja neću prihvatiti ponudu da mi dzaba daju godinu .
Jer dosta je više pišanja po sirotinji.
Stubovi su takodje postavljeni na mojoj zemlji.
Samo kolektivno da ispravite grešku nepotpisivanja .
ŠTA JE PROBLEM IZVINITI SE KORISNICIMA , svako pogriješi , ali ima mogućnost ispravke. Ovo zivkanje i pijačarske ponude će unazadit poslovanje. To nije ispravka.
POTPIŠITE UGOVOR SA ARENOM DOK JOŠ NIJE KASNO.
Telemach

#108154 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

pici wrote: 04/01/2021 17:32 umjesto korisnike da obradujete za novu godinu, boljim i vecim sadrzajem vi ga zavukoste do balcaka... jos korona ljudi se vecina zabili u stanove i kuce i taj net, tv i tel. im je sad trenutno sve, a vi ga sHuknete momacki, zaista bez uvrede, taj menadjmet mjenjajte pod hitno, ako je do gazda (a jeste) nek prodaju dionice i uloze u paprike i paradajz i time se bave... da se ne lazemo, istina boli al je istina.
Zdravo @pici,
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude. Uprkos tome, vjerujemo da će naši korisnici imati razumijevanja te uživati u dostupnom sadržaju Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja. Također, sigurni smo da ovo neće biti razlog da odete od nas, jer pored ponude kanala, koja je raznolika, nudimo Vam i mnoge druge benefite.
Dvokasetas

#108155 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dvokasetas »

Telemackica :maca: :maca:
Telemach

#108156 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rida1976 wrote: 04/01/2021 17:57 Jel ova akcija za EON duo pakete 4 mjeseca po 1 KM sad vazi i za postojece korisnike?
@rida1976,
Kolege će Vas pozvati dodatno, ukoliko želite, i detaljno prezentirati ponudu i benefite.
Svi naši korisnici su nam važni i uvijek imamo spremne pogodnosti kako za nove tako i za korisnike koji su nam dugo lojalni.
Hvala Vam što nas pratite i koristite naše usluge.
tukizahou

#108157 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:55
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude.
Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena
Bolonjeze

#108158 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Bolonjeze »

Otići će vama minimalno 40 % korisnika samo zbog Arena, sami ste sebi zabili nož u leđa.
doff

#108159 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Zdravo @pici,
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude. Uprkos tome, vjerujemo da će naši korisnici imati razumijevanja te uživati u dostupnom sadržaju Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja. Također, sigurni smo da ovo neće biti razlog da odete od nas, jer pored ponude kanala, koja je raznolika, nudimo Vam i mnoge druge benefite.
Da li vraćate cijene paketa na one prije uvođenja Arena? Vrlo jednostavno pitanje, obzirom da su iste izbačene iz ponude, a ne spominje se korekcija cijena?
Nanox7

#108160 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nanox7 »

tukizahou wrote: 04/01/2021 19:00
učinili smo sve što je bilo u našoj moći kako bismo pronašli rješenje za nastavak saradnje sa Arenama, nažalost dogovor nije postignut i kanali od 01.01.2021. godine neće biti sastavni dio Telemach i Total TV ponude.
Pa kako niste mogli naci rjesenje kada se cijena nije promjenila haha. Kako to onda ? :lol:
Tko laze onda ? Vi ili oni ili mozda neko treci iznad vas ?
Last edited by Nanox7 on 04/01/2021 19:05, edited 2 times in total.
tukizahou

#108161 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

Nanox7 wrote: 04/01/2021 19:02
tukizahou wrote: 04/01/2021 19:00
Pa kako niste mogli naci rjesenje kada se cijena nije promjenila haha. Kako to onda ? :lol:
Tko laze onda ?
vidis da bacaju bombe
kakotakonikako

#108162 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:47
kakotakonikako wrote: 04/01/2021 18:37
Telemach wrote: 04/01/2021 12:48

Zdravo @kakotakonikako,
Rado ćemo Vas pozvati, to i činimo za sve naše korisnike. Međutim, bez podataka zaista ne vidimo na koji način da stupimo konkretno u kontakt sa Vama. Pisali smo Vam ranije pp i zamolili da nam dostavite osnovne informacije kako bismo pronašli rješenje. Izvinjenje smo svakako uputili i na portalu i putem svih drugih kanala komunikacije. Žao nam je zbog nastale situacije, ali i pored uloženih napora, saradnju sa Arenama u ovom trenutku nismo nastavili. Nadamo se da ćete imati razumijevanja i odazvati se našem pozivu na saradnju.
Vi SVE vase korisnike imate u bazi, znam to sigurno. Neko osnovno postovanje zasluzuje da nazovete SVE i IZVINETE SE i pokusate da nekako kompenzirate to sto ste te iste korisnike doveli ( ne njihovom krivicom ) u neprijatnu situaciju. Pogotovo one koji su produzili Ugovore na osnovu dobijanja kao benefita Arena ( a to isto imate u bazi i nije tesko da ih identifikujete ). I ja sam jedan od njih. U tom razgovoru ( kojo se snima i nadam se da menadzment to analizira ) cu reci stvari kojima nisam zadovoljan i ocekivati reakciju sa druge strane. Ako ne budem time zadovoljan, kao jedna od strana obligacionog odnosa, navraticu u vasu poslovnicu. Naravno sa advokatom, koji po svojoj profesiji, ce ako zatreba uzeti ucesce u razgovoru.
@kakotakonikako,
Imamo podatke korisnika, to svakako. Također, jako ih cijenimo i tu smo da pružimo sve odgovore, uputimo izvinjenje i pronađemo soluciju. Nažalost, na ovaj način mi ne možemo znati ko je korisnik iza nicka kakotakonikako kako bismo, shodno navedenome, mogli da Vas pozovemo. Ukoliko se predomislite i odlučite da nam dostavite podatke, otvoreni smo za saradnju.
Pa Forum i jeste koncipiran sa nickovima a ne imenom i prezimenom. I vi stojite iza nicka a ne po imenu i prezimenu i mene to ne interesuje.
Ja sa Vama nisam sklapao ugovor na ovom Forumu i sa ovim nickom.
Imate sve Ugovore i sve anekse i ako ih niste digitalizirali i unijeli u bazu, onda provjerite iste i sve oni koji imaju aneks ugovora sa Arenama - pozovite ih.
Sto se mene tice, ako me ne nazovete u narednih do 7 dana - a trebali bi jer sam dugogodisnji korisnik i produzio sam Ugovor sa benefitom Arene SD - sigurno cu licno ( sa advokatom ) posjetiti vasu poslovnicu.
pici

#108163 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pici »

pici wrote: 04/01/2021 17:32 umjesto korisnike da obradujete za novu godinu, boljim i vecim sadrzajem vi ga zavukoste do balcaka... jos korona ljudi se vecina zabili u stanove i kuce i taj net, tv i tel. im je sad trenutno sve, a vi ga sHuknete momacki, zaista bez uvrede, taj menadjmet mjenjajte pod hitno, ako je do gazda (a jeste) nek prodaju dionice i uloze u paprike i paradajz i time se bave... da se ne lazemo, istina boli al je istina.
Zdravo @pici,

ma ja sam tu sto se tice arena operisan, mene to ne dotice ali da nije fer nije fer, imali ste besprjekornu uslugu :thumbup: ja sam prezadovoljan ali ovo sa arenama vam nije trebalo, to je jedan minus bez veze sto ste uradili, unazadili ste svoju besprjekornu uslugu... bar po meni... nadam se da ce te u buducnosti vidjeti iz ovog nezeljenog kiksa da treba slusati korisnike pa nekada i progutat krastavu zabu ako treba, stara trgovacka izreka je "Musterija je uvjek u pravu" u ovom slucaju korisnici, sve najbolje i necu vas vise ruziti, nadam se da ce te otkloniti ovaj kiks na zadovoljstvo svih korisnika... pozz
SemsudinPurivatra

#108164 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SemsudinPurivatra »

Ovo je prvi pur da se telemach dobro z..... Iskoristi te ovo, neće opet siguran sam. Imate sva prava da besplatno raskinetw, mijenjate onako kako vama odgovara. Pusti te šuplju priču od šalter djevojaka tu su radi tih 😁
fortaleza

#108165 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Mustang1 wrote: 04/01/2021 16:52 Mene zvali odnosno oca ja preuzeo. Izvinjava se zbog Arena bla bla. Reko dobro sta nudite umjesto Arena kao pogodnost, kaze nista :lol: Navodno imam vec neku pogodnost(imam dodatni d3 v2 po cijeni 3.5KM) Malo bezveze jer je pogodnost bila i Arena a ne samo ovo. Ali hajd prezivjet cu do kraja ugovora pa cemo onda vidjeti za nove pogodnosti :D
Ne moraš čekati kraj ugovora, ako imaš navedenu arenu paket u ugovoru možeš raskinuti ugovor.
kakavdanakneiskustvu

#108166 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

@telemach,imate vjerovatno kontakt podatke svih korisnika koji ne svojom krivicom više ne mogu gledati arenasport kanale,je li tako?
Magarece_godine

#108167 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Magarece_godine »

Vec cetiri dana nema Arena....svaki dan bez njih ide u moju korist...
odmor

#108168 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

PRAVDA ZA #ARENU
Spoiler
Show
Izvinjvam se administraciji, morao sam
Didier

#108169 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Didier »

Billy The Pljuc wrote: 04/01/2021 18:01 Evo ovako drugovi i drugarice, nakon konsultacija sa pravnim licem iznosim ono što mi je rečeno, ne postoji način da vas/nas bilo ko zadržava u ugovornom odnosu kojim nismo zadovoljni. Prevedeno - ugovori se raskidaju i raskidati će se i sa mnogo jačim "igračima" nego što je to Telemach jer na to svako ima pravo. Svako eventualno daljnje pozivanje na ugovor i traženje eventualne naknade a koji ste jednostrano raskinuli pismenom obavijesti uz poželjan otkazni rok će Telemach morati dokazivati na sudu.

Znači do korisnika je samih, koliko je neko spreman upuštati se u avanturu eventualnog poziva na sud je do svakog individualno, meni je rečeno da se "mogu slikati" sa sudskim pozivom i pokušajem naplate.
Postoji članak ugovora koji kaže da @Telemach ima pravo mijenjati ponudu, međutim ta stavka ugovora je nejasna, i ne vjerujem da im može poslužiti mnogo ako zaista dođe do suda.

Ono što će @Telemach sigurno pokušati je da se dogovori sa svim svojim korisnicima, koliko je moguće, i to na pijačarski način. Vidim da su veoma aktivni na društvenim mrežama, ali me zaista iznenadilo da i ovdje na forumu odgovaraju. Ipak, većina tih odgovora su copy paste odgovori koji nisu personalizovani, što nije ni čudno, s obzirom da ih trenutno napadaju sa svih strana.

Ono što oštećene strane, tj. korisnici, ovdje moraju znati je da postoji niz zakona koji ih štite. Jedan od njih je i Zakon o zaštiti potrošača, koji ovdje @Telemach uveliko krši. Evo jednog interesantnog člana tog Zakona.

Član 38
Kriterijumi koji obezbjeđuju efikasno pružanje ekonomskih usluga od opšteg interesa u korist
potrošača biće definisani zakonom, obezbjeđujući:
a) kvalitet i kontinuitet usluge;
b) osnovnu univerzalnu uslugu;
c) jednakost u pristupu i tretmanu svih potrošača;
d) adekvatno informisanje potrošača o korisniku;
e) efikasna sredstva kompenzacije i načine za rješavanje potrošačkih sporova;
f) adekvatnost usluge u smislu tehnološke evolucije i strukturalnih i organizacionih promjena;
g) transparentnost finansiranja i tarifa;
h) efikasno konsultovanje i predstavljanje potrošača u donošenju odluka

@Telemach je prekršio u najmanju ruku stavke a, b, c, d, g i h.

Trenutno se vade time što na način kako se to opisuje u stavci "e" pokušavaju ubijediti korisnike da ostanu njihovi korisnici, ali oni su propustili a) pružiti kvalitet i kontinuitet usluge, b) prekšrili su princip o univerzalnoj osnovnoj usluzi s obzirom da su se Arene vjerovatno gledale najviše od svih kanala, tako da nije isto kada neko ukine TV Maglaj ili Arena Sport, c) ne pristupaju svima na jednak način, što se čak i na forumu vidi, d) nisu korisnike informisali na vrijeme o tome šta će se desiti, nego su suprotno dobroj poslovnoj praksi, varali korisnike na način da su ih lagali kako se MORA potpisati novi ugovor, i time ih pokušali prevariti da ostanu u ugovornom odnosu, vjerovatno znajući da će prestati emitovati Arene, g) nisu bili nimalo transparentni s tarifama, s obzirom da nikad nisu ponudili odgovarajući popust, a to bi u ovom slučaju bilo najmanje 30%, i h) nikoga nisu konsultovali od svojih potrošača.

Samo ovo što sam naveo je dovoljno da svaki sudija presudi u korist potrošača.

@Telemach će vjerovatno pokušati naći nekakve dogovore, a nakon toga će angažovati agencije za utjerivanje dugova. Te agencije ne mogu ništa prinudno naplatiti bez odluke suda, tako da se ne plašite eventualnih zateznih kamata, cijene njihovih usluga, itd., jer je Telemachu u najmanjoj koristi da slučajevi dođu do suda.

Ako je nekome potreban i neki pravni savjet, rado ću ga besplatno dati, javite mi se privatnom porukom.
Mustang1

#108170 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

fortaleza wrote: 04/01/2021 19:08
Mustang1 wrote: 04/01/2021 16:52 Mene zvali odnosno oca ja preuzeo. Izvinjava se zbog Arena bla bla. Reko dobro sta nudite umjesto Arena kao pogodnost, kaze nista :lol: Navodno imam vec neku pogodnost(imam dodatni d3 v2 po cijeni 3.5KM) Malo bezveze jer je pogodnost bila i Arena a ne samo ovo. Ali hajd prezivjet cu do kraja ugovora pa cemo onda vidjeti za nove pogodnosti :D
Ne moraš čekati kraj ugovora, ako imaš navedenu arenu paket u ugovoru možeš raskinuti ugovor.
I sta cu onda, da ne mogu ni internet koristiti? :D Jer ono na telekomu je beskorisno. Ne pada mi na pamet mijenjati provajdera. Samo izvuci sto mogu vise od Telemacha :oops:
Forumerrer

#108171 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Forumerrer »

Telemach wrote: 04/01/2021 18:55Sport Klub kanala kao i Nova BH kanalu za čiji sadržaj jedini otkupljujemo prava emitovanja.
Hahaha, jedini otkupljujete vlastiti sadrzaj. E hebga sad.
Elokventni

#108172 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Elokventni »

@Telamach Koliko dugo se trenutno ceka na odgovor putem maila?
moee

#108173 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by moee »

Mustang1 wrote: 04/01/2021 19:17
fortaleza wrote: 04/01/2021 19:08
I sta cu onda, da ne mogu ni internet koristiti? :D Jer ono na telekomu je beskorisno. Ne pada mi na pamet mijenjati provajdera. Samo izvuci sto mogu vise od Telemacha :oops:
Mozes prekinuti samo Ugovornu obavezu, tj. nastaviti koristiti usluge i placati racune, ali ih i "otpepati" kad ti se digne ona stvar i to bez ikakvih penala. Ja cu aBd to napraviti...
Nanox7

#108174 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nanox7 »

Elokventni wrote: 04/01/2021 19:25 @Telamach Koliko dugo se trenutno ceka na odgovor putem maila?
Ma brate sta imas cekat kad ti samo odgovaraju sa COPY-PASTE odgovorima kao sto su ovi..Smucilo mi se vise pisati im. :-) :-)
Spoiler
Show
Želimo Vam sretnu Novu godinu.

Žao nam je zbog prouzrokovane neugodnosti.

Nažalost, Arena Sport paket kanala više nije sastavni dio naše ponude.

Na navedenu odluku nismo mogli uticati.

Ukoliko nastanu izmjene, bićete obaviješteni.

U okviru naše ponude možete uživati u najboljem sportskom sadržaju Sport klub kanala, te ekskluzivno pratiti isti na Nova BH.

Na SK kanalima se emituju najgledanija evropska i svjetska takmičenja: ekskluzivno utakmice njemačke Bundeslige, engleska Premier liga i FA kup, Euroleague i Eurocup, Turska fudbalska liga, Formula 1 i Moto GP, ATP mastersi, košarkaško Evropsko prvenstvo za žene 2021. i Evropsko prvenstvo za muškarce 2022. godine, gdje igraju naši Zmajevi, čiji smo ponosni sponzor.

Također Vam nudimo sljedeće sportske kanale: Fight Channel, Eurosport 1 I 2HD, Motorvision HD, Extreme Sports, Trace Sport Stars HD.

Podsjećamo Vas da samo kod nas, na Nova BH kanalu, ćete moći pratite sve utakmice fudbalske reprezentacije BiH kao i dugo čekani EURO 2021, kvalifikacije za FIFA World Cup 2022 u Kataru i novi ciklus Lige nacija.
Spoiler
Show
Poštovani,

Razumijemo Vaše nezadovoljstvo u potpunosti.

Uz sve naše napore da nastavimo saradnju sa Arenama, ista, za sada nije postignuta.
Nastojat ćemo da pronađemo rješenje, o svim izmjenama ćete biti obaviješteni.
Ljubazno Vas molimo da dostavite broj Ugovora i kontakt telefon kako bi Vas kolege iz Tima za brigu o korisnicima kontaktirale radi pronalaska najbolje opcije za Vas.
Hvala što sarađujete sa nama na ovaj način.
Srdačan pozdrav,
Spoiler
Show
Poštovani,
Želimo vam sve najljepše povodom Nove godine!
Žao nam je zbog prouzrokovane neugodnosti. Ugovor o emitiranju Arena kanala je istekao. Arena Sport paket kanala od 01.01. tekuće godine nije sastavni dio naše ponude. Svjesni smo situacije i spremni smo učiniti sve da zajedničkim snagama pronađemo adekvatno rješenje na obostrano zadovoljstvo.
Poseban tim unutra Telemach kompanije će Vas telefonski kontaktirati, čim prije. Zamolit ćemo Vas da nam dostavite svoje kontakt podatke i broj ugovora.
Kako već sada imamo veliki broj upita, zamolit ćemo Vas za strpljenje te zahvaljujemo na razumijevanju.
Telemach

#108175 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

StihNaAsfaltu wrote: 04/01/2021 18:51 @Telemach

Poslao sam vam mail, niste mi jos odgovorili, pa molim odgovor.
Lp
Zdravo StihNaAsfaltu,
Ljubazno Vas molimo za malo strpljenja, kolege će uskoro odgovoriti na VAš e-mail.
Ukoliko želite da provjerimo, molimo Vas da nam u inbox dostavite e-mail adresu s koje ste poslali poruku.
Locked