Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#107601 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

okocha wrote: 02/01/2021 22:27 Ne moze se cijena tako lako korigovati i da hoce. Mora to ici dosta ranije pa da RAK da odobrenje itd. Al svakako i nece ici promjena cijene. Mogu jedino napraviti akciju snizenja cijene na odredjeni period i to je to ali naravno uz potpis novog ugovora.
Mislim da zakonski imas rok od mjesec dana da se odjavi bez penala i to je to. Vec nakon mjesec ne mozes i svi penali idu korisniku na stetu. Tu nema suda ni tuzbi koji ce ici tebi u korist jer je to po uslovima RAKa kao i aneksa kojeg potpisujes .
Dosta ljudi to ne zna a i oni koji znaju bice na neki nacin zavuceni ovih mjesec dana od strane podrske da ostanu. Neke stete ce sigurno biti al opet mislim da ce izgubiti mozda maks 5% korisnika.
Pa ne mozes naplacivat nesto sto si imao i za to uzimao pare a sada nemas,đe logika?To se zove reketiranje
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#107602 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Derdiyok wrote: 02/01/2021 22:20 Što prije shvatite da od Arena nema ništa to će biti bolje. Ne nasjedajte samo na ove mizerije od "zamjenskih" kanala, jer navedene ne može zamjeniti nijedan kanal. 30 dana je rok za prekidanje ugovora s obzirom na nastalu situaciju i njihovu nekorektnost. Ne dajte da vas zavlače sa odugovlačenjem.

Ukoliko ne dobijem poziv do ponedjeljka njihovo ponašanje ću smatrati bahato i bezobrazno, samim time ću se zaputiti u poslovnicu i postaviti na isti način. U ovoj državi se ne može ništa riješiti normalnom komunikacijom očigledno.

Itekako su znali šta će se desiti sa Arenama, nisu bezveze toliko ljudi zivkali i moljakali da produže ugovore uz neke akcije, pi*ke materine.
Zdravo Derdiyok,
Razumijemo Vaše nezadovoljstvo. Zabilježili smo Vaše podatke i moje kolege će Vas ubrzo pozvati i ponuditi najbolje moguće rješenje za Vas.
Molimo VAs za malo strpljenja.
Last edited by Telemach on 02/01/2021 22:38, edited 1 time in total.
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#107603 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dembele »

Kada se saberu izbačeni kanali iz Discovery grupacije i ovo sada sa AS , može se konstatovati da je jako puno kanala izbačeno u posljednje vrijeme.
User avatar
Vsvp
Posts: 431
Joined: 13/06/2013 00:46

#107604 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Vsvp »

Derdiyok wrote: 02/01/2021 22:20 Što prije shvatite da od Arena nema ništa to će biti bolje. Ne nasjedajte samo na ove mizerije od "zamjenskih" kanala, jer navedene ne može zamjeniti nijedan kanal. 30 dana je rok za prekidanje ugovora s obzirom na nastalu situaciju i njihovu nekorektnost. Ne dajte da vas zavlače sa odugovlačenjem.

Ukoliko ne dobijem poziv do ponedjeljka njihovo ponašanje ću smatrati bahato i bezobrazno, samim time ću se zaputiti u poslovnicu i postaviti na isti način. U ovoj državi se ne može ništa riješiti normalnom komunikacijom očigledno.

Itekako su znali šta će se desiti sa Arenama, nisu bezveze toliko ljudi zivkali i moljakali da produže ugovore uz neke akcije, pi*ke materine.
U ovoj državi je izgleda najbolje svako 2 godine mjenjati provajdera jer svi brinu samo o novim korisnicima.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#107605 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NecuVise »

typeOnegative wrote: 02/01/2021 22:13
NecuVise wrote: 02/01/2021 20:42
Enticer wrote: 02/01/2021 19:22 Moze li mala pomoc? Imam na mob eon aplikaciju i kad sam kod roditelja ne mogu sa eon-a sadrzaj koji gledam prebaciti na njihov tv. Dole u donjem desnom uglu imam znak tv i kad ga stisnem nista se ne desava. Mob je iphone, a njihov tv je Phillips 43pus6503/12, smart led. Sa yt svaki video mogu prebaciti na njihov tv, ali sa eon-a nista. :?

Mislim da im smart nije android, vec saphi smart. Ne znam ima li to ikakve veze. :?
Da bi to radilo mora i na televizoru biti eon aplikacija kao što i za youtube ima. Ne može se aplikacija povezati na televizor kada nema s čime da komunicira. To je kao da hoćeš poslati na viber poruku nekome a on nema vibera.

... Može i ako mobitel i tv podržavaju "mirroring" tj da se sadržaj screena mobitela projicira na tv... Koristio tako dugo dok nisam imao smart tv app za vraćanje programa i VOD ( lg tv) .. Jest da nije kvalitet slike kao preko prave app, ali jbga za muku može :D
To naravno može, ali on ne pita o tome nego o castanju sa aplikacije na istu aplikaciju kao što se može u youtube aplikaciji. To je skroz drugačije od screen mirroringa.
Last edited by NecuVise on 03/01/2021 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#107606 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Derdiyok »

Telemach wrote: 02/01/2021 22:30
Zdravo Derdiyok,
Kolege iz Tima za brigu o korisnicima su pokušali da Vas dobiju na fixni telefon kako bismo iskomunicirali povodom Vašeg nezadovoljstva ali se niste javljali, broj mobitela koji ste dostavili je pogrešan.
Na osnovu dostavljenih podataka i prethodnih naloga evidentirali smo ponovno nalog za naknadni kontakt.
Molimo VAs za malo strpljenja.
Nije mi zvonio ni fixni, niti mobitel. Oba telefona su pored mene, tako da nemoguće. Mobitel nije pogrešan.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#107607 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

Telemach,

Jedan dobronamjeran savjet od vaseg dugogodisnjeg korisnika ( jos od ELOB-a ) da zadrzite dignitet i ugleda kompanije prestanite se ponasati pijacarski i pojedinacno traziti podatke i kontaktirati korisnike koji izkazu svoje nezadovoljstvo ovdje, jer problem sa Arenama nije pojedinacan nego globalan.
Stanite dostojanstveno i zauzmite stav za sve.
Kompanija vaseg renomea ne smije se pijacarski ponasati, jer mi korisnici pamtimo sve.

SHVATITE OVAJ SAVJET KAO DOBRONAMJERAN , jer je moja namjera zaista takva.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#107608 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

avetinja wrote: 02/01/2021 21:27
kakavdanakneiskustvu wrote: 02/01/2021 21:02
avetinja wrote: 02/01/2021 17:49 Džabe mi brišete komentare. Na drugim mjestima sam razglasio da vas ljudi bojkotuju.
ko ti moze brisati komentare?
Neko kome ne odgovara da se napiše nešto o Telemachu što bi im uništilo reputaciju, kao da je još sačuvana. Izbrisan je veliki broj komentara i to ne samo meni.
pa samo moderatori to mogu
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#107609 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Billy The Pljuc »

:lol: :lol: :lol:

Mada sam odluku vec donio ipak se natjeram pa napisem danas pp @Telemach i ustanovim maloprije da je ista volsebno nestala, uz ono brisanje postova danas pojedinim forumasima meni je osobno ova igrarija postala presmijesna. Nismo djeca majku mu, ja sam konkretno matori kenjac koji nabija kilograme i sve se manje krece, ne moze zaspati ako tv nije upaljen i generalno sve vise i vise vremena provodi gledajuci isti.

Vec sam danas pisao da su tri najgledanija "paketa" na Telemachu u mom domacinstvu filmski, dokumentarni i sportski, sve ostalo sto se nas tice ne treba ni da postoji.

Nesto iskreno ne mogu da se otmem utisku da se ovdje ne radi o perfidnoj igrici u cilju izvlacenja vise para od nas krajnjih korisnika. Sve do sada stvarno nisam imao razloga da se zalim na Telemach jer su sve eventualne probleme rjesavali brzo i ljubazno. Njima u prilog ne ide ni cinjenica da su vjerovatno do sada bili najjaci provajder ovih vrsta usluga i prosto je nemoguce povjerovati da nisu u stanju kupiti programe Arena Sporta ili da ih neko ucjenjuje oko istih. Ako njihovi konkurenti placaju odredjenu cijenu za Arena Sport kanale vjerujem da su i oni u stanju isto platiti ali iz nekog razloga nece. Ako iste u dogledno vrijeme vrate u ponudu a vjerujem da hoce ali uz izmjenjene uslove potrosacima onda ne postoji razlog da im se vise poklanja povjerenje. Zivimo svakako u govnetu od drzave gdje nas lazu, kradu i varaju svakodnevno pa mi ovo i ovakvo ponasanje Telemacha nije ni najmanje potrebno. Sto neko danas napisa, da su isti makar nagovijestili da postoji mogucnost ukidanja Arena Sport kanala par mjeseci unaprijed pa bi im covjek mozda i progledao kroz prste ali s obzirom da se na ovaj nacin poigravaju sa korisnicima onda meni licno ne ostavljaju izbor jer radi se o principu.

Helem da rezimiram, stvarno ne volim Telemachovu konkurenciju a kroz zivot sam naucio da se bez mnogo toga moze zivjeti pa i bez Arena Sport kanala ali zbog principa i osjecaja da me neko pravi budalom za moje pare cu sa zadovoljstvom preci kod drugog operatera.
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#107610 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ja glavu dajem da nece doci ni do kakvog smanjivanj cijena usluga, cak sta vise ocekujem kroz odredjeni period novo poskupljenje...
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#107611 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tukizahou »

kakotakonikako wrote: 02/01/2021 22:43 Telemach,

Jedan dobronamjeran savjet od vaseg dugogodisnjeg korisnika ( jos od ELOB-a ) da zadrzite dignitet i ugleda kompanije prestanite se ponasati pijacarski i pojedinacno traziti podatke i kontaktirati korisnike koji izkazu svoje nezadovoljstvo ovdje, jer problem sa Arenama nije pojedinacan nego globalan.
Stanite dostojanstveno i zauzmite stav za sve.
Kompanija vaseg renomea ne smije se pijacarski ponasati, jer mi korisnici pamtimo sve.

SHVATITE OVAJ SAVJET KAO DOBRONAMJERAN , jer je moja namjera zaista takva.
Dijelim misljenje i slicno sam im napisao u privatnoj poruci prije ovoga tvog posta. :wink:
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#107612 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avetinja »

kakavdanakneiskustvu wrote: 02/01/2021 22:46

pa samo moderatori to mogu
Onda su to uradili oni, šta ja znam. Komentari su nestajali kao na traci još od 31.12. pred doček kada se sve saznalo. Vjerovatno je bilo potrebno nešto obrisati, ali nešto i nije. Evo, sada se briše, koliko sam primijetio.
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#107613 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dinnooo »

Telemach wrote: 02/01/2021 20:07 Zdravo dinnooo,
Naravno, na Vašem Ugovoru, evidentirat ćemo nalog za zamjenu.
Možete nas posjetiti na najbližem korisničkom servisu kako bi preuzeli telefonski aparat.
Hvala puno! :)
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#107614 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hipija »

Arene su definitivno otišle i to je činjenica sa kojom se treba suočiti.
Telemach bi trebao korisnicima, zbog svoje reputacije umanjiti račune za cijenu kanala koji više nisu u ponudi, jer će lošim pristupom u rješavanju ovog problema učiniti sebi veliku antireklamu.

Ako u budućnosti potpisivanje ugovora od strane korisnika bude ispunjeno zebnjom da bi mogli biti zavaljeni, to već nije dobro.
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#107615 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lelooo »

Telemach je daleko najprljaviji igrač po pitanju tv prava na Balkanu. I koliko sam ja shvatio puklo je oko onog bullshita sa Novom BH i Novom S, obilo im se o glavu. I neće se to lako riješiti, nažalost opet tržišni rat preko ledja korisnika koji će se završiti +10KM cijenom i kod jednih i drugih, za koju godinu. Postojeće cijene naravno zadržavaju, to je extra profit sad jer ne plaćaju prava ni jedni ni drugi, a mi možemo kukat koliko hoćemo. BHT je sad najbolja opcija za sport, pogotovo ako imaju SK do 2022. Doduše ako Tmach sad ne ubaci bullshit sa Novom u petu brzinu pa BHT natjeraju na raskid ugovora.
A pola ovog foruma se smijalo kako je Telemah **** BHT i prodao im SK bez premium sporta. Nažalost, sad se sve to vratilo, ali po korisnicima i po ovim tetama što su dužne slušati nas. Telemachu je prihod ovim veći za 3KM po dobrom dijelu korisnika, tako da biće bonus za management i ove godine.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#107616 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Officer Crabtree »

Jedino pravedno bi bilo da svi mogu poništiti ugovore, sve ostalo je nefer. Dakle, ako smo potpisali ugovore u kojima piše da ćemo imati Arenu, onda bi nam sad trebala biti data mogućnost da ih poništimo.

Priča se ovdje da je to moguće bez penala, no još nije definitivno.

Nako toga mogu ponuditi potpisivanje ugovora uz neke akcije kome žele, ali mislim da će se većina osjećati prevarenim ako ne mogu bez penala poništiti ugovor koji više nije u svom izvornom obliku. Ko ne želi da poništi, bujrum trgujte šta možete i šta želite.

Pa onda iz mjeseca u mjesec da vidimo šta bude, a kome se ne svidi može na drugu mrežu.

Ja bih ostao na Telemach da mi se modifikuje ponuda uz uslov da mi je ugovor poništen, da na osnovu novih ponuda mogu birati da li ću biti vezan, na svaki drugi način osjećao bih se prevarenim i primoranim da ostanem.

Sve je skoro rečeno, ostaje nam da čekamo ponedjeljak pa da vidimo prave reakcije kada ljudi počnu uživo u kancelarije ići.
Last edited by Officer Crabtree on 02/01/2021 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#107617 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Haris033 »

Kao kompenzaciju za izgubljene AS, želim HBO GO :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40780
Joined: 29/06/2011 23:39

#107618 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Kod nas je ta monopolisticka logika sveprisutna, kako naftasi poskupljuju naftu kad rastu cijene na svjetskom trzistu, ali ne pojeftinjuju kad cijene nafte na svjetskom trzistu padaju... tako i ovi, kad uvode nesto, obavezno poskupljuju. Kad gube kanale, nikom nista, pu pike ne vazi.

Uostalom eto nekome smeta i polemika na forumu, najradije da sutimo svi i niko da se ne buni, sjeverna koreja.

Do sada su imali nekoliko poskupljenja, a u medjuvremenu su izgubili kanale koje gleda i prati vecina korisnika. Za uzvrat korisnici dobiju ponudu tipa "istina mi vise nemamo banana i ananasa ali da znate kakav kelj i kupus imamo".
Logika stvari kaze da su trebali spustiti cijene, ako ne nude nikakvu alternativu, uostalom dizali su cijene kad su uvodili kanale.

Ne kazem, nije da ne nude nista, ali sta ako korisnik ne zeli kupus i kelj koji oni nude vec zeli da se ispostuje ugovor. Kao sto oni opale penale ako privatno lice ne postuje ugovor.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#107619 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

NecuVise wrote: 02/01/2021 22:36
jarobot wrote: 02/01/2021 21:36
NecuVise wrote: 02/01/2021 20:42

Da bi to radilo mora i na televizoru biti eon aplikacija kao što i za youtube ima. Ne može se aplikacija povezati na televizor kada nema s čime da komunicira. To je kao da hoćeš poslati na viber poruku nekome a on nema vibera.
Ne lupaj bezveze . Arena cloud nemaju aplikaciju za smart tv i uredno ide cast na tv .
Sad sam probao i ne ide sa iphone ni na android tv.
Mislim da sam sa androida mogao poslati skiku na tv sa eon aplikacije.
Prvo se nauči čitati a nakon toga se nauči osnovama komunikacije. Kad to završiš javi se da ti objasnim gdje fulaš čitav stadion.
typeOnegative wrote: 02/01/2021 22:13
NecuVise wrote: 02/01/2021 20:42

Da bi to radilo mora i na televizoru biti eon aplikacija kao što i za youtube ima. Ne može se aplikacija povezati na televizor kada nema s čime da komunicira. To je kao da hoćeš poslati na viber poruku nekome a on nema vibera.

... Može i ako mobitel i tv podržavaju "mirroring" tj da se sadržaj screena mobitela projicira na tv... Koristio tako dugo dok nisam imao smart tv app za vraćanje programa i VOD ( lg tv) .. Jest da nije kvalitet slike kao preko prave app, ali jbga za muku može :D
To naravno može, ali on ne pita o tome nego o castanju sa aplikacije na istu aplikaciju kao što se može u youtube aplikaciji. To je skroz drugačije od screen mirroringa.
Znam ja šta on pita, samo sam mu rekao da može i tako (ako mu tv ima opciju), jer nema drugog načina.
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#107620 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PlusSA »

....
Last edited by PlusSA on 02/01/2021 23:20, edited 1 time in total.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#107621 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Vidal89 »

Arena je znala za ovo jos prije dva tri mjeseca zato su i napravili arenacloud jer zele da zarade na korisnicima telemacha koji ostanu

Zakonski 30 dana imate da raskinete ugovor sve ostalo je zavlacenje i pokusavaju da vas okrenu od toga.

Telemach je visoko letio a sada pada, ono sa novom bh i kurcenjem sa velikim ponosom u toku emisija kako oni jedini prenose repku i ep i sp itd im se obilo o glavu.

Telemach samo izvlaci pare iz BIH i to ih jedino zanima, vi korisnici ste im ovce za sisanje.
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#107622 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mahalaš »

Jesul zvali ikog do sada??

Sta ste dobili kao ponudu?
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#107623 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Derdiyok »

mahalaš wrote: 02/01/2021 23:20 Jesul zvali ikog do sada??

Sta ste dobili kao ponudu?
Jesu al u qrcu. Meni napisali poruku da su zvali lafo na fixni te da se nisam javljao, a broj mobitela koji sam dao da je pogrešan haha.
Boga mi će biti veselo u ponedjeljak kad narod nagrne, pa nek mole za strpljenje i razumijevanje Boga.
adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#107624 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by adnan899 »

Zvao sa tri različita broja to jest ja i jos dvojica komisija (preplatnici telemacha) cisto da pitamo sta je sa arenom jedna odgovara da ce biti vraćene u tri cetri dana druga da nema nikakvih informacija treca gluposti neke valja tako da mislim da nas sve zavlače
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#107625 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mahalaš »

Derdiyok wrote: 02/01/2021 23:24
mahalaš wrote: 02/01/2021 23:20 Jesul zvali ikog do sada??

Sta ste dobili kao ponudu?
Jesu al u qrcu. Meni napisali poruku da su zvali lafo na fixni te da se nisam javljao, a broj mobitela koji sam dao da je pogrešan haha.
Boga mi će biti veselo u ponedjeljak kad narod nagrne, pa nek mole za strpljenje i razumijevanje Boga.
Ocekivano, ide zavlacenje 30 dana, pa ako koga uspiju zaheb :run:

Nastavljaju u svom stilu i imaju mahanje od mene. Vidimo se u pon, valjda nece biti guzve ovdje u Hrasnom :lol:
Locked