Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101526 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 15:05 Znaci trebao bi se raspitai da li cu dobiti kabla da se provuce do tv-a od satalitske i da ce mi napraviti spojeve na kablovima. Te neke sitnice se podrazumjevaju bez pitanja, ali izgleda kod telemacha moras za svaku sitnicu pitati da bi dobio info da li je to to ili nije.
Sad malo pretjerujes. Spominjes kablove i konektore koji veze nemaju sa opcijama u resiveru. Normalno da se podrazumijeva da ces dobiti funkcionalnu osnovnu uslugu, sat antenu, kablove, resiver, kanale na koje si se pretplatio :), sve ostalo zavisi od softverskih rjesenja i mogucnosti.

Kako god, nadam se da ces uspjeti to rijesiti :thumbup:
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101527 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 15:11
kakaljin wrote: 21/07/2020 15:02 Provjerio sam ja sve prije uvodjenja, ali ovo mi ni na kraj pameti nije bilo jer ko ce razmisljati o rasporedu kanala kada na svakom resiveru i tv-u mozes to napraviti bez ikakvih problema. Tako da to ne mozes uzeti da se nisam raspitao po ovome pitanju sto pitam.

Ja se o svemu prije raspitam o tehnickim karakteristikama i pogledao sam sve resivere koje total nudi, ali ovakvu stvar nigdje nisam nasao da se ne moze sortirati i imati favorit liste kanala.
Vidis da nisi sve provjerio, vodio si se pretpostavkom da ima neka opcija na osnovu ranijih iskustava sa drugim satelitskim resiverima, pa si mislio da i ovi njihovi imaju isti feature koji si prije koristio. Zato uvijek treba sve detaljno provjerit da se ne bi nasao u slicnoj situaciji, nebitno bio to operater ili nesto drugo.
Evo sta pise u uputstvu

3.4.3.2.1 Omiljeni kanali
Početak > Podešavanja > Korisnička podešavanja > Omiljeni kanali
Lista omiljenih kanala se može napraviti obeležavanjem kanala putem tastera OK, a promene se prihvataju pritiskom na plavi taster. Filtriranje
liste vrši se pritiskom na žuti taster.

Ali ovo nije uopste tacno i ne moze se napraviti lista omiljenih kanala vec samo da ti izlista epg tih omiljenih kanala. Sto nije isto kao favorit lista kanala.

Molim te nemoj za ovo braniti jer niko na svijetu se za ovu stvar nebi raspitivao moze li ili ne jer ovo postoji od davnina i niko vise ne gleda ovo u opcijama jer se zna da postoji, ali ocigledno da kod telemacha i totala je to ukinuto.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101528 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 15:16 Molim te nemoj za ovo braniti jer niko na svijetu se za ovu stvar nebi raspitivao moze li ili ne jer ovo postoji od davnina i niko vise ne gleda ovo u opcijama jer se zna da postoji, ali ocigledno da kod telemacha i totala je to ukinuto.
Niko nikog ne brani, ali ocito je da kad nesto nekom nije po volji odgovoreno, druga strana brani, uposlenik, advokat... Da se ne lazemo, vidim tvoje komentare na telecom temi prema drugim korisnicima.

Koji model resivera imas, da vidim na netu postoji li opcija favorit liste za taj model?
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101529 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 15:19
kakaljin wrote: 21/07/2020 15:16 Molim te nemoj za ovo braniti jer niko na svijetu se za ovu stvar nebi raspitivao moze li ili ne jer ovo postoji od davnina i niko vise ne gleda ovo u opcijama jer se zna da postoji, ali ocigledno da kod telemacha i totala je to ukinuto.
Niko nikog ne brani, ali ocito je da kad nesto nekom nije po volji odgovoreno, druga strana brani, uposlenik, advokat... Da se ne lazemo, vidim tvoje komentare na telecom temi prema drugim korisnicima.

Koji model resivera imas, da vidim na netu postoji li opcija favorit liste za taj model?

Model je NS 1040 i dobio sam uputstvo od crnog vraga jer uputstvo nisam nasao na stranici totala.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101530 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 15:23 Model je NS 1040 i dobio sam uputstvo od crnog vraga jer uputstvo nisam nasao na stranici totala.
Hajde ako uspijem naci nesto, javim ti. Znam da te to nervira, i mene si mozda pogresno shvatio, ali shvati da je to tako, sve se mora pitati i provjeriti.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101531 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 15:24
kakaljin wrote: 21/07/2020 15:23 Model je NS 1040 i dobio sam uputstvo od crnog vraga jer uputstvo nisam nasao na stranici totala.
Hajde ako uspijem naci nesto, javim ti. Znam da te to nervira, i mene si mozda pogresno shvatio, ali shvati da je to tako, sve se mora pitati i provjeriti.
Ako nadjes da neki drugi totalov resiver moze to reci da trazim zamjenu ako ne moze ovaj.

Pa i tebe bi nanerviralo nesto sto nema potrebe da se pita i sto je normalna stvar, da toga nema i da je ukinuto
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101532 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 15:32 Ako nadjes da neki drugi totalov resiver moze to reci da trazim zamjenu ako ne moze ovaj.
Naravno, to i provjeravam na sajtu i uputama.

Koliko vidim, svi imaju gotovo identican softver.

NS1040 https://totaltv.tv/wp-content/uploads/2 ... B-S2-1.pdf :

Kao sto si i naveo u prethodnim postovima:
3.4.3.2.1 Omiljeni kanali
Početak > Podešavanja > Korisnička podešavanja > Omiljeni kanali
Lista omiljenih kanala se može napraviti obilježavanjem kanala putem tastera OK, a promjene se prihvataju pritiskom na plavi taster. Filtriranje
liste vrši se pritiskom na žuti taster.

Image

Omiljeni kanali se mogu dodati i pritiskom na crveni taster dok su informacije o emisijama na ekranu ili izborom kanala u TV Vodiču. Posljednje
dodati kanal se postavlja na kraj liste. Pritiskom na taster FAV se prikazuje TV Vodič s omiljenim kanalima.
Kad oznacis kanale koje zelis, i kad pritisnes zutu tipku, po ovome sto pise lista bi trebala da se filtrira na te kanale koje si obiljezio, isto vazi i za stb ispod.

Imas i ovaj resiver N5266S https://totaltv.tv/wp-content/uploads/2 ... 266S-1.pdf
Na strani br.12 pise:
Image

Omiljeni kanali
Ova opcija omogućava da dodate ili obrišete kanale
u listi omiljenih kanala. Pritiskom na plavo dugme
prihvatate promene, a pritiskom na crveno dugme
prikazuje se TV Vodič sa odabranim omiljenim
kanalima. Filtriranje liste vrši se pritiskom na žuto
dugme.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#101533 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Da skratim potragu - Nijedan Totalov risiver ne moze redati kanale po zelji. Svi imaju isti softver koji to ne dozvoljava.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101534 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 16:04
kakaljin wrote: 21/07/2020 15:32 Ako nadjes da neki drugi totalov resiver moze to reci da trazim zamjenu ako ne moze ovaj.
Naravno, to i provjeravam na sajtu i uputama.

Koliko vidim, svi imaju gotovo identican softver.

NS1040 https://totaltv.tv/wp-content/uploads/2 ... B-S2-1.pdf :

Kao sto si i naveo u prethodnim postovima:
3.4.3.2.1 Omiljeni kanali
Početak > Podešavanja > Korisnička podešavanja > Omiljeni kanali
Lista omiljenih kanala se može napraviti obilježavanjem kanala putem tastera OK, a promjene se prihvataju pritiskom na plavi taster. Filtriranje
liste vrši se pritiskom na žuti taster.

Image

Omiljeni kanali se mogu dodati i pritiskom na crveni taster dok su informacije o emisijama na ekranu ili izborom kanala u TV Vodiču. Posljednje
dodati kanal se postavlja na kraj liste. Pritiskom na taster FAV se prikazuje TV Vodič s omiljenim kanalima.
Kad oznacis kanale koje zelis, i kad pritisnes zutu tipku, po ovome sto pise lista bi trebala da se filtrira na te kanale koje si obiljezio, isto vazi i za stb ispod.

Imas i ovaj resiver N5266S https://totaltv.tv/wp-content/uploads/2 ... 266S-1.pdf
Na strani br.12 pise:
Image

Omiljeni kanali
Ova opcija omogućava da dodate ili obrišete kanale
u listi omiljenih kanala. Pritiskom na plavo dugme
prihvatate promene, a pritiskom na crveno dugme
prikazuje se TV Vodič sa odabranim omiljenim
kanalima. Filtriranje liste vrši se pritiskom na žuto
dugme.
Sve sam to probao ali nije to to. Makar kada ih stavis u tu fav listu pa da ih lista na + - pr pa hajde, ali ti samo izbaci epg.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101535 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

fusion_ba wrote: 21/07/2020 17:06 Da skratim potragu - Nijedan Totalov risiver ne moze redati kanale po zelji. Svi imaju isti softver koji to ne dozvoljava.
Glupost najveća moguća. Makar da možeš favorit liste napraviti

Ako je tako neka popune onda prazna mjesta i poredaju kanale po nekom normalnom redu
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#101536 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Lista na Totalu je kako treba
ne znam što bi ko mijenjao šta


:skoljka: :-D :izet:
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#101537 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

goran387 wrote: 21/07/2020 11:47 @kakaljin , da ti ja odgovorim u vezi totala jer ovo što odgovara službeni predstavnik ovdje na forumu je odgovor koji mora napisati .
Na totalovom resiveru ne možeš slagati favorit listu jer vlasnik kodiranja ( nds videoguard ) je tako složio sw u resiveru da to neće nikad biti moguće uraditi i druga stvar mjesto na listi je jako bitno većini operatera a i samih kanala tako da se pozicija na listi stiče raznim beneficijama samog kanala i ugovora koji ima sa vlasnicima totala.
Jedino kad dodju Cam moduli u ponudu ( a intenzivno se radi na tom ) tad ćeš moći staviti modul u Tv ili neki bolji satelitski receiver i slagati listu po svojoj želji ( prebacivati , brisati nepotrebne kanale itd )
Posto vidim da si satelitski potkovan, a ja sam ispo iz tih fazona, de mi reci kako stoji 091f na cs i jel cccam il oscam il nesto trece?
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101538 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Da napomenem da ni jedan operater koji koristi nds videoguard zaštitu na službenim receiverima ne dozvoljava da korisnik sam slaže listu , mijenja redoslijed , briše kanale .
Imao sam na testu jedan dan i msat receiver ali se zaista nisam sjetio vidjeti kako je to kod njih .
Što se tiče cs ne želim o tom pisati ovdje jer je ilegala u pitanju..
Ukratko , hakeri su uspjeli pronaći modus da pokrenu nds kartice i van službenih receivera i stave na server. Ako znaš njemački imaš na njemačkim sat forumima dosta na tu tematiku.
Ako si samo klijent onda radi skoro pa jednako i na cccam i na oscam iako oscam daje više mogućnosti i bolji je ako se dobro posloži..
Naravno , očekuje se odgovor nds kompanije ali taj odgovor najčešće znači novi sw ili nove kartice a to je skupo za svakog operatera.
Satelitski korisnici su u nestajanju polako , pogotovu u bogatim i velikim državama i velikim gradovima gdje ne smiješ imati satelitsku antenu na zgradama tako da u budućnosti cs nije toliki problem za operatere koliko je iptv jer iptv liste se sad nude svugdje i u velikoj su ekspanziji .
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#101539 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

goran387 wrote: 21/07/2020 19:32 Da napomenem da ni jedan operater koji koristi nds videoguard zaštitu na službenim receiverima ne dozvoljava da korisnik sam slaže listu , mijenja redoslijed , briše kanale .
Imao sam na testu jedan dan i msat receiver ali se zaista nisam sjetio vidjeti kako je to kod njih .
Što se tiče cs ne želim o tom pisati ovdje jer je ilegala u pitanju..
Ukratko , hakeri su uspjeli pronaći modus da pokrenu nds kartice i van službenih receivera i stave na server. Ako znaš njemački imaš na njemačkim sat forumima dosta na tu tematiku.
Ako si samo klijent onda radi skoro pa jednako i na cccam i na oscam iako oscam daje više mogućnosti i bolji je ako se dobro posloži..
Naravno , očekuje se odgovor nds kompanije ali taj odgovor najčešće znači novi sw ili nove kartice a to je skupo za svakog operatera.
Satelitski korisnici su u nestajanju polako , pogotovu u bogatim i velikim državama i velikim gradovima gdje ne smiješ imati satelitsku antenu na zgradama tako da u budućnosti cs nije toliki problem za operatere koliko je iptv jer iptv liste se sad nude svugdje i u velikoj su ekspanziji .
Hvala za "ukratko" ;-)
User avatar
Kockasti
Posts: 836
Joined: 05/04/2019 22:03

#101540 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kockasti »

Radar71 wrote: 21/07/2020 17:19 Lista na Totalu je kako treba
ne znam što bi ko mijenjao šta


:skoljka: :-D :izet:
Trazi nesto a ni satelitska ne zna napisati kako treba. Nego satalitska :mrgreen:
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#101541 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

typeOnegative wrote: 20/07/2020 17:07 Slobodno možete dodati da poprave hdr i dolby 5.1 zvuk na boxu, iako teško da će od toga ista biti. Već sam nekoliko puta ukazivao na to, al prođe vremena ali niko nit me obavijesti niti popravi.
Zdravo typeOnegative,
Dolby audio opcija je trenutno dostupna samo na live sadržaju na Kaon (Hybrid) STB-u i na kanalima koji imaju tu audio komponentu (HBO kanali).
Za problem sa HDR signalizacijom kolege su već upoznati i rade na rješavanju istog.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101542 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Sigurno je već negdje pisano ali nisam uspio naći.
Brat mi je uveo total kuća uslugu i pokušava napraviti nalog na moj Telemach i aktivirati eon i sve ono što ide ali ima problem.
Broj ugovora sadrži i slova i brojeve a pri registraciji ne može upisati slova već samo brojeve. Koje je riješenje za to ?
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#101543 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

goran387 wrote: 22/07/2020 14:47 Sigurno je već negdje pisano ali nisam uspio naći.
Brat mi je uveo total kuća uslugu i pokušava napraviti nalog na moj Telemach i aktivirati eon i sve ono što ide ali ima problem.
Broj ugovora sadrži i slova i brojeve a pri registraciji ne može upisati slova već samo brojeve. Koje je riješenje za to ?
Ako je tek priključio i nije dobio prvi račun, onda je potrebno da se javi Telemach-u da mu se dostavi broj ugovora i ID korisnika.

Javiti se može ovdje putem P.P.-a, putem web chat-a, putem mail-a: [email protected] ili pozivom call centra na broj 0800 31111.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101544 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Hvala crni vrag. Dobio je upravo prvi račun i ima id korisnika i broj ugovora ali broj sadrži slova i u tom je problem.
Kod mene u broju ugovora nije bilo slova . Poslat ću sad pp telemach
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#101545 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

goran387 wrote: 22/07/2020 14:54 Hvala crni vrag. Dobio je upravo prvi račun i ima id korisnika i broj ugovora ali broj sadrži slova i u tom je problem.
Kod mene u broju ugovora nije bilo slova . Poslat ću sad pp telemach
Zdravo goran387,
Očekujemo Vaše javljanje.
Rado ćemo provjeriti i dostaviti potrebne informacije.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101546 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Poslao sam Vam pp
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#101547 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

goran387 wrote: 22/07/2020 15:04 Poslao sam Vam pp
:thumbup:
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#101548 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Registarska oznaka »

Da li ima jos neko problem sa Eon-om na mobilnom uredjaju, programi ne rade?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#101549 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Registarska oznaka wrote: 22/07/2020 20:13 Da li ima jos neko problem sa Eon-om na mobilnom uredjaju, programi ne rade?
Zdravo Registarska oznaka,
Izvinjavamo se zbog poteškoća u radu servisa.
Zamolit ćemo Vas da nam dostavite detaljan opis problema, korisničke podatke i kontakt broj na kojem ste dostupni, kako bismo odmah pristupili provjeri.
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#101550 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Luciano88 »

Registarska oznaka wrote: 22/07/2020 20:13 Da li ima jos neko problem sa Eon-om na mobilnom uredjaju, programi ne rade?
Meni radi bez problema i preko browsera i preko moba
Locked