Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
MTV
Posts: 14337
Joined: 21/08/2013 19:39

#101501 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Zato sto nema prava za emitovanje u BiH. Kada i ako bude imala 99% sanse je da ce ici samo kod operatera kojima je vlasnik mtel/Telekom Srbija. To se da vidjeti po Areni Esport HD i Areni Sport 1 SRB HD kojih nema u ponudi TM ili BHT.

Paket valjda kosta oko 6 KM.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101502 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

brazzo19 wrote: 20/07/2020 08:39 Koliko kostaju ove 4 Arene u HD mjesecno i vidim da postoji i Arena 5 a zasto je nema u ponudi ni na Telemachu ni Mojoj TV???
Zdravo brazzo19,
Zahvaljujemo se najavljanju i Vašem komentaru. Arena Sport HD paket možete dokupiti po cijeni od 6,00 KM.
Arena Sport HD za sada nije sastavni dio naše ponude. Ukoliko dođe do konkretnih izmjena, svi korisnici će biti blagovremeno informisani.
Pratite nas i dalje.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#101503 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Hvala vam, a sta je sa Arenom 5 vidim da je nemate u ponudi a taj kanal postoji?
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101504 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Poštovani, @Telemach

Ima li ikave naznake da se makar favorit lista kanala napravi na total tv jer ovakvo diktiranje redoslljeda kanala nije uredu.

Mislio sam da se favorit liste i pravljenje redosljeda kanala po zelji korisnika podrazumjeva u resiverima za satalitsku gdje je to postojalo od davnina.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101505 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

brazzo19 wrote: 20/07/2020 09:54 Hvala vam, a sta je sa Arenom 5 vidim da je nemate u ponudi a taj kanal postoji?
Zdravo brazzo19,
Kanal Arena Sport 5 nije uvršten u našu ponudu. Ukoliko dođe do konkretnih promjena, bit ćete obaviješteni.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101506 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote: 20/07/2020 09:59 Poštovani, @Telemach

Ima li ikave naznake da se makar favorit lista kanala napravi na total tv jer ovakvo diktiranje redoslljeda kanala nije uredu.

Mislio sam da se favorit liste i pravljenje redosljeda kanala po zelji korisnika podrazumjeva u resiverima za satalitsku gdje je to postojalo od davnina.
.
Last edited by Telemach on 20/07/2020 12:47, edited 1 time in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101507 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote: 20/07/2020 09:59 Poštovani, @Telemach

Ima li ikave naznake da se makar favorit lista kanala napravi na total tv jer ovakvo diktiranje redoslljeda kanala nije uredu.

Mislio sam da se favorit liste i pravljenje redosljeda kanala po zelji korisnika podrazumjeva u resiverima za satalitsku gdje je to postojalo od davnina.
Zdravo kakaljin,
U favorit listu imate mogućnost staviti cca 20 kanala na Total TV platformi.
Pritiskom na tipku Meni odaberite opciju podešavanja i potvrdite tipkom OK, potom odaberite opciju korisničke postavke i Vaš izbor potvrdite pritiskom na tipku OK.
Nakon toga je potrebno da odaberete opciju omiljeni program i izbor potvrdite pritiskom na tipku OK.
Odaberite programe koje želite dodati ili ukloniti, koristeći navigacijsku tipku na daljinskom upravljaču.
Kada odaberete omiljene programe i potvrdite sa tipkom OK, izmjene sačuvajte pritiskom na plavu tipku na daljinskom upravljaču.
Pritiskom na tipku fav možete pogledati listu omiljenih programa.

Ako gledate neki program i želite ga dodati na listu omiljenih programa dovoljno je da na daljinskom upravljaču pritisnete na navigacijsku tipku prema dolje, a potom pritisnete crvenu tipku na daljinskom upravljaču.

Za sve dodatne informacije smo Vam na raspolaganju.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101508 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Telemach wrote: 20/07/2020 12:37
kakaljin wrote: 20/07/2020 09:59 Poštovani, @Telemach

Ima li ikave naznake da se makar favorit lista kanala napravi na total tv jer ovakvo diktiranje redoslljeda kanala nije uredu.

Mislio sam da se favorit liste i pravljenje redosljeda kanala po zelji korisnika podrazumjeva u resiverima za satalitsku gdje je to postojalo od davnina.
Zdravo kakaljin,
U favorit listu imate mogućnost staviti cca 20 kanala na Total TV platformi.
Pritiskom na tipku Meni odaberite opciju podešavanja i potvrdite tipkom OK, potom odaberite opciju korisničke postavke i Vaš izbor potvrdite pritiskom na tipku OK.
Nakon toga je potrebno da odaberete opciju omiljeni program i izbor potvrdite pritiskom na tipku OK.
Odaberite programe koje želite dodati ili ukloniti, koristeći navigacijsku tipku na daljinskom upravljaču.
Kada odaberete omiljene programe i potvrdite sa tipkom OK, izmjene sačuvajte pritiskom na plavu tipku na daljinskom upravljaču.
Pritiskom na tipku fav možete pogledati listu omiljenih programa.

Ako gledate neki program i želite ga dodati na listu omiljenih programa dovoljno je da na daljinskom upravljaču pritisnete na navigacijsku tipku prema dolje, a potom pritisnete crvenu tipku na daljinskom upravljaču.

Za sve dodatne informacije smo Vam na raspolaganju.
Nije to ta favorit lista na koju ja mislim, vec da favorit lista i da gledam i listam samo te kanale iz favorit liste, a ne ovako epg da gledam to mi izadje kada klknem fav dugme na daljinskom.

To sto govorite sam uradio ali nije to to
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101509 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote: 20/07/2020 13:30
Nije to ta favorit lista na koju ja mislim, vec da favorit lista i da gledam i listam samo te kanale iz favorit liste, a ne ovako epg da gledam to mi izadje kada klknem fav dugme na daljinskom.

To sto govorite sam uradio ali nije to to
Ukoliko u narednom periodu dođe do konkretnih promijena vezano za Vaš upit, rado ćemo Vas obavijestiti i dostaviti upute za podešavanje.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101510 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Telemach wrote: 20/07/2020 14:13
kakaljin wrote: 20/07/2020 13:30
Nije to ta favorit lista na koju ja mislim, vec da favorit lista i da gledam i listam samo te kanale iz favorit liste, a ne ovako epg da gledam to mi izadje kada klknem fav dugme na daljinskom.

To sto govorite sam uradio ali nije to to
Ukoliko u narednom periodu dođe do konkretnih promijena vezano za Vaš upit, rado ćemo Vas obavijestiti i dostaviti upute za podešavanje.
Nadam se da ce sto prije jer sam tek potpisao ugovor na 24 mjeseca i ne bi zelio da mi ugovor protekne u ne mogucnosti da napravim listu kanala po zelji. Jer tek sam prikljucio,a vec nisam u potpunosti zadovoljan uslugom, a zelio sam biti.

Jer vama to ne predstavlja problem da uradite kao sto ste i ovo uradili da ne dozvolite pravljenje sopstvene liste kanala.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101511 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote: 20/07/2020 15:45
Telemach wrote: 20/07/2020 14:13
kakaljin wrote: 20/07/2020 13:30
Nije to ta favorit lista na koju ja mislim, vec da favorit lista i da gledam i listam samo te kanale iz favorit liste, a ne ovako epg da gledam to mi izadje kada klknem fav dugme na daljinskom.

To sto govorite sam uradio ali nije to to
Ukoliko u narednom periodu dođe do konkretnih promijena vezano za Vaš upit, rado ćemo Vas obavijestiti i dostaviti upute za podešavanje.
Nadam se da ce sto prije jer sam tek potpisao ugovor na 24 mjeseca i ne bi zelio da mi ugovor protekne u ne mogucnosti da napravim listu kanala po zelji. Jer tek sam prikljucio,a vec nisam u potpunosti zadovoljan uslugom, a zelio sam biti.

Jer vama to ne predstavlja problem da uradite kao sto ste i ovo uradili da ne dozvolite pravljenje sopstvene liste kanala.
Zdravo kakaljin,
Zahvaljujemo se na feedback-u koji nam je jako bitan kako bismo bili još bolji.
Vaš prijedlog je proslijeđene nadležnom sektoru. Potrudit ćemo se da budete 100% zadovoljni našim uslugama.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#101512 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Slobodno možete dodati da poprave hdr i dolby 5.1 zvuk na boxu, iako teško da će od toga ista biti. Već sam nekoliko puta ukazivao na to, al prođe vremena ali niko nit me obavijesti niti popravi.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#101513 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

typeOnegative wrote: 20/07/2020 17:07 Slobodno možete dodati da poprave hdr i dolby 5.1 zvuk na boxu, iako teško da će od toga ista biti. Već sam nekoliko puta ukazivao na to, al prođe vremena ali niko nit me obavijesti niti popravi.
Zdravo typeOnegative,
Naravno da možemo.
Sve poruke i sugestije rado proslijedimo kolegama na provjere i korekcije.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101514 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

@kakaljin , da ti ja odgovorim u vezi totala jer ovo što odgovara službeni predstavnik ovdje na forumu je odgovor koji mora napisati .
Na totalovom resiveru ne možeš slagati favorit listu jer vlasnik kodiranja ( nds videoguard ) je tako složio sw u resiveru da to neće nikad biti moguće uraditi i druga stvar mjesto na listi je jako bitno većini operatera a i samih kanala tako da se pozicija na listi stiče raznim beneficijama samog kanala i ugovora koji ima sa vlasnicima totala.
Jedino kad dodju Cam moduli u ponudu ( a intenzivno se radi na tom ) tad ćeš moći staviti modul u Tv ili neki bolji satelitski receiver i slagati listu po svojoj želji ( prebacivati , brisati nepotrebne kanale itd )
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101515 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

goran387 wrote: 21/07/2020 11:47 @kakaljin , da ti ja odgovorim u vezi totala jer ovo što odgovara službeni predstavnik ovdje na forumu je odgovor koji mora napisati .
Na totalovom resiveru ne možeš slagati favorit listu jer vlasnik kodiranja ( nds videoguard ) je tako složio sw u resiveru da to neće nikad biti moguće uraditi i druga stvar mjesto na listi je jako bitno većini operatera a i samih kanala tako da se pozicija na listi stiče raznim beneficijama samog kanala i ugovora koji ima sa vlasnicima totala.
Jedino kad dodju Cam moduli u ponudu ( a intenzivno se radi na tom ) tad ćeš moći staviti modul u Tv ili neki bolji satelitski receiver i slagati listu po svojoj želji ( prebacivati , brisati nepotrebne kanale itd )
Pa kako su federalnu prebacili sa broja 2 na 68 :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Iskreno sa ovom informaciom si me razocarao jer sam saznao nesto sto ni u snu ne bi mogao pomisliti.

Zato onda imaju prazna mjesta?
Zasto onda ako vec ne mogu glavnu listu da korisnik mjenja, neka postoje fav liste gdje ce korisnik njih praviti po svojoj zelji.
Onda trebaju ovo navesti na svojim stranicama da je raspored kanala fiksan i da se ne moze mijenjati da korisnici znaju tu informaciju.
Onda su sw na resiveru bas osakatili i degradirali ga maksimalno, i to bez ikakve potrebe.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101516 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Upravo si i sam konstatirao ono šta sam napisao. Čim im se "zamjerila " federalna TV ( zbog potpisa ugovora sa telekomom o zastupništvu u svijetu ) kao "nagrada " je prebačena na sredinu liste. Oni iz centrale putem data podataka koje šalju preko satelitskih transpondera mogu slagati listu kako žele i dodavati nove kanale ( preuzimati sa drugih transpondera koje koriste drugi operateri ) bez da obični korisnik išta dira po receiveru. I to je super stvar za starije ljude i ljude koji nisu tehnički potkovani. .
Onog trenutka kad ponude Cam modul korisnicima onda će velika odgovornost pasti na korisnike jer često se dešava promjena transpondera , parametara , simulcrypt sa ostalim paketima i bilo koja promjena da se desi neće ići automatizmom već će svaki korisnik morati tražiti nove kanale , skenirati frekvencije i ostalo, a to uvijek u pravilu stvara probleme i hiljade poziva prema korisničkoj službi sa pitanjem šta je sa ovim ili onim kanalom , zašto ga više nemam na listi , itd.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101517 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 12:02 Onda trebaju ovo navesti na svojim stranicama da je raspored kanala fiksan i da se ne moze mijenjati da korisnici znaju tu informaciju.
Onda su sw na resiveru bas osakatili i degradirali ga maksimalno, i to bez ikakve potrebe.
Zar se ti nikad ne raspitas o karakteristikama odredjene usluge prije nego je uzmes? Isto kao da odes u neku radnju tehnicke opreme, i kazes "daj mi onaj tv od 500KM", pa se poslije zalis zasto nema neke funkcije koje si pretpostavljao da bi taj tv trebao imati.

Nemoj me pogresno shvatit, ali sam si kriv, trebao si se raspitati (poslati im upit na mail, pp..) u vezi tih finesa koje tebi trebaju prije nego si odlucio uzeti uslugu.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#101518 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

@Goran Mogu potvrditi da se na Ci modulu mogu kreirati liste i redni brojevi apsolutno po želji ( kako će to izgledati na kraju ovisi o softvera i opcijama tv-a). Na nekim je to urađeno elegantno, dok je na nekim noćna mora..
A što se tiče novih kanala, frekvencija itd itd i to opet najviše ovisi od tv—a, evo kod mene skeniranje je potrebno samo prvi put , sve nove kanale dodaje automatski bez skeniranja. Samo izbaci obavijest da ima novih kanala.vrlo je jednostavno tako da ni to ne mora biti niti neki veliki problem ni odgovornost korisnicima.
Moji kući su malo stariji i najviše vole preko modula, najjednostavnije im je.
goran387
Posts: 106
Joined: 27/10/2018 10:13

#101519 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goran387 »

Ali ti ,pretpostavljam , koristis kablovsku televiziju ? Tu je puno , puno jednostavnije nego preko satelita i Tv automatski detektira nove kanale na frekvenciji i sve ostalo.
Ali kad ubacis cam modul od hrvatskog satelitskog operatera Max sat u neki satelitski receiver ( jednostavniji neki ili napredniji sa enigma sw ) tu ne dodje nikakva obavijest već sam moraš znati skenirati transpondere i redovno čitati službene objave ili specijalizirane sat forume. Za tehnički potkovane korisnike nije problem ali za one druge jeste. ( Imam situaciju da mi rodjaci u Njemačkoj imaju maxsat i svako mslo mene zovu da im nešto ne radi i onda im objašnjavam šta i kako )
sencobih
Posts: 6951
Joined: 08/09/2010 08:33

#101520 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sencobih »

Benq wrote: 21/07/2020 12:20
kakaljin wrote: 21/07/2020 12:02 Onda trebaju ovo navesti na svojim stranicama da je raspored kanala fiksan i da se ne moze mijenjati da korisnici znaju tu informaciju.
Onda su sw na resiveru bas osakatili i degradirali ga maksimalno, i to bez ikakve potrebe.
Zar se ti nikad ne raspitas o karakteristikama odredjene usluge prije nego je uzmes? Isto kao da odes u neku radnju tehnicke opreme, i kazes "daj mi onaj tv od 500KM", pa se poslije zalis zasto nema neke funkcije koje si pretpostavljao da bi taj tv trebao imati.

Nemoj me pogresno shvatit, ali sam si kriv, trebao si se raspitati (poslati im upit na mail, pp..) u vezi tih finesa koje tebi trebaju prije nego si odlucio uzeti uslugu.
Nije čovjek tražio nikakvu specijalnu uslugu, već da kanale poreda po svojoj želji, valjda se to podrazumjeva da može, ali očito ne može , baš čudno.
Kome bi naumpalo da pita može li poredati kanale prema svojoj volji, to se radi od kada je televizija izmišljena
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#101521 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Da, govorio sam o kablovskoj tv, ali i tu sam svašta vidio. Može biti jako jednostavno, ali i komplicirano na nekim tv uređajima, pa i naprednijim korisnicima.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101522 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

sencobih wrote: 21/07/2020 12:55 Nije čovjek tražio nikakvu specijalnu uslugu, već da kanale poreda po svojoj želji, valjda se to podrazumjeva da može, ali očito ne može , baš čudno.
Kome bi naumpalo da pita može li poredati kanale prema svojoj volji, to se radi od kada je televizija izmišljena
Nije specijalna usluga, vec finesa, kao sto sam i naveo u postu. Ne podrazumijeva se nista na svijetu dok se ne provjeri. Ako vec imas namjeru redati kanale po svom ukusu, a u pitanju je satelitska usluga, ipak pitaj pa cak i ono sto ti se cini logicnim, neces ispasti glup, mozes samo biti bogatiji za informaciju.

Eto kaze covjek da se spremaju neki moduli, pa ce se mozda i taj problem rijesiti oko redanja kanala, jer to dosta ljudi koristi, naprave svoju fav listu i gledaju sta zele.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101523 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 12:20
kakaljin wrote: 21/07/2020 12:02 Onda trebaju ovo navesti na svojim stranicama da je raspored kanala fiksan i da se ne moze mijenjati da korisnici znaju tu informaciju.
Onda su sw na resiveru bas osakatili i degradirali ga maksimalno, i to bez ikakve potrebe.
Zar se ti nikad ne raspitas o karakteristikama odredjene usluge prije nego je uzmes? Isto kao da odes u neku radnju tehnicke opreme, i kazes "daj mi onaj tv od 500KM", pa se poslije zalis zasto nema neke funkcije koje si pretpostavljao da bi taj tv trebao imati.

Nemoj me pogresno shvatit, ali sam si kriv, trebao si se raspitati (poslati im upit na mail, pp..) u vezi tih finesa koje tebi trebaju prije nego si odlucio uzeti uslugu.
Provjerio sam ja sve prije uvodjenja, ali ovo mi ni na kraj pameti nije bilo jer ko ce razmisljati o rasporedu kanala kada na svakom resiveru i tv-u mozes to napraviti bez ikakvih problema od davnina. Tako da to ne mozes uzeti da se nisam raspitao po ovome pitanju sto pitam.

Ja se o svemu prije raspitam o tehnickim karakteristikama i pogledao sam sve resivere koje total nudi, ali ovakvu stvar nigdje nisam nasao da se ne moze sortirati i imati favorit liste kanala.
Last edited by kakaljin on 21/07/2020 15:05, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#101524 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote: 21/07/2020 13:04
sencobih wrote: 21/07/2020 12:55 Nije čovjek tražio nikakvu specijalnu uslugu, već da kanale poreda po svojoj želji, valjda se to podrazumjeva da može, ali očito ne može , baš čudno.
Kome bi naumpalo da pita može li poredati kanale prema svojoj volji, to se radi od kada je televizija izmišljena
Nije specijalna usluga, vec finesa, kao sto sam i naveo u postu. Ne podrazumijeva se nista na svijetu dok se ne provjeri. Ako vec imas namjeru redati kanale po svom ukusu, a u pitanju je satelitska usluga, ipak pitaj pa cak i ono sto ti se cini logicnim, neces ispasti glup, mozes samo biti bogatiji za informaciju.

Eto kaze covjek da se spremaju neki moduli, pa ce se mozda i taj problem rijesiti oko redanja kanala, jer to dosta ljudi koristi, naprave svoju fav listu i gledaju sta zele.
Pa makar da postoji da se napravi favorit lista, mogao bi preci preko toga, ali ni to se ne moze uraditi

Znaci trebao bi se raspitai da li cu dobiti kabla da se provuce do tv-a od satalitske i da ce mi napraviti spojeve na kablovima. Te neke sitnice se podrazumjevaju bez pitanja, ali izgleda kod telemacha moras za svaku sitnicu pitati da bi dobio info da li je to to ili nije.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#101525 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: 21/07/2020 15:02 Provjerio sam ja sve prije uvodjenja, ali ovo mi ni na kraj pameti nije bilo jer ko ce razmisljati o rasporedu kanala kada na svakom resiveru i tv-u mozes to napraviti bez ikakvih problema. Tako da to ne mozes uzeti da se nisam raspitao po ovome pitanju sto pitam.

Ja se o svemu prije raspitam o tehnickim karakteristikama i pogledao sam sve resivere koje total nudi, ali ovakvu stvar nigdje nisam nasao da se ne moze sortirati i imati favorit liste kanala.
Vidis da nisi sve provjerio, vodio si se pretpostavkom da ima neka opcija na osnovu ranijih iskustava sa drugim satelitskim resiverima, pa si mislio da i ovi njihovi imaju isti feature koji si prije koristio. Zato uvijek treba sve detaljno provjerit da se ne bi nasao u slicnoj situaciji, nebitno bio to operater ili nesto drugo.
Locked