Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#100001 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Demonijak »

goran387 wrote: 28/05/2020 14:33 Po odluci RAK-a od 13.4.2020 svi operateri su dužni da iste uvjete ponude i starim korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza i novim, ali očigledno se toga niko ne pridržava.

"Slijedom brojnih prigovora korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uslovima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema prigovorima, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uslovima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni period, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uslovima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pažnju operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na osnovu kriterija kvaliteta i sadržaja usluge, već isključivo na osnovu nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u suprotnom Agencija preduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obavezni period korištenja usluge."
Hvala na ovome, ovo mi je trebalo!
User avatar
HardCore
Posts: 2372
Joined: 17/05/2011 21:46

#100002 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by HardCore »

jarobot wrote: 28/05/2020 12:59
Benq wrote: 28/05/2020 12:26
jarobot wrote: 28/05/2020 12:16 Razmišljam da uzmem telemah uslugu:
E.O.N light duo i vidim da se uz ovaj paket ne dobije EON box nego D3 Box i EON smart TV aplikacija i piše da je promo...
Volio bih pojašnjenje zašto se zove EON ako dobijem D3 box a ne EON box i ova smart tv aplikacija koja je promo -da li znači da traje neko vrijeme pa ću je morati poslije plaćati ??? :?
Molio bih nekog ko koristi EON light da mi odgovori koliku brzinu interneta ima pošto piše do 75Mb/s u downloadu...
Malo je konfuzno na stranici i zašto EON box ne ide uz sve EON pakete.
Hvala
EON je naziv svih novih paketa. U EON Light Duo paketu dobijes D3 box, i EON Smart TV aplikaciju koju mozes koristiti kroz ugovoreni period, odnosno "do daljnjeg" kao sto je Telemach rekao, nisu se izjasnili sta ce dalje biti sa tom aplikacijom u Light paketu, da li ce biti besplatna ili ce se placati neka naknada.

Brzina interneta je ona propisana ugovorom ako se koristi direktna veza modem-racunar, preko wifi niko ne garantuje koliku brzinu ces imati.

EON Box ide besplatno uz Full i Premium paket, a ako zelis taj box i u Light paketu, onda placas prikljucnu taksu i mjesecnu rentu.
Hvala na odgovoru.
Ako ide aplikacija kroz ugovoreni period to je ok pošto mi je tv podržan , a sto se tiče brzine interneta to je razmljivo za wifi...
Botu ide aplikacija al za mobitel, za tv app moras uzeti skuplji paket :)
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#100003 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zippoo87 »

jarobot wrote: 28/05/2020 12:16 Razmišljam da uzmem telemah uslugu:
E.O.N light duo i vidim da se uz ovaj paket ne dobije EON box nego D3 Box i EON smart TV aplikacija i piše da je promo...
Volio bih pojašnjenje zašto se zove EON ako dobijem D3 box a ne EON box i ova smart tv aplikacija koja je promo -da li znači da traje neko vrijeme pa ću je morati poslije plaćati ??? :?
Molio bih nekog ko koristi EON light da mi odgovori koliku brzinu interneta ima pošto piše do 75Mb/s u downloadu...
Malo je konfuzno na stranici i zašto EON box ne ide uz sve EON pakete.
Hvala
kod mene je eon light duo i D3 box i po meni je d3 stabilniji i bolja opcija,iako nema neke opcije koje ima eon smart app
ja koristim eon preko browsera na racunaru,koji je spojen sa tvom i tako pustam i gledam unazad ,jer kod D3 te opcije nema...a D3 je u dnevnoj sobi i tu mati gleda tv,njoj to i ne treba a meni ako treba nekada,koristim ovamo u drugoj sobi preko racunara

sa eon smart app je znalo povremeno biti nekih problema,te treba cesce resetovati a ovaj D3 ja resetujem 3 puta godisnje,ako i toliko
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#100004 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

HardCore wrote: 28/05/2020 16:22
jarobot wrote: 28/05/2020 12:59 Hvala na odgovoru.
Ako ide aplikacija kroz ugovoreni period to je ok pošto mi je tv podržan , a sto se tiče brzine interneta to je razmljivo za wifi...
Botu ide aplikacija al za mobitel, za tv app moras uzeti skuplji paket :)
Ne mora, dobije se promotivno Smart TV app u sklopu Light paketa.
User avatar
HardCore
Posts: 2372
Joined: 17/05/2011 21:46

#100005 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by HardCore »

Benq wrote: 28/05/2020 16:35
HardCore wrote: 28/05/2020 16:22
jarobot wrote: 28/05/2020 12:59 Hvala na odgovoru.
Ako ide aplikacija kroz ugovoreni period to je ok pošto mi je tv podržan , a sto se tiče brzine interneta to je razmljivo za wifi...
Botu ide aplikacija al za mobitel, za tv app moras uzeti skuplji paket :)
Ne mora, dobije se promotivno Smart TV app u sklopu Light paketa.
Kolko traje taj promo
player_
Posts: 1220
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#100006 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by player_ »

goran387 wrote: 28/05/2020 14:33 Po odluci RAK-a od 13.4.2020 svi operateri su dužni da iste uvjete ponude i starim korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza i novim, ali očigledno se toga niko ne pridržava.

"Slijedom brojnih prigovora korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uslovima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema prigovorima, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uslovima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni period, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uslovima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pažnju operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na osnovu kriterija kvaliteta i sadržaja usluge, već isključivo na osnovu nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u suprotnom Agencija preduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obavezni period korištenja usluge."
Nista od ovoga jos uvijek, danas me kontaktirali istice mi ugovor 8.6 za trio grande koji sam placao 47.50 i pitam da potpisem novi ugovor za eon light duo kazu 47.50, nikakvih pogodnosti za stare korisnike nazalost jedino bi te pripazili vjerovatno da uzmes veci paket il nesto
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#100007 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

HardCore wrote: 28/05/2020 16:39 Kolko traje taj promo
Za vrijeme obaveznog trajanja ugovora 12/24mj.
blade234
Posts: 26
Joined: 11/01/2010 16:00

#100008 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by blade234 »

player_ wrote: 28/05/2020 16:40
goran387 wrote: 28/05/2020 14:33 Po odluci RAK-a od 13.4.2020 svi operateri su dužni da iste uvjete ponude i starim korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza i novim, ali očigledno se toga niko ne pridržava.

"Slijedom brojnih prigovora korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uslovima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema prigovorima, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uslovima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni period, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uslovima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pažnju operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na osnovu kriterija kvaliteta i sadržaja usluge, već isključivo na osnovu nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u suprotnom Agencija preduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obavezni period korištenja usluge."
Nista od ovoga jos uvijek, danas me kontaktirali istice mi ugovor 8.6 za trio grande koji sam placao 47.50 i pitam da potpisem novi ugovor za eon light duo kazu 47.50, nikakvih pogodnosti za stare korisnike nazalost jedino bi te pripazili vjerovatno da uzmes veci paket il nesto
Žali se RAK_u, gore u obavijesti koriste se termini diskriminacija,dužni,odmah,kazna.
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#100009 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Meni kako je dolazio onaj serviser Telemaha i cackao oko routera ne mogu preko 5g mreze da izmjerum vise od 70 MB, prije toga mjerilo uredno 130 MB/s. Samo ne znam koji je djavo dolazio i dirao kad ga niko nije zvao.
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#100010 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Reglan wrote: 28/05/2020 19:25 Meni kako je dolazio onaj serviser Telemaha i cackao oko routera ne mogu preko 5g mreze da izmjerum vise od 70 MB, prije toga mjerilo uredno 130 MB/s. Samo ne znam koji je djavo dolazio i dirao kad ga niko nije zvao.
Zdravo Reglan,
Molimo Vas javite nam se u inbox, rado ćemo provjeriti sve što je potrebno.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#100011 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Demonijak wrote: 27/05/2020 19:16
odmor wrote: 27/05/2020 18:36
Demonijak wrote: 27/05/2020 15:03
Kao sto rekoh vec, necu cekati nekoliko mjeseci, cak stavise moze se odraditi sve danas. Nazovem ljude da hocu internet monteri dodju prikljuce na ime majke/oca/sestre, ja poslijepodne odem u poslovnicu i odjavim sa sebe i kraj price. Za dvije godine opet na isti nacin prijavim na sebe i cao. Samo ne znam cemu komplikacija?
U kratkim crtama, zahvaljujuci komplikaciji vrlo mali broj korisnika ce dobiti pogodnost koju ti zelis, dok ce se vecina sloziti da su stari korisnici. Je li ti sad jasnije?
Je li tebi jasno da meni nije mrsko iskomplikovati za 200KM? Plaćati 4 mjeseca 1KM umjesto 50KM je ušteda od 200KM, meni Boga mi nije mrsko, a vjerujem da većini u našoj državi 200KM nije malo za internet i TV.... Ako njima nije mrsko, Boga mi nije ni meni za 200KM. Je li tebi sad jasnije?

E: ti što se slože da su stari korisnici očigledno imaju viška para pa vala nek ih i šišaju, ja svakako neću pustiti da mi neko uzme 200KM iz džepa tek onako.
Pa kad vide da si uporan dobit ces privatno poruku da te kontaktiraju iz podrske korisnicima. Tad ces dobiti to sto hoces bez tih komplikacija. Tako kao ti je mozda 2%, a 98% posto se slozi da su stari korisnici i izvise. Slicna situacija je kad je prekid neki u naselju. Cijelo naselje osteceno, a umanjenje racuna ili neki vid povlastice ne dobije cijelo naselje koje je ostalo bez usluge, vec dobiju samo oni korisnici koji podnesu zalbu :D
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#100012 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by jarobot »

HardCore wrote: 28/05/2020 16:22
jarobot wrote: 28/05/2020 12:59
Benq wrote: 28/05/2020 12:26

EON je naziv svih novih paketa. U EON Light Duo paketu dobijes D3 box, i EON Smart TV aplikaciju koju mozes koristiti kroz ugovoreni period, odnosno "do daljnjeg" kao sto je Telemach rekao, nisu se izjasnili sta ce dalje biti sa tom aplikacijom u Light paketu, da li ce biti besplatna ili ce se placati neka naknada.

Brzina interneta je ona propisana ugovorom ako se koristi direktna veza modem-racunar, preko wifi niko ne garantuje koliku brzinu ces imati.

EON Box ide besplatno uz Full i Premium paket, a ako zelis taj box i u Light paketu, onda placas prikljucnu taksu i mjesecnu rentu.
Hvala na odgovoru.
Ako ide aplikacija kroz ugovoreni period to je ok pošto mi je tv podržan , a sto se tiče brzine interneta to je razmljivo za wifi...
Botu ide aplikacija al za mobitel, za tv app moras uzeti skuplji paket :)
Nemoj mimssmo ti savjete davati i razguli sa mog posta.
Ozbiljan sam trebam projeniti provajdera i netrebaju mi tvoje budalaštine
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#100013 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by jarobot »

Benq wrote: 28/05/2020 16:41
HardCore wrote: 28/05/2020 16:39 Kolko traje taj promo
Za vrijeme obaveznog trajanja ugovora 12/24mj.
Pusiti ga bolan Benq@ taj ti je spreman svaku temu zagaditi .Njega ne treba ozbiljni shvatati mali se zaigra
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100014 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

Zovu me iz Telemach-a, kažu istekao vam je ugovor, da li želte da potpišete ugovor za EON light, dobit ćete arene, pinkove....rekoh, dobijam li bolju cijenu? Ne, kaže, ali dobijaš, i opet ponavlja...rekoh ako nema bolje cijene, nema ni ugovora :D

Sad će se javiti @Telemach i reći: Zdravo @snake eyes, molimo vas da nam dostavite vaše podatke u pp, rado ćemo pogledati šta možemo uraditi kako bi ste bili zadovoljni. :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#100015 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by diablobih »

Cuj jaro i ovdje, kad prije isplati Philips ? :D

Brzinu neta dobijes koju i placas, vidim da ti nije niko kako treba napisao. Cak i preko wifi mozes imati punu preko 5 Ghz. Uzivaj u dobroj ponudi za nove korisnike za razliku od demonijaka koji nece moci naravno.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#100016 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Demonijak »

diablobih wrote: 28/05/2020 20:52 Cuj jaro i ovdje, kad prije isplati Philips ? :D

Brzinu neta dobijes koju i placas, vidim da ti nije niko kako treba napisao. Cak i preko wifi mozes imati punu preko 5 Ghz. Uzivaj u dobroj ponudi za nove korisnike za razliku od demonijaka koji nece moci naravno.
Ne kontam sto mene spominjes uopste? Da ne nisi pronasao medju spomenutim "ovcama" pa ti sad krivo? Ja cu uzivati u dobroj ponudi svakako, na jedan ili drugi nacin, ne znam zasto tebe to toliko vrijedja? :roll: Umjesto da sam stanes na moju stranu i na stranu korisnika koji su diskrimirani ti se tu pravis frajer i podrzavas neku firmu, bravo evo ti forum medalja!
Uostalom evo momak napisao:


"Po odluci RAK-a od 13.4.2020 svi operateri su dužni da iste uvjete ponude i starim korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza i novim, ali očigledno se toga niko ne pridržava.

"Slijedom brojnih prigovora korisnika telekomunikacijskih usluga, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) podsjeća operatore telekomunikacijskih usluga da nakon isteka ugovornog roka svi korisnici imaju pravo da stupaju u novi ugovorni odnos po istim ugovornim uslovima. Različito tretiranje zahtjeva za sklapanje pretplatničkog ugovora predstavlja diskriminaciju korisnika.

Prema prigovorima, operatori odbijaju zaključivanje ugovora prema uslovima akcijske ponude, „starim“ korisnicima, kojima je istekao ugovorni period, te s njima, nove ugovore zaključuju pod znatno nepovoljnijim uslovima nego što to čine sa „novim korisnicima“. Agencija na ovaj način skreće pažnju operatorima da ne postoji takozvani „novi“ i „stari“ korisnik, već se svi korisnici telekomunikacijskih usluga moraju tretirati jednako. Ovakav način poslovanja sadrži elemente nelojalne konkurencije sa primarnim ciljem privlačenja korisnika drugih operatora, ne na osnovu kriterija kvaliteta i sadržaja usluge, već isključivo na osnovu nerealno ponuđenih pogodnosti.

Agencija je naložila operatorima da odmah usklade poslovne ponude na način da svim korisnicima omoguće iste pogodnosti i prestanu sa ovakvim načinom poslovanja, jer će u suprotnom Agencija preduzeti odgovarajuće mjere. Ovo se ne odnosi na korisnike kojima još uvijek traje obavezni period korištenja usluge.""

Pa cemo da se tjeramo, a ti uzivaj kao stari korisnik i nek te sisaju koliko god mogu!
User avatar
Telemach
Posts: 15720
Joined: 13/10/2010 14:13

#100017 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Snake Eyes wrote: 28/05/2020 20:46 Zovu me iz Telemach-a, kažu istekao vam je ugovor, da li želte da potpišete ugovor za EON light, dobit ćete arene, pinkove....rekoh, dobijam li bolju cijenu? Ne, kaže, ali dobijaš, i opet ponavlja...rekoh ako nema bolje cijene, nema ni ugovora :D

Sad će se javiti @Telemach i reći: Zdravo @snake eyes, molimo vas da nam dostavite vaše podatke u pp, rado ćemo pogledati šta možemo uraditi kako bi ste bili zadovoljni. :lol:
:vozdra: Snake Eyes,
U ranijoj komunikaciji putem privatnih poruka, dostavili ste nam svoje podatke :)
U ovom slučaju, sigurni smo da su kolege komunicirale najbolju ponudu i pogodnosti.
No i dalje ćemo se truditi da budete zadovoljni kako saradnjom i našim uslugama tako i načinom poslovanja kompanije Telemach.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100018 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

Telemach wrote: 28/05/2020 20:59
Snake Eyes wrote: 28/05/2020 20:46 Zovu me iz Telemach-a, kažu istekao vam je ugovor, da li želte da potpišete ugovor za EON light, dobit ćete arene, pinkove....rekoh, dobijam li bolju cijenu? Ne, kaže, ali dobijaš, i opet ponavlja...rekoh ako nema bolje cijene, nema ni ugovora :D

Sad će se javiti @Telemach i reći: Zdravo @snake eyes, molimo vas da nam dostavite vaše podatke u pp, rado ćemo pogledati šta možemo uraditi kako bi ste bili zadovoljni. :lol:
:vozdra: Snake Eyes,
U ranijoj komunikaciji putem privatnih poruka, dostavili ste nam svoje podatke :)
U ovom slučaju, sigurni smo da su kolege komunicirale najbolju ponudu i pogodnosti.
No i dalje ćemo se truditi da budete zadovoljni kako saradnjom i našim uslugama tako i načinom poslovanja kompanije Telemach.
Pomiješao si me sa nekim, vjeruj da nikada nisam dostavio podatke u pp, a nisam iz prostog razloga što me je stid da kao anonimus sa foruma dogovorim bolje uvjete nego konkretna osoba sa skoro 15 godina urednog plaćanja.
Sramota je da novi korisnici imaju bolje uvjete za potpisivanje ugovora nego posotojeći, to je baš po onoj narodnoj: Dok te mami medom te hrani...
To bi isto bilo kada bi BH Telekom davao pogodnosti ugovora samo za korisnike mtela ili eroneta :-)
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#100019 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by diablobih »

@Demonijak ma kakvi, nego mi smijesna tvrdnja da ces moci. Bilo je takvih istih sto su bukvalno isto govorili, pa nisu mogli.

Politika je takva da svaki "novi" korisnik dobije jednom tu lijepu ponudu, a kasnije placa koliko treba iz godine u godinu. Tako je svugdje, tako te primame kod sebe, pa odlucis da li ostati ili vidjeti hoce li te ko drugi primamiti sa ponudom za "novog" korisnika. Isto postoji na polju mobilne mreze, pa ne vidim razlog da je ovo sto je goran stavljao uopste istina.

Ako bude istina, onda ce svi prestati jednostavno sa ovim 3 mjeseca, 6 mjeseci dzabe ili sta vec nuditi, nego samo neke manje sitnice davati, pa ce ga svi zajedno pusiti, i novi i stari.

Naravno svi bi mi voljeli da nakon ugovora potpisemo uvijek novi na besplatnih 6 mjeseci, ali ne ide tako naravno, a tebi sretno, mozda i uspijes :)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100020 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

diablobih wrote: 28/05/2020 21:08 @Demonijak ma kakvi, nego mi smijesna tvrdnja da ces moci. Bilo je takvih istih sto su bukvalno isto govorili, pa nisu mogli.

Politika je takva da svaki "novi" korisnik dobije jednom tu lijepu ponudu, a kasnije placa koliko treba iz godine u godinu. Tako je svugdje, tako te primame kod sebe, pa odlucis da li ostati ili vidjeti hoce li te ko drugi primamiti sa ponudom za "novog" korisnika. Isto postoji na polju mobilne mreze, pa ne vidim razlog da je ovo sto je goran stavljao uopste istina.

Ako bude istina, onda ce svi prestati jednostavno sa ovim 3 mjeseca, 6 mjeseci dzabe ili sta vec nuditi, nego samo neke manje sitnice davati, pa ce ga svi zajedno pusiti, i novi i stari.

Naravno svi bi mi voljeli da nakon ugovora potpisemo uvijek novi na besplatnih 6 mjeseci, ali ne ide tako naravno, a tebi sretno, mozda i uspijes :)
izvini kako je isto na polju mobilne mreže? Imao sam ugovor sa BH telekomom na dvije godine, istekao mi, prije nekoliko mjeseci potpisao novi za ove extra pakete po još boljim uvjetima i cijenama, fakat ne kontam kako je isto.
Last edited by Snake Eyes on 28/05/2020 21:14, edited 1 time in total.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#100021 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fusion_ba »

Onda je najbolja opcija mijenjati operatera svake 2 godine i uvijek ces biti novi korisnik :D
User avatar
HardCore
Posts: 2372
Joined: 17/05/2011 21:46

#100022 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by HardCore »

Snake Eyes wrote: 28/05/2020 21:08
Telemach wrote: 28/05/2020 20:59
Snake Eyes wrote: 28/05/2020 20:46 Zovu me iz Telemach-a, kažu istekao vam je ugovor, da li želte da potpišete ugovor za EON light, dobit ćete arene, pinkove....rekoh, dobijam li bolju cijenu? Ne, kaže, ali dobijaš, i opet ponavlja...rekoh ako nema bolje cijene, nema ni ugovora :D

Sad će se javiti @Telemach i reći: Zdravo @snake eyes, molimo vas da nam dostavite vaše podatke u pp, rado ćemo pogledati šta možemo uraditi kako bi ste bili zadovoljni. :lol:
:vozdra: Snake Eyes,
U ranijoj komunikaciji putem privatnih poruka, dostavili ste nam svoje podatke :)
U ovom slučaju, sigurni smo da su kolege komunicirale najbolju ponudu i pogodnosti.
No i dalje ćemo se truditi da budete zadovoljni kako saradnjom i našim uslugama tako i načinom poslovanja kompanije Telemach.
Pomiješao si me sa nekim, vjeruj da nikada nisam dostavio podatke u pp, a nisam iz prostog razloga što me je stid da kao anonimus sa foruma dogovorim bolje uvjete nego konkretna osoba sa skoro 15 godina urednog plaćanja.
Sramota je da novi korisnici imaju bolje uvjete za potpisivanje ugovora nego posotojeći, to je baš po onoj narodnoj: Dok te mami medom te hrani...
To bi isto bilo kada bi BH Telekom davao pogodnosti ugovora samo za korisnike mtela ili eroneta :-)
Nemoj samo pisat da ima bolja ponuda kod bhtelecoma, odmah ce ti post biti izbrisan, ev meni od sinoc 2x, totalno su neozbiljni, kad nisu sposobni da daju 10-20% popusta na novi ugovor, samo nude usrane pinkove
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100023 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

fusion_ba wrote: 28/05/2020 21:14 Onda je najbolja opcija mijenjati operatera svake 2 godine i uvijek ces biti novi korisnik :D
samo tako sažeto vidi se da nije uredu :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#100024 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by diablobih »

Snake Eyes wrote: 28/05/2020 21:13
diablobih wrote: 28/05/2020 21:08 @Demonijak ma kakvi, nego mi smijesna tvrdnja da ces moci. Bilo je takvih istih sto su bukvalno isto govorili, pa nisu mogli.

Politika je takva da svaki "novi" korisnik dobije jednom tu lijepu ponudu, a kasnije placa koliko treba iz godine u godinu. Tako je svugdje, tako te primame kod sebe, pa odlucis da li ostati ili vidjeti hoce li te ko drugi primamiti sa ponudom za "novog" korisnika. Isto postoji na polju mobilne mreze, pa ne vidim razlog da je ovo sto je goran stavljao uopste istina.

Ako bude istina, onda ce svi prestati jednostavno sa ovim 3 mjeseca, 6 mjeseci dzabe ili sta vec nuditi, nego samo neke manje sitnice davati, pa ce ga svi zajedno pusiti, i novi i stari.

Naravno svi bi mi voljeli da nakon ugovora potpisemo uvijek novi na besplatnih 6 mjeseci, ali ne ide tako naravno, a tebi sretno, mozda i uspijes :)
izvini kako je isto na polju mobilne mreže? Imao sam ugovor sa BH telekomom na dvije godine, istekao mi, prije nekoliko mjeseci potpisao novi za ove extra pakete po još boljim uvjetima i cijenama, fakat ne kontam kako je isto.
Npr. Mtel za prijenos broja meni ponudio paket u pola cijene, isto tako radi i BHT i eronet ponekad, bude finih akcija za prijenos broja. Tako da kada istekne ugovor sa mtelom ide prijenos tamo gdje mi ponude najbolje ili cu ostati ako mi ponude slicno, a da ne pricam o istom.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100025 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Snake Eyes »

HardCore wrote: 28/05/2020 21:14

Nemoj samo pisat da ima bolja ponuda kod bhtelecoma, odmah ce ti post biti izbrisan, ev meni od sinoc 2x, totalno su neozbiljni, kad nisu sposobni da daju 10-20% popusta na novi ugovor, samo nude usrane pinkove
Zbog toga i navodim primjer mobilne telefonije.
Locked