Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#82326 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

arnes_king wrote: Evo citam danima stranice ove teme, svi kukaju zale se i odjednom opet sretni i zadovoljni korisnici dok se slegne prasina i dok ih prodje "ljutnja". To su i ovi skontali pa to iskoristavaju.
Vjerovatno zato sto smo vecina svjesni gdje zivimo, i da se kod nas zakoni ne postuju, mozes ti izganjati svoje ali ako si spreman na visegodisnju borbu sa korumpiranim ovim i korumpiranim onim, na kraju vise ne znas ni zbog cega si krenuo u pravnu borbu.

Mene opet cudi kolicina strpljenja nasih ljudi, ali jebiga svakog nesto cudi.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#82327 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arnes_king »

Tiger 033 wrote:
arnes_king wrote: Ima zastita potrosaca, ima i drugih nacina da se zastite ili dobiju svoja prava. Problem kod nas u drzavi je sto vecina ljudi kaze "neka pusti ne mozes ti nista promijeniti" i sto svi cekaju da neko drugi za njih nesto uradi a od tih ljudi nikad niko nije ni pokusao da se zali a kamo li nesto drugo da uradi. Treba sam poduzeti korake onda kada se misli da ti je neko uskratio prava

Sve imamo a ništa ne fercera ! Imamo mi zakone kao u EU ali ih niko NE Hebe...primjer Sport klub-a
A dobro, tu se slazem da nista ne radi kako bi trebalo. Zato je najbolje sam poduzeti sto je moguce :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#82328 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arnes_king »

dječak sa šibicama wrote:
arnes_king wrote: Evo citam danima stranice ove teme, svi kukaju zale se i odjednom opet sretni i zadovoljni korisnici dok se slegne prasina i dok ih prodje "ljutnja". To su i ovi skontali pa to iskoristavaju.
Vjerovatno zato sto smo vecina svjesni gdje zivimo, i da se kod nas zakoni ne postuju, mozes ti izganjati svoje ali ako si spreman na visegodisnju borbu sa korumpiranim ovim i korumpiranim onim, na kraju vise ne znas ni zbog cega si krenuo u pravnu borbu.

Mene opet cudi kolicina strpljenja nasih ljudi, ali jebiga svakog nesto cudi.
Pa jeste, ima toga, jos na kraju mozes biti i "donji" kada je kod nas sve korumpirano pa se s mitom sve lahko zavrsi.

Ali u tu narod uvijek kuka na politicare, one na vlasti, policajce, doktore i ostale koji uzimaju mito. A nisu ni svjesni da su oni isto toliko krivi zato sto ga daju.

Ode ovo u off-topic skroz :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#82329 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Zato sto smo naopaki ljudi, temelj svega je u narodu a narod je takav kakav jeste.

Da, bice ljutnje 15 dana i onda ce svi slegnuti ramenima, do narednog poskupljenja u maju. To se ponavlja.

Tmach zna kako to ide, pravice se malo ludi, cekati da splasne ljutnja i idemo dalje do maja i novog poskupljenja "odrzavanja instalacija" ili koji ce novi izgovor izmisliti. Sad mi svi placamo valjda uvodjenje EON platforme, a recimo niti je ne koristim, koriastim d3. Uskoro cemo svi placati odrzavanje instalacija a oni ukidaju analogni signal, to je spradnje sa korisnicima ali.. sta da radis. Kome da se zalis.

Sportklub je najbolji dokaz kako monopolista moze raditi sta hoce, dok podmazuje koga treba i gdje treba.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#82330 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Neka poskupljuju kada konkurencija nista ne radi :) :bih: Nemojte se ljutiti na Telamch, nisu oni dobrotvorna organizacija, svake godine targeti se dizu.

Ovo je vise na obraz konkurencije. Kako sam odjebao telekom, tako bih i telemach. :bih:
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#82331 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Adriatic wrote:Pitanje za Telemach vezano za "besplatnu" digitalizaciju: Kada će biti besplatan i cam modul na drugi televizor, a ne samo na jedan?
Zdravo Adriatic,
Ukoliko se uz 'Besplatnu digitalizaciju' odlučite za još jedan uređaj, plaćate rentu istog.
Da li želite da Vas pozovemo i detaljno upoznamo sa ponudom?
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#82332 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

zateznistub wrote:
pepeljara wrote:@Telemach

kada cete imati u ponudi samo INTERNET ?
Imaju odavno, ali se nikako ne isplati. Mislim da je sad nekih 40+ kmica naajjeftiniji

Gdje ti to vidis, jka iskreno nisam nasao na stranici ponudu samo net-a? hvala svakako!
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#82333 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Adriatic »

Telemach wrote:
Adriatic wrote:Pitanje za Telemach vezano za "besplatnu" digitalizaciju: Kada će biti besplatan i cam modul na drugi televizor, a ne samo na jedan?
Zdravo Adriatic,
Ukoliko se uz 'Besplatnu digitalizaciju' odlučite za još jedan uređaj, plaćate rentu istog.
Da li želite da Vas pozovemo i detaljno upoznamo sa ponudom?
Pa dobio sam informaciju od vašeg operatera da će uskoro cam modul i za drugi tv biti besplatan, tj. ulazi u cijenu koja je predviđena digitalizacijom.
Da li je to tačno i ako jeste, kada će biti?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#82334 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

@Telemach

Imao sam poziv od vas jutros ali nisam mogao se javiti.
Kad budete u prilici ponovite poziv.
Hvala.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#82335 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

KSBIH i Telemach predstavili novi dres za nove pobjede

Image

U Zenici, 18.2.2019. godine Košarkaški savez BiH i kompanija Telemach, novi generalni sponzor svih selekcija Saveza, su u Zenici predstavili novi dres seniorske reprezentacije i okupljanje naše seniorske muške reprezentacije pred posljednje dvije kvalifikacione utakmice!

Predsjednik Saveza, proslavljeni as Mirza Teletović, prvi primjerak dresa uručio je Admiru Driniću, generalnom direktoru kompanije Telemach, koja će naredne tri godine biti generalni sponzor svih košarkaških reprezentacija KS BiH. Zajedno sa tim se pokreće i navijački slogan „IDEMO, ZMAJEVI!“.

Košarkaši A reprezentacije BiH u novim dresovima prvi put kod kuće nastupaju 24.2. u 18 sati, kada će u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici igrati protiv reprezentacije Bugarske.

Na press konferenciji je, pored predsjednika KS BiH i generalnog direktora kompanije Telemach, prisustvovalo svih 14 igrača košarkaške reprezentacije BiH, na čelu sa selektorom Vedranom Bosnićem, kao i generalnim sekretarom KS BiH, Amerom Čolanom i Kenanom Uzunovićem, predsjednikom Organizacionog odbora utakmice.
https://telemach.ba/a33682/podrska/vije ... bjede.html
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#82336 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Kralj Tvrtko I. wrote:@Telemach

Imao sam poziv od vas jutros ali nisam mogao se javiti.
Kad budete u prilici ponovite poziv.
Hvala.
@Kralj Tvrtko I.
Pozvat će Vas kolege ponovno.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#82337 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Telemach wrote:
A moj poziv zaglavio?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#82338 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

pepeljara wrote:
zateznistub wrote:
pepeljara wrote:@Telemach

kada cete imati u ponudi samo INTERNET ?
Imaju odavno, ali se nikako ne isplati. Mislim da je sad nekih 40+ kmica naajjeftiniji

Gdje ti to vidis, jka iskreno nisam nasao na stranici ponudu samo net-a? hvala svakako!
Evo i ja gledam na sajtu i fakat nema. Imali su sigurno samo internet u ponudi, ali valjda je toliko nezanimljiv da su ga sklonili
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#82339 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

zateznistub wrote:
pepeljara wrote:
zateznistub wrote:@Telemach
Imaju odavno, ali se nikako ne isplati. Mislim da je sad nekih 40+ kmica naajjeftiniji

Gdje ti to vidis, jka iskreno nisam nasao na stranici ponudu samo net-a? hvala svakako!
Evo i ja gledam na sajtu i fakat nema. Imali su sigurno samo internet u ponudi, ali valjda je toliko nezanimljiv da su ga sklonili
Nema na sajtu, ali ima u cjenovniku, jer site pripremaju za giga internet: https://telemach.ba/Binary/10684/Cjenov ... 2.2019.pdf
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#82340 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by i agree »

crnivrag wrote:
KSBIH i Telemach predstavili novi dres za nove pobjede

Image

U Zenici, 18.2.2019. godine Košarkaški savez BiH i kompanija Telemach, novi generalni sponzor svih selekcija Saveza, su u Zenici predstavili novi dres seniorske reprezentacije i okupljanje naše seniorske muške reprezentacije pred posljednje dvije kvalifikacione utakmice!

Predsjednik Saveza, proslavljeni as Mirza Teletović, prvi primjerak dresa uručio je Admiru Driniću, generalnom direktoru kompanije Telemach, koja će naredne tri godine biti generalni sponzor svih košarkaških reprezentacija KS BiH. Zajedno sa tim se pokreće i navijački slogan „IDEMO, ZMAJEVI!“.

Košarkaši A reprezentacije BiH u novim dresovima prvi put kod kuće nastupaju 24.2. u 18 sati, kada će u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici igrati protiv reprezentacije Bugarske.

Na press konferenciji je, pored predsjednika KS BiH i generalnog direktora kompanije Telemach, prisustvovalo svih 14 igrača košarkaške reprezentacije BiH, na čelu sa selektorom Vedranom Bosnićem, kao i generalnim sekretarom KS BiH, Amerom Čolanom i Kenanom Uzunovićem, predsjednikom Organizacionog odbora utakmice.
https://telemach.ba/a33682/podrska/vije ... bjede.html
Nebi me cudilo da sad pola ovih sto nisu htjeli igrat za nas odjednom postanu patriote vece od ovih sto su obukli dres kad je bilo najgore.
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#82341 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by jasmind »

Zovu me neki dan, jer mi je ljetos istekao ugovor. I nude mi kao pogodnost, to da dobijem odma EON resiver, jer je nestašica, ako potpišem novi. heeeeeeej. Koji ste vi vic od firme postali. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#82342 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

crnivrag wrote:
Telemach wrote:
A moj poziv zaglavio?
Oj pegle :-) :-) :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#82343 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Delete
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#82344 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

crnivrag wrote: Nema na sajtu, ali ima u cjenovniku, jer site pripremaju za giga internet: https://telemach.ba/Binary/10684/Cjenov ... 2.2019.pdf
nisu normalni..hoces internet..uzimaju te za KKS iako to neces...
Na cijenu internet paketa naplaćuje se Mjesečna naknada za održavanje KKS za Osnovni TV paket.


@Telemach, zasto za internet samo naplacujete i kks, ako nemam kks, tv, nista samo mi internet treba ?!??!
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#82345 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hakiz »

pepeljara wrote:
crnivrag wrote: Nema na sajtu, ali ima u cjenovniku, jer site pripremaju za giga internet: https://telemach.ba/Binary/10684/Cjenov ... 2.2019.pdf
nisu normalni..hoces internet..uzimaju te za KKS iako to neces...
Na cijenu internet paketa naplaćuje se Mjesečna naknada za održavanje KKS za Osnovni TV paket.


@Telemach, zasto za internet samo naplacujete i kks, ako nemam kks, tv, nista samo mi internet treba ?!??!
Jer mogu.

Oni postave uslove, mi na njih pristanemo ili ne.

Kao, na primjer, poskupljenja usluga koje i po obimu i po kvalitetu ostanu iste poslije poskupljenja kao što su bile i prije poskupljenja.

Imamo tri opcije:

!. Trpjeti
2. Ne koristiti njihove usluge
3. Čekati ozbiljnu konkurenciju
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#82346 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

crnivrag wrote:
Telemach wrote:
A moj poziv zaglavio?
@crnivrag
Nije, i Vas će kolege pozvati. Očekujte poziv.
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#82347 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

pepeljara wrote:
crnivrag wrote: Nema na sajtu, ali ima u cjenovniku, jer site pripremaju za giga internet: https://telemach.ba/Binary/10684/Cjenov ... 2.2019.pdf
nisu normalni..hoces internet..uzimaju te za KKS iako to neces...
Na cijenu internet paketa naplaćuje se Mjesečna naknada za održavanje KKS za Osnovni TV paket.


@Telemach, zasto za internet samo naplacujete i kks, ako nemam kks, tv, nista samo mi internet treba ?!??!
Zdravo pepeljara,
Kao što smo naveli u prethodnom postu, ne postoji mogućnost da signal za kablovski internet distribuiramo nezavisno od kablovske televizije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#82348 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

Ko da gledam, moći će, čim 4G počne da se širi.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#82349 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Većina ovih kojima je poslovanje telemach uredu, je ustvari djeca na sisi roditelja, i njih ne zanima šta i kako, oni samo znaju šta hoće i kmeče roditeljima za to...a roditelji ko roditelji, uglavnom pokleknu pred zahtjevima svoje dječice.

Govorio sam i ranije, ali prvi korak da kaznite Telemach i njegovo bezobzirno poslovanje jeste da nepotpisujete nikakav novi ugovor, to im je najteža kazna, pored kazne da ih potpuno isključite iz svojih života. Sve svoje poslovne kalkulacije oni prave na osnovu obaveznog ugovornog odnosa. S Ja već 7 mjeseci nisam, niti ću više ikad potpisati novi ugovor, čak šta više, sumnjam da ću kraj godine dočekati kao njihov korisnik.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#82350 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by i agree »

Telemach wrote:
pepeljara wrote:
crnivrag wrote: Nema na sajtu, ali ima u cjenovniku, jer site pripremaju za giga internet: https://telemach.ba/Binary/10684/Cjenov ... 2.2019.pdf
nisu normalni..hoces internet..uzimaju te za KKS iako to neces...
Na cijenu internet paketa naplaćuje se Mjesečna naknada za održavanje KKS za Osnovni TV paket.


@Telemach, zasto za internet samo naplacujete i kks, ako nemam kks, tv, nista samo mi internet treba ?!??!
Zdravo pepeljara,
Kao što smo naveli u prethodnom postu, ne postoji mogućnost da signal za kablovski internet distribuiramo nezavisno od kablovske televizije.
Postoji samo vama izgleda to nije u interesu.Ukinete analognu a digitalne kanale kodirate sve tako da se niko bez modula i resivera nece moci stekat za dzaba da gleda a samim tim ce te masu ilegalnih korisnika dovest do toga da ce morati platiti digitalnu.Tako ce te bez problema moci nuditi samo internet.
Locked