Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15721
Joined: 13/10/2010 14:13

#80751 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

lordi wrote:Znači ovakva je situacija već mjesec čekam priključenje eon premijuma( a već imam priključen trio grande extra koji nije ni jeftin paket) i danas nazovem centar gdje dobijem informaciju da nemaju trenutno opreme ta da kako dolazi tako po priorittima priključuju.
Mene interesuje zašto se ta informacija nije javno dala da znam zbog čega čekam mjesec dana a vjerovatno još ima ovakvih kao ja što čekaju.
Imao sam do danas veoma veoma visoko mišljeje o vama kao ozbiljnoj kompaniji ali već danas ste bar kod mene poljuljali svoj ugled.Čuvajte svoje korisnike jer ipak najvišezavisite od njih.Toliko i lp
Zdravo lordi,
Izvinjavamo se zbog čekanja na realizaciju.
Vaš nalog smo proslijedili na urgenciju, daćemo sve od sebe da opravdamo Vaše povjerenje.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#80752 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

Da li poslije potpisivanja ugovora moram cekati prvi racun da bi dobio famozni broj ugovora kako bi imao EON tv na drugom boxu u kuci? Ako jeste, zar se ne cini malo glupo?

Internet je daleko ispod reklamiranog btw, bice zanimljivih 24 mjeseca :D :D :D

prije sam dobijao sta sam placao bez ugovora hahahahah
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80753 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kolegione wrote:Da li poslije potpisivanja ugovora moram cekati prvi racun da bi dobio famozni broj ugovora kako bi imao EON tv na drugom boxu u kuci? Ako jeste, zar se ne cini malo glupo?

Internet je daleko ispod reklamiranog btw, bice zanimljivih 24 mjeseca :D :D :D

prije sam dobijao sta sam placao bez ugovora hahahahah
Patkicu ti zagrizem.

Nazoveš 0800 31111 i zatražiš broj ugovora i ID korisnika.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#80754 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kolegione »

crnivrag wrote:
kolegione wrote:Da li poslije potpisivanja ugovora moram cekati prvi racun da bi dobio famozni broj ugovora kako bi imao EON tv na drugom boxu u kuci? Ako jeste, zar se ne cini malo glupo?

Internet je daleko ispod reklamiranog btw, bice zanimljivih 24 mjeseca :D :D :D

prije sam dobijao sta sam placao bez ugovora hahahahah
Patkicu ti zagrizem.

Nazoveš 0800 31111 i zatražiš broj ugovora i ID korisnika.
Kasno je hahahha ja sam sad zelio da "prodjaram" to :)
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#80755 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by duffy_duck »

rida1976 wrote:
duffy_duck wrote:Da li bi mi neko mogao slikati svoje postavke za mrezu 5GHZ? Jedva 150 mbps a 200 treba biti jel je taj paket. Pa ako moze neko pomoći da skrinuje svoje postavke i posalje mi da probam ja sebi napraviti. Moze u pp :bih:
Na čemu mjeriš tih 150?
Mob i laptop
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80756 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kolegione wrote: Kasno je hahahha ja sam sad zelio da "prodjaram" to :)
Nikad nije kasno, imaš dežurnog operatera koji će biti ljubazan i iščitati ti potrebne podatke.
Blajze
Posts: 58
Joined: 03/04/2013 18:17

#80757 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Blajze »

Ljudi pomoc

UNIFI sifra, kako se restartuje?
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80758 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Blajze wrote:Ljudi pomoc

UNIFI sifra, kako se restartuje?
Tako što promijeniš šifru na "Moj Telemach" portalu: https://mojtelemach.ba/podesavanja/korisnicki-podaci (Klikni na promijeni lozinku)

Ovim postupkom mijenjaš šifru za portal, za EON web i mobilnu aplikaciji, za UniFi, i za UniFon.
Blajze
Posts: 58
Joined: 03/04/2013 18:17

#80759 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Blajze »

crnivrag wrote:
Blajze wrote:Ljudi pomoc

UNIFI sifra, kako se restartuje?
Tako što promijeniš šifru na "Moj Telemach" portalu: https://mojtelemach.ba/podesavanja/korisnicki-podaci (Klikni na promijeni lozinku)

Ovim postupkom mijenjaš šifru za portal, za EON web i mobilnu aplikaciji, za UniFi, i za UniFon.

Nece.



Mjenjao i nece sifra za unifi.
User avatar
rida1976
Posts: 1906
Joined: 25/11/2007 19:43

#80760 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rida1976 »

duffy_duck wrote:
rida1976 wrote:
duffy_duck wrote:Da li bi mi neko mogao slikati svoje postavke za mrezu 5GHZ? Jedva 150 mbps a 200 treba biti jel je taj paket. Pa ako moze neko pomoći da skrinuje svoje postavke i posalje mi da probam ja sebi napraviti. Moze u pp :bih:
Na čemu mjeriš tih 150?
Mob i laptop
Koji mobitel i koji laptop, to je vrlo važno. Evo recimo Redmi 5 plus ima SOC SD625 koji je limitiran do max 150 Mbps i toliko ja max mogu i izmjeriti na 5 GHz. Mali mi ima redmi note 5 koji ima SD636 i koji je limitiran na 433 Mhz i toliko i izmjeri. Zato kažem da je vrlo bitno kojim uređajem mjeriš.
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#80761 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by r_faruk »

Blajze wrote:
crnivrag wrote:
Blajze wrote:Ljudi pomoc

UNIFI sifra, kako se restartuje?
Tako što promijeniš šifru na "Moj Telemach" portalu: https://mojtelemach.ba/podesavanja/korisnicki-podaci (Klikni na promijeni lozinku)

Ovim postupkom mijenjaš šifru za portal, za EON web i mobilnu aplikaciji, za UniFi, i za UniFon.

Nece.



Mjenjao i nece sifra za unifi.
nista s ene sekiraj, nece ni kod mene. ne radi vec par mjeseci :D , a mrsko mi otici do poslovnice...
User avatar
Telemach
Posts: 15721
Joined: 13/10/2010 14:13

#80762 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kolegione wrote: Kasno je hahahha ja sam sad zelio da "prodjaram" to :)
Jutro kolegione,
Javite nam se u inbox, kako bismo Vam dali potrebne podatke.
;)
User avatar
Telemach
Posts: 15721
Joined: 13/10/2010 14:13

#80763 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Blajze wrote:
crnivrag wrote:
Blajze wrote:Ljudi pomoc

UNIFI sifra, kako se restartuje?
Tako što promijeniš šifru na "Moj Telemach" portalu: https://mojtelemach.ba/podesavanja/korisnicki-podaci (Klikni na promijeni lozinku)

Ovim postupkom mijenjaš šifru za portal, za EON web i mobilnu aplikaciji, za UniFi, i za UniFon.
Nece.

Mjenjao i nece sifra za unifi.
Jutro Blajze,
Dostavite nam broj Ugovora, kako bismo provjerili sve što je potrebno.
User avatar
Telemach
Posts: 15721
Joined: 13/10/2010 14:13

#80764 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

r_faruk wrote:
nista s ene sekiraj, nece ni kod mene. ne radi vec par mjeseci :D , a mrsko mi otici do poslovnice...
Dostavite nam e-mail s kojim ste registrovani na portal i broj Ugovora.
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#80765 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AdrianMole »

Izgleda da je moj Eon Box ispustio svoju mlađahnu tromjesečnu dušu :sad: .Jučer se iz čista mira počeo sam resetirati ukrug.Pokušao sam sa par factory reset po naputku ljudi iz korisničke službe,ali nije bilo pomoći.Sada očekujem terensku ekipu da donesu novi.Nadam se kako neću previše čekati... :roll:
User avatar
Telemach
Posts: 15721
Joined: 13/10/2010 14:13

#80766 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

AdrianMole wrote:Izgleda da je moj Eon Box ispustio svoju mlađahnu tromjesečnu dušu :sad: .Jučer se iz čista mira počeo sam resetirati ukrug.Pokušao sam sa par factory reset po naputku ljudi iz korisničke službe,ali nije bilo pomoći.Sada očekujem terensku ekipu da donesu novi.Nadam se kako neću previše čekati... :roll:
Jutro AdrianMole,
Koliko smo upoznati tehnička ekipa Vas je kontaktirala i dogovoren je dolazak na adresu danas.
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80767 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Telemach wrote:
01.02.2019. a Hopstera nema, neko mišljenje o toj temi?

Edit: Stig'o Hopster :D :dance:

Još samo da ga uštimate da radi kako treba, i mojoj sreći nema kraja.
Last edited by crnivrag on 01/02/2019 10:33, edited 1 time in total.
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80768 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Februar, mjesec otključanih hit naslova u TELEMACH Video klubu

Image

Dobra vijest za sve TELEMACH korisnike - od 1. do 28.2. će moći da uživaju u najvećem Video klubu u zemlji sa čak 12 otključanih kataloga i više hiljada dostupnih naslova.

Na raspolaganju je bogata ponuda domaćih i stranih filmova, blockbuster-a i omiljenih serija, među kojima su TOP sa najgledanijim domaćim serijama (Ubice mog oca, Žigosani u reketu), zatim katalozi sa velikim brojem popularnih filmova i serija kao što su Pickbox (serije Vikinzi i Agatha Christie: Ubistvo po abecedi), Epic Drama (serija Washingtonovi špijuni), CineStar Premiere Plus (filmovi Zakon Nasilja i Velika igra) i AXN, Zauder sa sadržajem za odrasle, NG + (Predatori), tinejdžerski Vavoom (takmičenje Američki supertalent), dječiji Pikaboo, Minimax, My Baby TV i novi sadržaj za djecu Hopster. Kompletan sadržaj Telemach korisnici će moći da gledaju na bilo kojem ekranu – TV-u, laptopu, tabletu ili telefonu, kad god požele. U Video klubu naslovi mogu da se pretražuju po želji, a gledanje može da se započne na jednom uređaju, i nastavi na istom ili drugom uređaju, da se pauzira, i sve to u kući ili van kuće preko EON aplikacije.

Kompletan promotivni sadržaj bit će dostupan korisnicima EON Smart Box-a, kao i svim Telemach korisnicima EON aplikacije kojoj pristupaju putem Moj Telemach naloga. Korisnicima na D3 platformi bit će dostupni svi katalozi ( osim HBO OD ) iz sekcije Market koji su im vidljivi u Video klubu. Korisnici Total TV Extra i Premium paketa mogu da pristupe promotivnom sadržaju putem EON aplikacije.

Dovoljno je da pristupite Telemach Video klubu i uskočite u najbogatiji sadržaj do sada!
https://telemach.ba/a33666/podrska/vije ... klubu.html
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80769 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Dakle otključani su svi SVOD katalozi, osim kataloga HBO OD (on ide u HBO Premium paket).

I opet mi Premium korisnici sisamo motku, jer to uredno plaćamo, a drugi besplatno tarlahaju :-)
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80770 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Ništa vam nije sveto, pa ni Zauder, kojeg će te sad dati svima, pa će svaka šuša da se nateže uz njega :-)
User avatar
Radar71
Posts: 7284
Joined: 21/07/2010 15:43

#80771 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Pravda za Premium!
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80772 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

EON - jedina televizija preko Smart TV aplikacije

Image

Telemach je jedini telekomunikacijski operator koji je omogućio gledanje televizije preko Smart TV aplikacije.

Oni koji imaju Smart televizore nove generacije (informacije o svim modelima televizora koji podržavaju aplikaciju možete pronaći na linku: https://telemach.ba/n10360/EON-TV/Preporuceni-uredjaji) lako i jednostavno mogu da skinu EON Smart TV aplikaciju sa TV Store-a i aktiviraju je putem mojtelemach korisničkog portala.

Uz EON Smart TV aplikaciju korisnici će moći da uživaju u cjelokupnoj ponudi kanala i svim EON naprednim funkcionalnostima, kao što su 7 dana unazad na svim kanalima, pristup najvećem Video klubu sa preko 14.000 hit naslova filmova i serija domaće i strane produkcije, jednostavan elektronski programski vodič, pauziranje programa i formiranje sopstvene liste kanala, i sve to pomoću jednog daljinskog upravljača svog televizora.

Za gledanje EON televizije potreban je samo internet, na Telemach mreži ili van mreže.

Telemach je pripremio i akciju za nove korisnike EON aplikacije za Smart televizore. Više informacija o akcijama možete pronaći na linku: https://telemach.ba/eon-paketi/eon-paketi. Uz atraktivne akcijske ponude iskoristite mogućnost da uđete u svijet jedinstvene Smart TV aplikacije u regionu.
https://telemach.ba/a33668/podrska/vije ... _WfWxrTBv4
Last edited by crnivrag on 01/02/2019 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#80773 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by REDDEVILS »

Ja jos uvjek cekam ugovor koji su mi rekli da ce poslati na adresu da potpisem na dvije godine, a u pitanju je Eon Fulll TV van Telemach mreze :)
User avatar
crnivrag
Posts: 12920
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#80774 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Telemach obogatio ponudu za roditelje i djecu - Nova Hopster aplikacija i crtići

Image

Vodeća platforma za zabavu i učenje, Hopster, postala je dio ponude Telemach-a. Video klub je bogatiji za više stotina epizoda pažljivo odabranih i nagrađivanih crtanih filmova, dok je na raspolaganju i specijalizovana interaktivna aplikacija za djecu uzrasta od 2 do 6 godina.

Hopster je mjesto na kojem našim najmlađima učenje postaje zabava, kroz provjerene lokalizovane sadržaje, kojima ćete djecu rado prepustiti. Pored 20 pažljivo odabranih crtanih filmova u okviru Video kluba, kao što su Teletabisi, Priče iz kućice na drvetu i Pingu aplikacija za mobilne uređaje nudi brojne edukativne igrice i omiljene dječije pjesme.

„Danas, kada sve više djece odrasta uz TV i pametne uređaje, važno je ponuditi im ne samo raznovrstan i zabavan program, već prije svega sadržaj koji će ih edukovati i zadržati pažnju. Hopster upravo to i nudi. Ovim partnerstvom, najmlađim gledaocima donosimo visokokvalitetne i pažljivo birane naslove, kao i novo digitalno igralište sa interaktivnim sadržajem sa kojim će biti potpuno bezbrižni, i koji će im usaditi želju za učenjem tokom cijelog života.“ – izjavio je Kenan Đonko, CMO kompanije Telemach.

Tokom februara Hopster katalogu u okviru Video kluba mogu besplatno da pristupe svi korisnici EON paketa i EON aplikacije putem Moj TELEMACH korisničkog naloga, dok će Hopster aplikacija biti na raspolaganju besplatno svim Telemach korisnicima tokom 3 mjeseca, do 30.04. Nakon isteka promo perioda, Hopster će biti uključen u okviru EON paketa – Full i Premium, kao i korisnicima Duo i Trio Grande Family, Extra i Premium paketa kao i Total TV Premium paketa preko EON aplikacije. "
https://telemach.ba/a33670/podrska/vije ... rtici.html
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#80775 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by r_faruk »

Telemach wrote:
r_faruk wrote:
nista s ene sekiraj, nece ni kod mene. ne radi vec par mjeseci :D , a mrsko mi otici do poslovnice...
Dostavite nam e-mail s kojim ste registrovani na portal i broj Ugovora.
Dostavljao sam. receno mi je da ne postoji nalog sa mojom mail adresom, a prije sam se mogao regularno ulogovati i koristio sam UNIFI. zato i kazem da moram do poslovnice...
Last edited by r_faruk on 01/02/2019 12:19, edited 1 time in total.
Locked