Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#62751 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Radar71 » Yesterday, 2:44 pm

@Telemach jel se gube stari benefiti ako se potpiše novi ugovor?
Ukoliko benefiti trebaju trajati i dalje, po dogovoru, ne. Ali nam se možete javiti za provjeru.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#62752 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rida1976 » Yesterday, 4:20 pm

@telemach

Samo da se zahvalim, evo danas u okviru trio grande uključen TV unazad. Zelim jos upitati na kojim kanalima tenutno radi ova opcija TV unazad 72h? Koliko vidim samo HBO i Cinemax. Ima li negdje neki spisak kanala gdej radi ova opcija zasad?
Vidimo da ste dobili spisak kanala za TV unazad :)
Trudimo se uvijek raditi na povećanju tog broja.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#62753 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

kloniran wrote:
Imam, a jesi li ti ovca ili ne?

Smije li ovdje iko svoje zapazanje iznijeti ili ste svi ovce i vlada jednoumlje koje coban zada po deafultu?
Znaci ovdje se smiju iznositi samo hvalospjevi, bez obzira na to sto kompanija dere desetine hiljada korisnika bez ikakvog osnovanog razloga.
Ili se jednostavno vodite onom jadnom politikom, ja koristim digitalu meni su poboljsali a za ostale me boli kurac, gledam samo svoju guzicu?

I kakvo je to licemjerno isjecanje komentara koje samo tebi odgovara, zasto se ne quota citav post da se vidi sustina pisanja.

Vidi, ako malo prelistas temu unazad vidjeti ces na desetine mojih postova (i ne samo mojih) u kojima galamim na njih radi ovoga poskupljenja, ustvari ja jos ne vjerujem da ce da poskupe usluge. Prije bih pristao na to da mi svako jutro neko dodje na vrata i razveze samar da na guicu sjedem nego ovo, ali sta da radim. Imam opciju (losiju) i kako god sam kalkulisao ne bi nista napravio. Bas zato sam ti i 'isjekao' komentar, ti ako imas 'bolju' varijantu u telecomu blago tebi ti tada nemas problem. Oni odluku promijeniti nece taman da sad svi izadjmo goli na ulice i u rikverc hodamo sa cilit bangom u rukama.

Sto se tice 'hvalospjeva' ja sam generalno uslugom vise no zadovoljan. Podrska, internet, kanali sve pet. Pa kada je vec tako ne vidim u cemu je problem da to i napisem.
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#62754 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Rugafet wrote: Imam opciju (losiju) i kako god sam kalkulisao ne bi nista napravio.
Poenta svega :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#62755 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kloniran »

Rugafet wrote:
kloniran wrote:
Imam, a jesi li ti ovca ili ne?

Smije li ovdje iko svoje zapazanje iznijeti ili ste svi ovce i vlada jednoumlje koje coban zada po deafultu?
Znaci ovdje se smiju iznositi samo hvalospjevi, bez obzira na to sto kompanija dere desetine hiljada korisnika bez ikakvog osnovanog razloga.
Ili se jednostavno vodite onom jadnom politikom, ja koristim digitalu meni su poboljsali a za ostale me boli kurac, gledam samo svoju guzicu?

I kakvo je to licemjerno isjecanje komentara koje samo tebi odgovara, zasto se ne quota citav post da se vidi sustina pisanja.

Vidi, ako malo prelistas temu unazad vidjeti ces na desetine mojih postova (i ne samo mojih) u kojima galamim na njih radi ovoga poskupljenja, ustvari ja jos ne vjerujem da ce da poskupe usluge. Prije bih pristao na to da mi svako jutro neko dodje na vrata i razveze samar da na guicu sjedem nego ovo, ali sta da radim. Imam opciju (losiju) i kako god sam kalkulisao ne bi nista napravio. Bas zato sam ti i 'isjekao' komentar, ti ako imas 'bolju' varijantu u telecomu blago tebi ti tada nemas problem. Oni odluku promijeniti nece taman da sad svi izadjmo goli na ulice i u rikverc hodamo sa cilit bangom u rukama.

Sto se tice 'hvalospjeva' ja sam generalno uslugom vise no zadovoljan. Podrska, internet, kanali sve pet. Pa kada je vec tako ne vidim u cemu je problem da to i napisem.
Korektno od tebe.

Ali korektno i od njih bi bil da jednom izađu u javnost sa obavještenjem i kažu deremo vas jer nam se može, a ne da mi poturaju obavještenje u kovertu, i još te u tom istom obavještenju prave debilom njihovim pravdanjem poskupljenja.

A vidim da mnogi ovdje nemaju nista protiv toga, a jos jadnije je sto se opravdanja traze u stvarima koje veze s mozgom nemaju.
Ovo su divni probni baloni za mnoge druge stvari nevezane za telemach.
Ja sam znao sta nas ceka cim su pokupovali sve operatere, al opet imam pravo da se bunim i imam svoje misljenje koje mi nece neko drugi oblikovati.

Prođoše akcize, sad će ako Bog da i pdv na 24% i još bog zna šta, a mi ćemo na isti način im to aminovati, pravdanjem kroz neku lijevu stvar koja veze s mozgom nema.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#62756 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

m-senchy wrote:Poznato mi je da Telemach ne nudi uslugu 72 sata unazad preko CAM modula pa me zanima da li CAM modul uopšte podržava tu opciju?

Teoretski da , ali ne ovaj sto mi koristimo . Ako se ne varam ovo sto nam Tm daje su moduli 1.3 ver .odavno su izasli moduli novije specifikacije 1.4 i 2.0 koji podrzavaju te napredne funkcije .
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#62757 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

kloniran wrote:
Rugafet wrote:

Vidi, ako malo prelistas temu unazad vidjeti ces na desetine mojih postova (i ne samo mojih) u kojima galamim na njih radi ovoga poskupljenja, ustvari ja jos ne vjerujem da ce da poskupe usluge. Prije bih pristao na to da mi svako jutro neko dodje na vrata i razveze samar da na guicu sjedem nego ovo, ali sta da radim. Imam opciju (losiju) i kako god sam kalkulisao ne bi nista napravio. Bas zato sam ti i 'isjekao' komentar, ti ako imas 'bolju' varijantu u telecomu blago tebi ti tada nemas problem. Oni odluku promijeniti nece taman da sad svi izadjmo goli na ulice i u rikverc hodamo sa cilit bangom u rukama.

Sto se tice 'hvalospjeva' ja sam generalno uslugom vise no zadovoljan. Podrska, internet, kanali sve pet. Pa kada je vec tako ne vidim u cemu je problem da to i napisem.
Korektno od tebe.

Ali korektno i od njih bi bil da jednom izađu u javnost sa obavještenjem i kažu deremo vas jer nam se može, a ne da mi poturaju obavještenje u kovertu, i još te u tom istom obavještenju prave debilom njihovim pravdanjem poskupljenja.

A vidim da mnogi ovdje nemaju nista protiv toga, a jos jadnije je sto se opravdanja traze u stvarima koje veze s mozgom nemaju.
Ovo su divni probni baloni za mnoge druge stvari nevezane za telemach.
Ja sam znao sta nas ceka cim su pokupovali sve operatere, al opet imam pravo da se bunim i imam svoje misljenje koje mi nece neko drugi oblikovati.

Prođoše akcize, sad će ako Bog da i pdv na 24% i još bog zna šta, a mi ćemo na isti način im to aminovati, pravdanjem kroz neku lijevu stvar koja veze s mozgom nema.
Možeš misliti koliko je onda konkurencija bezobrazna prema korisnicima i nepovoljna kada će većina opet ostati na TM-u i nakon ovih (objektivno bezobraznih i nepotrebnih) poskupljenja... Treba malo širu sliku gledati, jer ovi sigurno ne bi dizali cijene da imaju IMALO OZBILJNU konkurenciju, ali vidjeli valjda da od uhljeba ne prijeti nikakva opasnost pa kontaju da im se može!

I daleko od toga da ih branim (štaviše smeta mi što još nisu barem internet mogli pojačati i telefon pa onda možda i mogli opravdati poskupljenja a ne samo na osnovu nekih novih kanala na TV-u) ali nije ni telecom izlazio u javnosti sa tim tvojim 'obavještenjem o deračini' dok su imali bijedne limite od 3, 5 i 9GB, a povrh toga svaki prekoračeni GB naplaćivali dodatnih 10KM,nego su kao i ovi samo šutili i derali ovce, ignorisali žalbe korisnika i objektivne dokaze kako im je i onaj brojač prometa netačan (gotovo uvijek prikazivao prekoračenje iako ti zaseban program na računaru pokazivao da si unutar limita za taj mjesec) ali su znali da nemaju konkurenciju, isto kao ovi amerikanci sada pa koristili monopol dok god su mogli. Nadajmo se da će i ovima stići konkurencija isto kao što je spomenutom telecomu, sa istim rezultatima.
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#62758 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by batara »

kloniran wrote:Znaci nece biti samo povecanje cijene analogne kablovske, nego ide i dodatno povecanje interneta, a poboljsanja usluge ni na mapi otkako su preuzeli HS kablovske, naprotiv desilo se samo pogorsanje usluge.

Sad govorim za bivse HS korisnike:
Cijena analogne + interneta dolazi na 36KM, sto je cijena osnovnog paketa moja tv kod telekoma koji ima skoro 3 puta vise kanala.
zanimljivo

U Srbiji bi ovakva bahatost mogla dobiti veoma zanimljiv epilog, a ovdje do toga nikad nece doci jer smo kurac od drzave.
+1 :thumbup:

klosarska posla!
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#62759 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sasajev »

rida1976 wrote:@telemach

Samo da se zahvalim, evo danas u okviru trio grande uključen TV unazad. Zelim jos upitati na kojim kanalima tenutno radi ova opcija TV unazad 72h? Koliko vidim samo HBO i Cinemax. Ima li negdje neki spisak kanala gdej radi ova opcija zasad?
U obicnom trio grande paketu? Ono je radilo i prije, samo se placala usluga. Jel kazes da je sada ta usluga besplatna?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#62760 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SmoLe »

sta je ovo malo snijeg pada odma wifi konecija se smanji za 90% :oops:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#62761 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

SmoLe wrote:sta je ovo malo snijeg pada odma wifi konecija se smanji za 90% :oops:
Jedino ako si napolju, pa ispred prozora hvataš wifi signal, jer ne vidim razloga zašto bi snijeg ometao wifi signal unutar kuće/stana.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#62762 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by probook »

batara wrote:
kloniran wrote:Znaci nece biti samo povecanje cijene analogne kablovske, nego ide i dodatno povecanje interneta, a poboljsanja usluge ni na mapi otkako su preuzeli HS kablovske, naprotiv desilo se samo pogorsanje usluge.

Sad govorim za bivse HS korisnike:
Cijena analogne + interneta dolazi na 36KM, sto je cijena osnovnog paketa moja tv kod telekoma koji ima skoro 3 puta vise kanala.
zanimljivo

U Srbiji bi ovakva bahatost mogla dobiti veoma zanimljiv epilog, a ovdje do toga nikad nece doci jer smo kurac od drzave.
+1 :thumbup:

klosarska posla!
:? :? :?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#62763 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SmoLe »

crnivrag wrote:
SmoLe wrote:sta je ovo malo snijeg pada odma wifi konecija se smanji za 90% :oops:
Jedino ako si napolju, pa ispred prozora hvataš wifi signal, jer ne vidim razloga zašto bi snijeg ometao wifi signal unutar kuće/stana.
ne znam, ali laptop 10cm udaljen od rutera pa evo citav dan nece wifi :twisted:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#62764 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

SmoLe wrote: ne znam, ali laptop 10cm udaljen od rutera pa evo citav dan nece wifi :twisted:
Resetuj modem (iskljuci ga iz struje) i trebalo bi biti sve ok.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#62765 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

sasajev wrote:
rida1976 wrote:@telemach

Samo da se zahvalim, evo danas u okviru trio grande uključen TV unazad. Zelim jos upitati na kojim kanalima tenutno radi ova opcija TV unazad 72h? Koliko vidim samo HBO i Cinemax. Ima li negdje neki spisak kanala gdej radi ova opcija zasad?
U obicnom trio grande paketu? Ono je radilo i prije, samo se placala usluga. Jel kazes da je sada ta usluga besplatna?
@sasajev,
Usluga TV unazad nije dio Trio Grande paketa i naplaćuje se po cijeni od 3,00 KM. Uključena je u Trio Grande Family, Trio Grande Extra, Trio Grande Premium, Duo Net Grande Family, Duo Net Grande Extra, Duo Net Grande Premium, Duo Tel Grande Extra, Duo Tel Grande Premium pakete.
Last edited by Telemach on 26/02/2018 18:36, edited 1 time in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#62766 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

SmoLe wrote:sta je ovo malo snijeg pada odma wifi konecija se smanji za 90% :oops:
@SmoLe,
Da li je usluga sada uredna?
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#62767 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

dječak sa šibicama wrote:Ja sam potpisao novi ugovor, dobio od njih povlasticu da mi cijena paketa ostaje ista do nove godine dakle nema poskupljenja narednih 10 mjeseci, dobio jos neke programske benefite i ja zadovoljan. Jeste da sam opet narednih 24 mjeseca vezan ugovorom (prosli put sam potpisao prije nesto jace od godinu dana ako se dobro sjecam) ali eto izasli su u susret koliko toliko.

Nije da nas takozvane lojalne stare korisnike totalno ignorisu.
upravo nam je zato ovakvo stanje u državi, jer ovaj gore post nas najbolje opisuje. Tebe bi podsjetio da češ nakon tih 10 mjeseci opet plaćati račun uvećan za minimalno 3 marke jer dok ti iziđeš iz obaveznog ugovora, oni mogu, i vjerovatno će, dizati još bar jednom cijenu, ako ne i više puta. Hoće im se, može im se, a zbog takvog razmišljanja to će i ubuduće prolaziti. Ja se samo nadam, iskreno, da će sljedeće poskupljenje biti bar za 10 KM. Potrebno nam je to, vjerujte mi..
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#62768 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kokikol »

probook wrote:
batara wrote:
kloniran wrote:Znaci nece biti samo povecanje cijene analogne kablovske, nego ide i dodatno povecanje interneta, a poboljsanja usluge ni na mapi otkako su preuzeli HS kablovske, naprotiv desilo se samo pogorsanje usluge.

Sad govorim za bivse HS korisnike:
Cijena analogne + interneta dolazi na 36KM, sto je cijena osnovnog paketa moja tv kod telekoma koji ima skoro 3 puta vise kanala.
zanimljivo

U Srbiji bi ovakva bahatost mogla dobiti veoma zanimljiv epilog, a ovdje do toga nikad nece doci jer smo kurac od drzave.
+1 :thumbup:

klosarska posla

:? :? :?
šta se ti čudiš jel nešto pogrešno rekao ?
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#62769 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Jel još neko ima problema s internetom?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#62770 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Radar71 wrote:Jel još neko ima problema s internetom?
Ne, sve je ok

Image

Sta se kod tebe desava ?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#62771 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by beni-bu-man »

Radar71 wrote:Jel još neko ima problema s internetom?
sta je internet ????
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#62772 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Radar71 wrote:Jel još neko ima problema s internetom?
@Radar71,
Kako bismo izvršili provjere,bit ćete ubrzo kontaktirani.
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#62773 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Modem se konstantno restartuje
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#62774 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by probook »

kokikol wrote: šta se ti čudiš jel nešto pogrešno rekao ?
Lijeno mi brojati kanale, ako je vec uporedjivao mogao je napisati odmah koji su to :) Da nisu mrski pinkovi :-)
tutku
Posts: 1345
Joined: 18/06/2011 12:10

#62775 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tutku »

dječak sa šibicama wrote:
Liska wrote:Ovo sam dugo tražio i po meni pojašnjava ovu problematiku. Dakle, sva zatamnjenja su rađena isključivo na inicijativu kabelskih operatera a ne TV kanala.
https://www.hercegovina.info/vijesti/za ... oga-138918
pa logicno, jer kako to u Lukavici imaju RTS sport ili u Kiseljaku HRT sport, a u Sarajevu ne...
Netacno. Na inicijativu kablovskih operatera definitivno ne, vec je isto inicirano od nosioca prava odredjenog sadrzaja - a kablovski operateri su duzni po istom postupiti. Druga je stvar sto je u ovoj drzavi sve naopako pa u Kiseljaku ne zatamnjuju HRT sport, ili u Lukavici RTS sport. Da RAK obavlja svoj posao kako treba, to se ne bi desilo. Ovu udrugu iz Kiseljaka na celu sa doticnim Beusom je neukusno i komentarisati, ublehe po Bosni rastu kao gljive iza kise.
Locked