Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#59826 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

Ja trošim mobilni neće ni na mobitelu ni na kompjuteru da se očitavaju stranice.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#59827 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

crnivrag wrote:
kakaljin wrote:Postovani telemach,

zasto je bila zatamnjena slika na prva tv kada je isla serija istina i lazi koja je do sada isla normalno bez ikakvih problema.
Ako je serija odjednom počela sa zatamnjivanjem, to znači da je neka od naših TV kuća kupila prava za reemitiranje iste, samo što je možda još nisu pustili u programsku shemu, ali su vjerovatno dosatavili dopis Telemach-u da počne sa zatamnjivanjem serije, jer je ta TV kuća otkupila ekskluzivna prava za emitiranje na području BiH.
Sve uredu, ali ako ta serija dobar period ide a taj neko u BiH je kupio seriju pa koja je logika je gledati od pocetka, a prosao je dobar dio serije, pa se sada ne moze nastaviti gledati normalno vec duzi period cekati da dodje do tog dijela. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Da serija pocinje u isto vrijeme pa u redu pa da je pocnes gledati na domacem kanalu, ali se duzi period vec emituje.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#59828 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

crnivrag wrote:
kakaljin wrote:Postovani telemach,

zasto je bila zatamnjena slika na prva tv kada je isla serija istina i lazi koja je do sada isla normalno bez ikakvih problema.
Evo otkrio sam ko je otkupio prava na reemitiranje serije na području BiH: http://www.federalna.ba/bhs/vijest/2255 ... nu-od-2100
Sve ok, ali vec je dosta serije proslo vamo tako da ne vidim logiku, vracanja da gledaoci od pocetka gledaju nesto sto su vec gledali. Malo je degutantno.

Da je u isto vrijeme bilo bi sve u redu.

I telemach bi trebao napisati na kojem domacem kanalu ide ta serija da ljudi znaju ( tako na svim kanalima), jer nisu svi edukovani da koriste racunare i internet da vide gdje je sta
Last edited by kakaljin on 17/01/2018 22:19, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#59829 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

Evo radi. I njih izgleda iznenadio snijeg
c_g
Posts: 1156
Joined: 29/09/2016 01:52

#59830 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by c_g »

Jedva uhvati internet neki, nemam D3 nema signala, nema neta, nema ništa. Šta se ovo dešava?
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#59831 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

crnivrag wrote: Evo otkrio sam ko je otkupio prava na reemitiranje serije na području BiH: http://www.federalna.ba/bhs/vijest/2255 ... nu-od-2100
Ide i na RTRS.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#59832 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Koshpa »

crnivrag wrote:
Koshpa wrote:Ja u placenom paketu imam Arenu HD koje od danas vise NEMAM jednostavno je samo ukinuli :angry:
Ako si zakupio Arena HD paket od 6 KM, onda nazovi besplatni telefon 0800 31111, i neka ti oni iz baze urade reset podataka.
Hvala za broj, jos da se hoce javiti na isti :-)
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#59833 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakaljin wrote:
MTV wrote: Ide i na RTRS.
A evo link i na stranicu RTRS-a, na kojoj je objavljen članak o seriji: http://lat.rtrs.tv/program/emisija.php?id=580

A ima i ovdje pod sekcijom "Međunarodno prikazivanje": https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%98%D ... 1%9A%D0%B5
Last edited by crnivrag on 17/01/2018 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#59834 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Rugafet wrote:
zateznistub wrote: Asihrona skretnica gdje na jednoj grani guši samo 1dB a na drugoj malo vise.
Ja to. Onako izgleda kao gefufna
:lol:
Ja to, gefufna, nisam se mogao odmah sjetiti!
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#59835 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

crnivrag wrote:
kakaljin wrote:
MTV wrote: Ide i na RTRS.
A evo link i na stranicu RTRS-a, na kojoj je objavljen članak o seriji: http://lat.rtrs.tv/program/emisija.php?id=580

A ima i ovdje pod sekcijom "Međunarodno prikazivanje": https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%98%D ... 1%9A%D0%B5
A zašto u Sarajevu zatamnjuju HRT2 a u Mostaru ne?!
Odavno nije bilo to pitanje fakat :lol:
I zašto mi je Cinestar Action ukinut na analognoj? :run:
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#59836 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Benq wrote:
Adrian1946 wrote: Edit: ne podrzavam te promjene paketa jel je moguce da nam papreno naplate ovo je i dobro .
Sto se tice promjene u paketima (ne pricam o cijeni) potpuno podrzavam da se izbace SD kanali (dupli) i da se kanali iz HD paketa rasporede od Start do Prosirenog, zasto raja ne bi imala vise HD kanala u svom paketu..
Jedino je razlika sto ne pretenduju kanale u HD podesavat da imaju 72h unazad.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#59837 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

odmor wrote:
Jedino je razlika sto ne pretenduju kanale u HD podesavat da imaju 72h unazad.
Ovdje je problem materijalne prirode, jer za HD kanale moraju ulagati u nabavku novih servera na kojima bi pohranjivali HD sadržaj, koji je do 4 puta "teži" od SD sadržaja.

Inače kada su onu noć prešli na privremenu HD platformu, kanali TVSA HD (koji više nije u ponudi) i N1 BiH HD su imali uključenu opciju vraćanja sadržaja unazad.

Nažalost TVSA HD je izbačen iz ponude, a N1 BiH HD je "izgubio" tu mogućnost.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#59838 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

travel channel hd ne radi već dva dana
@Telemach
User avatar
hemed
Posts: 415
Joined: 29/12/2015 17:47

#59839 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hemed »

Gledam ova elta kabel nudi TV za 1 KM, pa mtel i bh telecom mobitele itd itd, a sta je nama telemach ponudio u ove dvije godine dok traje ugovor osim velikih racuna i poskupljenja?
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59840 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote:Postovani telemach,

zasto je bila zatamnjena slika na prva tv kada je isla serija istina i lazi koja je do sada isla normalno bez ikakvih problema.
@kakaljin,
Zahtjev za zatamnjenje podnosi emiter.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59841 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

j66o wrote:Telemashe...de mi provjeri u cemu je problem,danas je 17.01 a jos uvjek su mi otvoreni Hbo i Cinemax a nisam pretplacen na njih..kad je bila ona promo akcija mjesec dana rekli ste da ce se automatski deaktivirati,pa mi to provjerite jer ne bih volio da mi naplatite to a nemam veze s tim jer uopste te kanale ne gledam,ostavit cu vam kontakt u pp.
@j66o,
Odgovorili smo Vam na pp.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59842 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by cassius »

Telemach wrote:
j66o wrote:Telemashe...de mi provjeri u cemu je problem,danas je 17.01 a jos uvjek su mi otvoreni Hbo i Cinemax a nisam pretplacen na njih..kad je bila ona promo akcija mjesec dana rekli ste da ce se automatski deaktivirati,pa mi to provjerite jer ne bih volio da mi naplatite to a nemam veze s tim jer uopste te kanale ne gledam,ostavit cu vam kontakt u pp.
@j66o,
Odgovorili smo Vam na pp.
Mozete li i meni odgovorit ili koji je odgovor ? jer i kod mene jos uvijek traje
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59843 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

aditon wrote:travel channel hd ne radi već dva dana
@Telemach
@aditon,
Kanal se uredno emituje. Dostavite nam više informacija u pp.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59844 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

StupskaBitanga wrote:Evo radi. I njih izgleda iznenadio snijeg
@StupskaBitanga,
:thumbup: Drago nam je da je usluga sada uredna.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59845 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Koshpa wrote:Ja u placenom paketu imam Arenu HD koje od danas vise NEMAM jednostavno je samo ukinuli :angry:
@Koshpa,
Dostavite nam korisničke podatke u pp i provjerit ćemo.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59846 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

cassius wrote: Mozete li i meni odgovorit ili koji je odgovor ? jer i kod mene jos uvijek traje
@cassius,
Provjerit ćemo i korigovat sve što je potrebno u najkraćem roku.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59847 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

hemed wrote:Gledam ova elta kabel nudi TV za 1 KM, pa mtel i bh telecom mobitele itd itd, a sta je nama telemach ponudio u ove dvije godine dok traje ugovor osim velikih racuna i poskupljenja?
@hemed,
Trudimo se uvijek korisnicima maksimalano izaći u susret i među rijetkimo smo koji konstantno što kroz akcijske pogodnosti tako i kroz lojaliti program iskazati korisnicima zahvalnost. Uvidom u sistem iskoristili ste odlične benefite i finansijsku uštedu.
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#59848 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lozze »

crnivrag wrote:
lozze wrote:Zdravo, trebam pomoc

Imam jedan problem koji ni serviseri telemacha nisu mogli rijesiti.
:)
Naime, kada gledam HD kanale ledi mi slika samo kada u istom trenutku surfam na mobitelu. Tv je sony android, i to mi se desava od kada sam preselio u drugi stan. U prvom stanu nisam imao cisco modem kao sto sad imam i nikada mi se to nije desavalo. Slika je cista sve je u redu, brzina mi je 39mgbit od 40 koje placam. Tako da do signala sigurno nije.

Ja mislim da je do neke frekvencije ili ip adrese koja se mijesa sa tv-om.

Kacio sam tv i na wifi umjesto sa kablom ali isto se desava.

Ili je jednostavno do ovog modema cisco koji je izgledom losiji od onog sto sam imao u prvon stanu, a bio je neki veliki modem, ne sjecam se modela, a nije bio cisco.

Ako je neko ikad imao slican problem a rijesio je, bio bih zahvalan :)
Usluga digitalne TV se ne pruža nije IPTV usluga, već se pruža putem digitalnih DVB-C frekvencija, tako da korištenje interneta ne može nikako utjecati na to da dolazi do zaleđivanja kanala na TV-u.

Jedina mogućnost je da ti je signal u kući jako loš, te da prilikom korištenja interneta dođe do slabljenja frekvencija digitalne TV, jer se inače koaksijalni kabal koji dolazi do modem i TV-a dijeli preko splitera na dva dijela, jedan kabal iz splitera ide u resiver/TV, a drugi u modem.
Da onda opet zovem servisere?
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#59849 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

c_g wrote:Jedva uhvati internet neki, nemam D3 nema signala, nema neta, nema ništa. Šta se ovo dešava?
@c_g ,
Dostavite nam podatke u pp i provjerit ćemo signale usluge odmah.
User avatar
hemed
Posts: 415
Joined: 29/12/2015 17:47

#59850 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hemed »

Telemach wrote:
hemed wrote:Gledam ova elta kabel nudi TV za 1 KM, pa mtel i bh telecom mobitele itd itd, a sta je nama telemach ponudio u ove dvije godine dok traje ugovor osim velikih racuna i poskupljenja?
@hemed,
Trudimo se uvijek korisnicima maksimalano izaći u susret i među rijetkimo smo koji konstantno što kroz akcijske pogodnosti tako i kroz lojaliti program iskazati korisnicima zahvalnost. Uvidom u sistem iskoristili ste odlične benefite i finansijsku uštedu.
Ne govorim o lojaliti glupostima i tako tim "ustedama" nego govorim da bi bilo krajnje vrijeme da uvedete i vi ovako nesto TV, mobitele i tako te stvari, a i krajnje vrijeme je da se pocne razmisljati i o mobilnoj telefoniji
Locked