Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#47651 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

channel10 wrote:Samo da prijavim da je u Zenici preko dvb-c pustena Arena 1. Znaci da nije bilo do mene, nego do TM.

Ali slika je kriminalna :D
Da, pustena je Arena Sport 1 HR, na kojoj je slika ocajna. Ne znam zasto bas ta, sto ne pustise Arenu Sport 1 BiH.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#47652 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iz Mostara »

ne kontam zašto ne puste sve arene promo, pa koga navuku?
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#47653 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Pustene su, ali samo pretplatnicima D3 digitalne televizije, nisu skroz FTC (free to cable :-D ), odnosno jedina koja jeste je Arena Sport 1 HR.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#47654 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iz Mostara »

NediM17 wrote:Pustene su, ali samo pretplatnicima D3 digitalne televizije, nisu skroz FTC (free to cable :-D ), odnosno jedina koja jeste je Arena Sport 1 HR.
Treba to pustit svima bez obzira ako je već promo?
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#47655 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Jbg, i ja bih volio da je sve Free, ali nije. Takva je politika firme, promotivno, ali samo pretplatnicima D3 digitale. :)
cyber1921
Posts: 192
Joined: 16/01/2015 19:12

#47656 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by cyber1921 »

Pokusavam se prijavit na moj telemach.ba i trazi mi ID Ugovora. Ubih se trazeci al ne mogu da skontam na sta se misli
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#47657 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

cyber1921 wrote:Pokusavam se prijavit na moj telemach.ba i trazi mi ID Ugovora. Ubih se trazeci al ne mogu da skontam na sta se misli
Imaš na računu, ako nemaš račun pri ruci, javi se Telemachu.
Image
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#47658 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Čuj 15 KM za Arene, pa zar to nije previše. Kako je na Logosoftu cijena 4,10 KM za Arene? Dobro, oni nemaju možda Arene u HD, ali opet nekako mi je 15 KM previše.
I mislim da stvarno ima puno ovih paketa, lijepo je da čovjek ima više izbora, ali evo ja sam uzeo HBO paket koji je 8 KM, i mislio sam uzeti i CineStar Premiere paket kad se pojavio, ali mi je bilo previše da mjesečno izdvajam 16 KM (HBO + CineStar Premiere paket).
I još da sam to dvoje uzeo, i onda još i Arene, pa ne znam gdje bi mi kraj bio sa računima i plaćanjem.
Last edited by chakany on 10/04/2017 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#47659 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

chakany wrote:Čuj 15 KM za Arene, pa zar to nije previše. Kako je na Logosoftu cijena 4,10 KM za Arene? Dobro, oni nemaju možda Arene u HD, ali opet nekako mi je 15 KM previše.
To je dezinformacija , obicni trol :)
Mislim da je to cak isti lik koji se ovdje prepirao sa jednim forumasem kako arene nikad nece na telemach itd..
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#47660 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
chakany wrote:Čuj 15 KM za Arene, pa zar to nije previše. Kako je na Logosoftu cijena 4,10 KM za Arene? Dobro, oni nemaju možda Arene u HD, ali opet nekako mi je 15 KM previše.
To je dezinformacija , obicni trol :)
Mislim da je to cak isti lik koji se ovdje prepirao sa jednim forumasem kako arene nikad nece na telemach itd..
To su sve nagadjanja, najrealnija cijena bi bila 5 KM i to za HD Arene, jer je SK HD 4 KM,

Ali cekamo krajnji datum za objavljivanje cijene koji je 31.05.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#47661 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

chakany wrote:Čuj 15 KM za Arene, pa zar to nije previše. Kako je na Logosoftu cijena 4,10 KM za Arene? Dobro, oni nemaju možda Arene u HD, ali opet nekako mi je 15 KM previše.
I mislim da stvarno ima puno ovih paketa, lijepo je da čovjek ima više izbora, ali evo ja sam uzeo HBO paket koji je 8 KM, i mislio sam uzeti i CineStar Premiere paket kad se pojavio, ali mi je bilo previše da mjesečno izdvajam 16 KM (HBO + CineStar Premiere paket).
I još da sam to dvoje uzeo, i onda još i Arene, pa ne znam gdje bi mi kraj bio sa računima i plačanjem.
Nema vise tog paketa.
Arene u HD formatu su u HD paketu sa ukupno 14 HD kanala za 9,36 KM.
2011 kad su arene bile u posebnom paketu Premium (Arena Sport 1 HD, Arena Sport 2 SD i HD, 3 SD i HD, 4 SD i HD) cijena je bila 10 KM + pdv. Arena 1 SD bila u Osnovnom paketu.
Onda 2012 presle u osnovni paket zajedno sa SKovima. Kraj 2015 izdvojili su Arene u Arena Sport i HD paket. Pocetkom 2016 ostali bez SK a arene SD opet postale sastavni dio Osnovnog paketa i NEMA doplate za Arena paket SD od 4.10 KM. Za arene HD je potrebna doplata HD paketa.
Kanale mozes vidjeti ovdje http://www.logosoft.ba/tv-paketi
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#47662 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

kakaljin wrote:
Benq wrote:
chakany wrote:Čuj 15 KM za Arene, pa zar to nije previše. Kako je na Logosoftu cijena 4,10 KM za Arene? Dobro, oni nemaju možda Arene u HD, ali opet nekako mi je 15 KM previše.
To je dezinformacija , obicni trol :)
Mislim da je to cak isti lik koji se ovdje prepirao sa jednim forumasem kako arene nikad nece na telemach itd..
To su sve nagadjanja, najrealnija cijena bi bila 5 KM i to za HD Arene, jer je SK HD 4 KM,

Ali cekamo krajnji datum za objavljivanje cijene koji je 31.05.
Ja se sjećam perioda kad su na HS-u govorili da će poslije promo perioda cijena biti 10 KM za Arene, i onda poslije isteka promo perioda su stavili Arene u Osnovni digitalni paket, jer mi smo na HS-u imali sve kanale u jednom paketu, osim HBO paketa koji se dodatno plaćao.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#47663 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

chakany wrote:
kakaljin wrote:
Benq wrote:
To je dezinformacija , obicni trol :)
Mislim da je to cak isti lik koji se ovdje prepirao sa jednim forumasem kako arene nikad nece na telemach itd..
To su sve nagadjanja, najrealnija cijena bi bila 5 KM i to za HD Arene, jer je SK HD 4 KM,

Ali cekamo krajnji datum za objavljivanje cijene koji je 31.05.
Ja se sjećam perioda kad su na HS-u govorili da će poslije promo perioda cijena biti 10 KM za Arene, i onda poslije isteka promo perioda su stavili Arene u Osnovni digitalni paket, jer mi smo na HS-u imali sve kanale u jednom paketu, osim HBO paketa koji se dodatno plaćao.
Lijepi HS i sve si imao u osnovnom paketu, ali ovo je isto predpostavka jer telemach sada sve naplacuje pa sam se vodio tim.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#47664 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rajv0sa »

Joj što vas navuče frajer hahahahha, lupio ba lik da zakuha malo kakvih 15 maraka. Al svaka čast maksuz se registrovo da to provali.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#47665 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shalla »

Ja sam razmišljao da uzmem pored HD paketa i HBO paket međutim kako sam uzeo smart TV i instalirao Kodi skontao sam da nema ni najmanje potrebe za tim...
Sada imam digitalni prošireni + HD paket (36 KM) tako da preporučujem Telemachu da Arena paket bude 4 KM da fino zaokružim :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 10830
Joined: 12/12/2011 11:28

#47666 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

SD ce biti 4 ili 5 KM, HD paket 6 KM.
User avatar
Telemach
Posts: 15738
Joined: 13/10/2010 14:13

#47667 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Xeox2 wrote:
cyber1921 wrote:Pokusavam se prijavit na moj telemach.ba i trazi mi ID Ugovora. Ubih se trazeci al ne mogu da skontam na sta se misli
Imaš na računu, ako nemaš račun pri ruci, javi se Telemachu.
Image
Zdravo cyber1921,
ID broj Ugovora se nalazi u gornjem, lijevom uglu na Vašem računu.
Ukoliko isti ne pronađete, predlažemo da nam se javite u pp sa brojem Ugovora.
Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#47668 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

prestanite lupati više oko cijena koštanja arena i prepustite konačno da se Telemach zvanično oglasi po tom pitanju. Pojedini spamaju ovdje temu nebitnim postovima i svojim prepucavanjima samo da bi nabili što više postova? Uživajte u promo periodu koji smo dobili gratis i zdra´o :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#47669 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by beni-bu-man »

aditon wrote:prestanite lupati više oko cijena koštanja arena i prepustite konačno da se Telemach zvanično oglasi po tom pitanju. Pojedini spamaju ovdje temu nebitnim postovima i svojim prepucavanjima samo da bi nabili što više postova? Uživajte u promo periodu koji smo dobili gratis i zdra´o :-)
:thumbup:

ja ne znam kako su pojedinci do sad funkcionisali bez tih arena, sad kad ih imamo seru :izet:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#47670 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dupli_skalp »

crnivrag wrote:
brazzo19 wrote:
60. Visoko TV
61. Vinet TV

To je to ......
Ne znam na kojoj si ti analognoj shemi, ja sam na shemi bivšeg BH Cabel Net-a, i kao što vidiš imam samo nabrojanih 59 analognih kanala:

Image

Inače u Sarajevu postoji 5 različitih kompanija koje djeluju u okviru Telemach-a: BH Cabel Net, Elob, HS, HKB, M&H Company.
nema više eloba. :)

a fazon je što u SA svi plaćamo istu cijenu analogne, dok neko ima 59, a neko 61 kanal. što po meni nije u redu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47671 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by supercali »

Ja jakih kanala visoko i vinet
Vala isto mi dodje cijena ista a ta 2 kanala nit prave razliku da se neko buni nit je pljacka neka

Vinet sam mislim pogledao jedino kad sam nasao taj kanal pri skeniranju a visoko 2 puta gledao onu raskrsnicu

Ps. Evo ja se nudim da ti doniram oba
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#47672 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

@Telemach moze li informacija u vezi ovog produzivanja ugovora na 24mjeseca i gratisa arena? Ja sam prije par mjeseci produzio ugovor na 24 mjeseca i dobio HD paket gratis na lojalnost, zanima me da li mogu obnoviti ugovor da bi dobio ove 4 arene ili moram cekati godinu ipo da mi istekne ugovor? Eh sad ako kojim slucajem mogu obnovit ugovor za vrijeme trajanja ovog ugovora, da li gubim HD paket koji sam dobio na lojalnost da bi dobio Arene? I jos jedna stvar ako ne gubim benefite, tj. dobivam Arene a ostaje mi i HD paket, da li je istina (ovi mi rece gospodin na 1360) da ja sad kad produzim ugovor, automatski sam vezan za Telemach naredne tri godine i sest mjeseci, jer ovaj prvo produzenje je ostalo jos godinu i sest mjeseci i ovo za arene 24 mjeseca.. izadje jos tri godine i sest mjeseci. :roll:
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#47673 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Herr Flick »

Da ti jarane nemas DVB-T/T2 tuner umjesto DVB-C tunera,ja imam jedan tv koja ima T/T2 i nema DVB/C tuner i isto tako nema digitalnih kanala :-)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#47674 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

odmor wrote:@Telemach moze li informacija u vezi ovog produzivanja ugovora na 24mjeseca i gratisa arena? Ja sam prije par mjeseci produzio ugovor na 24 mjeseca i dobio HD paket gratis na lojalnost, zanima me da li mogu obnoviti ugovor da bi dobio ove 4 arene ili moram cekati godinu ipo da mi istekne ugovor? Eh sad ako kojim slucajem mogu obnovit ugovor za vrijeme trajanja ovog ugovora, da li gubim HD paket koji sam dobio na lojalnost da bi dobio Arene? I jos jedna stvar ako ne gubim benefite, tj. dobivam Arene a ostaje mi i HD paket, da li je istina (ovi mi rece gospodin na 1360) da ja sad kad produzim ugovor, automatski sam vezan za Telemach naredne tri godine i sest mjeseci, jer ovaj prvo produzenje je ostalo jos godinu i sest mjeseci i ovo za arene 24 mjeseca.. izadje jos tri godine i sest mjeseci. :roll:
iako nisam prozvan, odgovorit ću ti. možeš produžiti ponovno ugovor i s tim produženjem imat češ ukupno 3 i pol godine obaveze prema telemachu. Arene češ dobiti na dvije godine tako da češ godinu i pol prije isteka ugovora biti bez arena a HD paket ti ostaje onoliko koliko su ti obećali, godinu ili dvije nebitno, odnosno ako si dobio na godinu HD paket, on će ti biti uključen još pola godine.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#47675 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

4 KM će biti paket AS....
Locked